Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Comic Girls

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Lina 26.09.2018 09:24
  Do recenzji Kysz dorzucę swoje dwa grosze:
  - opening – świetnie skomponowany i zaśpiewany
  - różnorodność min jakie robią postacie – zwłaszcza Kaos – przy wydawaniu dźwięków i jęków
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 15
  Lina 14.06.2018 22:33
  Cute girls doing cute things done right.
  Nie licząc sequelo­‑prequeli i innych inbetweeli to Comic Girls jest według mnie najprzyjemniejszą (obok Wotakoi) serią w tym sezonie i to pomimo raczej przeciętnego początku.
  Nie ma tu nic niezwykłego ani odkrywczego, ale sporo dobrej zabawy i ciepła w dobrej oprawie technicznej.
  Dziwne, i trochę szkoda, że tak niewiele osób zdaje się oglądać to anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 6.04.2018 00:02
  Porażka jako medium do naszego człowieczeństwa
  Po pierwszym odcinku mogę powiedzieć, że wydaje mi się że to show zapełni mój cosezonowy slot na anime o uroczych dziewczynkach robiących urocze rzeczy.
  Temat komentarza jest jednak specyficzny i to dlatego, że przez cały pierwszy odcinek nie mogłem się powstrzymać od myślenia na temat motywu porażki.

  Wiele klasycznych filmów zaczyna się od pokazania bohatera w swego rodzaju dołku. Coś się nie układa, ktoś się z kimś pokłócił itd. Powód jest w sumie prosty, gdyż ludziom bardzo łatwo utożsamić się z tymi uczuciami. Życie do prostych nie należy, a poczucie zawodu, zażenowania zawsze mocno w nas rezonują. Porażka jest też ekscytująca, to jest wyzwanie, obietnica zmiany. Jest to też pokaz silnej woli gdy ktoś się nie łamie i kochamy kibicować takim osobom. Jest też inny aspekt porażki, jak chociażby humor fizyczny i cierpienie. Bawi nas to najczęściej, gdyż największe klasyki komedii są oparte na porażce.
  Porażka to potężny motyw.

  W każdym razie wracając do tego anime. Główna bohaterka to jest przeuroczy moeblob, którego cierpienie i ciągła niekompetencja wprowadziła mnie w niesamowicie dobry i pozytywny nastrój. Anime nie jest sadystyczne i nie znęca się nad nią… faktycznie wiele postaci jest nastawione wobec niej pozytywnie, jednak życie daje bidulce w kość. I jej reakcje na ciągłe ciosy jest wspaniała. Animacja jest żywa, emocje buzują. Dobra, prosta i w miarę uniwersalna komedia.
  Tak naprawdę w pewnym sensie każda postać gdzieś ma fatalną wadę i co ciekawe uzupełniają się. Krótko mówiąc dają radę, mają swoje gagi i pasują. Szczerze mówiąc zaryzykuje stwierdzenie, że bardzo mi to wszystko przypomina konosubę. Nie mówię, że to jest to tak samo dobra komedia, ale w pewnym sensie obrały te serie tą samą drogę do serca komedii.

  Według mnie jest nieźle. Nadal jest to seria o uroczych dziewczynkach, a nie czysta komedia… lecz ma to potencjał by być wyśmienitą wariacją. Mnie pierwszy odcinek całkiem rozbawił i czekam na więcej.

  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime