Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Polcon 2018

Komentarze

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Arbel 12.07.2018 17:10
  Lubię ecchi, ale scena z początku drugiego odcinka była do de. Główny bohater, raczej „bochater” pogrąża serię. Jego hałasy i ryki nie są wcale zabawne. Jego „prawdziwe ja” jest nieznośne a granie władcy demonów czy innej roli wychodzi mu bardzo słabo; nic dziwnego, że na Ziemi nie miał przyjaciół. Już Subaru z Re Zero prezentował się lepiej, jego szalone, głupie i irracjonalne zachowania wynikały częściowo z okropnej sytuacji, w której się znalazł; a tu mamy kolesia, który trafił do świata cieplarnianego i jego idiotyczne reakcje w sytuacjach bardzo nieekstremalnych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 8.07.2018 11:47
  Haha, klasyka gatunku :D 2/10 ale i tak będę oglądał bo są kocie uszy i przekoksowany ziomeczek <3
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 7.07.2018 21:12
  Gdyby nie elementy ecchi to to by było trochę zbyt wtórne by zachęcić do oglądania dalej. Bohaterowie niezbyt ciekawi. Taki śmiecio burger, zjadliwe ale to w sumie tyle co można powiedzieć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Arbel 7.07.2018 13:33
  Od czasu Sword Art Online wątek przeniesienia do świata gry jest tak eksploatowany, że zaczynam tęsknić za światami fantasy, które nie są grą. Główny bohater irytujący. Wolałbym, żeby mniej się wydurniał (choćby w tych swoich „myślach”, „szokach” czy jak to nazwać), a bardziej starał zrozumieć sytuację. Ma to mocny odchył w stronę komediową jak KonoSuba. Czy to dobrze? Zobaczymy… Pierwszy odcinek oceniam kiepsko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ciku 6.07.2018 20:09
  Potencjał jest.
  Nawet fajne to, dobrze że główny bohater mimo braku kontaktu z ludźmi, potrafi się zachować w miarę normalnie. No ale niestety „Isekai” jest jednym z tych gatunków, gdzie marnowanie potencjału jest na porządku dziennym. Oby tutaj było inaczej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 6.07.2018 17:40
  odcinek 1
  W sumie nie jest tak źle. Znaczy, nie jest lepiej niż oczekiwałem i nie jest też gorzej niż przewidywałem. Na plus na pewno elementy ecchi, które mogą całkiem uprzyjemniać seans, bo wiele wskazuje na to, że fabuła będzie raczej dość kiepska. Szkoda też trochę, że póki co bohaterki, to jest duet kot i elfka, prezentują się dość schematycznie i niezbyt ciekawie. Być może w dalszych odcinkach nabiorą trochę więcej charakteru, ale po openingu, a szczególnie po endingu widać, że postacie kobiece raczej nie będą za bardzo wychodzić ponad bycie źródłem fanserwisu. Na tym tle całkiem nieźle wypada główny bohater, który mimo, że jest obowiązkowo wszechpotężny, jest dość ogarnięty i nieirytujący.
  Ogólnie, idzie to oglądać, jeśli się przymknie troszkę oko na typowe isekaiowe wady.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kanivaru 6.07.2018 10:54
  Matulu, jakie to marne. D:
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 5.07.2018 17:21
  Bardzo lekkoduszny isekai i zakłada, że widz jest zaznajomiony z ideą – w sumie prawidłowo, każdorazowe tłumaczenie od zera bywa męczące dla widza.

  Tak poza tym w końcu seiyu ze w miarę normalnym głosem(mc), animacja jest na akceptowalnym poziomie(sporo uproszczeń ale cóż) i zapowiada się na dość przeciętną przygodówkę. Szkoda tylko, że elfka i kotka to typowe, schematyczne dziewczyny bez charakteru(zwłaszcza nierozgarnięta elfka, której towarzyszą takie sceny: [link] ). Sam mc jest całkiem ogarnięty, jak na piwniczaka.

  Ponadto trudno mi uwierzyć, że najpopularniejsza gra na świecie jest taką, która dopuszcza niezbalansowane przedmioty o absurdalnych właściwościach ale nauczyłem się, że od japończyków nie można zbyt wiele wymagać pod tym względem.

  Podsumowując jest to po prostu mokry sen geeka ale dopóki seans jest przyjemny, to nie ma co narzekać. Zapowiada się lepiej, niż smartphone i death march razem wzięte. Ecchi entuzjaści będą zachwyceni, zwłaszcza wersją nieocenzurowaną.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime