Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Golden Kamui

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  vries 16.04.2018 23:10
  2 ep
  Zat quality. Ech… po pierwszym technicznie takim sobie odcinku, drugi był jeszcze gorszy. Z drugiej strony, niczego nie wycięli. Nawet mózgu wiewiórki. Nice.
  Ed mi się podoba, op mniej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 12.04.2018 09:59
  1 odcinek
  Nie no, jakość materiału źródłowego jest wyraźnie widoczna i zapewne będzie to całkiem ciekawe show jak całość. Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że fakt iż jest to anime nie dodaje zbyt wiele do całości. Już nawet pomijając niedźwiedzia, po prostu translacja na to medium wydaje się strasznie nijaka. Wszystko jest co najwyżej poprawne i funkcjonalne.

  Żeby obejrzeć dobrą historie będzie to zdatne, ale… może po prostu lepiej sięgnąć po materiał źródłowy?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 11.04.2018 15:27
  Świetne
  Już w pierwszych minutach wszedłem w klimat i oglądałem z uwagą. Główni bohaterowie prezentują się- póki co- bardzo dobrze. Strona techniczna jest bardzo nierówna- generalnie rzecz biorąc kreska jest bardzo ładna, animacja przyzwoita, ale CGI… Zastosowałbym tu pewne kaszubskie powiedzenie, ale nie chciałbym być niecenzuralny.

  Jestem nastawiony jak najbardziej pozytywnie. Przemoc mnie nie razi, ale chyba trzeba będzie się przygotować na to, że techniczna strona będzie momentami razić. Przeżyję! :) Zastanawiam się nad sięgnięciem do materiału źródłowego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 10.04.2018 17:57
  Paskudne, paskudne CG. Silnik motocykla z openingu ostatniego anime studia Geno nie był przypadkiem. Animacja, tam gdzie była, też jest tylko taka sobie.
  Z dobrych stron: to Golden Kamuy! Nie cackają się, nie cenzurują, czyli tu duży plus (bo mogło być różnie). O ile wykonanie może troszkę tą serię zepsuć, to raczej nie aż tak bardzo, by nie dało się tego oglądać. Jestem optymistą, aczkolwiek ciekaw jestem jak zakończą, bo zawsze daje duże pole do skopania sprawy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Spoko 10.04.2018 13:40
  Jeżeli ktoś lubi klimaty awanturniczo­‑przygodowe z dorosłym i posiadającym całkiem sprawne zwoje mózgowe bohaterem to zdecydowanie zachęcam do oglądania tego animca – zwłaszcza jeżeli będzie szedł wiernie z fabułą mangi.

  Co do strony technicznej – „takie mamy czasy” i do CG trzeba się niestety przyzwyczaić. Też bym chciał aby taka seria powstała z wykorzystaniem niemal nieograniczonych środków na animację. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

  Osoby ze słabym żołądkiem lub ci których mierzi nadmierna przemoc (ostatnio nadawane Killing Bites jest w porównaniu z tym grzeczne) powinny sobie tytuł odpuścić.
  No chyba że pojawi się mocniejsza cenzura w anime (póki co nie widać ale to dopiero początek, a potem autor się rozkręca), czego nie należy wykluczyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 10.04.2018 02:46
  Świetne
  Słodki Jezu, ale to było dobre! Ile ciekawego materiału, a ile wiedzy! Ajnosów, tatuowanie i skórowanie mam już w małym palcu. A mówili, że bajki są głupie…

  Gorąco polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Elfik 9.04.2018 22:07
  Czy ktoś zna pierwowzór?  kliknij: ukryte Zazwyczaj nie porzucam po pierwszym odcinku, ale serio miałam problem z niektórymi scenami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 9.04.2018 21:43
  Zapowiada się na naprawdę fajną i ciekawą historię ale mam mieszane uczucia co do strony technicznej – pierwszy odcinek był bardzo nierówny pod tym względem. Dźwięki karabinów maszynowych puszczane chyba z walkmana, niedźwiedź w cgi kompletnie niepasujący do typu animacji(w niektórych kadrach wypadał całkiem ok, w innych tragicznie), ponadto wilka który pojawił się tylko na kilka sekund też musieli odwalić w kaprawym 3D. Przy produkcji zapadło kilka słabych decyzji, umu.

  Nie mniej całość jest całkiem interesująca i na pewno zachęca do dalszego oglądania(choć to zapewne zawdzięcza w dużej mierze materiałowi źródłowemu).
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime