Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Magnificon Expo 2019

Komentarze

Mahouka Koukou no Rettousei: Hoshi o Yobu Shoujo

 • Avatar
  A
  Nikodemsky 17.02.2018 02:42
  Technicznie tej kinówce nie ma zbyt wiele do zarzucenia – animacja trzyma poziom, walki są efektowne i dynamiczne, nie widać specjalnie uproszczeń poza miejscowym CGI(najcześciej w przypadku tłumów ludzi) i oprawa dźwiękowa również jest ok.

  Natomiast poważny problem jest z samą fabułą, która była pisana na kolanie. Jest to historia prosta, przewidywalna i mało interesująca, jakich dziesiątki; średnio podoba mi się ekranizowanie tak słabych pomysłów. Nie ma tutaj praktycznie nic nowego – nawet fani serii nie znajdą tu zbyt wiele dla siebie.

  Ta kinówka tak naprawdę jedyne co za sobą przynosi to pokaz technomagii na większą skalę. Seria skupiała się na potyczkach, pokazach i okazjonalnie na bitwach(zawody), natomiast tutaj widać zastosowanie technomagii w militariach – tego pierwszy sezon Irregular at Magic High School miał niewiele. Właściwie chęć obejrzenia efektownych walk i wielkich magicznych wybuchów to jedyny powód, który mi przychodzi na myśl w kwestii sięgania po tę pełnometrażówkę.

  Swoją drogą projektant kombinezonów bojowych naprawdę musiał mieć ubaw(potencjalny spoiler): [link] [link] [link]

  6/10 i tylko ze względu na to, że technicznie stoi tak wysoko.
 • Avatar
  A
  t3000 14.02.2018 19:13
  To jest kontynuacja serii, tylko że jest spora dziura, którą można wypełnić, jeśli zajrzy się do novelki/mangi. Szkoda trochę. Liczę na drugą serię.