Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Last Period -Owarinaki Rasen no Monogatari-

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kysz 3.06.2018 20:04
  O czym to właściwie jest?
  Szczerze? Nie mam absurdalnie zielonego pojęcia!

  Z jednej strony dostajemy standardowe kolorowe fantasy na podstawie gry, w którym nie ma zbyt wiele fabuły a bohaterowie po prostu robią różne rzeczy. Już od pierwszego odcinka widać jednak, że dochodzi też do burzenia czwartej ściany, padają bowiem różnego rodzaju (lepsze bądź gorsze) żarty świadczące o tym, że niektórzy bohaterowie zdają sobie sprawę, że są… no… bohaterami anime. Z czasem dochodzą do tego wszelkiej maści nawiązania do innych anime i prawdopodobnie też ogólnie do japońskiej popkultury, acz tych akurat nie jestem w stanie dokładnie wyłapać, bo ich nie rozumiem (widać, kiedy mają być, ale do czego nawiązują… zabijcie mnie – nie wiem).

  Pytanie brzmi – do czego to w ogóle zmierza? Cóż… pewnie do niczego konkretnego. Dostajemy kilka zagadek m.in. dlaczego Campanella gra na dwa fronty, kim właściwie jest Choco albo skąd się właściwie biorą jeny w tym świecie itp. Może doczekamy się ich rozwiązania, może nie… nic nie wskazuje w każdym razie, by to się miało ułożyć w jakąś logiczną całość. A szkoda, bo ma to niezłe podstawy na fajną serię, tylko po prostu nie udało się poskładać do kupy wszystkich pomysłów. Wiele żartów jest nieudanych, czy też są raczej po prostu bez wyrazu a i bohaterowie są trochę zbyt nijacy. Powiedziałabym wręcz, że przy lepszej realizacji mogłaby powstać z tego druga KonoSuba, bo mniej więcej taki tor ta seria obrała.

  Mnie to się nawet nieźle ogląda, nawet pomimo tego, że jest to bzdurne. Ale jak już pisałam niżej – ja tam lubię tego typu kolorowe fantasy. No i Last Period z pewnością prezentuje się lepiej, niż wymienione przeze mnie w poprzednim komentarzu tytuły. Acz dzieje się tak dlatego, że tym razem mamy do czynienia raczej z parodystyczną odsłoną. Poziom nawiązań to zupełnie inna sprawa (ale np. takie Higurashi z 3 epka było spoko. No i czy 7 ep nie był nawiązaniem do Kemono Friends trochę?) – w niektórych przypadkach mam wrażenie, że albo ja mam zbyt małą wiedzę, albo po prostu jest to zbyt stonowane i mało wyraziste.

  No nic. Zostają 4 odcinki do końca. Tak, jak przewidywałam wcześniej, obejrzę to do końca, ale nie sądzę, by się z tego coś urodziło ciekawego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 13.04.2018 18:25
  Po 1 epku
  Nie wiem w sumie co o tym sądzić. W sensie – widać, że na siłę to próbuje być zabawne, ale niekoniecznie wszystkie żarty są udane. Mocno też opiera się na schematach i ogólnie jest jakieś takie… ani mnie ziębi, ani grzeje. Ale… ja lubię takie serie. xd Zapowiada się tu wesoły i kolorowy syf na podstawie gry – coś a la Escha & Logy czy Shining Hearts ~Shiawase no Pan~. Nie wiem dlaczego, ale czerpię pewną masochistyczną przyjemność z oglądania takich serii, dziwnym trafem tylko, jeśli chodzi o kolorowe fantasy.
  Poza tym jest ładne graficznie (pod względem stylu i kolorystyki). Także ja się na pewno skuszę na seans całości.^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 11.04.2018 23:04
  Łaizumannnnn
  -_-
  =>='
  .w.
  owo
  OwO
  ~//w//~

  Reakcja na pierwszy epek Ostatniego Okresu – przedstawienie w sztuce.
  Niby zawiązanie akcji najbardziej sztampowe na świecie, wszystko krzyczy „jestem ekranizacją gry!!!11!!”, nawet sami bohaterowie komentują że dialogi są pisane po linii najmniejszego oporu, a jednak… A jednak strasznie mi się to podobało i chyba zrobię sobie przerwę od GBF (jakoś mnie nie interesuje broń z obecnego eventu…) żeby przekonać się, czy gra też jest tak samo szalona i odprężająca jak anime.
  Czekam na kolejny odcinek! ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Koogie 11.04.2018 20:30
  Przedziwny chaos - odcinek 1
  Uroczy opening, fajny ending, słaby voice acting, a reszta? Kurcze nie wiem…

  Anime próbuje być parodią wszelkich anime na podstawie gier mobilnych. I wychodzi z tego trochę tak, że połowa żartów jest nawet całkiem zabawna (jak call girl), a połowa to trochę szuranie po dnie. Wizualnie jest to miks czegoś niby kolorowego ale jednocześnie strasznie generycznego (poza trójką antagonistów). Wszystko jest trochę niepoważnie głupie i no nie wiem. Słabe anime, ale ma przebłyski.
  Obejrzę drugi odcinek głównie ponieważ:
  Wiseman wzorowani na trzech małpach są wyjątkowo uroczy i jest przy nich sporo drobnych wizualnych gagów.
  Call Girl
  Pojedyncze żarty białowłosej bohaterki
  Główny antagonista i jego wspaniale ukryta tożsamość

  Nie wiem, jeżeli ktoś kojarzy zettai bouei leviathan to to anime mi strasznie to przypomina. Tamto anime też w sumie szurało po dnie jeżeli chodzi o jakość, jednak bywały przebłyski dziwnego humoru.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime