Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Sora to Umi no Aida

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Kysz 5.10.2018 22:38
  Po 1 epku
  Ależ to było głupie… Nie, żebym spodziewała się po tym cudów, ale miałam nadzieję na chociaż przeciętnej jakości serię dziewczynkową. A dostałam… to!

  Ogólnie chodzi o to, że z wód na Ziemi zniknęły wszystkie ryby. Pomysłowi Japońcy naukowcy stwierdzili więc, że idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie sztucznych zbiorników… w kosmosie. A co się będą ograniczać! Do niedawna, w owych zbiornikach łowili tylko rybacy (płci męskiej), ale po zaostrzeniu przepisów dotyczących wolności, równości i bra… a nie sorry, to tylko równość tu była. Zatem po zaostrzeniu przepisów dotyczących równości, w kosmos mogły zacząć latać kobiety. Na przykład takie, jak siedemnastoletnia Haru Soramachi, będąca idealnym przykładem chodzącej głupoty. No dobra, kij z tym – słodkie dziewczynki robiły już nie takie rzeczy. Sęk w tym, że Haru, będąc w drodze do centrum treningowego, gdzie ma się zacząć jej szkolenie na rybaka, gubi się w mieście, do którego przyjechała i przypadkowo znajduje w jakiś agencji zajmującej się kosmicznym rybołówstwem, gdzie zostaje wciągnięta w kłótnie między dwiema dziewczynami a rybakami, którzy uważają, że to nie jest zajęcie dla kobiet. Ponieważ grupy rybaków liczą trzy osoby (kij wie dlaczego), dziewczyny postanawiają, że udowodnią facetom, iż nadają się do tego zajęcia tak samo, jak oni, z pomocą… Haru. Zatem lecą w kosmos. A potem robi się jeszcze durniej. Na czym bowiem polega łowienie w kosmosie? Ano na operowaniu czymś na kształt łodzi podwodnej po wcześniejszym przyzwaniu na smartfona jakiegoś bóstwa, które użycza rybakom swojej mocy. Eeee… chyba gdzieś zgubiłam mózg. A potem zeżarły go gumowe kaczuszki, będące „bronią” jednego z bóstw przyzwanych przez doświadczonych rybaków (żeby było śmiesznej, owym bóstwem była sama Izanami, wyglądająca jak mała loli). Btw. od kiedy do japońskiego panteonu należy Odyn?:P

  Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Nie dość, że koncept tego anime sam w sobie jest mocno kontrowersyjny (łowienie ryb w kosmosie itp.), to jeszcze scenariusz wydaje się pisany na kolanie w kiblu i to po suto zakrapianej imprezie. Jakby tego było mało, do produkcji zatrudniono same niedoświadczone seiyuu, które brzmią paskudnie. Bohaterka jest totalną idiotką, ale to taką naprawdę potężnie głupią, co aż tak często się w anime nie spotyka (na szczęście).

  Nie wiem czy podołam temu wyzwaniu, ale moim celem jest obejrzenie wszystkich dziewczynkowych anime, jakie kiedykolwiek wyszły, a to ewidentnie się do takich zalicza… Czuję się jak kompletna masochistka w tym momencie… Może się okazać, że przy tym nawet Two Car było serią właściwie całkiem w porządku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 3.10.2018 18:41
  Pół odcinka i miałem dość. Generyczna, dziewczynkowa seria z absurdalnym settingiem, nieśmiesznymi gagami i początkującymi seiyu w roli dziewczyn. Meh.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime