Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Daphne

 • Avatar
  A
  Początkujący 10.04.2011 00:20
  Bardzo fajne
  Mnie osobiście bardzo się podobało, no może „kombinezony” i ogólnie stroje były trochę przesadzone, ale przyjemnie się oglądało. Zaproponujecie jakieś podobne tytuły?
  PS Czy wszystkie anime są takie krótkie (mała ilość epizodów)?
  • Avatar
   Grisznak 10.04.2011 09:40
   Re: Bardzo fajne
   Standardowa ilość odcinków w jednej serii anime to 12 albo 26 epizodów. Oprócz nich są oczywiście kilkusetodcinkowe tasiemce typu „Bleach” albo „Naruto”. Takich po 50­‑100 odcinków zbyt wiele dziś nie ma. Inna sprawa, że popularne tytuły czasem doczekują się kilku serii.
 • Avatar
  A
  Infernus 30.08.2009 20:44
  BOSKIE anime POLECAM WSZYSTKIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Świetne anime,choć oczywiście mogło by być lepsze ale tak już zazwyczaj bywa.Mnie boli tylko to że już o drugim sezonie można zapomnieć a szkoda bo „Daphne in the Brilliant Blue” z taką fabułą nie powstydziło by się wysoko budżetową holiłudzką produkcja i mówię tu zupełnie poważnie.
 • Avatar
  A
  Teukros 26.05.2007 18:44
  To jeszcze raz ja...
  tym razem po obejrzeniu wszystkich 24 odcinków. Ujmę to tak: o ile na początku w Daphne irytowały mnie kiepska fabuła, beznadziejne postacie i fanservis,o tyle teraz do tego wszystkiego dochodzi jeszcze rozgoryczenie.
  Rzecz w tym, że przy wszystkich wyżej wymienionych wadach, Daphne nie jest zupełną beznadzieją. Pomysł na „główną fabułę” był całkiem niezły; tajemnica, odkryta na końcu, odpowiednio przerażająca i tajemnicza; interesujące postacie drugoplanowe; i wreszcie świat, spójny i na tyle ciekawy, że można nim było łatać dziury fabularne.
  Można powiedzieć, że te wszystkie całkiem udane elementy zasługiwały na podanie w czymś lepszym, niż produkcja, którą śmiało można nazwać „animowanym hamburgerem”. Daphne mogła być naprawdę dobrą serią, taką na „8”, i cóż – stąd moje rozgoryczenie.
 • Avatar
  A
  Teukros 3.05.2007 12:31
  Słabiutkie.
  Nie rozumiem tylko, skąd tak wysoka ocena ? Ludzie, ocena „5” wcale nie jest taka zła. Można by ją trochę częściej stosować, a odnoszę wrażenie że anime na poziome „Daphne” naprawdę nie ma sensu oszczędzać.
 • Avatar
  R
  Ja glebię 8.02.2007 20:03
  zergadis0
  Luuudzie, chyba was pogięło ;(. Żeby Daphne dostało wyższą ocenę niż End of Evangelion, to naprawdę z redakcją Tanuki musi być coś nie tak.
  • Avatar
   IKa 8.02.2007 20:43
   Re: zergadis0
   A może Szanowny Pan zauważy, że:
   1. Kto inny pisał obie recenzje.
   2. Obie pozycje należą do CAŁKOWICIE innej grupy gatunkowej.
   3. Ocenianie NGE i Daphne według TEGO SAMEGO kryterium jest równie na miejscu jak porównywanie „American Pie” i „Apollo 13”.
   4. KAŻDY recenzent ma prawo do własnego zadania na temat danej produkcji.
   5. Sugeruję także zajrzenie do recenzji End of Evangelion: otrzymał on ocenę 7/10 i 8/10, natomiast Daphne otrzymała 7/10. Pytanie: jakim cudem średnia statystyczna równa 7 jest wyższa od 7,5?

   Najwidoczniej mnie pogięło, bo jako żywo matematycznie to nie wychodzi…
 • Avatar
  A
  Kelly 6.02.2007 08:00
  poziom niski stanów średnich
  Obejrzałem to anime dla tytułu. Moze to śmieszne, jednakże czytając Daphne in the Brilliant Blue, stwierdziłem, że tak fajny tytuł będzie na pewno firmował fajne anime. Niech to gęś kopnie. Przejechałem się. Postacie kiepskie oraz fabularna miałkość.