Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Hanebado!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 7.09.2018 14:07
  Emisja 11 odcinka została przesunięta, niestety jeszcze bez konkretnej daty: [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Slova 3.09.2018 09:12
  To jakiś emocjonalny rollercoaster. Zaczepki Fubuki to najpiękniejszy wyraz pasywno­‑agresywnego zachowania, jaki widziałem w anime. Matka też doskonała. Tu wszyscy mają problemy z głową i to poważne. Doprawdy najszybszy sport na świecie, przetrwają tylko najsilniejsi, ale za cenę zdrowia psychicznego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 12.08.2018 18:46
  ep7
  Nie no to był czysty  kliknij: ukryte . Jestem poniekąd usatysfakcjonowany ostatnim meczem ale nie na to liczyłem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 8.08.2018 16:41
  Nowe stroje zawodniczek są zajebiaszcze, fajnie eksponują „zalety” dziewczyn :3

  Swoją drogą nie spodziewałem się, że tak szybko zaczną wątek z  kliknij: ukryte . Chciałbym sobie życzyć, żeby tego nie przedramatyzowali ale na to już chyba o wiele za późno.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamen 15.07.2018 21:36
  Po 3 odcinku
  Fabularnie to się kupy nie trzyma (szczególnie ten wątek z matką), ale cała reszta już na solidnym poziomie.

  Mały minus za brak fanserwisu. W takich seriach przydałoby się trochę wyeksponować te panie. Jakieś zbliżonko na nóżki menadżerki, jakiś cycek w kadrze. Widzę tu wielki potencjał na subtelny fanserwis.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 10.07.2018 19:24
  Dobre to. Naprawdę dobre. W ogóle to łapanie za ręce jest takie lolowate.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  chińskiebajkicorazgorsze 9.07.2018 21:20
  nuda
  Meh, nuda straszna. Mega irytująca główna bohaterka, poboczne nudne, w ogóle cała ta otoczka „MUSZĘ JĄ POKONAĆ, MUSZE WYGRAĆ BO MOJE ŻYCIE NIE MA SENSU!!!!” Ojej, smuteczek <chlip chip>

  Zbyt ciekawy jest sezon letni, żeby marnować czas na te animu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nikodemsky 9.07.2018 03:16
  ep 2
  To szybko poszło. Wystarczyło  kliknij: ukryte .

  Co również podoba mi się, to wewnętrzne przemyślenia podczas gry – nie jest to rozłożony proces myślowy(jak to często bywa), tylko szybkie ustalanie faktów i kontra, bez nadmiernego przedłużania z wyobrazowaniem technik i Bóg wie czym jeszcze. Tak to powinno wyglądać(a przynajmniej tak mi się wydaje).

  Coraz bardziej podoba mi się ta seria.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Weiter 8.07.2018 01:11
  Ep 1
  Czytał ktoś może mangę? Może mi ktoś mniej więcej określić czy klimat z pierwszego odcinka utrzyma się do końca serii?

  Chodzi mi tu głównie o powagę i nutkę dramatu, które ukazał pierwszy odcinek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 7.07.2018 23:38
  Pierwszy odcinek był nawet zacny. Ogólnie nie spodziewałem się po serii nic bo sport o którym ów seria mówi, mnie po prostu nie obchodzi. I wątpię by to anime to zmieniło, jednak wizualnie było bardzo ładnie (ciekawe czy się utrzyma), dramat wydawał się całkiem ok. Show mnie sprzedało w scenie gdzie leciała piłka tenisowa na jedną z bohaterek, reakcja i emocja (a raczej automatyczność) która towarzyszyła scenie. Uh, aż elektryzuje bo po prostu czuć było jak bardzo to był odruch.
  Ma szansę być fajną serią, bohaterki były całkiem fajne, wyglądało ładnie, reżyseria była dobra. Zobaczymy jak się rozwinie dramat, bo serie sportowe to są na nim mocno zbudowane. Motyw braku talentu i nadmiaru talentu, może pójść dwojako w realizacji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lina 3.07.2018 21:59
  Pierwszy odcinek ogólnie mi się podobał (poza jedną kwestią, o której niżej), ale obawiam się, że:
  - graficznie poziom będzie spadał (jeśli nie będzie jakiegoś dramatycznego pogorszenia jakości to w porządku)
  - może się to przerodzić w shounen­‑sport­‑crap w stylu Haikyuu (oby nie – pierwszy odcinek miał melancholijno­‑poważną atmosferę i dość osobisty wydźwięk, i niech tak pozostanie).
  Opis na myanimelist lekko sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z bardziej shounenową serią niż wskazywałby na to pierwszy odcinek, ale przynajmniej badminton jest zasadniczo sportem indywidualnym więc tak irytującego „nakama power”, kretyńskiego darcia mord przez całą drużynę jak w Haikyuu przy każdym odbiciu, przeciągania jednej akcji do pół odcinka być nie powinno.

  Zaniepokoił (żeby nie powiedzieć dobitniej) mnie początek, a konkretnie wynik na tablicy 20 (1) – (0) 0. Jak widzę coś takiego to mam wrażenie, że seria nie ma nic lepszego do zaoferowania niż karmienie widza „shounenowatym” kitem. Co sobie widz pomyśli? Nie to, że gra tam mistrzyni świata z kontuzjowaną juniorką; nie to, że profesjonalistka z niedowidzącą ciamajdą; a już na pewno nie to, że dwie nastolatki (i to na dodatek starsza, bardziej wysportowana i zmotywowana przegrywa); a raczej to, że seria starająca się wyglądać na dość realistyczną nie traktuje siebie i widza poważnie. Potrafię zrozumieć lub przymknąć oko na tego typu rzeczy, gdy seria nie przykłada do jakiejś kwestii wagi, gdy jest to jakaś wpadka w tle, pomyłka przez nieuwagę, ale nie gdy jest to wyeksponowane w taki sposób. Nie można było tam dopisać tej jedynki z przodu? 20 (1) – (0) 10 wyglądałoby dużo poważniej, dalej byłoby to wysokie prowadzenie, ale nie obnażające ignorancji twórców lub urągające inteligencji widza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rorek 3.07.2018 19:35
  Jest dobrze
  Jedyne do czego mogę się przyczepić to ilość dramy jak na pierwszy odcinek, oby w kolejnych dziewczyny trochą zluzowały:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 2.07.2018 22:52
  Odcinek 1
  heh, pierwszy epizod minął pod znakiem powtarzanego dość często stwierdzenia „po co gram w badmintona?” Cóż, wygląda na to, że pierwszą przeszkodą, z którą będą musiały się zmierzyć bohaterki to ich własna niechęć do gry i dhramtyczna przeszłość. Całkiem oryginalne rozpoczęcie akcji jak na sportówkę. Na plus jeszcze fajny opening z dynamiczną, dobrze wykonaną animacją i całkiem chwytliwą piosenką. Cóż, trudno na razie stwierdzić co z tego będzie. Następne odcinki powinny już bardziej określić jakość tej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 2.07.2018 17:35
  Uwaga – Jeszcze nigdy badminton nie był tak dramatyczny! Ale tak serio, to w sumie nieźle się zapowiada. Uwielbiam ten sport, więc pewnie będę oglądać, ale nie uważam, żeby się zanosiło na coś super wybitnego. Ciekawi mnie tylko, czy animacja meczów będzie przez całą serię tak samo dobra, jak w pierwszym odcinku. Pewnie nie, ale zobaczymy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 1.07.2018 20:24
  Sportówki to zupełnie nie moja para kaloszy ale muszę przyznać, że ze wszystkiego(co dotychczas) widziałem w tej kategorii to jest naprawdę wysoki poziom jakości – marzy mi się, żeby wiele innych serii wyglądało podobnie…

  Od strony fabularnej nie zapowiada się jakoś zachwycająco, czy niecodziennie ale wydaje mi się, że jest na tyle dobrze, aby utrzymać nie tylko fana sportów przy ekranie.

  Jak najbardziej jestem na tak.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime