Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kokkoku

 • Avatar
  A
  Ancietejka 23.11.2018 20:29
  dobre, dobre
  Podobało mi się, momentami nawet bardzo (chociażby pierwszy odcinek czy  kliknij: ukryte  – jak tu nie płakać, ech… ogólnie było więcej momentów, które wywołały u mnie efekt „wow!”). Anime wie, jak trzymać w napięciu i zaciekawić. Świat interesujący, może nie do końca wykorzystany, z drugiej strony ile da się pokazać w 12 odcinkach? Podobało mi się, że fabuła szła „jak po sznurku”, kolejne zdarzenia nie brały się znikąd i prowadziły do całkiem satysfakcjonującej końcówki – przynajmniej dla mnie. Choć szkoda, że nie pokazali więcej ujęć z dalszego życia bohaterów, zwłaszcza  kliknij: ukryte . Fajni bohaterowie, najbardziej, o dziwo, polubiłam Sako, aczkolwiek antagonista mnie nie przekonał. Kreska bardzo ładna – uwielbiam takie stonowane kolory.
  No i opening. Opening jest genialny. Zresztą, trafiłam na tę serię właśnie dzięki niemu.
 • Avatar
  A
  Akawashi 30.03.2018 02:29
  Niestety postanowili iść w zaparte i po którymś odcinku stosunek akcji do beznadziejnych prób wyjaśnienia tego co, jak i dlaczego się odwrócił. Mimo wszystko nie jest to tragedia na miarę zeszłego sezonu. Za to końcówka to deus ex machina godne Mirai Nikki.
 • Avatar
  A
  GLASS 27.03.2018 18:01
  Oglądając to miałam cały czas wrażenie, że mam do czynienia z pierwszą wersją scenariusza. Są pomysły i to nawet niezłe, ale brakowało im dopracowania. Świetny opening i ending, ale poza tym to nic ciekawego.
 • Avatar
  A
  vries 26.03.2018 23:17
  Dość słabe anime. Słabe postaci, słaba fabuła, wykonanie też raczej słabe. Anime miałkie i nieekscytujące. Trochę szkoda, bo pomysł nawet ok. Dałem uczciwe 3/10. Jak ktoś lubi gatunek, to może zerknąć. Może też nie zerkać.
 • Avatar
  A
  B0hna 1.02.2018 21:58
  Dobre, polecam, opening miodny :3
  Jak na pierwsze anime tego studia, to jak dotąd (po 4 ep) całkiem nieźle im idzie.
  Nie wiem w sumie czemu tak się ludzie czepiają braku logiki… To, że nie wytłumaczyli dlaczego  kliknij: ukryte . Brak fanserwisu, miły dla oka projekt postaci i stosunkowy ciekawy pomysł, a nie kolejny od kalki magiczny harem/szkoła/ post­‑apo z nastolatkami. Są może małe potknięcia, ale jak dla mnie to trochę szuknie dziury w całym i anime autentycznie przyjemnie się ogląda.
  Opening całkowicie mnie porwał, jest genialny i ciągle go słucham, ending spokojniejszy, ale miło się słucha.
  • Avatar
   Witax 1.04.2018 09:21
   Re: Dobre, polecam, opening miodny :3
   Brak fanserwisu? ta jasne a co mamy w ED? w 10 odc?
 • Avatar
  A
  Akawashi 19.01.2018 17:00
  Lamerskie zawiązanie akcji, sci­‑fi tylko i wyłącznie wymówką (już postanowili olać logikę), chaos w celu utrzymania napięcia, pasujące imo op i ed (tym bardziej jeśli większa lub cała dawka fanserwisu jest w endingu) do klimatu serii. Póki co jest okej, a jak na nowe studio to nawet dobrze. I ta przeważająca stonowana kolorystyka w dobie dominującej jaskrawości rekompensuje mi wszelkie oszczędności.
 • Avatar
  A
  Maxromem 8.01.2018 09:34
  No, no, jestem dosyć pozytywnie zaskoczony. Jakoś wiele się nie spodziewałem, bo anime dobrych anime ze wszelkimi machlojkami z czasem jest jak na lekarstwo. Kokkoku postawiło jednak na budowanie napięcia i dosyć ostrą jazdę, co zdecydowanie wyszło na dobre. Wciąż nie jestem przekonany co do fabuły, bo ma zadatki na to by spektakularnie się rozsypać, ale wydaje się że chociaż element sensacyjny będzie niezły.
 • Avatar
  A
  Jackass 7.01.2018 22:51
  Jest całkiem ciekawie, lecz zgodzę się z tym, że realizacja trochę leży. Co prawda to drugie anime Geno Studio, w tym pierwsza seria telewizyjna, ale trzymam kciuki. No i ten opening, pierwsza klasa.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 7.01.2018 22:40
  Pomysł naprawdę ciekawy i nawet historia zaczyna się w miarę interesująco, problemem natomiast jest dość przeciętna realizacja – seria zdecydowanie na niej traci. Czyżby brak doświadczenia ekipy?

  Ending jakiś taki nie w smak – dziwnie się czuje najpierw poznając przeciętną(młodą) kobietę najzwyklej szukającą pracy, a kilkanaście minut później bum! na wpół nagą bez powodu ;f

  Tak, czy siak chętnie zobaczę dalej, co przygotowali.
 • Avatar
  A
  vries 7.01.2018 21:54
  Spojrzałem na ending… szybki przegląd ANN. Uff… Yasuomi Umetsu nie jest reżyserem, a tylko projektował postaci. W sumie w samej serii tego tak nie widać. Bardzo podobna sytuacja była z Kumetą i Uchuten Kazoku (aczkolwiek Kumeta jest bardziej specyficzny i widać było jego wkład od ręki).
  Zapowiada się nawet ciekawie, aczkolwiek graficznie nie powala.