Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Chobits

 • Avatar
  A
  TomE 19.10.2018 09:57
  Ciekawie się na to patrzy z perspektywy czasu i tego, jak od tego czasu skoczyła technika. Ale to nadal sympatyczna seria, choć główny bohater będący niogarniętym wsiunem (ale przynajmniej nie skończoną dupą wołową) na początku trochę męczy. No ale anime broni się tym, że jest sympatyczne, a fabuła potrafi zrobić kilka niespodzianek.
 • Avatar
  A
  kamil24 20.06.2018 15:22
  jak oglondałem wydało się dziwne niby przyszłość nowocesne roboty a tu telewizor ceglak i dvd wkońcu na koniec zobaczyłem że to anime z 2002 dletego wdety niebyło plazmy dlatego pokazujoł ceglaka niewyobrażał sobie twurca plazmy ani to że dvd przestanie być potrzebne xd całkiem to zabawne niby przyszłość a tu ubogi internet ceglak i dvd (:
  • Avatar
   Maxromem 21.06.2018 00:09
   Proponuję poczytać jakieś sci­‑fi z lat 60­‑tych :D
 • Avatar
  A
  Maurenn 1.04.2018 20:10
  Fabuła oczywiście nastawiona jest na romans, okruchy życia i dramaty, ale ja tak w połowie serii sobie pomyślałam, że to troszkę dziwne, że ten świat, w którym oni żyją, jest taki zwyczajny, a perscomy wykorzystuje się po to, by je kochać…A przecież jacyś wielcy ludzie mogliby potworzyć mega silne perscomy ze stali, które dzień w dzień(z małą przerwą na sen) harowaliby w jakichś wielkich korporacjach, będąc tanią siłą roboczą(w którą trzeba jedynie zainwestować, jak w przemysł high tech). Ja aż się dziwie, że ludzie tam nadal mają prace w jakichś barach, szkołach..przecież to wszystko mogłyby ogarnąć perscomy(które są tak popularne, że niemal każdy takiego ma i na takiego go stać). No powiedzcie, co jest bardziej opłacalne? Mieć pracownika, któremu płaci się 2k miesięcznie, a nie daj Boże może zażądać urlopu lub przejdzie na chorobowe czy może perscoma, na którego da się 20 tysiący złotych(i czasami wyśle do naprawy lub podłączy do prądu). W takim wypadku po roku odzyskamy kasę włożoną w persoma i od teraz już czysty zysk..Moim zdaniem, w świecie pełnym zatomatyzowanych i logicznie „myślących” robotów, rola przeciętnego, szarego człowieka powinna polegać jedynie na leżeniu na kanapie.
  • Avatar
   kamil24 20.06.2018 15:26
   dlamnie też to było dziwne ale jak wezniesz pod uwage rok wydania 2002 to wcale to niedziwne że autor nieposzalał z ulepszeniami bo ja bym dodał jeszcze holograwiczne obrazy
 • Avatar
  A
  Uratugo 12.10.2015 18:13
  Podróż w sentymenty
  „Chobits” jest jednym z pierwszych anime, jakie zdarzyło mi się obejrzeć. Działo się to mniej więcej w czasie oglądania siostry „Chobitsa”- „Tsubasa Chronicle”. Serię wspominam z ogromnym sentymentem i ponowne jej obejrzenie mnie nie zawiodło.

  Klimat nie jest zbyt ciężki, choć od samego początku do samego końca w tle czuć pewną specyficzną woń melancholii. Jest to bardzo fajne i chyba właśnie ta melancholia mnie tak przyciąga do tego anime. Wątki komediowe są śmieszne, wątki dramatyczne są poważne i wiarygodne, choć dość mocno stonowane. W moim odczuciu za mocno, bo można było tutaj wprowadzić trochę poważniejsze tony, choć i bez nich wyszło bardzo przyzwoicie.

  Fabuła jest stosunkowo prosta, jednak nie ma co wymagać wyjątkowej złożoności od obyczajówki. Wszystko jest na miejscu i wszystko ze sobą współgra. Raczej nie odnajdziemy tutaj naiwnych czy płytkich zagrań, które w odczuciu widza wychodzą po prostu żenująco.

  Kreska jest bardzo ładna i schludna. Choć seria ma już trochę ponad dekadę, to jej estetyka spokojnie mogłaby i dzisiaj być również uważana za atrakcyjną (przy lepszej animacji i jakości rzecz jasna).

  Soundtrack również dobrze trafiony i chyba też nieco zróżnicowany, co wychodzi na plus. Tło muzyczne bardzo dobrze podkreśla klimat i z nim współgra. W zabawnych scenach jest żywa i lekka, w smutnych spokojna, wręcz depresyjna, a w chwilach mocniejszej akcji pobudza napięcie i niepewność.

  Postacie są raczej proste i to jest delikatny minus tej serii. Nie ma tu oczywiście płytkości czy bylejakości, jednak chciałoby się bliżej poznać niektórych bohaterów. W zamian dostajemy jedynie pojedyncze historyjki (zbyt skąpe, aby nazwać je historiami) mające na celu wyjaśnić nam motywację i działanie co niektórych. W tej kwestii zostałem spełniony jedynie w przypadku Chii i Yumi (wraz z jej miłością). Całość broni jednak fakt, że nie ma się poczucia abstrakcyjności i bezsensu zachowań co poniektórych, ponieważ ich problemy i charaktery są de facto odbiciem ze świata rzeczywistego i trzymają się kupy. Także problemy tego uniwersum są bardzo nam bliskie, więc nie ma się problemu z identyfikacją z bohaterami.

  Problematyka poruszana w serii jest bardzo bliska obecnemu światu. Choć nie mamy persocomów, to są one jedynie pretekstem do dyskusji na tematy naszej rzeczywistości; niekoniecznie łatwe i etycznie jednoznaczne. Refleksja po zakończeniu serii jest o tyle ciekawa i intensywna, że autorzy wcale nie przedstawiają nam tak oczywistych i jednoznacznie „prawidłowych” (w szerokim znaczeniu tego słowa) odpowiedzi na owe problemy. Jest nad czym myśleć.

  Całość oceniam na mocne osiem. Chciałoby się dać choć punkt więcej, jednak żadnej wybitności w tej serii bym się nie doszukiwał. To po prostu bardzo dobre, „ciepłe” i inteligentne anime. Mam jednak świadomość, że ta stylistyka nie każdemu może przypaść do gustu i nie będę się z tym kłócił- mam wrażenie, że grupa Clamp ma jasno sprecyzowany content i te panie nigdy nie aspirowały do zadowolenia jak największej grupy fanów mang/anime.
 • Avatar
  A
  Irrumare 6.05.2015 20:08
  Słów kilka
  Początek jest typową obyczajówką z jednym elementem sf i mnie lub bardziej zabawnymi gagami na zasadzie dziewczynka + móżdżek szczeniaczka = kawaii.
  Sielanka trwa do ok. 14 epka kiedy to z niewiadomych przyczyn i w moim odczuciu na siłę twórcy zaczynają uderzać w poważniejsze tony.  kliknij: ukryte 
  Dlaczego na siłę? Otóż brak jest niemalże jakichkolwiek przesłanek zwiastujących takie rozwiązania fabularne. W tym punkcie miałem nadzieje na  kliknij: ukryte 
  Niestety tak się nie stało, wątki obyczajowy zostają domknięte i powoli wyłaniał się imho dość sztampowy obraz całości.
  W połowie 24 odcinka pomyślałem sobie, że jest to prawdopodobnie tworek ze stajni Gonzo… Wyobraźcie sobie moje zdziwienie O_o
  O końcówce i kole od roweru już nie wspomnę….
  • Avatar
   Zantax 6.05.2015 20:43
   Re: Słów kilka
   na siłę twórcy zaczynają uderzać w poważniejsze tony

   Wyobraź sobie, że manga, która była pierwowzorem, składa się głównie z takich poważniejszych tonów. Większość odcinków czysto komediowych albo nie mają nic wspólnego z mangą, albo cały odcinek jest oparty na pojedynczym kilkunastostronicowym rozdziale. Także te wszystkie związki – nie od wczoraj wiadomo, że panie z CLAMP lubują się w romansach trudnych i bez społecznej akceptacji.

   Oczywiście nie próbuję tutaj negować Twojej opinii. Chciałem tylko powiedzieć, że te wszystkie 'wymuszone' sceny nie biorą się z znikąd, tylko wynikają z pierwowzoru. Czy komuś się to podoba, czy nie to już indywidualna sprawa.
 • Avatar
  A
  Farathriel 28.02.2014 14:36
  Jedno z tych anime, które w zalewie całkiem niezłego romansu porusza bardzo fajny temat natury etycznej i filozoficznej. Warto było zrobić rewatcha, choćby dla przywołania starych wspomnień.
 • Avatar
  A
  myszahihi 5.10.2013 22:42
  Moje ulubione anime z produkcji CLAMPa :) Odświeżyłam je sobie i podwyższam ocenę :) Te anime ma jakiś taki urok. Nie da się go przestać uwielbiać nawet po latach przerwy.
 • Avatar
  A
  Daedagor 23.10.2012 17:38
  Chyba najlepsze anime jakie dotąd oglądałem. Z tego też powodu bardzo ubolewam, że jest tylko 26 odcinków i jakiś 27 czy tam special ; < Czy naprawdę CLAMP nigdy nie myślał nad rozwinięciem serii? Może jakaś petycja by się przydała hehe : E
 • Avatar
  A
  NyappyChinatsu 27.07.2012 09:20
  Ciężko było mi się przekonać co do tego anime, bo, nieco przestarzała kreska bardzo „kuła” w oczy. Jednak dobrze, że mimo wszystko się przełamałam. Z pewnością tego nie żałuję. Seria trafiła na listę ulubionych anime, choć jak już padło to w kilku komentarzach zakończenie jest naiwne, co jednak nie zepsuło całego anime.
 • Avatar
  A
  Alejandra 18.07.2012 16:34
  zakończenie
  Było to bardzo fajne anime,ale jeśli chodzi o zakończenie to jest trochę dziwne bo co się stanie z Chi jak Hideki się ze starzeje.Dzieci nie mogą mieć. Za anime ogólnie 8/10
  • Avatar
   Chemik89 18.07.2012 19:15
   Re: zakończenie
   watpie czy wybiegali tak daleko w przyszłość – Chi zawsze może się wyłączyć, a bezdzietnych związków nie brakuje :)
   • Avatar
    usuniety3 19.07.2012 00:14
    Re: zakończenie
    Owszem, ale warto też się zastanowić, czy to zakończenie faktycznie można uznać za szczęśliwe. Mnie wciąż dziwi, że zdecydowano się jednak na tak naiwne rozwiązanie.
    • Avatar
     Slova 19.07.2012 09:05
     Re: zakończenie
     To jest CLAMP, tutaj liczy się chwila. Te panie zazwyczaj robią romanse bez większego namysłu.
     • Avatar
      Zantax 19.07.2012 09:31
      Re: zakończenie
      W literaturze, filmie i ogólnie kulturze jest cała masa związków, gdzie jedna osoba jest nieśmiertelna / dużo wolniej się starzeje. I wcale nie uważa się ich za bzdurne. Nie widzę więc powodu, by wieszać psy akurat na CLAMPie.
      • Avatar
       Slova 19.07.2012 11:14
       Re: zakończenie
       Raczej chodzi mi o to, że romans w Chobits jest zrobiony po babsku.
      • Avatar
       usuniety3 19.07.2012 13:51
       Re: zakończenie
       Mnie akurat nigdy takie zagrania nie odpowiadają ^^" Chyba, że jest to zrobione z jakimś pomysłem i nie jest to nieudolna próba wciśnięcia czytelnikowi/widzowi hasła: „Miłość zawsze wszystko pokona”. To już było wałkowane wiele razy. Żeby było jasne: ja nie oczekuję koniecznie dramatycznych finałów, a ciekawych rozwiązań.
     • Avatar
      usuniety3 19.07.2012 13:54
      Re: zakończenie
      Wielka szkoda ;/ CLAMP potrafi zdecydować się na zaskakujące rozwiązania, więc tego oczekiwałam po Chobitsie. No i się przeliczyłam.
    • Avatar
     aotoge 27.07.2012 11:40
     Re: zakończenie
     Trochę dziwi mnie nazywanie tego zakończenia „naiwnym”. Zawsze uważałam, że bliżej mu do słodko­‑gorzkiego, właśnie przez to, że jedno z tej dwójki będzie się zmieniało i odchodziło a drugie nie i to już widz może sobie sam „doprodukować” w głowie.
     • Avatar
      usuniety3 27.07.2012 17:17
      Re: zakończenie
      Można nazwać słodko­‑gorzkim, można nazwać naiwnym. Mnie ta cała sytuacja skojarzyła się z leciwymi produkcjami, gdzie jeden z bohaterów jest nieśmiertelny/długowieczny, a drugi wiedzie żywot zwykłego człowieka. Zagrania na zasadzie „Miłość pokona wszystko”. Taka konstrukcja niekoniecznie do mnie trafia. Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moje osobiste odczucie, każdy może mieć inne.
      • Avatar
       aotoge 27.07.2012 20:58
       Re: zakończenie
       Bardzo ciekawi mnie, jak w takim razie mogłoby wyglądać to zakończenie, by nie wypadło naiwnie? Tak w przybliżeniu chociaż? Wydaje mi się, że to o czym mowa w tej dyskusji jest tematem na drugą, zupełnie inną w wymowie serię.
       • Avatar
        usuniety3 27.07.2012 21:28
        Re: zakończenie
        Naiwnością jest łączenie razem tej pary w takim wypadku, kiedy ona jest robotem, on człowiekiem. To nie skończy się dobrze, ale tego już oczywiście nie pokazano. Grupa CLAMP potrafi stworzyć zakończenia, które zaskakują, tego też tutaj oczekiwałam po cichu. Postanowiono na klasyczny, do bólu nieoryginalny sposób kończenia takich wątków. Tak, wiem, to jest romans. Jednak, czy to jest naprawdę szczęśliwe rozwiązanie? Człowiek i robot razem? W samej historii była mowa o tego typu związkach, pokazano je jako wręcz tragiczne. A tutaj nagle, pach, pełne optymizmu zakończenie. No tak się nie robi… Nie, nie podobało mi się to.
        Tak, liczyłam, że oni się jednak nie zejdą, że Hideki zrozumie do czego to doprowadzi. Przeliczyłam się.
        • Avatar
         aotoge 27.07.2012 21:50
         Re: zakończenie
         Tyle tylko, że owe komplikacje i cierpienie mają pojawić się po upływie dopiero jakiegoś czasu, a nie o tym jest ta historia. Tu opowiedziany jest początek, wstęp, romantyczne preludium do poważniejszego i trudniejszego etapu.
         Hideki pewnie zrozumiałby, do czego to doprowadzi. Pewnie wie o tym od początku. Tylko dlaczego ma się tym przejmować (to wcale nie jest tak durne pytanie, jak może wyglądać)?
 • Avatar
  A
  Cziorro 30.06.2012 22:26
  Jedno z najlepszych...
  ...w swoim gatunku. Wchłonąłem całą serię na dwa razy i jestem całkiem świeżo po skończeniu więc mogę zaserwować parę uwag; mam nadzieję, że bardziej trafnych niż nie.

  „Chobits” jest lekkim typem anime od którego nie można wymagać za dużo (co nie oznacza, że nie należy wymagać wcale). Schemat bo schemat, ale nie chodziło o to by doświadczyć jakiejś wyjątkowo oryginalnej historii. Ot tak na początek żeby nie było zbyt poważnie: naga i zarazem strasznie kawainiuśna Chii nie rozumie, że źle jest być nagą i w jak wielkie zakłopotanie wprawia to jej wybawcę po yo by potem dręczyły ją neco poważniejsze z ludzkiego punktu widzenia problemy. Mimo schematyzmu, tych bohaterów DA się polubić (mam porównanie z DearS jakby co). Troszkę dłużyzn tu i tam i zapychaczy, ale nie odbierają w znaczącym stopniu przyjemności z oglądania. Humor w stylu ecchi jak to ecchi, albo się lubi albo nie. Również muzyka stoi na bardzo wysokim poziomie wszak od openingu dostałem próchnicy na zębach, ale endingi i muzyka podczas akcji wykonują swoją robotę bardzo dobrze

  pa­‑pa­‑pa­‑pah­‑pahpah…pa­‑pa­‑pa­‑pah­‑papah ;x

  Jedyną poważną wadą zbijającą ocenę w mojej skali z 8 na 7 według mnie jest kliknij: ukryte 

  Polecam przynajmniej sprawdzić czy pierwsze 2 czy 3 odcinki przypadną do gustu czy też nie ~_^
 • ~~~ 29.06.2012 17:51:38 - komentarz usunięto
 • ~~~ 29.06.2012 17:47:48 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  ~~~ 29.06.2012 17:45
  ~~~"Chobits"
  Anime oglądnięte pomiędzy tymi wszystkimi poważnymi – naprawdę potrafi pomóc się pośmiać. Lekka komedia z elementami Ecchi, ale nie drażniącymi, a śmieszącymi. Opening jest po prostu ... wpadający w ucho, ale jeżeli by go oglądać przy każdym odcinku, to mógłby się wydać zbyt… jakby to ująć, „słodki”. Ending natomiast jest wyrwany z  kliknij: ukryte .
  + poruszanie tematu miłości persecon'ów i ludzi
  + zakończenie –  kliknij: ukryte 
  + wątek  kliknij: ukryte 
  + świetni bohaterowie, a także zaskakujący –  kliknij: ukryte .
  + momenty ecchi –  kliknij: ukryte 
  + bardzo dobre ścieżki dzwiękowe – openingi i endingi

  - zakończenie –  kliknij: ukryte 
  - troszeczkę za dużo odcinków bez  kliknij: ukryte .
  • Avatar
   Chemik89 29.06.2012 21:16
   Re: ~~~"Chobits"
   jak na CLAMP to i tak wyszlo aż za dobrze ;p nie ma co się czepiać :)
 • Avatar
  A
  Slova 22.06.2012 13:17
  Przebrnąłem. W męczarniach, wkładając w oglądanie wiele samozaparcia, ale serię ukończyłem. Do 15 odcinka miałem bardzo ochotę po prostu Chobitsy porzucić, bo nic się w nich nie działo, zero rozwoju fabuły i bohaterów. Dopiero potem zaczęło się to, czego od serii oczekiwałem.

  Nic szczególnego, taki CLAMPowy dialog na temat miłości i człowieczeństwa… Popularność w naszym kraju zawdzięcza chyba tylko temu, że w czasach polskiego wydania mangi człowiek kupował to, co rzucili na półki.

  Nie wiem, czy warto przebijać się przez ponad połowę serii by w końcu oglądanie Chobitsów stało się opłacalne. Ja oglądałem bardziej z obowiązku, zaciekawienie przyszło tu o wiele za późno.
  • Avatar
   Slova 22.06.2012 13:19
   Aha, jeszcze jedno – główny bohater strasznie denerwuje, nie wiem, czy potem po prostu się zmienił w sensowną postać, czy też to ja się przyzwyczaiłem. W każdym bądź razie nie raz przyprawiał mnie o irytację.
 • Avatar
  A
  Marie Antoinette 7.01.2012 13:45
  Bardzo ciepła historia
  Bardzo ładna seria z niestety  kliknij: ukryte .
  Oglądało się bardzo przyjemnie, chociaż seria była, pod niektórymi względami schematyczna.
  Bohaterowie byli przesympatyczni i dla mnie był to największy plus tej serii. Naturalni w swoim zachowaniu, zyskiwali sobie mają sympatię.  kliknij: ukryte 
  Bardzo ładna grafika, wpadające w ucho melodie. Zgrzytem było zakończenie:  kliknij: ukryte 
  Anime polecam przede wszystkim fanom komedii romantycznych z domieszką dramatu. Seria wyróżnia się z natłoku średnio śmiesznych haremówek. Chociaż występują elementy ecchi, to nie są one rażące, a mnie (średnio przepadającą za takimi żartami) niekiedy dość śmieszyły. Naprawdę, warto obejrzeć!
 • Avatar
  A
  Kanaria. 28.12.2011 17:50
  Chii ~
  Jak dla mnie to taki przeciętniak…Wystawiłam 6ale sama się dziwie dlaczego tak wysoko.
  Oklepany schemat: chłopak znajduję niewinną śliczną,nieświadomą niczego dzieweczkę i do końca ostatniego odcinka zastanawia się czy to miłość,co z nią zrobić itd. Oglądałam anime DearS i schemat był praktycznie taki sam.
  Kreska w Chobits była całkiem ładna więc tu nie mam się od czego przyczepić.
  Na oprawę muzyczną nie zwróciłam uwagi…nie no w pamięci zarejestrowałam sobie jedynie uroczy ending z postacią z książki Chii.Słodki ~
  Muszę przyznać,że anime mi się dłużyło i po pewnym czasie nic,mnie nie obchodziło co się stanie z Chii.Oglądałam by mieć świadomość,że moja ocena będzie wystawiona uczciwie.
  Jak dla mnie to zbyt mało czasu poświęcono  kliknij: ukryte 
  Po za tym wszystko było na średnim poziomie…
  Nie potrzebne zapychacze,wtórność i (jak dla mnie) zbyt duża liczba odcinków (całą historię można było ukazać w co najmniej 14 odcinkach) wpłynęło na moją już wcześniej wymienioną wyżej ocenę.
  Nie polecam,ale i nie odradzam.
 • Avatar
  A
  shim 27.11.2011 14:31
  Udane, w porównaniu z mangą - głupie
  Zmiana charakteru serii niezbyt przypadła mi do gustu. Z stękaniem przewijałam odcinki typu: 'Chii wychodzi”, a później, z ironicznym uśmiechem na ustach przewijałam przedramatyzowane odcinki, oblane solidną porcją nudy. Tak było po przeczytaniu mangi, a przed… Same pozytywne wrażenia – humor, fajne wątki, słodkie projekty. Nie wiem co mnie pokusiło, ażeby przypomnieć sobie anime. Polecam na chłodne wieczory, ale lepiej przed nim nie mieć do czynienia z mangą – zawód gwarantowany
 • Avatar
  A
  qwerty 10.11.2011 15:52
  Nie rozumiem. Hideki, czyta pornosy a jak Chii była gdzieś tam ciut naga to odrazu czerwony i wogole. Takie po prostu glupie ecchi, schematyczne ecchi. Przykład. Chii chce znalesc robote a Hideki mowi jej ze wszedzie byle nie w burdelu, i co robi Chii?  kliknij: ukryte  jak na saym poczatku niektore rzeczy byly smieszne, to pozniej byly meczace.dajcie spokoj, w dodatku gdzie znalazl tego robota?  kliknij: ukryte a jesli sa one takie drogie, tyle warte to mysle ze nawet gdyby nie byl zeputy to by go ktos i tak go sobie zostawil, albo naprawila nie tak szastac kasa na lewo i prawo i drogiego robota na zwyczajnym osiedlu, na szerokiej, oswietlonej uliczce zostawiac. Głupie.
  • Avatar
   Chemik89 10.11.2011 16:38
   wszystko do czego się przyczepiłeś jest wyjątkowo sensownie wyjaśnione w tej serii, albo nie obejrzałeś do końca albo nie zwracałeś na to uwagi ;p no a wszystko pomiędzy – czyli ecchi – jest schematyczne i bylejakie – jak to ecchi ..
 • Avatar
  A
  Maronka 26.09.2011 09:45
  ktoś
  .. ktoś w jakimś komentarzu napisał, że nie lubi krzykaczy jak Hideki (nie wiem czy anime / manga), chodziło o  kliknij: ukryte  Napisał ten ktoś, że w realu ludzie tak nie robią. Fakt mało kto „drze mordę”, chyba, że to mój brat ;p Ale  kliknij: ukryte , naprawdę każdy w realu cwaniakuje, a co do czego wymięka ;) No chyba, że straci „czystość”... :)
  • Avatar
   ja 26.09.2011 11:11
   Re: ktoś
   Jak mówi mądre powiedzenie „im dzwon głośniejszy tym bardziej pusty” :)
 • Avatar
  A
  NanaOsaki 29.08.2011 12:56
  Polecono mi to anime na pewnym forum więc obejrzałam. Kreska jest bardzo ładna i niecukierkowa, ale anime nie zachwyca. Szczerze mówiąc, średnio się przejęłam losem Chii na końcu, jakoś mnie to nie porwało.
  Plusem tego anime jest to, że postacie zaskakują, np. kto by się spodziewał, że  kliknij: ukryte .
  Nie podobało mi się w jakim miejscu  kliknij: ukryte .
  Kilka odcinków zapychaczy, nie wiadomo po co. Nic nie wnoszą do akcji a powtarzają wszystko, co się wydarzyło w anime.
  Średnie anime, ale są gorsze.
  Taak, Chii była całkiem urocza.
 • Avatar
  A
  Byczusia 26.08.2011 10:51
  Przyjemne, miłe anime, fajnie mi się je oglądało. Kreska była bardzo ładna, fabuła też. Myślałam początkowo ,że Chi, to tylko własne imię będzie mówiła przez cały czas a tu niespodzianka w 2 odcinku. No i humor: jak na początki Chi kupiła sobie bokserki, a Hideki miał problem z poproszeniem o damskie majtki xD. Czy te zachowania Sumomo, uśmiać się można było do łez. I to, jak Chi każdego dnia uczyła się wielu rzeczy.Muzyka i postacie bez zarzutu.
 • Makaron 17.08.2011 06:53:05 - komentarz usunięto
 • Anielski_Pyl 7.01.2011 14:10:14 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Eliz1323 7.12.2010 18:34
  Chiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  Lekkie i przyjemnie a do tego strasznie kaaawaiiiii,
  Az kol wiek bardziej podobały mi się momenty z większą
  ilością fabuły ;) ( np. jak te persocony wszystkie
  stanęły xD) Nie źle ^.^
 • Avatar
  A
  Razeroth 18.08.2010 20:54
  Hideki Hentai!
  Jako lekka komedyjka „Chobits” jest naprawdę świetne. Troszkę świntuszenia i masa zabawnych scenek i perypetii z tym związanych. Jako komedia ecchi ląduje na mojej liście wysoko z porządną „8”.
  Nie będę ukrywał, że jestem wielkim fanem ecchi ;P.
  Fabuła nie jest skomplikowana, więc jako oderwanie od „tasiemców” i innych „ciężkich” anime warto się za nie zabrać.
   kliknij: ukryte 
  Zauważyłem jedynie, że anime, od których wiele oczekuję zawodzą mnie na całej linii, a te polecone mi przez kolegę zawsze mi się podobają. I tak było teraz… otrzymałem rekomendację i voila… podoba mi się ;D.
 • Avatar
  A
  Eva 30.07.2010 11:30
  Fajna i wartościowa seria. Ja się cieszę,że skończyło się na tylu odc bo właściwie nie ma tu już czego kontynuować. Jakby przedłużali na siłę to by tylko to zepsuli a tak mamy bardzo miłą i ciepłą komedie romantyczną z oryginalną fabułą i uroczą Chii
 • Avatar
  A
  wasil 20.07.2010 15:42
  Dlaczego tak piękne i wartościowe serie mają tak mało odcinków? Chociaż, może to i dobrze, lepiej zrobić mniej a porządnie, niż doić tytuł na siłę… Niestety, w moim przypadku problemem jest to, że przywiązuję się do tak sympatycznych bohaterów, do całej otoczki serii, i kiedy zbliża się koniec, pozostaje pustka, ścisk w piersi, a nieraz i łzy w oczach. Chobits jest tym anime, które natchnęło mnie do przemyślenia pewnych spraw, spojrzenia na swoje życie z dystansu i zastanowienia się nad pewnymi rzeczami. Prawdę mówiąc, jeszcze z dwa dni po końcówce chodziłem markotny, nie mogąc myśleć o czymś innym. Ale cóż, kiedyś trzeba się ocknąć, pozostaje tylko podziękować, że CLAMP zabrał mnie we wspaniałą podróż, pełną również humoru, ale i pięknych przekazów, która zostawiła we mnie ślad i zajmuje honorowe miejsce wśród moich ulubionych anime.
  • Avatar
   Goro 9.02.2012 21:12
   j/w
   Miałem tak samo.. :) Fakt faktem, anime jak każde inne ma parę wad – ale które ich nie ma. To było moje pierwsze anime jakie obejrzałem i powiem szczerze iż dalej zajmuje wysokie miejsce w moim rankingu. Chociaż po obejrzeniu Clannad + After Story niestety spadło oczko niżej.
 • Avatar
  A
  Dżul 10.06.2010 22:14
  A gdyby tak to zestawić rzeczywistością...
  Chobits w końcu dokończyłam, a było to jedno z moich pierwszych anime. Oczywiście, nie jestem już tak totalnie zachwycona jak te parę lat temu, ale było miło, miło, nie powiem. Ale! Jak tak czytałam komentarze „To co, że ludzie zakochiwali się w komputerach.”, przypomniało mi się, że ostatnio jakiś Japończyk poślubił postać z gry komputerowej. I jakoś nikt nie jest wobec niego tolerancyjny. :P To zabawne, ale i przerażające, że to anime nie jest wcale taką fikcją…
 • Avatar
  A
  Playboy 21.05.2010 08:49
  Po 5 latach ogladam anime znow.. i wystawie ocene…
 • Avatar
  A
  Torren 1.02.2010 13:20
  Gdy pierwszy raz oglądałam to Anime było świetne, gdy koleżanka zmusiła mnie bym obejrzała jeszcze raz, wydawało się o wiele gorsze, jak za pierwszym. I gdybym wtedy zanim obejrzała dała bym ten komentarz bym to anime tylko chwaliła(A powinnam, bo to moje pierwsze anime, poza kreskówkami na carton i jetix XP), a teraz tak szczerze, to anime jest nudne i głupie. Strasznie nudzi.
 • Avatar
  A
  Qualu 12.01.2010 16:50
  Zaczynałam od anime, ale gdy na wysokości 1o odcinka dorwałam w Empolu pierwszy tom, to o animacji zapomniałam. Na tyle, że hurtem nastepnego dnia kupiłam wszystkie tomy. Jestem też dumną posiadaczką albumu. :)
  A, że jako pierwszą skończyłam mangę, a dopiero po niej oglądałam dalsze 16 odcinków, anime mniej mi się podobało. Nie mniej polecam, bo ma prawo się spodobać, mimo iż nie jest to kino wysokich lotów.
 • Avatar
  A
  hakman4 4.12.2009 15:41
  :D
  Jak wspominam te anime to mam same miłe wspomnienia.Główny bohater rozbawiał mnie swoimi perypetiami.Sama Chi jako niezwykły komputer też jest fajna.
  Na początku widzimy komercyjne przygody głównego bohatera i tytułowego Chobits`a`.Później klimat w anime zmienia się na bardziej dramatyczny.
  Oczywiście wszystko kończy się Happy Endem.
  Też manga Chobis mi się spodobała i nie wiele się różni od anime.
  Polecam.
 • Avatar
  A
  ghaelis 29.10.2009 17:23
  miła odmiana.
  Choć o Chobits słyszałem już parę lat temu, to dopiero niedawno skusiłem się na obejrzenie tego anime. Muszę powiedzieć, że nie żałuję czasu przeznaczonego na jego oglądanie, gdyż bardzo mi się podobało. Muszę też przyznać, że to niezwykle miła odmiana od seinen typu Hellsing tudzież Elfen Lied (oba jak dla mnie są genialne, ale miło czasem oglądnąć coś z happy endem :))
  Jak dla mnie mocne 8 a nawet 9/10. Szkoda tylko, że CLAMP nie pokusiło się na przedłużenie historii :)
  Pozdrawiam.
 • Avatar
  A
  Godofblackmetal 2.08.2009 15:28
  Boskie anime!!!
  Anime oglądam od podstawówki kiedy na ekrany publicznej telewizjii wchodziły tytuły takie jak pokemon czy beyblade. Moja psychika została brutalnie najechana przez wszelkiego rodzaju stworki itp. Kiedy wreszcie józ jako (niestety 18 letni) dorosły facet doczekałem się stałego łacza internetowego zaczełem oglądać tytuły z tzw. „polotem”. Seria Chobits jest jedyną jak do dotąd serią przez którą nie mogłem spać i po nocy oglądałem kolejne odcinki. Wiem że to wstyd ale wielokrotnie ryczałem jak bóbr oglądając przygody Hidekiego i chi. Wielka szkoda że nie ma drugiego sezonu albo serii OAV. Moim zdaniem chobits jest najlepszym przedstawicielem gatunku!
 • Avatar
  A
  TomexSkyline 2.06.2009 22:39
  Polecam w 100%
  Anime jest na prawdę boskie, mnie się spodobało pod każdym względem. Były momenty że ze śmiechu leżałem pod biurkiem i takie że się łezka w oku zakręciła. W Chii jestem zakochany :)
  Jedynym minusem jest to że nie pokazali co się dalej z nimi stało, jakiś OAV mógł być albo coś..
  Czasami jeszcze puszczam ostatni odcinek, albo 2 i 3, gdy słucham to piękne „Chiii…” to się normalnie rozpływam, wielkie gratulacje i podziękowania dla Rie Tanaka która podłożyłą ten prześliczny głos :)
  Jeszcze jak wspominam te chwile spędzone przy tym anime i przypomni mi się Chi to ahhh :P

  Moja ocena 9/10 za ten koniec nooo… A taki ciekawy byłem. Piękny ten romans, sam chciałbym przeżyć coś takiego, dzięki CLAMP!
 • Hideki 27.03.2009 03:53:34 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Matt 2.03.2009 20:57
  Świetne
  Aż wstyd przyznać, ale to dopiero pierwsze anime, przy którym zarwałem nockę, której nie powinienem był nie przespać. :P Mimo to nie żałuję żadnej najmniejszej chwili spędzonej z tym anime (jedynie trochę przydługawy wątek zdobywania „panzu” :P , który i tak uważam za miłą część tego dzieła :) ) . Wybredny chyba nie jestem ale jest to pierwsze anime skupiające się na wątku romantycznym, które w momentach, gdzie inne takie anime tylko nieco mnie nużyło (np. Ai Yori Aoshi, Ah! My Goddess! (przy tym drugim akurat było trochę gorzej w późniejszych odcinkach ale pełnometrażowy film po obejrzeniu obu serii zapewnił mi oczekiwane wcześniej wrażenia) ) tutaj skupia moją uwagę dla odświerzenia na drugim wątku jakim jest historia o legendarnych Chobits. Anime niezwykle ciekawe i dla lubiących ciepły klimat z pozytywnymi, niearoganckimi postaciami jest to pozycja według mnie obowiązkowa. Polecam i pozdrawiam :)
 • Avatar
  A
  Archer0526 13.01.2009 21:15
  Zaje.....
  Anime poprostu boskie

  N apoczątku podchodziłem do tego anime sceptycznie, gdyż wydawało mi się dość głupie. Ale jak zacząłem oglądać to wciągneło mnie niemiłosiernie. Postacie są zrobie idealnie pod względem charakteru ,a zwłaszcza Hideki z którego nie zrobiono idealisty do bólu tylko normalnego nastolatka…...anime potrafi rozbawić oraz znajduje się w nim pewne przesłanie mówiące że nie ważne jak ktos wygląda, jakiej jest rasy czy z jakiej rodziny pochodzi bo kocha się człowieka za jego charakter i osobowość:)

  Najlepsze Anime CLAMPA jakie widziałem polecam wszystkim 10/10
  • Avatar
   texhnolyze1989 25.01.2009 19:41
   Re: Zaje.....
   Zgadzam się z tą opinią:) Właśnie skończyłem oglądać Chobitsa drugi raz:D Jeden z najbardziej romantycznych tytułów anime jakie widziałem:)
  • Avatar
   Nati 12.02.2009 23:17
   Re: Zaje.....
   Archer0526 napisał(a):
   [...]
   Najlepsze Anime CLAMPA jakie widziałem polecam wszystkim 10/10


   Nie zgadzam się z tym zdaniem. Anime jest słodkie, miłe, sympatyczne i w ogóle cudowne, ale ja tam już wolę Tsubasę, Kobato, CardCaptor Sakura lub Angelic Layer chociażby…
   Ja daję ocenę 8,5/10 – po prostu to trzeba obejrzeć!
 • Avatar
  A
  Craked 28.12.2008 10:49
  Czuję spory niedosyt
  Moja historia z Chobits wyglądała następująco: Kiedyś tam o nim usłyszałem, i kiedy już wiedziałem, jak się skończy  kliknij: ukryte  I tak stwierdziłem, że muszę wiedzieć „co to jest”. Ale po obejrzeniu 1 odcinka, wciągnąłem się do tego stopnia, że skończyłem na 12/13. Do tego momentu było naprawdę świetnie; czułem w środku wzruszenie, podekscytowanie i wiele innych przyjemnych uczuć… Dlatego następnego dnia obejrzałem pozostałem 13. Niestety, dalej było już gorzej. Wątek Chii & Hidekiego się nie rozwijał, tak naprawdę tylko wątki Shinbo, Yumi i po części Minori trzymały poziom. A zakończenie było zwyczajnie durne.  kliknij: ukryte  Praktycznie nie pokazali „co było dalej” co dla mnie jest „dziwnością”, krótko mówiąc.
 • Avatar
  A
  Qouren 28.11.2008 20:25
  Miłość
  Czymże jest? Do kogo może być skierowana?

  To anime jest romansem, lecz nie takim zwyczajnym, jakich pełno w na rynku. Jest to romans w którym jedna ze stron nie jest człowiekiem,a druga walczy z uczuciem do tej nieludzkiej „połowy” własnego jestestwa. Oprawione tow piękną grafikę i dźwięk. Anime z rodowodem wystawionym przez Clamp.
 • Avatar
  A
  Eruaniel 27.09.2008 15:51
  Tak czytam Wasze komentarze...
  ... i jestem kompletnie zaskoczona! Niemal każda osoba nadaje jak się da na to anime. Albo uczepia się czegokolwiek, najczęściej wątku miłosnego pomiędzy Chii a Hidekim. Widzę, że nie rozumiecie, co to anime miało do przekazania. Zarzucacie, że niby jak ktoś mógł zakochać się w persocomie – robocie, maszynie tylko zaprogramowanej do konkretnego zachowywania, wykonywania czynności.  kliknij: ukryte  Jeśli ktoś obejrzał tą serię, to powinien to wiedzieć… A z resztą to się działo w przyszłości, więc nie można tego traktować całkiem na poważnie, realistycznie. Kto wie, co ludzie będą potrafili stworzyć za kilka (naście, dziesiąt) lat;)
  Kolejny zarzut – że niby Chii była głupia. Kolejna sprawa, której nie zrozumieliście? Chii była persocomem, który został 'wyłączony' i wszystkie jej dane zostały usunięte. Potrafiła powiedzieć tylko 'Chii'. Hideki musiał jej wszystkiego sam uczyć od początku – Chii nie miała poinstalowanych przeróżnych programów do nauki itd., jak inne persocomy.
  Spłycacie całą fabułę, skupiając się tylko na tym: 'jak ten kretyn Hideki mógł się zakochać w głupim robocie'. Przekaz, morał tego anime był całkiem inny
 • Avatar
  A
  Tynajus 2.08.2008 22:51
  miłość ponad wszystko
  Pod komediową otoczką tego anime, przekazywane są bardzo ważne wartości. Kochać nazlęzy nie za to kim sie jest, a jakim się jest… prócz tego, ze dla osoby ktora dazy sie uczuciem mozna poswiecic wlasne dobro, a prawdziwym szczesciem jest przedywanie z osoba, ktora się kocha.

  Bardzo sympatyczna sciezka dzwiekowa, szybko wpadajaca w ucho…

  Jak dla mnie czas. który poświęcony na obejrzenie tego anime, nie był straconym.Polecam wszystkim, ktorzy oglądajac anime, chca „przejsc” przez wszystkie stany uczuc- od rozbawienia do wzruszenia.
  • Avatar
   would 16.08.2008 16:02
   Re: miłość ponad wszystko
   te „bardzo ważne wartości” są zbyt sztampowe i nieoryginalne, żeby poświęcać im 26 odcinków przy okazji nudząc widza na każdy z możliwych sposobów.
   Ostrzegam wieje nudą, leje nudą i przypieka płytkimi bohaterami. Wątek fabularny to dla twórców zeszłoroczny śnieg. Banał.
   Fanom Madhouse albo ludziom lubiącym co odstającego od średniej polecam przeskoczenie litery c na liście ich produkcji i rozpoczęcie bardzo przyjemnego seansu z Dennou Coil.
 • Avatar
  A
  fafi 8.07.2008 19:54
  Chore i nudne
  Odrazu sie przyznam ze nie jestem fanem tego typu anime, ale obejrzalem juz kilka. Anime nudne i chore – jak mozna sie zabujac w komputerze… dajcie spokoj, zal mi takiej osoby.
  • Qouren 28.11.2008 20:30:16 - komentarz usunięto
  • Archer0526 13.01.2009 21:19:24 - komentarz usunięto
   • DBack 13.01.2009 21:48:35 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Dahlia 16.06.2008 20:49
  sugoi :D
  cudna seria:) słodka i milutka… ale czasami potrafi dobrze rozśmieszyc :)

  8/10

  Chii~~ :D!!
 • Avatar
  A
  texhnolyze1989 25.05.2008 17:10
  Anime godne uwagi:)
  ANIME naprawdę mnie urzekło.POLECAM:)
 • Avatar
  A
  kamey 15.05.2008 17:35
  przeciętne
  „Chobits” nie jest złym anime. Ale też nie zasługuje na peany i wysokie oceny. Podstawowym minusem jest naiwność głównego wątku romantycznego Chii – Hideki. Z każdym kolejnym epizodem zaczynało mnie to coraz bardziej irytować, podobnie jak wpadki Hidekiego, które z czasem zwyczajnie przestawały śmieszyć. Ecchi całkiem porządne, fanserwis nie wylewa się z ekranu i nie jest tak irytujący. Muzyka plasuje się poniżej przeciętnej, zarówno opening (niemal zawsze przewijany), ending jak i to, co leci między nimi, chociaż druga wyjściówka była już względnie znośna. Przejrzałem pierwsze tomy mangi CLAMPa i w mojej opinii są dużo lepsze niż anime – ładniejsza kreska i odrobinę mniej głupie gagi. Można obejrzeć, ale bez rewelacji.
 • Avatar
  A
  anitka94 11.05.2008 18:43
  ******
  Nie podobało mi się, chociaż przesłanie z tego jest bardzo dobre to można było podarować sobie ecchi na całego. Ja po prostu nie trawię ecchi. Jednakże myślę, że to anime na pewno może się podobać co niektórym.
  • Qouren 28.11.2008 20:31:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Mroczny Elf 2.05.2008 19:00
  Jedno z moich ulubionych anime...
  ... a było ich na prawdę sporo. Prześliczna manga, akcja wciągająca, muzyka też w porządku. Polecam.
 • Avatar
  A
  Matt 2.03.2008 12:32
  ...
  Mnie osobiście anime się nie podobało. Dlaczego? Ponieważ wcześniej przeczytałem mangę, która o bardzo wiele różni się od produkcji TV dlatego po chyba 5 odcinkach zaprzestałem jej oglądania.
 • Avatar
  A
  rynni 11.01.2008 23:38
  polecam
  Witam, obejrzałem niedawno, kilka nocy zarwanych po pracy i… bardzo interesujące. Ktoś kto czytał pozycje P.K Dicka czy Gibsona znajdzie w tej serii ciekawe pytania i odpowiedzi, zmusza do myślenia i to bardzo.
 • Avatar
  A
  setto!~ 25.12.2007 23:46
  pfff...
  Właśnie obejrzałem to anime, dopiero teraz… i wcale nie żałuje, jak na tak zachwalany tytuł to wypadło dosyć przeciętnie. Nie da sie ukryć, anime
  skrywa mocne przesłanie psychologiczne, czy tylko ja to zauważyłem? Żeby zrozumieć te anime to nie można być niczym kamień na drodze żniwiarza, mówię
  tu o uczuciach, trzeba coś przeżyć… Gdyby nie to tło to oceniłbym to raczej nisko, ale cóż nie wypadło wcale tak najgorzej, może wielu sie nie zgodzić z moją oceną, zapraszam do dyskusji ^^'
  • Qouren 28.11.2008 20:29:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  mmx 16.11.2007 17:36
  tylko polecić taki film
  fajna anime, miło się oglądało.
  manga zapewne jest lepsza, ale tak jest w 90% przypadków. Clampa prawdę mówiąc nie znoszę i takie pozycje jak X czy Saqra są trudne do przełknięcia, ale Chobits jest na poziomie.

  chwilami przypominała mi ta serja golden­‑boya :D
  a chwilami była całkiem poważna za to ogromny +

  mały minusik za powtórki – serja ma tylko 26 epizodów a i tak 2 są na powtórki nudne jak flaki z olejem. Chobits jest krótką opowieścią… trochę ją na siłę wydłużali
 • Avatar
  A
  todori 26.10.2007 00:47
  SWIETNE TO MALO POwiedziaNE
  swietne to malo z checia powracam do niego jak sie nudze w domu i ilekroc to ogladam zawsze ciekawi mnie co sie stanie mimo ze znam to na wylat
  • Liquid 26.10.2007 15:24:14 - komentarz usunięto
  • Rozbawiona 13.02.2009 03:09:59 - komentarz usunięto
  • PlayboyAo 13.02.2009 06:42:32 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Chii2805 25.08.2007 23:22
  romantyczne
  Musze się zgodzić , że jest to romantyczne a za razem bardzo śmieszne anime.
  Jak już pisałam wciągnęło mnie na maxxxa!
  Jest ono jednym z moich ulubionych!!!
  Także polecam osobom, które lubią zagadki, wrażenia i dobrą zabawę!
 • Avatar
  A
  Chii2805 25.08.2007 23:09
  Bardzo fajne anime
  Mnie osobiście Chobits wciągnęło baaardzo! Chii jest przesłodka!:) samo anime było do ostatniego odcinka tajemnicze… Bardzo szkoda,że to tylko 26 epków….:( Naprawdę obejżałabym tego więcej! Gdyby tylko było…:)
 • Avatar
  R
  Arya 10.08.2007 17:50
  a fuj~!
  taka dobra ocena a takie marne anime… nie wiem, czy wszyscy przeczytali mange zanim obejrzeli anime, ale ja tak zrobilam – i bardzo sie przejechalam. „chobitsy” w wersji papierowej sa cudne, urocza kreska, wciagajaca historia opowiedziana w bardzo cieply i przemily sposob, potrafiaca nie tylko rozbawic, ale i nasuwajaca powazniejsze przemyslenia. z takim tez nastawieniem zasiadlam do ogladania serii anime… po pierwszych sekundach openingu juz trzymalam sie za glowe – ratunku, co to jest?! koszmarny j­‑pop w nienajlepszym wydaniu, fuj fuj fuj! moze to moja wina, bo wole mocniejsze, rockowe i j­‑rockowe brzmienia, ale dobry pop tez przelkne, natomiast ta piosenka przyprawia o bol glowy, animacja – o bol zebow… dziwna rzecz, anime opowiada ta sama historie co manga, a moje odczuca byly tak rozne – nadal jestem wierna fanka mangi, ale od serii anime trzymam sie z daleka i odradzam kazdemu :x przeczytajcie mange, zaoszczedzcie sobie bolu glowy i nie traccie czasu…
  • Avatar
   Sentai 10.08.2007 18:47
   Re: a fuj~!
   Niestety nie mogę się z tobą zgodzić. Mangę również czytałem i owszem była lepsza od anime ale nie aż tak jak piszesz.
   Ja nic nie mam do muzyki, zarówno opening jak i ending to bardzo piękne utwory. Bardzo lubię J­‑POP a ten szczególnie mi się spodobał.
   Jest to jedna z najbardziej udanych ekranizacji mangi jakie widziałem.
   • Avatar
    Arya 11.08.2007 13:45
    Re: a fuj~!
    dobra, moze troche za bardzo pojechalam po muzyce, w sumie o gustach sie nie dyskutuje, ale mimo wszystko opinii nie zmienie – anime moglabym uznac za znosne tylko wtedy, jesli obejrzalabym je bez wczesniejszego czytania mangi, a i wtedy nie byloby dla mnie zadnym objawieniem. natomiast po przeczytaniu mangi i tak uznalabym je za mniej niz przecietne. moim zdaniem panie z CLAMPa mialy wiele lepszych produkcji…
    • Qouren 28.11.2008 20:27:33 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Hilmantel 3.08.2007 20:06
  hmmm..eee
  widzę, że tu same zachwyty, to popsuje trochę atmosferę XD
  A teraz na serio- chciałam tylko napisać, że Chobits średnio mnie zainteresowała, bohaterowie byli moim zdaniem mało ciekawi, historia (może i z potencjałem) raczej za bardzo mnie nie wciągnęła… jedyne co zaliczam na plus to postacie Zimy i Dity – gdyby ich wątek był prowadzony od samego poczatku i w miare czasu byłby poszerzany to oglądałabym Chobits głównie dla nich… a tak obejrzałam Chobits, by móc potem odhaczyć kolejną pozycję na liscie- „Obejrzane” :)
 • Avatar
  A
  Artur2969 3.08.2007 18:34
  O Anime
  Dziwnie się zaczyna ,ale po kilku minutach staje się dosyć interesujące.Dźwięk jest dobrze dopasowany i kreski nie są złe.Fabuła jest dosyć dobra jest dużo akcji i to mi się podoba.Polecił bym ją osobom które trochę interesują się anime i lubią akcje i drobny romans.
 • Avatar
  A
  koleś 15.05.2007 17:16
  Przeurocze i zabawne
  Anime zaliczam do moich ulubionych.Jest nie tylko piękne ale i śmieszne.Polecam ludziom wrażliwym potrafiącym docenić przepełnione liryzmem dzieła z kraju kwitnącej wiśni
 • Avatar
  A
  oNa 14.05.2007 01:07
  Polecam gorąco^^
  Szczerze powiem, że tego typu romansidła nie są w moim guście. Nie lobię rozczulających panienek i „sierot” płci męskiej w rolach głównych…nie lubię happy endów w wydaniu „I żyli długo i szczęśliwie mając gromadkę dzieci”...Nic dodać nic ująć Chobits na tego typu anime sie zapowiadało tak wiec odwlekałam moment sięgnięcia po tą pozycje..jak sie okazało całkiem niesłusznie. Na początek świetny oppening wykonywany z resztą przez „Chii”, niebanalna historia świata w którym to andoidy/sztuczna inteligencja <niepotrzebne skreślić> nie odgrywają roli tych złych chcących unicestwić swych twórców. Przy tym całkiem zwyczajna 19 letnia dziewica płci męskiej namiętnie oglądająca czasopisma erotyczne i mająca nieco rozstrojony <jak przypuszczam> układ hormonalny, w roli głównej. Śmiesznie,p przyjemnie, niebanalnie. Poboczne wątki, których nie jest znowu tak wiele by nazwać je zapychaczami, są przyjemne i w dość dużej mierze dają nam obraz tego na czym polega dramat ludzi i persoconów. Główny wątek natomiast jest na tyle rozbudowany, by wciągnąć i na tyle prosty w swej budowie, by widza nie znudzić…Innymi słowy: Gorąco polecam ^^
 • Avatar
  A
  Magenta 5.05.2007 21:10
  ble fuj yugh
  Flaki z Olejem. Jeszcze z dolanym litrem wody. Wiecie co się wtedy dzieje- olej wypływa na górę i tworzą się takie obleśne plamy- ciągutki. Blee chyba nikt tego nie lubi. A jednak…

  Śliczna forma. Ale treść… Był kontekst. Ładny. Stereotypowy, acz przełkliwy. Ale podtekst? Blee… tyle ciekawszych rzeczy można było wymyślić.

  Oglądałam Chobits do końca, bo tyle osób się nimi zachwyca (i nie tylko emo dzieciaków). Ale teraz już zupełnie jestem w kropce. Fuj fuj fuj. Zapychacz na zapychaczu zapychaczem pomiata.
 • Avatar
  A
  garf71 27.04.2007 18:18
  dobre nie powiem
  imo 9/10. b.dobre anime. głowny bohater to oczywiście zyciowy nieudacznik ktory w koncu znajduje tę jedyną­‑Chii. ale nie o to w tym anime chodzi.
  może i seria caszami ,,zwałniała,, i kilka wątkó jest banalnych­‑np motyw miłości cukiernika xD- ale oglone przesłąnie bardzo trafne i celne. bo niewazne w kim się zakochasz, człowieku, maszaynie czy czymkolwiek. wazne jest tylko jedno: że kogoś kochasz. imo nie chodziło o miłość do maszyny, bo to nierealne narazie, ale o to ze kochasz nie za to ze jest człowiekiem­‑bo Chii nim nie była­‑ale za to JAKI jest, reszta to abstrakcja.

  i jeszcze coś, na ostatnim epie nie płakałem , ale nie powiem, coś w sercu troszkę sciskało, i choc w miłośćza bardzo nie wierzę, to miłóść w tym anime jest czymś czego bym chciał doświadczyć. Chii… xD
 • Avatar
  A
  DiamondBack 21.04.2007 20:36
  cala Anime w jeden dzien
  Skojarzenia i to ogromne mialem z DearS i zaluje ze DearS ogladalem wczesniej bo Chobits bylo by pewnie moim ulubionym anime :D DearS to marna kopia przy tym anime
  Mimo iż nie pozostawilo n mnie tego ogromnego wrazenia po obejrzeniu ostatniego odcinka to moje wrazenie wystawia ocen 9 (przez to ze bardzo latwo sie mozna domyslac co sie zaraz wydarzy jak sie ogladalo DearS :P). Ale wystawilem 10 bo nie widzialem najmniejszej wady naprawde przyjemnie sie oglada
  od rana do teraz oberzalem cale i mam metlik w glowie dlatego tak bez ladu pisze ;D
 • Avatar
  A
  DiamondBack 18.04.2007 21:49
  :D
  Jestem dopiero po pierwszym epku a juz mam wielkiego banana na twarzy :D
  Już na samym początku przychodza skojarzenia z DearS ale tu kreska bardziej mi sie podoba :D
  ps muzyka jest GENIALNA :d!!! Nim jeszcze dostalem te anime OST juz mialem sciagniety :D opening uslyszalem w jednym z anime radio i musialem to miec :D

  :P piernicze jak najety ...
  wroce po obejrzeniu calej serii ale juz czuje ze trafilem na cudenko bo uwielbiam ten gatunek :D
 • Avatar
  A
  Dragon703 19.02.2007 18:28
  Super świetne anime
  Anime Chobits podoba mi się naprawdę bardzo mocno.
  Polecam jak najbardziej do obejrzenia tego Anime bo naprawdę warto.
 • Avatar
  A
  Maciek 15.02.2007 21:35
  Nuda
  Oprócz paru zabawnych momentów anime nie podobało mi się nudne i dziwne. Nie trawie takiego typu anime jak Chobits.
 • Avatar
  A
  Tanaka 14.02.2007 16:32
  Zakochani
  No spodziewałam się czegoś gorszego ale tu prosze, pięknie.Ostatni odcinek był naprawde wzruszający ja to się nawet rozpłakałam.Ja jestem za anime ale zakochać się w maszynie, to było dziwne lecz jakto anime zawsze fantastyczne.Ale równie dobrze puście „Wojowniczki z krainy marzeń” wtedy nie będzie tyle skarg.
  • Avatar
   IKa 14.02.2007 16:47
   Re: Zakochani
   Tanaka napisał(a):
   Ale równie dobrze puście „Wojowniczki z krainy marzeń” wtedy nie będzie tyle skarg.
   Przepraszam bardzo, ale to chyba nie do nas te słowa, tylko do Hypera… Tanuki.pl tylko recenzuje anime i nie ma wpływu na ramówkę programową.
 • Avatar
  A
  Kelly 5.02.2007 12:22
  przepięknie narysowane przeciętne anime
  Serial rysowany niezwykle ładnie, opening fajny, postacie także niczego sobie. Oprócz tego dłużyzny potworne, powtarzanie scen już wczesniej wyświetlonych. Według mnie, ślicznie narysowana przeciętność, która może się podobać w warstwie wizualniej, jednakze, mnie przynudziła nieco.
 • Avatar
  A
  Iwan 3.02.2007 21:00
  Moja Ocena
  Perfekcyjna seria ! Najlepsza jaką w życiu widziałem ! 10/10! Jedyną wadą jest to, że się skończyło na 26 odcinkach :(
 • Avatar
  A
  Chucky22Tbg 2.02.2007 01:09
  Morio Asaka i reszta (Clamp i inni) rozśmieszyli mnie na maksa
  Od pierwszego odcinka nie mogłem się przestać śmiać później zrobiło się ciekawe a później zrobiło mi się smutno że to koniec.Wszystko jest najlepsze (szczególnie jesli chodzi o oglądanie) gdy się to widzi pierwszy raz ale z Chii Hideki Sumomo Pani Schimizu Hibija Minoru i całą reszte jest inaczej bo jak się do nich wraca to się przypomina jak to było fajnie jak się to widziało za pierwszym razem.Nie wiedziałem że w życiu zobacze tak naprawde coś dobrego i zmuszającego do myślenia nad miłością i wogóle nad relacjami między ludźmi nie będe mówił o relacjach między nie ludzkich bo każdy dorosły wie że to nie może być w realnym świecie ale w anime jak najbardziej.Brawa i ukłony za humor pomysł wykonanie podwójne brawa za muzyke klimat Chii i inne postacie.Obym zobaczył jeszcze równie coś tak dobrego ale czuje że to nie nastąpi w gatunku tym jest to mistrzostwo świata.Pozdrwiam fanów a nie fanów nie pozdrawiam jesteście ple hehe
 • Avatar
  A
  Kawaii 27.01.2007 18:40
  Chi^_^
  Mnie się podobało, szczególnie Chi- była taaka słodka. I szczerze mówiąc uważam że druga połowa serii była znacznie lepsza od pierwszej. Mniej mało zabawnych scen.
 • Avatar
  A
  Envy 18.12.2006 20:36
  :)
  mnie sie seria Chobits bardzo podobala… lekka, latwa i przyjemna..:) jak najbardziej godne polecenia
 • Avatar
  A
  Oobirf 15.12.2006 00:50
  Chobits
  Po prostu kultowe anime :)
  Cala seria w jedna noc…
  Anime dla widzow starszych, daje do myslenia :)
 • Avatar
  A
  Salva 12.12.2006 09:51
  Konkluzja po zakończeniu serii : Zdecydowanie NIE komedia
  Zanim przejdę do potwornego panegiryku na cześć Chobits, może najpierw napiszę wrażenia ogólne.

   kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Deedlith_Anthy 18.03.2007 17:54
   Re: Konkluzja po zakończeniu serii : Zdecydowanie NIE komedia
   Salva napisał(a):
   (...)

   To, czego nie było w anime jest w mandze:) Polecam przeczytać chociaż 7 i 8 tom….tam  kliknij: ukryte . Ogólnie manga ma OI NIEBO lepsze zakończenie, anime skończyło się, jak skończyło, bo kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Kociak_sn 11.12.2006 21:40
  Chobits- grzech tego nie oglądnąć
  To jest naprawde fantastyczne anime. Oglądnełam teraz ostatni odcinek (tych odcinków jest 24 a nie 26) sama właśnie ucze się rysować mangi i chciałabym kiedyś stworzyć podobną historię która porusza wiele problrmów jak i pokazuje że bez miłosci nie można być szczęśliwym!!!! Kto tego nie oglądał niech się schowa w domu i z niego nie wychodzi!!! POZADRAWIAM BUZIAKI
  • Avatar
   Lipek 11.12.2006 22:01
   Re: Chobits- grzech tego nie oglądnąć
   tych odcinkow jest 28 :D
   wlaczajac odcinki „powtorkowe” i specjale
 • Avatar
  A
  urraken 10.12.2006 23:44
  chobits
  Jestem maniakiem manga i anime.Pasją zaraziłem syna.Stwierdzam że uzależniłem się od CHOBITS.
  Ten serial jest wspaniały.DaJe dużo do myślenia.
  Ludzie niestety oddalają sie od siebie.Większośc z nas Jest niestety bardziej wadliwa od PERSEKONÓW.To co widzimy w serialu to wizja ludzi rozmawiających z robotami a nie z sobą.Nawet ja wolałbym mieć własną CHI na której można polegać i która potrafi BEZINTERESOWNIE KOCHAĆ.Serial jest wspaniały i ma niestety tylko 26 odcinków.Dziś na HYPER był niestety już 23 odcinek.Pozdrowienia dla czytelników.
  Ze smutkiem w oczach i pustką
  URRAKEN lat31
 • Avatar
  A
  Cissy 10.12.2006 19:09
  :P
  Anime jest dosyć ciekawe, jednak nie nalezy ono do moich ulubionych…
  Humor jest w nim zabawny, widac że nie jest przeznaczony dla widzów młodszych.
  Moim zdaniem anime warte obejrzenia.
 • Guliwer 9.12.2006 22:54:15 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Salva 5.12.2006 21:59
  Chobits komedia czy nie ?
  Od razu zaznaczam że piszę z pozycji osoby która obejrzała dopiero 18 epków ( akurat właśnie jestem po 18, oglądam z lenistwa na Hyperze dlatego trochę długo mi zejdzie zanim serię skończę ) ale mam już troszeczkę wyrobione zdanie na temat tego anime.

  Nie wiem kto to pisał już tu w komantarzach że humor w pierwszych odcinkach był żenujący, ale ja się zgadzam. Przez pierwsze 10 odcinków byłam przekonana, że serię oglądnę czysto masochistycznie, żeby wiedzieć czego NIE oglądać. Do mnie taka forma humoru zupełnie nie trafia. Powalił mnie odcinek pod tytułem „Chii nic nie robi”, pomijam już fakt że tytuły są w ogóle genialne, aż się słabo robi. Odcinek o majtkach też był straszny. No dzieciom to ja bym tej serii nie dała do obejrzenia ! Niemal w każdym odcinku jest trochę erotyzmu albo scen o takim zabarwieniu, których dziecko w najlepszym razie nie zrozumie. Bardzo mnie denerwują zwłaszcza sceny z pisemkami Hidekiego. Pomijając że on mnie ogólnie straszliwie irytuje, ale z tymi pisemkami i filmami to drobna przesda. Chii też jest straszliwie irytująca, chociaż winić jej nie można, jest komputerem.

  Co do fabuły. Dla mnie seria mogłaby się zacząć tak gdzieś koło 10 odcinka, gdzie się wreszcie zaczyna coś dziać. Bo faktycznie dopatrzyć się fabuły w pierwszych epkach było straszliwie trudno. Natomiast dalej mi się to dosyć podoba. Anime przestaje być makabrycznie śmieszne, a staje się czymś co interesuje i wciąga, i dopiero dzisiaj stwierdziłam, że może to nie jest aż tak fatalne jak się wydawało ( po 18 epku ! ). Jest jakaś tajemnica jest coś zaskakującego, słowem zaczyna się prawdziwe anime. Nie podejrzewałabym siebie w życiu o to że lubię serie trochę bardziej mroczne ale teraz ze zdziwieniem stwierdziłam, że dalsze epki Chobits właśnie trochę bardziej mroczne bardzo mi się podobają ( może dla kontrastu z pierwszymi ...? ). Mam mieszane uczucia co do tego anime jak na razie, zobaczymy co będzie dalej.

  Aaa, nic nie napisałam o bohaterach oprócz naszego skłonnego do nagłych krwotoków nieudacznika. Moim bezwzględnie ulubionym jest Shinbo,  kliknij: ukryte  bardzo podoba mi się jego zachowanie, charakter i głos. Moim zdaniem powinni szerzej go wykorzystać w Chobits bo jest bardzo fajnym bohaterem w przeciwieństwie do Hidekiego…
  • lewa 2.10.2009 04:19:01 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  zamorka 3.12.2006 00:32
  to chi :)
  Świetne anime jeśli lubicie tajemnicze słodkie dziewczynki. Fabuła niesamowice wciąga nie ma dłużyzn, podobało mi sie że nawet pobocznym bohaterom poświecono dużo miejsca(nie trzeba się domyślać co autor mial na myśli jak w niektórych seriach). Nie dość ze interesujące i dające do myślenia to jeszcze zabawne prawie ideał… no może poza końcem, który moim zdaniem był ciut naciagany. 9/10 i gorąco polecam :)))
 • Avatar
  A
  Miyabi 10.11.2006 23:10
  Moja ulubiona seria ^^
  Kiedy byłam mniejsza nie wiedziałam co to jestem Manga i Anime. ^^" Ale pamiętam jak kiedyś szłam z mamą po mieście i widziałam złoto­‑włosą dziewczynę z dziwnymi uszami ;] Potem znów kilka razy ją widziałam. Nawet do tego roku. Pociągało mnie pytanie „Kim ona jest? Jaka ładna!” I wreszcie kiedy zobaczyłam Chobits, sie dowiedziałam!^^

  Dla mnie anime było boskie. Większość serii Clampa były (moim zdaniem) Troszkę denne prócz MKR. Jednak chobits im się udało. Muzyka dla mnie boska. Czasami śmieszna, czasami smutna, poprostu różne klimaty. Co do tego że chobits to ecchii… Hmm.. moim zdaniem nie bardzo.. W jednym odcinku było dość ecchi.. jednak kiedy coś się takiego pojawi to delikatnie i subtelnie. ;] Widziałam że wiele osób mówiło że od 8 odcinka zaczynało sie coś psuć. Uważam że było dobrze. Na początku było dość śmiesznie (kilka razy wybuchałam śmiechem przed TV co mi się nie zdarza ;] ) lecz potem zaczynało być tajemniczo. Kiedy jakaś była nierozwikłana tajemnica to i klimat spoważniał. Jednak nie spowodowało to popsucia serii. W 15 odcinku zmienił się ending na smutniejszy. Cały odcinek był taki smutniejszy. (popłakałam się ;__;) Więc sami widzicie. Czasami można się pośmiać, czasami popłakać, czasami zdenerwować i czasami zaniepokoić. Gorąco polecam! ^.^

  Sound: 10/10
  Chara: 9/10
  Graph: 9/10
  Story: 10/10
 • Avatar
  A
  Karen 22.10.2006 15:38
  Opening i ending
  Jeśli chodzi o Chobits to pod względem kreski jest to jedno z lepszych anime jakie oglądałam. Fabuła wciąga, a humor jest ŚMIESZNY a nie ŻENUJĄCY. Mam tylko pytanie: jaki tytuł ma ending? Ale ten… smutniejszy. Nie ten z ostatniego odcinka. Co do openongu, to nie pasuje mi za bardzo do tej serii, ale cóż: nie ma ideałów…
  • Avatar
   Deedlith_Anthy 23.10.2006 15:50
   Re: Opening i ending
   Karen napisał(a):
   Mam tylko pytanie: jaki tytuł ma ending? Ale ten… smutniejszy. Nie ten z ostatniego odcinka.


   Drugi ending nosi tytuł „Ningyo Hime”(„Księżniczka syren”):)
 • Avatar
  A
  KANSKE 3.10.2006 13:08
  SOLIDNE ANIME
  MOIM ZDANIEM CHOBITS TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH KOMEDI ANIME JAKIE SĄ. PIĘKNA KRESKA,FAJNA MUZKA ORAZ DOŚĆ SPUJNA I CIEKAWA FABUŁA.OPRUCZ TEGO CIEKAWE POSTACIE I MGIEŁKA TAJEMNICY.TO NIEZAPŻECZALNE ATUTY TEJ PRODUKCJI.CO ZAŚ SIĘ TYCZY ZAPYCHACZY TO SĄ ONE MAŁO ZAÓWAŻALNE. PODSUMOWUJĄC TO POGODNA HISTORIA DLA WIELBICIELI CIEPŁYCH KLIMATÓW. POLECAM
 • Avatar
  A
  Wojta-san 25.09.2006 23:18
  P O L E C A M
  Jedno z najwspanialszych anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Może nie jest tak efekciarskie jak „appleseed”, ale ma w sobie to coś. To coś sprawia, że możecie oglądać całą serie kilka razy i na 100% sie nie znudzi. Serdecznie P O L E C A M !!!
 • Avatar
  A
  kethana7 18.09.2006 19:51
  trochę rozczarowana
  Jestem trochę rozczarowana. Po 8 odcinku akcja zwalnia do ślimaczego tempa. Zapowiadało się naprawdę fajnie a potem to już całkiem inna historia np. ten odcinek kiedy chii gra w internetową grę no myślałam że zasnę.
 • Avatar
  A
  Shellik Gościk 16.09.2006 23:10
  Warto
  Dobra.

  Tak, dobra jest ta bajka.

  I już wam mówię dlaczego. Temat AI jest stary jak świat. No może nie jak świat, ale od epoki Pana Asimowa był podejmowany no różne sposoby. W większości moim zdaniem w sposób mierny. Ale to tylko moje zdanie i nie jestem wszechwiedzący oraz „wszech­‑oczytany”, no i pozatym mam prywatny gust, a o gustach się nie dyskutuje :P.
  Największą porażką był chyab ten niedawny film podukcji „Hollostraszywoood” z robotkiem w białym pancerzyku. W większości przypadków naśladowcy zadają sobie niezmierny trud aby widz/czytelnik ujrzał w AI ducha człowieczeństwa. Problem w tym że… jakby to powiedzieć… robią to takim sposobem iż przypomina to wsadzanie sobie palca w oko aż po łopatkę tudzież próbę wsadzenia nam czegoś do głowy na siłę.
  Chobits natomiast trafia w dziesiątkę. Otóż człowiek może być tylko człowiekiem kiedy wchodzi w relację z innym człowiekiem. Nie ważne ile samoświadomości może mieć AI (czy tam Chi czy inne CPU), nie ważne jak głęboko może ona dostrzec swoje „jaaaaaaaa”. Człowiek i jego istota jest niezmiernie skomplikowaną rzeczą, w skład której wchodzą relacje z otoczeniem i z innymi świadomymi istotami.
  I to jest SZMOC Chobitsów!!!:) Ta bajeczka pokazuje bez natręctwa pseudo­‑filozoficznego iż w dniu kiedy AI pojawi się na ziemi, problemem nie będą jej prawa czy też zagrożenie z jej strony. Nie, pierwszym problemem będą nasze relacje właśnie z nią. Bo o ile do organizmu z krwi i kości jesteśmy skłonni naturalnie odnosić się na per „Istota Boża” czy też Istoto myśląca, to o tyle do kupy krzemu która potrafiłaby powiedzieć „Czuję/myślę/kocham”, chyba nas jeszcze na to nie stać.

  Podsumowując. Anime „śmiszne”, ładne, bez natręctwa „Ecchi”, bez nadmiernego dramatyzmu ani wymuszonych sofistycznych idei. Proste przesłanie, budzące do myślenia ale w innym nietypowym kierunku, bardziej naturalnym powiedziałbym. Proste postacie, proste zdarzenia jedneym słowem prosta bajka. A jak wiemy proste rzeczy okazują nam często (ale nie zawsze) kwitensencję.
  W szczególności polecałbym to anime dzieciom a to u mnie ŻADKIE zdanie jeżeli chodzi o anime.
  Sound&Music = Status OK
  Graphics = Status OK

  Ghościk
  • Ins 12.06.2009 00:02:22 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Sniper 14.09.2006 20:31
  NAPRAWDE EKSTRA ANIME
  Narazie tak jak i wiekszosc widzow nie ogladnolem nawet polowy tego anime ale po ogladnieciu calego jeszcze raz zamierzam sie wypowiedziec na temat Chobitsa. Ale jak narazie bajka bardzmi sie podoba mozna sie z niej posmiac bo miejscami jest naprawde smieszna fabula jak na razie na bardzo dobrym poziomie grafika tez jest ok. Tylko to co naprawde mnie denerwuje w tym anime to nawiazanie do jakiejs glupiej ksiazki wyludnione miasto czy jakos tak. Wrecz wkurz mnie ta ruzowa postac chodzaca po miesci [cut] jakies nie normalne teksty faktycznie niekture z nich wiele wyjasniaja ale ine sa kompletnie zbedne i twurcy nie potrzebnie zawracaja nam tym glowe ale poza tym chyba do niczego nie moge sie doczepic no chyba ze do postaci ale z tym sie wstrzymam do ogladniecia anime do konca. Jak na razie ma odemnie 9/10.

  Usunieto wulgaryzm.

  Moderacja
  • Avatar
   teplex 15.09.2006 14:25
   Re: NAPRAWDE EKSTRA ANIME
   Sniper napisał(a):
   Narazie tak jak i wiekszosc widzow nie ogladnolem nawet polowy tego anime ale po ogladnieciu calego jeszcze raz zamierzam sie wypowiedziec na temat Chobitsa. Ale jak narazie bajka bardzmi sie podoba mozna sie z niej posmiac bo miejscami jest naprawde smieszna fabula jak na razie na bardzo dobrym poziomie grafika tez jest ok. Tylko to co naprawde mnie denerwuje w tym anime to nawiazanie do jakiejs glupiej ksiazki wyludnione miasto czy jakos tak. Wrecz wkurz mnie ta ruzowa postac chodzaca po miesci [cut] jakies nie normalne teksty faktycznie niekture z nich wiele wyjasniaja ale ine sa kompletnie zbedne i twurcy nie potrzebnie zawracaja nam tym glowe ale poza tym chyba do niczego nie moge sie doczepic no chyba ze do postaci ale z tym sie wstrzymam do ogladniecia anime do konca. Jak na razie ma odemnie 9/10.

   Usunieto wulgaryzm.

   Moderacja


   Oj chyba ty nie bardzo pojmujesz sens tych opowisći z książeczek, które czyta Chii, one dla mnie są głównym sensem tego anime bo poruszają problemy współistnienia ludzi i persocomów, tyle, że nie robią tego wprost a używają przenośni, jakbyś czytał mangę to byś rozumiał. To tyle co mam do powiedzenia, a samo anime jest świetnie, jedno z lepszych jakie widziałem.
 • Avatar
  A
  SmIeTaNa 14.09.2006 13:55
  ....
  to anime jest poprostu boski tylko to moge powiedziec na ten temat
 • Wicherek 7.09.2006 18:07:39 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Wujek CaZa 6.09.2006 12:57
  Polecam!
  Jestem skromnym fanem M&A. Dostałem Chobits z hasłem „Fajne Ecchi” ale mówić „fajne” o tym anime to błąd! Ono jest rewelacyjne!! Spędziłem miłe 3 wieczory śledząc przygody Chii i Hidekiego. Gorąco polecam! Wątek miłosny zawsze można opuścić kończąc ok. 5 odc przed zakończeniem serii, jak ktoś nie lubi romansów ^_^
 • Avatar
  A
  Cristal 31.08.2006 21:38
  ;)
  Anime bardzo przyjemne. Miło się ogląda, można się nieźle pośmiać… Bardzo fajna grafika <niekiedy są „słodkie minki”, lecz autorzy ich nie przesłodzili>, fajna fabuła <która niewiele odbiega od mangi, ale trochę innych szczegółów występuje, co czyni anime ciekawe, nawet po przeczytaniu mangi>. Muzyka fajna… No ale w animacjach openingu i edningu nic sie nie dzieje i troche nie podoba mi się odcinek powtórkowy… Jednak ogółem­‑warto obejrzeć!!
 • Informacja 29.08.2006 21:11:27 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  IZA 25.08.2006 16:55
  Anime a manga
  Chobitsy to jesdno z zabawniejszych annime jakie ogladalam. Postacie zostaly dobrze odwzorowane choc jest kilka drazniacych defektow, a dokladnie wlosy Chi, ktore sa zolte, a nie bialo­‑szare. Anime jest na pewno zabawniejsze od mangi, zwlaszcza pierwsze odcinki. Troche zdenerwowalo mnie rozpoczecie niektorych watkow i niedokonczenie ich, ale nadrabiaja odcinki dodatkowe. Zakonczenie jest zupelnie inne, ale nie traci na wartosci. Ta pozycja jest obawiazkowa dla fanow Clampa nie zawiada sie, ale i inni znajda tam cos dla siebie.
 • Avatar
  A
  Anonim 2.08.2006 20:58
  Dokładnie tak
  Jak najbardziej zgadzam się z Radim. Anime po prostu genialne. Pomimo tego, że jestem sentymentalny i łatwo się wzruszam, to i tak uważam chobits za jedną z najlepszych anime jakie oglądałem. Nie żałuję żadnej minuty spędzonej przy chobitsach :). Pozdrawiam wszystkich fanów tej wspaniałej serii.
 • Avatar
  A
  Radi 31.07.2006 12:19
  Najcenniejsze
  Chociaż jestem starym koniem  kliknij: ukryte i dotychczas traktowałem każde anime z przymróżeniam oka  kliknij: ukryte  muszę przyznać że seria Chobits wywarła na mnie niezapomniane wrażenie. Po obejrzeniu ostatniego odcinka łzy same płynęły mi z oczu, może i jestem sentymentalny ale motto żeby kochać kogoś pomimo różnic [wieku(Yumi and Manager Ueda)materii (Chii i Hideki)]w dzisiejszym świecie daje wiele do myślenia. Wszystkim którzy uważają że fabuła Chobitsów jest trywialna i nie ma odniesiena w rzeczywistości proponuje jeszcze raz obejrzeć serię za parę lat  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Mortal Kombatant 25.07.2006 23:25
  Co to za sceptycyzm???
  W niektórych komentarzach można przeczytac, że z każdym kolejnym odcinkiem jest gorzej bo humor zanika i takie tam. Moim zdaniem jest zupełnie inaczej. Osobiście bardzo mi sie podoba takie „przechodzenie” chobits z pełnej humoru na początku w trochę bardziej poważną w końcowej fazie :). Każdy następny odcinek oglądałem z większym zaciekawieniem, a zapychaczy było mało i w niczym nie przeszkadzały (i tak uważam że te 26 odc. to stanowczo za mało:)). Muzyka świetna- zarówno opening,oba endingi no i cała reszta. Aha, no i po co tak strasznie spłycać fabułę chobits w tych niektórych komentarzach, bo chyba o coś innego tu chodzi niż tylko o miłość do swojego miksera i problemy z tym związane.
 • Avatar
  A
  Luchianka 17.07.2006 15:45
  Let me be strange with you;)
  Chobits….Zabawna komedia….która potem zanudza i Hideki,który jest chory:
  1. Niezdolny niesamowicie
  2.Czytajacy gazetki takie jakie są w Holandii
  3.Nie potrafiący znaleść normalnej dziewczyny tylko zakochuje w dziecinnym komputerze z imieniem Chii
  Pamiętacie tego gościa, który mówił że się ożenił z komputerem,a potem w przyjaźni zginął….
  Czy wyobrażacie z swoim pecetem lub laptopem brać ślub? Bo ja nie?
 • Avatar
  A
  FinnMacCool 29.06.2006 20:41
  Miła seria, ale...
  Anime jest to całkiem przyjemne w odbiorze, ale jakoś nie podoba mi sie postawa bohaterów, zakochujących się w komputerach. Dajcie spokój, to tylko zaprogramowane maszyny, a w anime pada często zwrot że to nieważne iż jest się zakochanym w persoconie, bo ważne żeby kochać!! Kurcze to znaczy niby że jak sie zakocham w moim mixerze to spox, siła miłości do robota kuchennego pokona wszelkie przeszkody!! Sorki ale jak tu zbudować związek, rodzinę, ect.? Persocony są tylko zaprogramowane żeby reagować w odpowiedni sposób.
  A i zakończenie jakoś mnie nie usatysfakcjonowało, liczyłem na więcej. Lecz mimo tego, to i tak warto poogladać, szczególnie poczatkowe odcinki, bo są najlepsze!
  • Avatar
   Deedlith_Anthy 30.06.2006 11:27
   Re: Miła seria, ale...
   Hura! Wreszcie ktos, kto widzi sprawe podobnie jak ja…...czyli nie uwaza za normalne zakochiwanie sie w oglupialym komputerze z zaprogramowana funkcja kliknij: ukryte  Poza tym- nie rozumiem, co ludzie widza takiego w Chii­‑to typowa mangowa panienka, ktora kompletnie nie wie, co sie dookola niej dzieje, wiec kazdy facet moze z nia robic co mu sie zywnie spodoba.Chii uwazam za najslabsza postac w calej serii, wybitnie robiona pod sliniaca sie publike…..o wiele lepiej z persoconow prezentuja sie Yuzuki,duet Zima i Dita czy chociazby  kliknij: ukryte lub Sumomo i Kotoko.
   Pomimo minusow w postaci Chii i muzyki(Choc „Ningyo Hime” i „I hear U everywhere” bardzo mi sie podobaly, to reszta muzyki jest raczej srednia….opening…brrr…) Chobits nadal jest jedna z moich ulubionych serii:)
  • Avatar
   Sniper 14.09.2006 20:35
   *****
   Jak dla mnie poprostu nie zrozumiales przeslania tego ANIME BO TO NIE MA BYC RZECZYWISTOSC TYLKO FIKCJA. Przemysl to BO TO MA SIE FAJNIE OGLADAC A NIE BYC LOGICZNE!!!!
   • Avatar
    IKa 15.09.2006 01:18
    Re: *****
    A ja prosiłabym łaskawie o nie krzyczenie w komentarzach, nie dosyć, że nieładnie wygląda, to jeszcze jest ciut niegrzeczne. Równie dobrze można pisać normalnie, nie nadużywając CapsLocka.

    Moderacja
 • Avatar
  A
  dotee 25.06.2006 20:58
  sliczne
  bardzo mi sie podobalo to anime, slodkie, wzruszajace i romantyczne, ogladalam je na otarcie lez po ktoryms z kolei rozstaniu z facetem i w pelni wywiazalo sie ze swojego zadania poprawiacza nastroju :) moze ostatni odcinek taki troche niespodziewany, ja bym wolala mniej wydziwnione zakonczenie, ale ogolnie cala seria pozostawila bardzo pozytywne wrazenia, ani za dluga ani za krotka, fajny opening i ending, cos dla mnie krotko mowiac ^^
 • Avatar
  A
  miś uszatek 9.06.2006 19:29
  Chobits
  niejestem fanem romatycznych historyjek o gościu co spotkał miłości swego zycia ale „Chobits” przypadł mi szczegulnie do gustu a na końcu jak Hideki walczy o Chiii to aż mi się łezka w oku zakręciła. To jeden z lepszych produktów od CLAMP­‑a
 • Avatar
  A
  Nanami 5.06.2006 19:00
  Nic nadzwyczajnego
  Jakbym miała sobie teraz drugi raz oglądnąć tą serię, to mimo wszystko przysiadłabym się z oporem. Parę lat temu to było dla mnie małe dziełko, dziś… już nie koniecznie ;-))

  Chobits to komedia, tego się nie da wykluczyć. Dużo prześmiesznych scenek, czesto o podtle seksualnym, wzruszająco rozwijające się uczucie Chii i Hidekiego… A całość podana w pastelowej oprawce tajemniczości. Fabuły tutaj dużo nie uraczymy. Ja jakoś odniosłam wrażenie o dużej ilości zapychaczy, czasem pozytwynych, ale czasem nużących.

  Początek zaczyna się świetnie. Potem jednak spada i spada… By na końcu zaskoczyć widza dosyć niespodziewanym zakończeniem, nie koniecznie pasujących do poprzednio serwowanej wystawki. Zestawienie humoru z dramatyzmem to średnio dobry pomysł.

  Generalnie trudno wyśrodkować wiek – dla młodego widza z powodu pewnych elementów ecchi z czystym sumieniem polecić nie można, za to starszego i wymagającego widza paleta barw będzie razić po oczach i nie znajdą w niej wielu ciekawych zalet.
  • Avatar
   Kelly 8.08.2006 09:09
   Re: Nic nadzwyczajnego
   Niezwykle trafna opinia. Dodam tylko wyśmienity opening, który należy do najlepszych, jakie znam w filmach anime.
 • kocioł 4.06.2006 19:46:00 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Trips 4.05.2006 10:25
  Ech...
  Żenada, po pierwszych ośmiu odcinkach całość wpada w schematy, humor zanika a bohaterowie stają się coraz bardziej tępi. Klasyczne zachowanie animkowej laski przypominjące niedorozwinięte dziecko irytuje. A zdania w stylu  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   SakuraNoKi 4.05.2006 15:25
   Re: Ech...
   Trips napisał(a):
   (też się niedawno dowiedziałem, że Clamp troche zerżnął (motyw komputera wyglądającego jak śliczna dziewczyna z resetem w dziwnym miejscu)


   Od kogo zerżnął i skąd?
   • Avatar
    Yvaine 5.06.2006 14:08
    Re: Ech...
    SakuraNoKi napisał(a):
    Od kogo zerżnął i skąd?


    Podobny motyw miał miejsce w Hand Maid May- tylko ze tam „persocom” (bo nazwa byla inna) byl malutki. Jak Sumomo mniej wiecej
 • Avatar
  A
  Martinez 13.01.2006 01:46
  Chobits
  Jedna z najsympatyczniejszych serii jaką zdarzyło mi się obejrzeć. Sama przyjemność w oglądaniu. A to tego niemal wszystko na plus:bohaterowie, muzyczka, kreska, fabuła. No może oprócz trochę „przekombinowanego” zakończenia – oczywiście było dobre, ale mogło być bardziej „normalne”:D
 • Avatar
  A
  Azag 13.01.2006 00:21
  Chobbits
  A mnie jakoś wnerwia jak niby komputer zachowuje się tak jak człowiek. O ile te dwa bossy jeszcze mogłem zrozumieć, ale, że niby Chii miała takie super moce,wolną wole itp, a jeszcze gorzej to, że głupi Hideki się w niej zakochał to mnie dobiło. Zazwyczaj toleruje takie odchylenia od rzeczywistości, ale tego jakoś nie mogłem. Znaczy ogólnie to mi się podobało, ale końcówka pogorszyła obraz serii w moich oczach. Widziałem lepsze komedie, choć do OST się zgadzam, a tak wogóle to wiecie jak się nazywa ta muzyczka „bojowa” – jak na przykład walczyli z demonem???
 • Avatar
  A
  ecstazy 19.12.2005 18:30
  great!
  Chobits to genialne anime! Świetny opening, ending i OST! Cudowny scenariusz, prześliczna grafika!!! Czego innego można spodziewać się po clampie?
 • Avatar
  A
  tuka 2.12.2005 18:45
  o
  Ja ogolnieuwielbiam wszystkie serie Clamp'a, a Chobits to było pierwsze anime na podstawie mangi tej grupy jakie obejzalam. I bardzo milo sie zaczelo:)
 • Avatar
  A
  miwoj 30.11.2005 13:13
  eeeh
  Moja pierwsza seria. Wieli sentyment, a i teraz co jakiś czas sięgam po Chobitsa. Świetna seria, taka, taka chiii! Poziom kawaiiności jest niebezpieczny dla zdrowia i życia :) Hideki, fighto!
 • Avatar
  A
  Miras 31.08.2005 21:14
  Chobits??Czemu nie!!!!!
  Po przeczytaniu dwóch recenzji Chobits'a nie byłem pewny czy wogóle zacząć oglądać to anime. Jednak nudne wakacyjne popołudnie sprawiło że włączyłem je i teraz nie żałuje swojej decyzji. Anime wciągało mnie z kolejnym odcinkiem coraz bardziej, nieźle się uśmiałem z naszej bohaterki – Chii oraz jej „master”- Hideki'ego. anime jest pełne ciepła, pozytywnych emocji i uczuć no i to motto całej kompozycji : " Kochaj kogoś takim jakim jest”.
  Szczerze polecam to dzieło wszsytkim, nie ma tu przesadnego romantyzmu, troche jest ecchi, ale nie zadużo, więc nie przeszkadza. Każdy wyniesie z tego dzieła coś wartościowego, bo wg mnie ma ono drugie dno, „morał” i przede wszystkim to co najbardziej lubie…zmusa do pewnych przemyśleń!!!!!!!
 • Avatar
  R
  firedog 27.06.2005 10:39
  persocony
  z tego co wiem persocony sa zwyklym okresleniem komputera w japoni :> a autor recenzji napisal to jakby tylko te „chodzace” tak okreslano :> mysle ze powinno się to poprawic ;)