Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Tate no Yuusha no Nariagari

 • Avatar
  A
  Rinsey 27.06.2019 10:18
  Bardzo przyjemna seria, może nie wybitna, ale na pewno przykuwająca uwagę. Bardzo polubiłam głównego bohatera i z niecierpliwością czekałam na każdy kolejny odcinek. Oczywiście, nie jest to seria pozbawiona wad. Zrobienie idiotow z Bohaterów Miecza i Łuku w drugiej części chyba tylko po to, jak to już ktoś na dole napisał, aby główny bohater wydawał się jeszcze fajniejszy przez marne tło, było słabym zabiegiem. Bo widać, że dobrych pomysłów na tę serie nie brakuje, a tu seria poszła na łatwiznę. Nie wiem, czy będzie kontynuacja, ale z pewnością po nią sięgnę, jakby się pojawiła. Dla mnie mocne 8.
 • Avatar
  A
  Weiter 27.06.2019 00:17
  Zdecydowanie przypadło mi do gustu pomimo pewnej wtórności i głupotek. Takie 7/10 będę wyczekiwał kolejnego sezonu o ile powstanie.
 • Avatar
  A
  Kamen 26.06.2019 22:48
  Dawno nie widziałem takiej padaki
  Na tę chwilę mój faworyt w kategoriach „najgorsze anime roku” oraz „najgorszy isekaj ostatnich lat”.

  2/10

  PS: trochę mnie zastanawia, kto napisze reckę. Lista wad i faili w tej serii jest tak długa, że ktoś sensowniejszy miałby używanie… ale pewnie standardowo będzie pani „A” i 8/10 za „koncept”. Albo ten troll od Króliczka i SAO.

  Jakie życie, taki rap.
  • Avatar
   chi4ko 27.06.2019 01:23
   Re: Dawno nie widziałem takiej padaki
    kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Dalfon 27.06.2019 10:21
   Re: Dawno nie widziałem takiej padaki
   Możesz sam napisać recenzję, wtedy z pewnością będzie ona najwyższą formą doskonałości możliwą do osiągnięcia przez człowieka.
 • Avatar
  A
  blob 26.06.2019 21:45
  A mnie się tam podobało! Starali się trzymać jakość animacji przez całą serię, a zmiany względem mangi nie są takie straszne (dobrze że zrezygnowali z tego głupiego stroju wiewiórki). Muzyka i klimat też niezgorsze.

  Solidne 8/10
  • Avatar
   Weiter 27.06.2019 00:17
   Jakiego stroju wiewiórki? :D
 • Avatar
  A
  bobik 26.06.2019 20:59
  9/10
  Przyjemna seria, dawno mnie tak nie wciągnęło żeby wypatrywać kolejnych odcinków, co się teraz rzadko zdarza. Oby powstały kolejne sezony :)
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 26.06.2019 18:13
  Ostatecznie wyszła akceptowalnej jakości adaptacja. Było naprawdę sporo momentów, do których można się przyczepić, przeinaczeń, skondensowania materiału(nawet w ostatnim odcinku – motyw z Rishią został tak okrutnie przycięty, że nie rozumiem w ogóle po co upychali go jeszcze w ten sezon), że ciężko mówić tutaj o jakkolwiek dobrej reżyseri, czy rozpisaniu scenariusza.

  Końcówka też nie wyglądała, jakby była tworzona z myślą o drugim sezonie ale to oczywiście o niczym nie przesądza, zobaczymy. Ja raczej bardziej czekałbym na 3 sezon, bo wtedy materiał będzie o wiele lepszy i przede wszystkim ciekawszy, drugi sezon obejmie jak zwykle  kliknij: ukryte .

  Lada chwila zaczyna się sezon lato, a wraz z nim sporo nowych isekajów, więc o tarczy pewnie wszyscy szybko zapomną.

  Ode mnie 5/10.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 24.06.2019 02:03
  Tate no Yuusha no Nariagari po 24 odcinku
  Hmmmm… mam pewne problemy z ostatnimi dwoma odcinkami…

  Po 1. W odcinku 23 wiadoma trójka bohaterów ma chorobę lokomocyjną i ledwo wytrzymują na statku, ale już w odcinku 24, gdy fala nadchodzi spokojnie ów bitwę na morzu wytrzymują, a wzmianki żadnej o tym nie ma, że albo im się polepszyło, albo użyli na sobie jakiegoś skilla… nic.

  Po 2. Również w 23 odcinku drużyna tarczownika schodzi pod wodę. Naofumi i Raphtalia zakładają jakieś śmiechu warte stroje pingwinów z czapkami mikołaja aby mogli oddychać pod wodą (co tam znaleźli w „Po 3.”), ale już w odcinku 24, gdy walczą na morzu z potworami podczas fali schodzą pod wodę bez niczego (bez żadnego stroju) aby wywabić największego stwora na powierzchnię… I żeby nie było, nie mam pretensji głównie o strój, którego nie mają, bo pewnie jest na to jakieś wytłumaczenie (na przykład użyty skill, który nawet widać wizualnie), ale boli bardzo fakt, że nie podali tej informacji w odcinku. A jeśli ma tego skilla to czemu nie użył go wcześniej? Przez te niedomówienia w tych dwóch przypadkach wychodzi na pierwszy rzut oka po prostu bullshit.

  Po 3. Gdy w 23 odcinku drużyna tarczownika schodzi pod wodę znajdują tam klepsydrę, która pokazuje, że za 2 dni nadejdzie fala i wszystko spoko, ale teraz mam pewne pytanie, bo albo czegoś nie rozumiem, albo znowu strzelili bullshitem jak z torpedy. Mianowicie, jest tych kilkanaście klepsydr w tym świecie min. w królestwie Melromarc i czy przypadkiem nie jest tak, że każda z nich pokazuje ten sam czas do nadejścia fali? Bo jeśli tak, to po jaką cholerę Naofumi musiał w 24 odcinku wrócić do kraju i poinformować królową, że nadchodzi fala, skoro mają na miejscu własną i mogą w każdej chwili to sprawdzić i zawczasu się przygotować. Wtedy oczywiście, jak klepsydry pokażą czas 0:00:00 to fala pojawia się w jednym z losowych miejsc gdzie jest klepsydra, albo we wszystkich tych miejscach, tego już niestety nie wiem, albo nie zwróciłem uwagi na informacje w serii, albo po prostu jej nie było, albo też popełniłem błąd i kompletnie to nie jest to. Tak więc przychodzi druga wersja, że jest nieco inaczej, ale nie pamiętam żeby mówili o tym w poprzednich epizodach, czyli, że każda klepsydra pokazuje inny czas i że np. ta w Melromarc pokazuje, że fala nadejdzie u nich, dajmy na to… za 30 godzin, a w jeszcze innym miejscu za 50h, a w kolejnym była 5h temu itd. Byłoby wspaniale, aby ten 3 punkcik mi ktoś dokładnie wyjaśnił, a najlepiej osoba czytająca nowelkę na bieżąco, bo nie ukrywam, że mogłem gdzieś popełnić błąd lub nie dopatrzyć się informacji podanej wcześniej przez twórców. Przez to nie wiem, czy seria robi sobie ze mnie żarty, czy to ja po prostu jestem niedoinformowany.

  Po 4. Pojawienie się dwójki nowych wrogów tarczy. Z jakiego „innego świata” pochodzą i jaki ma z nimi związek Glass, która wydaje się być ich wspólnikiem? Jeśli cała trójka pochodzi z tego samego innego świata, to jak ta dwójka znalazła się w świecie Naofumiego wcześniej, skoro przejściem samym w sobie jest pojawiająca się fala? No chyba, że przeszli przez inną falę dużo dużo wcześniej, ale tego jeszcze nie wyjaśniono – oby to zrobili. A tak poza tym, to dlaczego zabicie bohatera tarczy ma niby ocalić/ochronić ich świat? Bardzo dużo pytań, zero odpowiedzi, a tylko jeden odcinek do końca. Boli to tym bardziej, że zapowiedzi drugiego sezonu na razie brak.

  Tak więc czekam na finał, to tyle ode mnie na tą chwilę, pozdrawiam i do usłyszenia. ;)
  • Avatar
   Nikodemsky 24.06.2019 02:54
   Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 24 odcinku
   1. W odcinku 23 wiadoma trójka bohaterów ma chorobę lokomocyjną i ledwo wytrzymują na statku, ale już w odcinku 24, gdy fala nadchodzi spokojnie ów bitwę na morzu wytrzymują, a wzmianki żadnej o tym nie ma, że albo im się polepszyło, albo użyli na sobie jakiegoś skilla… nic.


   Ktoś z drużyny tarczy rzucił na nich skilla, jeśli dobrze pamiętam. Bajka po prostu olewa takie „małostkowe” kwestie.

   Po 2. Również w 23 odcinku drużyna tarczownika schodzi pod wodę. Naofumi i Raphtalia zakładają jakieś śmiechu warte stroje pingwinów z czapkami mikołaja aby mogli oddychać pod wodą (co tam znaleźli w „Po 3.”), ale już w odcinku 24, gdy walczą na morzu z potworami podczas fali schodzą pod wodę bez niczego (bez żadnego stroju) aby wywabić największego stwora na powierzchnię… I żeby nie było, nie mam pretensji głównie o strój, którego nie mają, bo pewnie jest na to jakieś wytłumaczenie (na przykład użyty skill, który nawet widać wizualnie), ale boli bardzo fakt, że nie podali tej informacji w odcinku. A jeśli ma tego skilla to czemu nie użył go wcześniej? Przez te niedomówienia w tych dwóch przypadkach wychodzi na pierwszy rzut oka po prostu bullshit.


   Ponownie skill. Melty posługuje się elementem wody, więc czary typu tymczasowe oddychanie pod wodą nie są dla niej jakimś wielkim wyzwaniem.

   Po 3. Gdy w 23 odcinku drużyna tarczownika schodzi pod wodę znajdują tam klepsydrę, która pokazuje, że za 2 dni nadejdzie fala i wszystko spoko, ale teraz mam pewne pytanie, bo albo czegoś nie rozumiem, albo znowu strzelili bullshitem jak z torpedy. Mianowicie, jest tych kilkanaście klepsydr w tym świecie min. w królestwie Melromarc i czy przypadkiem nie jest tak, że każda z nich pokazuje ten sam czas do nadejścia fali? [...]


   Klepsydry są elementem danego terytorium/regionu. Fale występują na całym świecie, po prostu my śledzimy akcję w Melromarc. M.in. dlatego królowa musiała ratować relacje z innymi państwami, bo normalnie przypadał 1 bohater na kraj, a Melromarc wezwał sobie od razu 4 :> Częściowo kwestię tłumaczyła królowa na procesie ale to wychodzi również później(będzie na pewno wyjaśnione w drugim sezonie, jeśli kiedykolwiek wyjdzie).

   Po 4. Pojawienie się dwójki nowych wrogów tarczy. Z jakiego „innego świata” pochodzą i jaki ma z nimi związek Glass, która wydaje się być ich wspólnikiem? Jeśli cała trójka pochodzi z tego samego innego świata, to jak ta dwójka znalazła się w świecie Naofumiego wcześniej, skoro przejściem samym w sobie jest pojawiająca się fala? No chyba, że przeszli przez inną falę dużo dużo wcześniej, ale tego jeszcze nie wyjaśniono – oby to zrobili. A tak poza tym, to dlaczego zabicie bohatera tarczy ma niby ocalić/ochronić ich świat? Bardzo dużo pytań, zero odpowiedzi, a tylko jeden odcinek do końca. Boli to tym bardziej, że zapowiedzi drugiego sezonu na razie brak.


   To jest MEGASPOILER, czytasz na własne ryzyko.

    kliknij: ukryte 

   Mam nadzieję, że rozjaśniłem :)
   • Avatar
    MrParumiV18 24.06.2019 14:40
    Odpowiedź na komentarz użytkownika Nikodemsky
    Na pewno wyjaśniłeś mi wiele kwestii, ale też utwierdziłeś w przekonaniu, że seria telewizyjna robi sobie momentami po prostu jaja z widza, a już na pewno pod względem tych dwóch pierwszych punktów, które wymieniłem wcześniej. Dzięki za odpowiedź. ;)
 • Avatar
  A
  Mordarg00 20.06.2019 15:56
  zgodne z mangą?
  Mam standardowe pytanie – czy anime idzie zgodnie z Mangą czy też w pewnym momencie twórcy anime – przerabiają historię na swoją modłę jak to było np z pierwszym FullMetal Alchemistem.
  • Avatar
   Weiter 20.06.2019 17:32
   Re: zgodne z mangą?
   Nie czytam mangi, LN czy kij wie czego, ale z tego co już słyszałem i przeczytałem z komentarzy tutaj są znaczące zmiany w stosunku do oryginału.  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Impos 20.06.2019 19:18
   Re: zgodne z mangą?
   Nie ma zmian, które uniemożliwiałyby zrobienie kontynuacji…
  • Avatar
   Nikodemsky 21.06.2019 02:48
   Re: zgodne z mangą?
   Jest sporo tych „kosmetycznych”, z największych zmian póki co jest wspominany wcześniej  kliknij: ukryte (szczegóły kilka komentarzy niżej).

   Anime jest na podstawie light novel :) Manga jest oddzielną adaptacją(przy tym bardzo dobrą swoją drogą – naprawdę rzadko się zdarza, żeby manga tak znakomicie wyciągała z historii to, co najlepsze i przy okazji miała tak dobry art i ekspresje postaci).
 • Avatar
  A
  Impos 20.06.2019 11:43
  Oglądając najnowszy odcinek znowu miałam wrażenie, że twórcy potrafią pokazać jak „fajny” jest Naofumi tylko poprzez ustawianie go na tle idiotów. I tak jak kiedyś  kliknij: ukryte ...
  Do tego jakim cudem  kliknij: ukryte  dopiero teraz się zorientowali, że Naofumi jest bohaterem tarczy (myślałam, że to taki sprytny wybieg z ich strony, żeby poznać jego zdolności)?
  Niby drobiazg, ale czemu Melty nie ma żadnych bardziej praktycznych ciuchów na zmianę?
  Poza tym, choć sama walka wyglądała przyjemnie, to nie zdziwiłabym się, gdyby znowu skończył im się czas, bo tak to wszystko sprytnie rozegrali…
  • Avatar
   Nikodemsky 21.06.2019 02:56
   Oglądając najnowszy odcinek znowu miałam wrażenie, że twórcy potrafią pokazać jak „fajny” jest Naofumi tylko poprzez ustawianie go na tle idiotów.

   Bohaterowie świata Naofumiego są dość specyficznym przypadkiem i to nie tak, że tylko Naofumi jest tym „normalnym” – ale tłumaczenie tego byłoby jednym, wielkim spoilerem :) Przyjmijmy jednak, że zespół R miał być zgodnym przykładem patałachów.

   Do tego jakim cudem  kliknij: ukryte  dopiero teraz się zorientowali, że Naofumi jest bohaterem tarczy (myślałam, że to taki sprytny wybieg z ich strony, żeby poznać jego zdolności)?

   Nie pamiętam, czy bajka to tłumaczyła ale zwyczajnie było wiele osób podszywających się pod różnych bohaterów, w tym tarczy. Jego image zwyczajnie nie pasował do tego, o czym się nasłuchał z plotek.
   • Avatar
    Impos 21.06.2019 10:51
    Pewnie wyjaśnienia, o których piszesz, pojawią się dopiero w drugim sezonie. Na razie jednak nie sposób się nie zastanawiać np., czemu tylko Naofumi współpracuje ze swoją drużyną? Albo czemu pozostali trzej mający od początku państwowe wsparcie w zdobywaniu doświadczenia, ekwipunku itd. i doświadczenia graczy sprzed ściągnięcia do innego świata, wciąż są tacy bezużyteczni (Motoyasu od początku był pokazywany jako idiota, ale Ren i Itsuki już nie)?
    Co do drugiej kwestii, to nie czepiałabym, gdyby chodziło tylko o przypadkowe spotkanie w wiosce. Ale wyprawa 4 bohaterów na ten archipelag była oficjalna, okręt specjalnie czekał na drużynę Naofumiego, załoga wiedziała, że mają do czynienia z oryginalną tarczą i do tego po przybyciu na miejsce wyszedł im na powitanie lokalny burmistrz. Jakoś mi się to nie klei, że się wtedy nie zorientowali…
    • Avatar
     Nikodemsky 21.06.2019 11:25
     Pewnie wyjaśnienia, o których piszesz, pojawią się dopiero w drugim sezonie. Na razie jednak nie sposób się nie zastanawiać np., czemu tylko Naofumi współpracuje ze swoją drużyną? Albo czemu pozostali trzej mający od początku państwowe wsparcie w zdobywaniu doświadczenia, ekwipunku itd. i doświadczenia graczy sprzed ściągnięcia do innego świata, wciąż są tacy bezużyteczni (Motoyasu od początku był pokazywany jako idiota, ale Ren i Itsuki już nie)?


     To wychodzi później. Nie wiem, czy drugi sezon to chwyci ale problemem jest generalnie charakter każdego z bohaterów.
     • Avatar
      Impos 22.06.2019 09:28
      Jak pokażą, to się oceni (na razie nie czytam mangi poza materiał z anime, żeby nie zepsuć sobie tych wszystkich niespodzianek ;)
      Na razie jednak wygląda na rzecz, którą autor domyślił potem.
 • Avatar
  A
  Nanami 19.06.2019 22:36
  Ten moment kiedy  kliknij: ukryte 
  Aczkolwiek muszę przyznać – końcówka jest całkiem niezła. Bo i pozostali yuusha dostają po tyłkach i nie paradują tak bezczelnie po ekranie.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 6.06.2019 23:50
  Tate no Yuusha no Nariagari po 22 odcinku
  Taki trochę dla mnie useless odcinek, ale może po prostu nie wyczułem tego czego powinienem. Mimo wszystko przy scenie z kopiowaniem tarcz nawet śmiechłem, a natomiast przy scenie z postojem w rodzinnej wiosce Raphtalii fajna nutka poleciała.
  • Avatar
   Weiter 7.06.2019 12:04
   Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 22 odcinku
   Tam Kevin od mia działał, tyle że ta seria nie bardzo daje rozwinąć skrzydła, więc tylko co jakiś czas dostajemy coś interesującego.
   • Avatar
    MrParumiV18 7.06.2019 12:47
    Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 22 odcinku
    No ja właśnie bardzo dobrze wiem, kto jest odpowiedzialny za muzyczkę w tej serii, co jednocześnie bardzo boli, ponieważ Penkin nie za bardzo pasuje do tego typu produkcji i dobrze też określiłeś w czym tkwi problem – nie ma jak rozwinąć skrzydeł. Chociaż w sumie i tak (pomimo iż wiadomo, że ma ogromny talent) będziemy czekać stulecia na arcydzieło pokroju Hanezeve Caradhina. Takie cuda powstają tylko raz i są nie do podrobienia.
  • Avatar
   Nikodemsky 7.06.2019 15:24
   Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 22 odcinku
   Taki trochę dla mnie useless odcinek, ale może po prostu nie wyczułem tego czego powinienem.

   Bo reżyser wpadł na pomysł, że proces i karę zrobi po swojemu ale już następną część przeniesie wiernie(nie licząc kilku szczegółów), wyszedł taki głupi miszmasz, w którym widz nie wie jak ma się ukierunkować.
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 30.05.2019 16:24
  Tak na marginesie, to w tym świecie można mieć legalnie 2­‑3 żony? Co prawda ostatnich odcinków jeszcze nie widziałem, no ale przynajmniej będę wiedział do czego ta seria zmierza ;p.
  • Avatar
   Weiter 30.05.2019 23:46
   Musi być legalnie? Co to za różnice mu zrobi :D
   Raczej status Quo będzie, brak w tej serii odważnych decyzji.
  • Avatar
   Nikodemsky 31.05.2019 00:11
   Nie, z tego co pamiętam ale chyba dopuszcza się poliandrię.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 30.05.2019 01:09
  Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
  Eh… nie znam pierwowzoru i nie mam zamiaru poznać, ale byłem za ścięciem tylko dlatego, żeby w końcu dostać coś wybijającego się poza schematy. Wiedziałem i tak od samego początku z pełną świadomością, że tego nie ujrzę, bo jakby to wyglądało, że taka kolorowa i mimo wszystko ostatecznie raczej pozytywna w przekazie seria skończy z krwią oraz odciętymi łbami, ale i tak się łudziłem, że jak nie to, to przynajmniej coś tego pokroju, natomiast wiadomo jak ostatecznie się skończyło… Jakoś mało mnie obchodzą różnice względem mangi/nowelki, ale seria w tym momencie jeszcze bardziej straciła przynajmniej w moich oczach. Nie oczekiwałem fajerwerków, gdyż od początku wiedziałem z czym to się je, ale chociaż chciałem otrzymać połowiczną konsekwencję. No bo po coś były te 20 odcinków prawda? Ostatecznie wyszło na to, że to Naofumi był tym który potrzebował największej zmiany wewnętrznej, spojrzenia na świat etc. gdyż to przez jego decyzje w trakcie tych epizodów doszliśmy do etapu w którym ratuje te ścierwa, a tak naprawdę musiał się zmienić bo świat do którego trafił od początku miał na niego wywalone, a dwa paprochy tylko dolały oliwy do ognia. Oczywiście na finiszu dyplomatycznie wyszło jak ulał, zrobili z niego boga ratującego najgorszych z opresji i jeszcze złagodzili to do według mnie nie śmiesznego żartu – no bez jaj… pełna żenada jak nic… Sprawiedliwość niby nadeszła, ale w kompletnie innym stylu jakbym tego oczekiwał. I jeszcze na deser ta królowa. Słyszałem, a raczej czytałem, że jest ona bezwzględna w pierwowzorze, a tutaj? Przyklejona do bohatera tarczy i prosząca go o wybaczenie i jeszcze mc niby ją ratuje od „samo­‑destrukcji”. Nie wiem jak to było w nowelce, ale jak pisałem, mało mnie to obchodzi, lecz chyba nieco inaczej skoro widzę poniżej wypowiedzi, że dużo pozmieniali… Tak czy siak, serię dokończę bo ma świetne opy i nie opłaca się już dropać na tym etapie, ale naprawdę się zawiodłem. Oczywiście żebyśmy się dobrze wszyscy zrozumieli, moje pretensje wynikają tylko i wyłącznie z efektu końcowego/prezentacji rozwiązania (ep. 21), a nie całej drogi do tego momentu (ep. 1­‑20). Seria była i chyba nadal jest według mnie przyjemna w odbiorze, dobra technicznie i fajnie się ją ogólnie ogląda i w żadnym razie nie jest to coś koszmarnego, ale naprawdę myślałem, że będzie to miało jakieś większe ambicje wobec siebie, a skończy się raczej na przeciętnej/spoko produkcji z przeplatającymi się dobrymi/złymi momentami, która nie wiadomo kiedy i czy w ogóle dostanie kontynuacje, a bez niej to już w ogóle seria nie ma racji bytu.

  Może też niepotrzebnie robiłem sobie jakiekolwiek nadzieje wobec tego tytułu, ale… zresztą mniejsza, chyba jedynie kwestia podejścia tutaj decyduje o wszystkim.
  • Avatar
   Kamen 30.05.2019 01:23
   Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
   Oczywiście żebyśmy się dobrze wszyscy zrozumieli, moje pretensje wynikają tylko i wyłącznie z efektu końcowego/prezentacji rozwiązania (ep. 21), a nie całej drogi do tego momentu (ep. 1­‑20).

   Czyli te nielogiczności w każdym odcinku, jednowymiarowe postacie, wszechobecny bullszit i fatalny pacing (dwa recapy w samym środku walki) nie miały żadnego znaczenia? Tę serię raczej ciężko się przyjemnie ogląda, mając powyżej 15 lat.

   Ale wracając, napisałeś coś takiego
   ale naprawdę myślałem, że będzie to miało jakieś większe ambicje wobec siebie

   w sytuacji, gdzie masz nawet brak wewnętrznej logiki serii w poszczególnych odcinkach, przykładowo:

    kliknij: ukryte 
   jest dla mnie trochę śmieszne.

   Może też niepotrzebnie robiłem sobie jakiekolwiek nadzieje wobec tego tytułu

   Przecież już po pierwszym odcinku było widać, że to będzie głupkowaty isekaj. Na samym początku masz komentarz Maxromema, który dobrze podsumowuje całą serię. Od pierwszego odcinka nic się nie zmieniło. Dochodzą tylko kolejne głupotki, jak np. idiotyczne wyjaśnienie nieobecności królowej w kraju. Ten wątek nie kleił się od samego początku, więc narzekanie tylko na jego finał wydaje mi się dość dziwne.

   Ogólnie cała seria to taki revenge porn z fabułą napisaną przez 15­‑latka. A ludziki znowu dali się oszukać fanom, że to będzie „inny” isekaj… pewne rzeczy się nie zmieniają.
   • Avatar
    MrParumiV18 30.05.2019 17:34
    Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
    Kamen napisał(a):
    Czyli te nielogiczności w każdym odcinku, jednowymiarowe postacie, wszechobecny bullszit i fatalny pacing (dwa recapy w samym środku walki) nie miały żadnego znaczenia? Tę serię raczej ciężko się przyjemnie ogląda, mając powyżej 15 lat.

    Odnosiłem się do tego co opisuję w powyższej wypowiedzi, czyli narzekam na odcinek 21, a nie na pozostałe. Natomiast co do tych wcześniejszych epizodów, tak, oglądało mi się je przyjemnie pomimo faktu iż występowały w niej nielogiczne sytuacje i też osobiście uważam, że nie można w ten sposób kategoryzować iż każdy 15 latek+, czy też – nie będzie czerpał z czegoś przyjemności bo to jest głupie. To nie na tym rzecz polega i to nie kwestia wieku, tylko prywatnych preferencji. Każdy czerpie radość z czegoś innego i nie jest nigdzie nakazane, że po skończeniu tego twojego przykładowego wieku, czy nawet przed nim już nie można czegoś oglądać/czytać i jednocześnie czerpać z tego zabawy tylko dlatego iż emanuje bull­‑shit'em, jednowymiarowymi postaciami etc.

    Kamen napisał(a):
    w sytuacji, gdzie masz nawet brak wewnętrznej logiki serii w poszczególnych odcinkach, przykładowo:

    Większe ambicje pod względem rozwoju relacji pomiędzy postaciami i rozwiązania głównego motoru napędowego całej serii, czyli wszelakich oskarżeń wobec protagonisty – bo akurat to jeszcze jakoś trzymało mnie przy seansie. Nigdzie nie twierdzę, że w serii występuje logika, piszę za to tylko o tym iż przyjemnie mi się to produkcję ogląda.

    I tak, powtórzę to raz jeszcze, czerpałem i mimo wszystko nadal czerpię przyjemność, niewielką, ale jednak z oglądania tego tytułu i nie ma to znaczenia, ile ja mam lat, ile ty masz lat, ile ktoś ma lat oraz czy ta seria jest głupia, mądra, jednowymiarowa czy też schematyczna. Pamiętaj także, że czerpanie przyjemności z oglądania danego tytułu nie równa się temu iż ów produkcja jest dobra w ogólnym pojęciu tego słowa. Występuje tutaj aspekt enjoymentu, który ja osobiście oceniam jako jeden z głównych aspektów każdej serii. Ty czerpiesz największą radość z logiki (na to wychodzi), a ja z przyjemności jaką czerpię podczas oglądania/czytania. Jedno i drugie się nie wyklucza, ale każdy z nas ma inne priorytety w przypadku ostatecznej oceny.

    Kamen napisał(a):
    Przecież już po pierwszym odcinku było widać, że to będzie głupkowaty isekaj.

    Nic nie można stwierdzać i oceniać już po pierwszym odcinku (no chyba, że jest to produkcja jednoodcinkowa). Tak czy inaczej zalecam sobie wyrobić taki nawyk, gdyż można się na tym nieźle przejechać.

    Kamen napisał(a):
    Od pierwszego odcinka nic się nie zmieniło.

    No coś się tam raczej zmieniło. Opening oraz ending na przykład. :D
    Podejście ludu do tarczy również. I pa licho, czy nastąpiło to w sposób zgodny z logiką. I wiele innych… ale po co mam to wszystko wypisywać.

    Kamen napisał(a):
    Dochodzą tylko kolejne głupotki, jak np. idiotyczne wyjaśnienie nieobecności królowej w kraju.

    A w jaki dokładnie sposób jest on idiotyczny, bo nie za bardzo rozumiem. Proszę tylko o rozwinięcie tego wątku i wyjaśnienie. Bo z tego co pamiętam to dostaliśmy tylko i wyłącznie informację na ten temat od królowej i nic poza tym. Czy jest to bezsensu? Może, ale nie da się tego stwierdzić jak nie poznamy dokładnie sytuacji w innych krajach poza Melromarc.

    Kamen napisał(a):
    Ten wątek nie kleił się od samego początku, więc narzekanie tylko na jego finał wydaje mi się dość dziwne.

    W jakim sensie ów wątek już od samego początku się nie kleił? Tutaj również proszę o rozwinięcie tematu, gdyż nie da się tej wypowiedzi za bardzo ugryźć z żadnej ze stron, bo z każdej z nich nie ma konkretów tylko ogólnikowy wyraz twojego niezadowolenia. Akurat w moim przekonaniu ten wątek „kleił się” najbardziej – do pewnego momentu. Ale na pewno nie „nie kleił się” już od samego początku.

    Nie żebym coś do ciebie miał, masz prawo sobie uważać co chcesz na temat tej produkcji, bo masz takie prawo, ale nie zwalnia cię to z obowiązku, aby uszanować zdanie innej osoby, która nawet przy niektórych głupotach dobrze się bawi i to nie tylko o mnie chodzi. Tak czy siak, jeśli czytałeś dokładnie mój powyższy komentarz to wiesz, że ja również się zirytowałem dziwnymi rozwiązaniami w tym 21 odcinku. Były oczywiście motywy, które irytowały mnie wcześniej, ale najbardziej wybrzmiewa ten w ostatnim epizodzie, gdyż jak już napisałem wcześniej, był on zakończeniem głównego wątku całej obecnie ukazanej historii. Na resztę JA oko przymykałem bo mnie to zwyczajnie nie interesowało.
   • Avatar
    MrParumiV18 30.05.2019 18:05
    Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
    Jeszcze jedno, ale na to musiałem poświęcić chwilkę, ponieważ zwyczajnie nie byłem pewien w 100% i musiałem sobie to przypomnieć/odświeżyć. Mianowicie chodzi mi tutaj o:

    Kamen napisał(a):
    16: Hell, I only found out recently that other countries had their own hourglasses.
    vs. 01: Each country here has an ancient dragon hourglass which can predict the arrival of the Waves.
    jest dla mnie trochę śmieszne.

    Sprawdziwłem sobie wszystko specjalnie dla ciebie raz jeszcze aby być jak najbardziej obiektywnym – oczywiście wszystko zależne od tłumaczenia z jakiego korzystam, ale… przechodząc do sedna sprawy…

    Odcinek 1: Faktycznie występuje stwierdzenie, że każdy z krajów posiada klepsydrę, która odlicza czas do nadejścia kolejnej fali – czyli w skrócie informuje każdy kraj kiedy ów fala się pojawi.

    Odcinek 16: Tak, występuje tutaj zdziwienie protagonisty na temat… no właśnie, nie tego iż nie wie, że klepsydry istnieją w innych krajach, bo akurat w trakcie ów rozmowy z królową Fitorią potwierdza iż o tym wie, a raczej iż o tym wiedzą (wszyscy bohaterowie), ale jego zdziwienie wynika z tego, że nie wiedział iż ów fale pojawiają się również w innych krajach. W skrócie Naofumi po prostu nie wiedział, że fakt posiadania klepsydry w innym kraju równa się temu, że tam również pojawia się fala z którą muszą walczyć. Od początku myślał, a raczej tak mu/im powiedział król (trochę im namieszał dla własnych korzyści) w pierwszym odcinku, że fale pojawiają się tylko w Melromarc. Najprawdopodobniej ze względu na to aby chronili tylko jego kraj, a nie inne pozostałe zlali (oczywiście ostatecznie z niewiedzy i dezinformacji) – w tym też celu przyzwali sobie wszystkich bohaterów, a nie jednego jak to było pierwotnie dla każdego kraju.

    Mam nadzieję, że to wyjaśniłem. ;)
    • Avatar
     Daerian 31.05.2019 12:59
     Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
     Już nawet nie biorąc pod uwagę dokładnego wyjaśnienia, nieporozumienia słowne czy zapomnienie o czymś z powodu wielkiego wzburzenia są normalną ludzką rzeczą.

     Nigdy nie rozumiałem podejścia do mediów, że postacie w nich nie mogą się mylić, zapominać, a może wręcz (o zgrozo!) kłamać, jeśli nie jest to wprost powiedziane/napisane wielkimi wołami w fabule.
   • Avatar
    Nikodemsky 31.05.2019 00:20
    Re: Tate no Yuusha no Nariagari po 21 odcinku
    Dochodzą tylko kolejne głupotki, jak np. idiotyczne wyjaśnienie nieobecności królowej w kraju. Ten wątek nie kleił się od samego początku, więc narzekanie tylko na jego finał wydaje mi się dość dziwne.

    Faktycznie, ratowanie beznadziejnych relacji międzynarodowych jest naprawdę idiotycznym wyjaśnieniem -_- Już nawet nie odnoszę się do reszty zarzutów ale ten jest po prostu bezsensowny.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 29.05.2019 19:42
  ep 21
  Eh, strasznie dużo pozmieniali i o ile nie mam pretensji do zmian w kierunku  kliknij: ukryte  To nadal fajny milf ale trochę ubolewam nad nią.

  Bajka zdaje się iść we własnym kierunku ale nie jestem przekonany, że to odpowiednie rozwiązanie – zwłaszcza, jeśli nie mają zaklepanych następnych sezonów.

  Nie mniej wszyscy czekający na „sprawiedliwość” chyba się doczekali.
  • Avatar
   Saarverok 29.05.2019 22:29
   Re: ep 21
    kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Nikodemsky 29.05.2019 22:51
    Re: ep 21
    Prawdopodobnie. Pewnie nawet nie zdąża  kliknij: ukryte .

    Z tym materiałem to nie do końca rozumiem co masz na myśli, przecież nowelka, na której bazują ma 21 tomów i nadal wychodzi.
    • Avatar
     Kamen 30.05.2019 00:45
     Re: ep 21
     WNka jest gotowa, chociaż to jeszcze większy syf niż LNka.
     Ogólnie materiał źródłowy taki 2.5/10.
     • Avatar
      Nikodemsky 30.05.2019 12:50
      Re: ep 21
      Wiem, że WN jest skończona ale bajka bazuje na przepisanej LN, która nadal wychodzi.
  • Avatar
   kenavru 30.05.2019 00:04
   Re: ep 21
   taa, strasznie nędznie w anime wypada królowa, nie wiem jak w nowelce ale w mandze to postać bez skrupułów,  kliknij: ukryte 
 • Kamen 1.05.2019 16:29:25 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  blob 24.04.2019 18:56
  Odc. 16
  Dali radę z animacją w tym odcinku, podobało mi się. Zwykle jakość spada im dalej w las, ale tu potrafią utrzymać poziom…
  • Avatar
   I. 24.04.2019 19:12
   Re: Odc. 16
   Tak, dzisiejszy odcinek był wyjątkowo dobry! Chociaż na początku tłumaczyłam to sobie tym, ze jestem zmęczona po pracy i dodatkowo nie mam już żadnych oczekiwań wobec wersji anime ( kliknij: ukryte )... Bardzo miłe zaskoczenie, oby było więcej takich :)
  • Avatar
   Kamen 25.04.2019 16:20
   Re: Odc. 16
   Wyłączając fakt, że animacja jest najmniejszym problemem tej bajki. Jest nią cała reszta.
  • Avatar
   Nikodemsky 25.04.2019 16:54
   Re: Odc. 16
   Zdecydowanie lepsze to było, niż walka ze smokiem. Sporo fajnych, dynamicznych ujęć(zwłaszcza Raphi) i ogółem odcinek na plus.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 6.04.2019 21:49
  Tate no Yuusha no Nariagari po 13 odcinku
  No…. teraz to jest już harem pełną gębą, a w gatunkach jak tego nie było tak nie ma… Do tego jest to fochający na potęgę harem, więc tym bardziej, litości… Przynajmniej muzyka i udźwiękowienie jest nadal na dobrym poziomie. Ale na pewno plus temu tytułowi się należy, że mimo wszystko ogląda mi się to o niebo lepiej niż SAO Alicyzacja, no ale oczywiście osiągnięciem to nie jest.
 • Avatar
  A
  yapi-kun 21.03.2019 19:05
  ep11

  Rzeczywiście, o ile poprzednie epizody podróżnicze były co najmniej poprawne i nawet miło się je oglądało (lubię motyw podróży, do tego interakcje między członkami drużyny, Filo, supcio loli, nie dość, że aniołeczek, to jeszcze super pierzasty filolial :)), tak ep11 z wyczekiwaną falą kazał mi się zastanowić, czy da się odratować to anime, czy to tylko gorsze momenty, czy tandeta zmieszana z żenadą to już będzie chlebuś powszedni przy cotygodniowym seansie.

  Nadal nie mogę przetrawić istoty tych fal. Pal licho te teleportacje na miejsce akcji, ale cała ta atmosfera fali, dziwne potworki, tandetne niebo itd. wywołują u mnie niesmak. Mogli zrealizować to o wiele lepiej.

  Dwa, kolejna konfrontacja Naofumiego z resztą bohaterów. To już robi się nudne, wręcz irytujące i denerwujące. Ileż można kontynuować tą niechęć i przypierniczanie się do wszystkiego co robi. Zwłaszcza Włócznia i Mine to jakaś abstrakcja i definicja żenady. Pozostali 'jusza' też się nie popisują. Liczyłem, że scenariusz będzie stopniowo pokazywał ich przemianę i do tego czasu już się opamiętają i wyjdą na racjonalnych ludzi, a to nadal te same głupie dzieciaki z rozumkiem ameby.

  Pojawienie się ludzkiego antagonisty na końcu ep11 też tyłka nie urywa, jakoś nie tak wyobrażałem sobie te fale i ogólne progresowanie tego anime.

  Oglądam dalej, bo lubię isekaje i żal trochę porzucać na tym etapie, ale no kurczę, nie jest dobrze.
  • Avatar
   Nikodemsky 21.03.2019 23:21
   Nadal nie mogę przetrawić istoty tych fal. Pal licho te teleportacje na miejsce akcji, ale cała ta atmosfera fali, dziwne potworki, tandetne niebo itd. wywołują u mnie niesmak. Mogli zrealizować to o wiele lepiej.

   Tak to wyglądało w pierwowzorze, mobki dosłownie wychodziły z nieba. Twórcy słabo dawali sobie radę z rzeczami, które łatwo było przełożyć na ekran – co dopiero z tymi, które wymagałyby trochę więcej własnej inwencji :\

   Abstrahując – myślę, że warto dojść do okolic 20 odcinka, gdzie pojawi się jedno z najważniejszych dla historii wydarzeń.
   • Avatar
    I. 22.03.2019 00:15
     kliknij: ukryte  :3
    • Avatar
     Nikodemsky 22.03.2019 16:53
     Nah, coś znacznie ciekawszego :) Nie będę spoilerować, bo to jest zbyt duża rzecz.
  • Avatar
   Raikami 3.04.2019 20:33
   Anime rozkręci się w dobrym kierunku, warto dać szansę. :)
   • Avatar
    Kamen 3.04.2019 22:55
    Anime rozkręci się w dobrym kierunku, warto dać szansę. :)

    Coś takiego słyszę o SAO od 2012 roku.
    • Avatar
     Daerian 5.04.2019 22:51
     I jak widać się udało, mamy wyjątkowo udany romans Kirito i Eugeo!
 • Avatar
  A
  Kamen 20.03.2019 20:42
  Łojezu
  Po 11 odcinku chyba mam dość. Widział ktoś kiedyś tak drętwą walką z bossem? Nawet animacja ssała.

  Chociaż najśmieszniejsze były te 3 ziemniaki, co się stały i patrzyły. Kto napisał taką głupotę, bosz.
  • Avatar
   Saarverok 20.03.2019 21:32
   Re: Łojezu
   Dzięki, w końcu~!
  • Avatar
   I. 20.03.2019 21:45
   Re: Łojezu
   Niestety, ale nie mogę się z tobą nie zgodzić – ten odcinek był naprawdę okropny. Te powykrzywiane twarze bohaterów i wojowniczej babci i ogólna drętwota sprawiały, że musiałam robić sobie przerwy bo nie dawałam wszystkiego na raz obejrzeć.
   A ziemniaki to tak były jako tło dla pokazania jaki to Naofumi wspaniały, silny, mądry, itp.
   I czy tylko mi się wydawało, czy muzyka była jakoś dziwnie wyciszana? Pamiętam podkład muzyczny tylko z ataku  kliknij: ukryte .
   Szczerze, to po dzisiejszym odcinku… Też mam ochotę sobie opuścić, żeby nie psuć sobie dobrych wspomnień po mandze. Szkoda, bo po pierwszych odcinkach byłam gotowa bronić serii rękami i nogami i zachęcać innych do obejrzenia.
   • Avatar
    Kamen 20.03.2019 22:24
    Re: Łojezu
    I czy tylko mi się wydawało, czy muzyka była jakoś dziwnie wyciszana?

    No właśnie się zastanawiałem, czy mi się coś w głośnikach nie popsuło. Widocznie kiepski master wszedł w tym odcinku.

    A oglądałem z oryginalnego źródła (premium konto na CR), więc to nie była wina jakiejś wady ripa czy coś.
  • Avatar
   ZSRRKnight 20.03.2019 21:47
   Re: Łojezu
   dobrze, że ostrzegacie, bo ja odpadłem po piątym odcinku i się zastanawiałem, czy jednak nie wrócić do oglądania.
  • Sogi 23.03.2019 01:48:09 - komentarz usunięto
  • Avatar
   Sogi 2.04.2019 15:19
   Re: Łojezu
   Patrz Kamen komentarze usuneli a je nie przeczytałem co tam odpowiedziałeś. Z niecierpliwością czekam na co ponarzekasz po kolejnym epku. To już jak rozrywka. Z jednej strony kolejny epek a z drugiej to na co narzekasz.Pozdro.
  • Avatar
   orzanimeseiei 4.04.2019 17:41
   Re: Łojezu
   To anime to prawdziwe cudo wśród anime. Te czerwone niebo to podczas fal, to najsilniejszy punkt serii. Aczkolwiek nie wiem co lepsze, posiłki w tej samej restauracji czy te niebo.
   • Avatar
    Sogi 22.04.2019 21:48
    Re: Łojezu
    No tak ... Tak to czerwone niebo i ta resteuracja… hmmm brak słów. Ale oglądasz dalej?
  • Avatar
   rool 9.05.2019 13:14
   Re: Łojezu
   Widać że jesteś miłośnikiem anime, ale wiedz że 0% anime na podstawie novelki to wielkie zmoderowano. Nigdy ni ebierz anime takiego jako podstawy. Najpierw przeczytaj novelkę, potem obejrzyj twór anime i dopiero skrytykuj i będziesz miał co pisać.
   • Avatar
    rool 9.05.2019 13:15
    Re: Łojezu
    ni 0% a 90%
 • Kamen 7.03.2019 00:45:00 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Tomik 28.02.2019 00:33
  Po 8 odcinku
  Moim zdaniem koncepcja na ten tytuł powinna być zupełnie inna. Otóż w prawdziwym świecie Naofumi jest najlepszym graczem w grze MMORPG The Rising of the Hero. Wybrał klasę wojownika, gra samotnie, ma najwyższy level, jest najbardziej znanym graczem i oczywiście jest otaku. Jednak po trafieniu do świata gry został bohaterem tarczy i o ironio bez zdolności ofensywnych, więc zmuszony jest zebrać drużynę, a pozostali przywiani gracze patrzą na niego z uśmiechem politowania, gdyż dostał klasę dla uroczej dziewczynki z anime. NPC też z niego kpią, iż bohaterem jest ten kto więcej potworów zabije, a ten z wiecznym wynikiem 0 jest nieudacznikiem na samym końcu tabeli wyników. Zatem Naofumi stara się pokazać postacią w grze, a tak naprawdę nam, że nie tylko wynik jako jednostka ma sens. A wykazać się w boju można bez chwytania za broń. To by było zdecydowanie lepsze anime, niż błąkanie się po wioskach, które jest nużące, a nadal trwa.
  • Avatar
   Łowca czarownic 28.02.2019 12:20
   Re: Po 8 odcinku
   Zadziwiające jak różne są gusta ludzi. Jeśli uważasz, że zaprezentowany koncept przez Ciebie byłby ciekawszy niż to jest prezentowane to dobrze, że koncepcja jest jaka jest. Tym bardziej, że pomysł polega na tym, że właśnie główny bohater nie traktuje świata w którym się znalazł jako gry a świat fantasy podczas gdy proponujesz całkowicie odwrotne podejście.

   Odnośnie zaś samej serii to takiego narzekania i płaczu o wszystko to faktycznie odechciewa się..
   • Avatar
    Saarverok 28.02.2019 20:33
    Re: Po 8 odcinku
    Jak działa jednoosobowa loża szyderców zatrudniona na pełny etat w pisaniu 17 komentarzy na każdej możliwej stronie anime to serio – odechciewa się.
   • Avatar
    Sogi 2.03.2019 21:34
    Re: Po 8 odcinku
    Olać. Każdy ma własne zdanie , ich też szanuję i nawet w paru punktach się zgadzam. Jak im się nie podoba to kali zrozumieć. Tego jak ktoś raz za razem wraca do tematu i marudzi to już niekoniecznie. Może to już takie hobby. Zdziwiłbym się jakby wszystkim podobało się to samo. Poza tym jak seryjka mi nie leży to przestaje oglądać. Po co się męczyć a potem innych tym że seryjka kiepska. Mnie pomimo wszelkich mankamentów i tego ze mangę też znam, ogląda się w kategoriach rozrywkowych całkiem przyjemnie. Niech marudzą.
    • Avatar
     blob 13.03.2019 23:11
     Re: Po 8 odcinku
     Muszą męczyć, bo jest wysoce oceniana na mal­‑u co jest już podstawą do wzięcia sobie jej na cel. Tradycyjne już „ja nie wiem co ludzie w tym widzą…”. Proste: jest to łatwostrawna seria fantasy z sympatycznymi bohaterami, która gra na znajomych emocjach m. in. wewnętrznym poczuciu sprawiedliwości i sympatyzowania z kimś kto jest gnębiony przez innych, kto później pokazuje swą prawdziwą wartość. Każdy marzy o takim romantyzmie, bo każdy na co dzień spotyka się z brakiem zrozumienia lub traktowaniem z góry.

     A jeśli chodzi o bohaterów to seria z miejsca u mnie wygrywa rozważnym i cynicznym protagonistą który jest z grubsza po prostu porządnym człowiekiem. Raftalia jest sympatyczna i wierna, a chodź Filo to lolitka w których nie gustuje to w drugiej postaci jest rozkosznym tłustym chocobo, mówiącym godzjudzin­‑sama, więc jak jej nie lubić :P
     • Avatar
      Kamen 14.03.2019 08:22
      Re: Po 8 odcinku
      więc jak jej nie lubić :P

      Wystarczy sobie przypomnieć milion identycznych. Ogólnie bardzo słabo to wygląda na tle konkurencji pozostałych sezonowych „ósemek”, gdzie każda ma do zaoferowania coś świeżego czy niszowego.

      W Tarczy masz tylko oklepanego isekaja z masą dziur fabularnych. Ot, taki typowy bait na gwałt, jak to było np. w SAO czy w GS­‑ie.

      Cóż, ta seria byłaby OK z notką taką jak ten gość od smartfona (gdzieś między 6 a 7), bo to jest ten poziom kiczu.

      Swoją drogą…

      rozważnym i cynicznym protagonistą

      Czyli kim? Bo on jest po prostu edgy.
      • Avatar
       Łowca czarownic 14.03.2019 11:18
       Re: Po 8 odcinku
       Naprawdę to musi być jakiś sport. Ostatnio podczas wymiany zdań z Zegarmistrzem gdzie zaczęły się już pojawiać argumenty rodem z rynków giełdowych zarzucałeś oponentowi, że próbuje na siłę brzmieć mądrze i wypowiada się na różne tematy dość kategorycznie. A sam wiecznie marudzisz + prezentujesz postawę „Im the best and f^%k the rest”. Naprawdę to, że masz inny gust albo uważasz, że masz wiedzę językową która przekracza wiedzę tłumaczy to nie jest jeszcze powód aby w takiej formie wtrącąc się w każdy wątek i forsować swoje. Forma taka doprowadza, że jak nawet będziesz miał rację w pewnych kwestiach to z taką postawą inni nawet z czystej przekory zaprzeczą. Zresztą musisz chyba lubić ten sport bo kilka lat temu lat posty były bardzo zbliżone. Mi się akurat seria podoba i znam mangę bo czytałem ją napierw. Jak na to co jest prezentowane i przy moim małym doświadczeniu jest to ok. Nie podoba Ci się? Ok. Ale nie dorabiaj niepotrzebnie może do tego jakiejś nadmiernej ideologii próbując ze swojego subiektywny gustu (możliwe, że to co lubisz o ile coś lubisz inni uważają również za badziew) zrobić prawdę objawioną.
       • Avatar
        Kamen 14.03.2019 12:36
        Re: Po 8 odcinku
        Walnąłeś ścianę tekstu i nie dałeś nawet jednego konkretu. To nie jest blog do pisania o mnie, tylko dyskusja o bajce i temat okołobajkowych (tak przynajmniej mi się wydaje).

        Seria ci się podoba – fajnie. Ale jakie to ma znaczenie?
        Piszę konkretnie i podnoszę zarzut. Więc tobie też wypadałoby ci się do tego ustosunkować, a nie zarzucać mi „wszechwiedzę”.

        Poza tym nie podoba mi się bronienie tej bajki argumentami „mnie się podoba” albo „to przecież tylko głupi isekaj”. To nie przejdzie.
        • Avatar
         Łowca czarownic 14.03.2019 13:09
         Re: Po 8 odcinku
         Próbujesz traktować ludzi bardzo z góry i sam masz teraz problem z tym, że ewentualny niezgadzający się z Tobą wytknął Ci czystą hipokryzję w postępowaniu? Słodkie.
         Forum służy jest do pisania o konkretnym serialu – zgoda. I niestety, nie piszesz konkretnie – piszesz skrajnie subiektywne własne wrażenia próbując udawać, że ubierasz je w rzeczowe argumenty „typu Bo było milion innych wersji” bo „W serii x z roku xy był podobny motyw” , „Dawniej to było a terz to nie ma” itp. Prezentujesz przy tym postawę taką jak określiłem wcześniem „I'm the best…” nie prezentując samemu ani nadzwyczajnej kultury ani też umiejętności logicznego formułowania swoich osądów. Dyskusja o „Love is War” gdzie wykazujesz się iście wspaniałą wiedzą jest również pouczająca. Promised Neverland to samo. Takie posty jak ten są stałe w Twoim wykonaniu w tym kilka lat temu były takie same więc zapewne traktujesz to jako sport. Niwe Ty pierwszy nie ostatni.
         Tobie się nie podoba fakt obrona na zasadzie „mi sie podoba seria” mi nie podoba się wylewanie wiecznie swoich żali i kreowanie się na wrzechwiedzącego arbitra elegancji. Jak domagasz się argumentów rzeczowej dyskusji czy chociażby szacunku zacznij go sam okazywać wobec rozmówców. Bo argument „To głupie”, „Tani chwyt jak z gwałtem z Goblin Slayera” nie są wcale lepsze argumenty których się sam czepiasz.

         Z mojej strony zapewne koniec. Nie ma sensu testować moderatorskiej wrażliwości.
         • Avatar
          Kamen 14.03.2019 13:59
          Re: Po 8 odcinku
          1) A nie było? Przecież to jest zwyczajna loli jak każda. Cechy typu „głodomor” też są w sumie takie dość standardowe.

          2) No ale na czym ta seria głównie się wypromowała? Na oskarżeniu o gwałt. To jednak jest tani chwyt i to nie tak rzadko używany, żeby zrobić gównoburzę. Z ostatnich serii to właśnie GS (gwałcące gobliny to już mem) czy Alicyzacja tym się posługiwały.

          A dalej to nawet nie mam co odpisać, bo skupiasz się na jakichś osobistych przytykach. Przy Nibylandii to już w ogóle odleciałeś. Sorki, ale ja jestem za stary na takie przepychanki z inwektywami zamiast argumentów.

          Pzdr.
          • Avatar
           Łowca czarownic 14.03.2019 17:32
           Re: Po 8 odcinku
           Kontekst wypowiedzi nie dotyczył tylko loli a całości serii. Loli oczywiście, że były ale to nie jest nic zdrożnego. Ja nie lubię ale nie mam alergii na ten motyw. Ot folklor lokalny.
           Nie rozmawiamy tutaj o Goblin Slayerze a o słabym porównaniu które próbujesz forsować. Gdzie niby widzisz podobieństwo i jakie są te rzekome kontrowersje w Shield Hero? Gdzie tu jakakolwiek kontrowersyjne treści. Mnie motyw goblińskich zachowań akurat nie rusza i dziwię się ludziom których to oburza. Odpisałem tylko o tym jak jak wyglądają Twoje „argumenty”. Natomiast faktycznie spieranie się ze mną bywa trudne. A odnośnie inwektyw to prawidłowe określenie zachowania i nazwanie rzeczy po imieniu nie jest inwektywą. Jeszcze nawet na ten poziom inwektyw nie otarłem się i nie mam zamiaru. A co do kwestii wieku to tutaj nie chcę Cię rozczarowywać. Temat uważam za wyczerpany – więcej wyczucia oraz argumentów a nie będzie więcej takich wymian zdań niepotrzebnych.

           Również pozdrawiam
           • Avatar
            Saarverok 15.03.2019 02:40
            Re: Po 8 odcinku
            Ludzie są jacyś wrażliwi, oburzają ich oskarżenia o gwałt czy inne pierdoły. Mnie z ostatnio oglądanych rzeczy lekko poruszyła scena z „doktor Pryszczyllą” z Googleboxa (może dlatego, że jedzenie mi trochę mniej smakowało przez to, co się działo na ekranie – czemu, wywnioskujcie po pseudonimie), a tak to resztę oglądam z niemalże obojętnością :) Może dlatego tak mnie tiltuje jak ktoś uparcie memle swoje zdanie do znudzenia z Goebbelsowską zaciętością, że jak coś się powie 1000 razy to ludzie w to uwierzą.
   • Avatar
    rool 14.03.2019 23:34
    Re: Po 8 odcinku
    Zamiast oglądać idiotyczne anime, przeczytaj novelkę.
    • Avatar
     Weiter 15.03.2019 01:02
     Re: Po 8 odcinku
     Po cholerę zaglądasz w dział anime i komentujesz skoro masz ku anime jakieś uwagi. Podoba ci się nowelka/manga, to sobie czytaj, ty wolisz „papier” inni anime.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 27.02.2019 22:00
  ep 8
   kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Kamen 27.02.2019 22:03
   Re: ep 8
   Z punktu widzenia „tylko anime” ten tryb berserka nie ma żadnego sensu. Nawet im się nie chciało poświęcić więcej niż kilkanaście sekund na pokazanie tej nienawiści czy czego tam. Wszystko takie nijakie.

   Nie znam oryginału, ale i tak wydaje mi się, że reżyseria jest w tej serii skopana na całej linii. MC potrafi w jednym odcinkiem mieć wieśniaków gdzieś, by za chwilę znowu chcieć ich uratować. Wszystko kompletnie bez sensu.
   • Avatar
    Nikodemsky 27.02.2019 22:44
    Re: ep 8
    Tryb berserka jest następstwem niekontrolowanego użycia przeklętej tarczy. Całość zostanie wyjaśniona szczegółowo standardowo później ale wydawało mi się to akurat dość oczywiste, nawet w przypadku nieznajomości pierwowzoru.

    Na reżyserię sam narzekam ale cóż.
    • Avatar
     Kamen 28.02.2019 00:02
     Re: ep 8
     Nie chodzi mi o działanie trybu. Okoliczności wyzwolenia były dość naciągane. No i sama scena była w ogóle nieprzekonująca. Bardzo biednie tutaj działa charakteryzacja postaci. A raczej jej brak.
 • Avatar
  A
  Kamen 27.02.2019 20:53
  8
  Ten odcinek przebił poziomem głupoty wszystkie poprzednie… ja nie wiem, jakim cudem coś takiego mogło przejść.
  • Avatar
   I. 27.02.2019 22:21
   Re: 8
   Oszczędź sobie nerwów, będzie jeszcze kilka scen z panem tytanem intelektu  kliknij: ukryte .
   Albo oglądaj dalej i przygotuj się na  kliknij: ukryte  Albo może wziąć głęboki wdech i rysować parodie.
   Zawsze możesz obejrzeć starszy isekai, np. Vision of Escaflowne zamiast męczyć się z serią która ci się nie podoba.

   A tak co do odcinka ósmego –  kliknij: ukryte    • Avatar
    Nikodemsky 27.02.2019 22:42
    Re: 8
     kliknij: ukryte 
    • Avatar
     I. 27.02.2019 23:16
     Re: 8
      kliknij: ukryte 
     • Avatar
      Nikodemsky 27.02.2019 23:50
      Re: 8
      WN to tragedia i radzę się trzymać od niej z daleka, LN jest przepisana i da się już normalnie czytać(choć nadal pojawiają się momenty wręcz męczące, to nadal styl pisma, który dla zachodniego odbiorcy nie jest najatrakcyjniejszy).

       kliknij: ukryte 

      Manga imho w przypadku Shield­‑hero jest NAJLEPSZYM medium – obrazki są pełne ekspresji, wyciągane jest to, co najlepsze z historii no i jest bardzo ładnie narysowana.

      Jeśli jesteś naprawdę ciekawa dalszych losów postaci oraz masz ochotę dowiedzieć się nieco więcej na temat świata, do którego trafił bohater, to chwytaj za nowelkę( kliknij: ukryte ) – jeśli natomiast chcesz się „cieszyć” historią, to pozostań przy mandze(mangę śledzę na bieżąco i uważam, że cały czas trzyma poziom).
      • Avatar
       I. 28.02.2019 12:00
       Re: 8
       Dzięki za odpowiedź, spróbuję LN w ten weekend.

        kliknij: ukryte 
      • Avatar
       Saarverok 28.02.2019 20:31
       Re: 8
       Fakt, manga była spoko. Tutaj oglądam, ale poziom zadowolenia spadł do umiarkowanego zainteresowania. Można było parę rzeczy zrobić lepiej.
  • Avatar
   Sogi 2.03.2019 21:10
   Re: 8
   He he Kamen czyli jednak oglądasz to anime a myślałem że to nie twój poziom i przestałeś. Tak się zastanawiam czy gdzieś trafię twój komentarz do serii którą chwalisz . Najlepiej za logikę sens i budowę fabuły. Rzuć tytułem daj zrozumieć co wg ciebie jest na poziomie.
 • Avatar
  A
  Kamen 26.02.2019 08:35
  Chyba pójdzie drop
  Z odcinka na odcinek coraz gorzej. Tego 7 już nie dałem nawet rady do końca, bo zaczęły się jakieś głupkowate źródła i trójkąt miłosny ze skunksem i loli.

  Aż mnie ciekawi, jak źle musi być to napisane w oryginale.
  • Avatar
   Weiter 26.02.2019 10:53
   Re: Chyba pójdzie drop
   To zrób tego dropa i nie zawracaj dupy. To nie był cały odcinek typu „plażowiec”. Ot przystanek w ich przygodzie. Cudowne to nie było, raczej zbędne, ale nic poza tym.
   • Avatar
    Kamen 26.02.2019 11:12
    Re: Chyba pójdzie drop
    De facto 3 ostatnie odcinki to „plażowce”. Co jakiś tylko wraca Zespół R i nie ma praktycznie żadnego rozwoju wydarzeń/postaci.

    Ciekawi mnie, kiedy notka na Tanuki spadnie do normalnego poziomu. Na MAL­‑u już leci w dół.
    • Avatar
     Weiter 26.02.2019 12:26
     Re: Chyba pójdzie drop
     Wow waha się o 0,10 punkta. Normalnie masakra. Obserwuje punktacje mala od początku sezonu, bo lubię rozdawać 1 dla przechajpowanych serii pokroju gintamy, jojo, one punch'a czy choćby mob psycho z obecnego sezonu. Fetysz taki.

     Nic się złego z serią nie dzieje. Nie dostanie drastycznego spadku. Jeśli po pierwszych 3 odcinkach punktacja się nie zmieniła, to zmieni się dopiero po zakończeniu sezonu. Wtedy ludzie się ogarniają i wystawiają w miarę normalne noty. Prawdopodobnie zatrzyma się na granicy 8,10 czyli całkiem solidnie.

     To nie jest seria, która ma zostać w pamięci na wieki i być nazywana diamentem, perełką czy kij wie tam czym. Ot seria, która przyjemnie zabierze czas i się o niej zapomni.


     Grunt to podejście, bo chyba oczekiwałeś czegoś lepszego nie wiem skąd. Nie czytając materiału źródłowego można było stwierdzić, że dalsze odcinki będą tak wyglądać. I co nadal liczysz na magiczną zmianę? Przecież już dobrze wiesz, że znowu panienka wróci w którymś odcinku. Wiesz dokładnie, że będą kolejne fale, które będą zwalczać. Raphatalia zaznaczająca, jak wiele dla niego znaczy MC.. To samo filo.

     Wiesz, a mimo wszystko oglądasz i marudzisz na te aspekty. Po prostu nie wiesz kiedy dać drop'a. Daj dropa, wystaw tą 1 i się nie męcz, szkoda Twojego czasu.


     • Avatar
      Kamen 26.02.2019 12:58
      Re: Chyba pójdzie drop
      To nie jest seria, która ma zostać w pamięci na wieki i być nazywana diamentem, perełką czy kij wie tam czym. Ot seria, która przyjemnie zabierze czas i się o niej zapomni.

      No jednak ciężko przyjemnie spędzać czas w serii, w której się prawie nic nie dzieje.

      Grunt to podejście, bo chyba oczekiwałeś czegoś lepszego nie wiem skąd.

      Nie no, czegoś dużo lepszego nie oczekiwałem. Raczej po prostu nie spodziewałem się, że to będzie aż tak kulawe pod względem fabuły i postaci. No i nie spodziewałem się, że będzie aż tak przynudzać.

      I co nadal liczysz na magiczną zmianę?

      Akurat oglądam, bo jestem ciekaw, jak nielogiczne będzie wyjaśnienie hejtu Zespołu R na Tarczownika. No ale teraz to już bardziej przeklikuje, bo kiepsko się ogląda.

      Zastanawia mnie w sumie popularność tego tytułu, bo nie chce mi się wierzyć, że oryginał jest dużo lepiej napisany. Straszne partactwo.

      wystaw tą 1

      Czemu od razu 1? Na razie to taka czwórka, może trójka.
    • Avatar
     Daerian 26.02.2019 21:50
     Re: Chyba pójdzie drop
     Ach, MAL znowu ważny, bo wydaje się zgadzać z opinią Kamena.

     Czekamy aż korzystanie z MALa będzie złe i będzie popieraniem gustu motłochu, kiedy MAL się z nim nie zgodzi.
     • Avatar
      Kamen 27.02.2019 00:12
      Re: Chyba pójdzie drop
      Ależ ja nie traktuję MAL­‑a w takich kategoriach. Po prostu chodzi o to, że jeżeli tam takie wyhajpowane bajki lecą w dół przed zakończeniem emisji, to faktycznie musi być coś nie tak.

      Zazwyczaj notka rośnie, nawet jeśli kolejne odcinki są słabe. Taki owczy pęd. Zobacz sobie nawet Kaguję – poszczególne odcinki są rożne jakości, a notka stale do góry. Jak spojrzysz na inne ósemki to w sumie też. Oprócz Tarczy wyjątkiem jest chyba Neverland, ale nie przyglądałem się tak dokładnie.

      Dla mnie MAL to taki giełdowy „benchmark”. Idzie zaobserwować pewne prawidłowości.
      • Avatar
       Zegarmistrz 27.02.2019 16:24
       Re: Chyba pójdzie drop
       Na giełdzie takich, którzy obserwują prawidłowości nazywamy „dawcami kapitału”, „skoczkami”, „samobojami”, „spadochroniarzami”, „lotnikami”, „wisielcami” oraz „bankrutami”. Oczywiście, jeśli wystarczająco dużo czasu spędza się patrząc na wykresy, to zaczyna się widzieć wzorce. A potem jest zawsze to samo „czemu spada, jeśli miało rosnąć?”, „to były pieniądze na wesele / na mieszkanie / z kredytu! co powie moja dziewczyna / żona / rodzice!”, „oddajcie moją kasę złodzieje!”.

       Ilustruje to, jaka jest wartość spekulacji.
       • Avatar
        Kamen 27.02.2019 16:47
        Re: Chyba pójdzie drop
        No wykres to akurat nawet nie jest początek statystyki. Bez wchodzenia w miary, modele i drzewa decyzyjne nic się sensownego nie zrobi.

        Ale benchmark akurat to zwykły wzorzec/antywzorzec. Równie dobrze możesz to podpiąć pod mniej lub bardziej skomplikowaną statystykę (zależnie od tego, czy wskaźnik jest/prosty złożony i czy z próby/populacji).

        Na aktywnych stronach przeważnie notki mają określony trend (stale w górę/dół). Znaczy no, nie sprawdzam tego tak wnikliwe (bo, o ile się nie mylę, na MAL­‑u jest jakaś grupa, która sprawdza wyniki co tydzień i je spisuje), ale w tym sezonie trend jest dość jasno zarysowany. Chociaż w sumie nadal ma to niski wpływ na wynik (Tarczownik po 3 beznadziejnych odcinkach tylko trochę spadł). Głównie z racji tego, że fani oryginału sztucznie pompują balonik, tak się przynajmniej domyślam.

        W sumie wydaje mi się, że „adaptacja” zawsze trochę komplikuje ocenę. Wyjątkiem są takie serie jak Index, gdzie fani oryginału są wkurzeni na adaptację i jeszcze zaniżają wynik.
        • Avatar
         Zegarmistrz 27.02.2019 17:03
         Re: Chyba pójdzie drop
         Zabobony dla naiwnych.

         Jak długo używasz tego, żeby gadać o anime krzywdy sobie raczej nie zrobisz. Ale trzymaj się z dala od giełdy.
         • Avatar
          Kamen 27.02.2019 18:16
          Re: Chyba pójdzie drop
          Wiesz, przestrzeganie analityka danych (z wykształcenia) przed giełdą brzmi trochę dziwnie. Inna sprawa, że w Polsce i tak koszty transakcyjne są za duże, więc większości raczej się nie opłaca. Ale to raczej nie jest temat na forum o anime.
          • Avatar
           Łowca czarownic 27.02.2019 18:49
           Re: Chyba pójdzie drop
           Już pomijając abstrakcyjność pomysłu analizy jakiś tam trendów na MAL i porównywanie tego do giełdy bo to jest troszkę naprawdę nie w temacie to dalej w gruncie rzeczy chyba problem tkwii całkiem gdzie indziej. Po prostu ludzie mogą mieć inny gust i naprawdę póki co ta seria nie jest niczym cudownym i wspaniałym ale widziałem zdecydowanie gorsze a chwalone gnioty a ta moim zdaniem póki co trzyma poziom i wierność z oryginałem dobrze. Ja się bawię dobrze i jakoś ani towarzyszki mnie głównego bohatera jakoś nie irytują ani sama akcja jakoś nie męczy.Wkurza Cię, że seria jest jaka jest. Nie oglądaj jak męczy. Mnie póki co bawi i raczej ocenię dobrze po zakończeniu.
           • Avatar
            Nikodemsky 27.02.2019 21:57
            Re: Chyba pójdzie drop
            [...]i wierność z oryginałem dobrze.

            Z tą wiernością to tak nie do końca prawda – co po niektóre szczegóły się zmienia/pomija, niektóre charakterystyki postaci się różnią(przykładowo Filo), a materiał momentami jest tak mocno skondensowany, że naprawdę zastanawiam się, czy aby na pewno chcę zobaczyć w tej bajce przełożenie aż tylu arców.

            No ale również bawię się znakomicie mimo wszystko :3
          • Zegarmistrz 27.02.2019 19:28:37 - komentarz usunięto
           • Avatar
            Kamen 27.02.2019 20:01
            Re: Chyba pójdzie drop
            Nie wiem, Zegarmistrzu. Dla mnie to usilnie próbujesz brzmieć mądrze, pouczać, a wydajesz się żadnej sensowniej wiedzy na ten temat nie posiadać. Mam wrażenie nawet, że frustracja przez Ciebie przemawia. I na tym chyba możemy zakończyć to bezsensowne obrzucanie się błotem?

            Już pomijając abstrakcyjność pomysłu analizy jakiś tam trendów na MAL i porównywanie tego do giełdy…

            Ale ja tego nie porównałem nawet do giełdy. Napisałem tak bardziej dla jasności, o co mi chodzi. To bardziej żargonowy termin, właściwszy dla analizy niż informatyki.

            No i ja w sumie nie miałem nawet na myśli jakiejś analizy, bo to stanowczo za duże słowo. Z MAL­‑a poza ocenami nie wyciągniesz jakichś dokładniejszych danych, żeby sobie wnioskować cokolwiek. Jedynie trend możesz zauważyć (dane są w interwale tygodniowym) i dumać sobie, z czego to wynika.

            Tak czy siak, gdyby to kogokolwiek interesowało, to tutaj są w miarę dokładne dane:
            [link]

            Tarcza jest dość przewidywalna, bo po 4 odcinku miała 0,03 do przodu (ten niby emocjonalny/punkt zwrotny), ale potem już stabilnie w dół. I nic dziwnego, bo odcinki były bardzo nudne. Jednak sama ocena wydaje się dość mocno wywindowana fanbojami. Ja to już chyba na pół roku przed premierą wysłuchiwałem, jaki to będzie najlepszy isekaj. A skończyło się jak zawsze.
            • Avatar
             kenavru 27.02.2019 20:16
             Re: Chyba pójdzie drop
             Mange mi się całkiem fajnie czytało, sprawiała wrażenie zdecydowanie lepiej zrealizowanej, nawet graficznie. Anime leci już raczej na fali
             • Avatar
              Nikodemsky 27.02.2019 22:02
              Re: Chyba pójdzie drop
              Manga jest BARDZO dobrą adaptacją nowelki i bajka jej niestety nie dorasta do pięt. Anime faktycznie zdaje się lecieć na fali :\
  • Avatar
   Xillin 28.02.2019 21:26
   Re: Chyba pójdzie drop
   Aż mnie ciekawi, jak źle musi być to napisane w oryginale.

   W oryginale, oryginale? Praktycznie zero narracji, autor taguje każdy dialog żeby było wiadomo która postać mówi. Bardziej to wygląda jak niedorobiona sztuka niż powieść i tak jest do najpóźniejszych rozdziałów jakie widziałem. Publikowana wersja wygląda dużo lepiej technicznie nawet jeżeli treść to wciąż obraza dla inteligencji czytelnika, przypomina mi się ten anonimowy wywiad z edytorem który mówił o tym że często zdarza się tak że sami muszą przepisywać rzeczy bo to co daje autor nie nadaje się do publikacji, ale góra naciska bo WN­‑ka jest popularna.
 • Avatar
  A
  Kamen 14.02.2019 01:48
  lol
  Muszę przyznać, że to na razie jedna z najgorszych loli, jakie widziałem w chińskich bajkach. Równie irytująca co Index.
  Nikodemsky, co ty ćpiesz? Taka dobra miała być ta lolita…
  • Avatar
   Nikodemsky 14.02.2019 02:05
   Re: lol
   Zrozumiałbym, gdybyś jeszcze miał pretensje do jej nowelkowej wersji(gdzie jest o wiele bardziej zadziorna) ale tutaj, gdzie jest po prostu wholesome dziewczynką z ciepłym głosem przez większość czasu, nie mam pojęcia w czym widzisz problem prawdę mówiąc.

   Oglądamy tę samą bajkę aby na pewno? :D
   • Avatar
    Kamen 14.02.2019 10:27
    Re: lol
    wholesome dziewczynką


    O tak, jak ja lubię to losowe wstawianie obcych słówek do komentarza. Takie fajne i na czasie. Kappa.

    W czym widzę problem? W tym, że to jakaś paskudna kopia Index. Autystyczna lolita z niepohamowanym apetytem. No naprawdę cudny model postaci.

    A cały ten motyw z ubieraniem to był paskudną zżynką z Log Horizona. No może historia to jeszcze nie, ale przebłyski identycznie wyglądającej okularnicy, która ubierała tę lolitę z LH, to jeszcze mam. Młodość może już nie ta, ale coś tam się dalej pamięta.
    • Avatar
     Nikodemsky 14.02.2019 15:19
     Re: lol
     O tak, jak ja lubię to losowe wstawianie obcych słówek do komentarza. Takie fajne i na czasie. Kappa.

     Oczywiście i nie mam zamiaru z tego rezygnować :)

     W czym widzę problem? W tym, że to jakaś paskudna kopia Index. Autystyczna lolita z niepohamowanym apetytem. No naprawdę cudny model postaci.

     Jedyne, co mają wspólnego ze sobą to fakt, że to loli i jest wiecznie głodna. Na tym się kończą podobieństwa.

     A cały ten motyw z ubieraniem to był paskudną zżynką z Log Horizona. No może historia to jeszcze nie, ale przebłyski identycznie wyglądającej okularnicy, która ubierała tę lolitę z LH, to jeszcze mam. Młodość może już nie ta, ale coś tam się dalej pamięta.

     W którym miejscu to jest problemem? Isekaje zapożyczają od siebie nawzajem i nie widzę w tym nic niestosownego. W nowelce Naofumi wspomina, że Pani Krawczyna jest archetypem otaku z zamiłowaniem do cosplayu z jego świata.
    • Avatar
     Weiter 14.02.2019 16:53
     Re: lol
     Ale w tym wypadku apetyt jest poniekąd usprawiedliwiony formą ptaka. Super byczy chocobo, więc i jeść sporo musi.

     Co do zrzynki z innego anime.. No cóż zdarza się. Dla przykładu łysy pan od broni, występował w re:zero czy też sao. :D
     Ot po prostu nie lubisz postaci, ktoś inny ją lubi i tyle.

  • Avatar
   Weiter 14.02.2019 02:22
   Re: lol
   Ale czego ty oczekujesz po takiej postaci? :D
   Cieszy oko? Cieszy i taka jest jej główna funkcja dla widza.

   Dla mnie w porządku, wymagam tyle ile się od takiego typu serii powinno wymagać, więc super skomplikowani unikatowi bohaterowie nie są mi w tej serii potrzebni.

  • Avatar
   Saarverok 14.02.2019 04:39
   Re: lol
   E, w mandze  kliknij: ukryte . Manga była bardziej bekowa. I tak nawet się uśmiechłem, ale ten profil Firo jest nastawiony typowo na fanserw i trochę mnie irytuje. Oby za bardzo nie drążyli tego wątku.
  • Avatar
   Skończ. 15.02.2019 08:52
   Re: lol
   Ej kamiyan3991 zrób wszystkim, a przede wszystkim sobie przysługę i przestań oglądać te anime.

   Skoro jest tak bardzo złe, słabe, nudne i tak dalej to dlaczego marnujesz swój czas na to, jednocześnie wszędzie pisząc te swoje wysrywy na temat tej bajki.

   Mi się nie podobają tytani, ale wiesz co zrobiłem? Przestałem oglądać i tyle, a nie latam po całym fandomie i staram się uświadomić ludzi że oglądają słabe anime i powinni przestać bo MI się nie podoba.

   • Avatar
    Saarverok 15.02.2019 13:31
    Re: lol
    Głosie Rozsądku, przybyłeś~!
 • Avatar
  A
  Arbel 13.02.2019 21:57
  Bohaterowie zamiast w jakieś tam klony „Diablo” powinni byli grać w „Wiedźmina”. Wiedzieliby, że nie należy ufać rudym księżniczkom.
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 11.02.2019 12:53
  Tate no Yuusha no Nariagari po 5 odcinku
  Ahhh… aż wracają wspomnienia z Hugo na strusiu. :D
  A tak poza tym to bardzo pocieszny był ten ptaszek. Piszę w czasie przeszłym bo teraz jakoś tak będziemy inaczej patrzeć na tą postać, szczególnie po ostatniej scenie. ;P Tak czy siak, pomijając wszelakie błędy logiczne i schematy, to strasznie przyjemnie się to ogląda jako całość. Z pewnością będę kontynuował i oby utrzymał się nadal tego typu pozytywny klimacik.
 • Avatar
  A
  Kamen 6.02.2019 21:30
  5
  Muszę przyznać, że ta seria ma chyba najgorszych „antagonistów” w tym sezonie. Pokazują się na ekranie i robią dokładnie to samo. Porównajcie Włócznię i księżniczkę, odcinek 4 a 5. Przecież to jest 1:1. Podobnie z królem. No i w obu przypadkach  kliknij: ukryte  Czy ktoś te odcinki robi na zasadzie kopiuj­‑wklej?

  Takiej jednowymiarowości to ja nie widziałem już dawno. Aha, no i ptaszek  kliknij: ukryte . Przecież to jest tak źle napisane, że się można nawet pośmiać. Ta scena z  kliknij: ukryte  to też jakiś majstersztyk.

  Ogólnie ta seria to take słabe 5/10, ale chyba sobie jeszcze pooglądam, bo to jest momentami pocieszne. No naprawdę, dawno czegoś takiego nie widziałem – dwóch złych typków z poprzedniego odcinka pokazuje się w następnym i gra ten sam numer. To mi trochę przypomina popisy Zespołu R z Pokemonów. To takie… nostalgiczne.
  • Avatar
   Kamen 6.02.2019 22:58
   Re: 5
   Swoją drogą, może kiepskiej jakości, ale Włócznia x księżniczka zasługują na mema.

   [link]
  • Avatar
   Arbel 7.02.2019 19:30
   Re: 5
   Włócznia jedynie daje sobą manipulować złej rudej. Czemu ktoś tak tępy został bohaterem? Ta para istnieje w scenariuszu zapewne w celu zneutralizowania nadmiaru dramatyzmu. Pozostali dwaj bohaterowie miewają przebłyski… uczciwości? Nie, raczej rozumu i instynktu samozachowawczego. Sprzeciwili się królowi w sprawie pojedynku i zapłaty. Wiedzą, że jeśli pozwolą zgnoić jednego z bohaterów, król zrobi pozostałym to samo albo coś jeszcze gorszego, kiedy tylko przestaną być mu potrzebni.
  • Avatar
   kNight 7.02.2019 19:52
   Re: 5
    kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Nikodemsky 7.02.2019 20:01
    Re: 5
    Od Filo proszę się odczepić, okej? To jedna z najlepszych loli w fantasy przygodówkach.
    • Avatar
     Kamen 7.02.2019 21:44
     Re: 5
     Na razie z charakteru przypomina głodną Index… a to źle wróży.
 • Avatar
  A
  Sogi 2.02.2019 00:43
  Marudzenie
  Czyli tak będzie już do końca będzie o > niespójności logice schemacie wykonaniu słabo i marudząco. Ok czyli to zostało już powiedziane i odhaczone. Do końca trochę jednak daleko to sobie poczekam i poczytam czy ktoś coś nowego napisze. Wszystkie wady zostały już chyba wyliczone to zobaczę od czasu do czasu czy wejdzie coś nowego ^_^ negatywnego to znaczy pozytywnego tzn i tak będę dalej oglądał a wy ? Bo jak takie słabe to dalej nie będziecie mieć chyba weny poświęcać czas o_0.
  • Avatar
   Saarverok 2.02.2019 02:01
   Re: Marudzenie
   Też się zastanawiam nad tym. Jakby ktoś chciałby zrobić Rocket Science z łopatologicznego isekaja. A mnie się po prostu podoba. Może dlatego, że w szkole nigdy nie byłem jakoś super popularnym kolesiem i w tym zestawieniu MC bardzo przypomina mi moje szkolne czasy, gdzie zdarzały się przypadki dręczenia bez powodu i jakoś rozumiem tą całą nienawiść wobec niego. Czasami aby zrobić kozła ofiarnego z człowieka nie potrzeba super logiki – wystarczy niczym nieuzasadnione przekonanie o poczuciu wyższości i parę durnych owiec, które podchwycą temat :)
   • Avatar
    Kamen 6.02.2019 09:11
    Re: Marudzenie
    Czyli żeby seria mi się podobała, musiałem w gimnazjum chodzić pod ścianą?

    Cytując Kaguyę – jak uroczo.
    • Avatar
     Saarverok 6.02.2019 13:51
     Re: Marudzenie
     Twoje wnioski zaprzeczają jakiejkolwiek logice :D w zasadzie zaczynam traktować Twoje komentarze jako dobry żart przy porannej kawie.
  • Avatar
   Sogi 3.02.2019 19:09
   Re: Marudzenie
   Ludziom nigdy nie dogodzisz.Popularność nigdy nie będzie wykładnikiem intelektu niestety pozwala na uprzywilejowane traktowanie. Powody czemu ktoś zostaje ofiarą a ktoś się pastwi. Niektórzy nie potrafią inaczej się wybić i potrzebują kogoś na kogo plecach zabłysną. Owiec nigdy nie brakuje bo w tłumie ludzie dzielą to co robią na wszystkich wokoło i są gotowi na każde draństwo. Solo każdy z popków to zwykły lolek i robi się coraz mniejszy wraz ze spadkiem wsparcia adwokatów i pomagierów. Co do powodów gnojenia głównego bohatera w seryjce poznasz je w dalszych odcinkach. Czytałem mangę dość daleko więc nie będę spoilerować. Co do samej serii > w kwestii oceny naprawdę zawsze chętnie poznam zdanie innych jak jeszcze uzasadnią to tym większy szacunek. Co do tego czy mi się coś podoba czy nie to już kwestia mojego gustu a o tym nie dyskutję ^_^. Ps.uwielbiam stawać kością w gardle tym którzy otwarcie ogłaszają przekonanie o własnej wyższości.
   • Avatar
    Saarverok 4.02.2019 13:44
    Re: Marudzenie
    Spoko, mangę czytałem całą do obecnych wydarzeń. A obecnie jestem też zadowolony ze swojego życia, don't worry ;P po prostu był epizod gdzieś w podstawówce, natomiast w gimnazjum a potem w liceum i na studiach już człowiek spotykał normalnych ludzi. Ale zrozumienie do MC pozostało.
  • Avatar
   blob 6.02.2019 20:12
   Re: Marudzenie
   No tak to już jest. Seria popularna to krytyka, że głupim ludziom się podoba, masówka itd. Bo przecież jest „tyle lepszych serii”. No nie wiem, długo już oglądam anime i poza paroma klasykami coś ciężko mi znaleźć te „o niebo lepsze serie”, zaś tak nimi z rękawa nie sypią…

   Oczywiście Tate to nie jakaś seria wybitna. Ale ma wszystko to co może sprawić, że człowiek będzie się dobrze przy niej bawił: sympatyczne postacie, jakiś cel, trochę ładunku emocjonalnego (momenty kiedy albo się możesz z bohaterem identyfikować lub cieszyć się gdy się na kimś odegra). Tate to typowa opowieść o czarnym koniu, od zera do bohatera itd, ale zrealizowana na tyle solidnie, że człowieka wciąga.

   I tyle, nie ma się nad tym ani co pastwić ani zachwalać wniebogłosy.
   • Avatar
    Kamen 13.02.2019 09:42
    Re: Marudzenie
    (momenty kiedy albo się możesz z bohaterem identyfikować lub cieszyć się gdy się na kimś odegra)

    Ekhu, ale jedynym sposobem na polubienie bohatera w tej serii było zrobienie z innych postaci kompletnych buców. Bo tak poza tym ciężko coś fajnego w nim znaleźć. Stulajerzy widzieliśmy już wielu.
 • Avatar
  A
  Kamen 1.02.2019 15:55
  Potencjał a brak talentu
  Szczerze, wydaje mi się, że autor miał pewien pomysł na tę serię i miejscami ogląda się to nawet dobrze (walka na arenie). Problem w tym, że to wszystkie biednieje w nagromadzeniu kiepsko połączonych wątków, dziura fabularnych i charakterów postaci pisanych na kolanie (Bohater Włóczni to jest normalnie kopiuj­‑wklej z poradnika do budowania kiepskiego antagonisty).

  Trochę szkoda, bo np. końcówka tego odcinka mogła wyjść naprawdę nieźle (taki ładunek emocjonalny), gdyby fabuła była bardziej wiarygodna. A tak to jednak czuć, że to jest wymuszone, a historia idzie chyba drogą AoT – podawaj jak najmniej informacji, bo wyjaśnienie fabuły jest dość głupie. No i w Tytanach tak faktycznie to potem wyszło.
  • Avatar
   Nikodemsky 1.02.2019 16:59
   Re: Potencjał a brak talentu
   Bohater Włóczni to jest normalnie kopiuj­‑wklej z poradnika do budowania kiepskiego antagonisty

   Nie jestem do końca przekonany, czy Włócznię można określić jako antagonistę, dla mnie to po prostu zmanipulowany idiota, który nie potrafi nawet myśleć za siebie. Jest bardziej pionkiem w rękach Mein i tą faktycznie można już nazwać pełnoprawną antagonistką.

   dziur fabularnych

   Przykładowo?

   //No i nie bardzo rozumiem porównanie do tytków w tym miejscu.
   • Avatar
    Kamen 6.02.2019 09:10
    Re: Potencjał a brak talentu
    Nie jestem do końca przekonany, czy Włócznię można określić jako antagonistę, dla mnie to po prostu zmanipulowany idiota, który nie potrafi nawet myśleć za siebie. Jest bardziej pionkiem w rękach Mein i tą faktycznie można już nazwać pełnoprawną antagonistką.

    Bardziej generycznie już się nie dało. Podobna głupotka była ostatnio w Slime.

    Przykładowo?

    Przykładowo kupienie tego skunksa. Pojawiło się tyle bullszitu, żeby mógł zostać kolejnym generecznym MC troszczącym się o małego skunksa.

    Nie chce mi się pisać nawet o przeczenie fabule na każdym kroku. W 3 odcinku jakoś łapie do ręki wszystko, co się da, a niby nie może nosić broni.

    Dawno nie widziałem takiego partactwa przy pisaniu.
    • Avatar
     Xerand 27.02.2019 06:56
     Re: Potencjał a brak talentu
     A czy on kiedykolwiek używał tych rzeczy jako broni samych w sobie? Nie, tylko jako przedmiotów do zrobienia czegoś, wywołania jakiegoś efektu oraz tą pochodnie do odganiania, ale nie do walki.

     Dziury fabularne? Czy ty naprawdę oczekujesz, że seria, która ma 25 odcinków i to jeszcze z narratorem niewiarygodnym, powie ci wszystko od razu w ciągu 5? Wszystko jest wyjaśnione później.
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 31.01.2019 21:09
  Dręczenie Bohatera Tarczy
  Strasznie wkurzające jest to, w jaki głupi sposób przedstawiono i poprowadzono cały ten wątek prześladowania Naufumiego. Praktycznie, działa to na zasadzie „bo tak” i nie wygląda na to, by opierało się to na jakiejlkolwiek logice. I jeszcze ta sprawa z Raphtalią:
  >niewolnicto jest zue. Bohater nie powinnien tego robić.
  >walka
  >nikt nic nie widział…
  >bądź wdzięczny brudny półczłowieku!
  Było powiedzianie wcześniej, że półludzie są wyszydzani i wykorzystywanie ich jako niewolników jest jak najbardziej normalne. Ale jednak, gdy taki półczłowiek wydaje się być w miarę niewinny i jest niewolnikiem bohatera, to od razu afera, że ją wykorzystuje i trza ją uwolnić.
  • Avatar
   Łowca czarownic 1.02.2019 10:31
   Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
   Dlatego to było pokazane jako skrajna i nielogiczna hipokryzja. Oczekiwania od Bohatera Tarczy były zupełnie inne od reszty „społeczeństwa”. Miał być wzorem a tu robi coś takiego – i to raczej nie tyle z miłości do półludzi ale raczej po to aby pokazać, że jest gorszy od reszty. Tu jest to szyte grubymi nićmi po to aby jeszcze bardziej wkurzać bohatera. Wedle moralności innych bohaterów przeniesionych ze światów bliskich współczestego faktycznie czyn jest wątpliwy moralnie ale tamten nie miał wyboru. Inna sprawa, że inni dzięki pojedynkowi oraz przede wszystkim zachowaniu Rafthalii dostrzegli kwestię nierównego traktowania. Co do MC to jest on jednak bardziej okaleczony emocjonalnie niż się na początku wydawało – na ile to wpływ klątwy a na i ile jego własnej wyobraźni to za wcześnie oceniać ale w gniewie miał całkowicie zakrzywioną percepcję. Nie widział m.in. jak jego Włócznia dostał po pysku za to co zrobił a sam myślał, że Raphtalia również się odwróciła. Inna sprawa, że może to mu da do myślenia. Brakowało jednego istotnego gestu z mangi ale mam nadzieję, że będzie w następnym odcinku :)
  • Avatar
   Kamen 1.02.2019 13:35
   Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
   Mnie bardziej uderza kompletny brak logiki w działaniach bohaterów.

   1) Na początku mają pretensje, że ktoś ich przyzwał.
   2) Teraz jednak wszystko spoko, zasady bohaterów i te sprawy.
   3) Wtf?

   To jesteśmy w końcu dobrzy czy źli.

   1) Na początku pozostała trójka nie zauważa, że motyw z gwałtem jest jakiś podejrzany, chociaż ma ku temu dużo poszlak.
   2) Z kolei w pojedynku widzą już ten niby „nikły podmuch wiatru” (czy co tam było, bo nie chce mi się sprawdzać).
   3) Wtf?

   To oni są w końcu bystrzy czy głupi? Nie licząc Włóczni, który jest głupi, bo tak.

   I tak można się czepiać prawie że wszystkiego…
   • Avatar
    Łowca czarownic 1.02.2019 15:13
    Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
    Na początku było wkurzające bo może mieli fajniejsze opcje w innym świecie. Tu jednak są kimś i każdy włazi im w tyłek a sama walka okazała się dla nich przyjemna. Są gdzieś pomiędzy – nie chcę spoilować z mangi ale są różni. Moim zdaniem zachowują się jak i im wygodnie. Podobnie jak ludzie – jak nie dotyczy ich bezpośrednio coś lub szczególnie ich nie razi to mają to zazwyczaj głęboko gdzieś. A sam Bohater Włóczni jest akurat jednym z ciekawszych przypadków.
    • Avatar
     Kamen 1.02.2019 15:52
     Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
     Oskarżenie o gwałt nazwałbym jednak czymś bardziej rażącym niż oszukiwanie w pojedynku. Ich reakcje były jednak całkiem różne. Duże problemy z konsekwencją są w tej serii. Trochę to wygląda tak, jakby ktoś chciał napisać swojego isekaja, miał pewien pomysł, ale brak talentu pisarskiego uniemożliwił mu sklecenie czegoś lepszego.
     • Avatar
      Łowca czarownic 1.02.2019 17:29
      Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
      Szczerze to akurat oskarżenie o zgwałcenie to jest coś w co mogli uwierzyć. Nie widzieli, nie robili za przysłowiowy materac. A co do samych oskarżeń tego typu to zdziwiłbyś się jak lekko przychodzi to ludziom. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Natomiast sam pojedynek widzieli na własne oczy (a są herosami znają się na magii bojowej) i widzieli nieuczciwe działanie. Jeśli tutaj nieuczciwie działa księżniczka to może i napaści seksualnej nie było. Dla mnie logiczne i prawdopodobne. Dodatko znam tego typu przypadki dość dobrze.
      • Avatar
       Saarverok 5.02.2019 12:13
       Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
       Ostatnio przeczytałem ciekawy artykuł, że u pewnego brytyjskiego milionera zdiagnozowano mukowiscydozę, a co za tym idzie, choroba ta może powodować też bezpłodność. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był ojcem trójki dzieci. I wg statystyk nawet do 10% mężczyzn może wychowywać nie swoje dziecko. Więc w tym wypadku nieuzasadnione oskarżenie o gwałt uważam i tak za spacer po parku :)
   • Avatar
    Nikodemsky 1.02.2019 17:10
    Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
    1) Na początku mają pretensje, że ktoś ich przyzwał.
    2) Teraz jednak wszystko spoko, zasady bohaterów i te sprawy.
    3) Wtf?

    Zasmakowali słodkiego życia, proste.

    2) Z kolei w pojedynku widzą już ten niby „nikły podmuch wiatru” (czy co tam było, bo nie chce mi się sprawdzać).

    Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chcieli zadziałać na korzyść Tarczy ale to wcale nie tak – tutaj po prostu obudziła się ich złudna duma wojownika. Później  kliknij: ukryte .

    Duże problemy z konsekwencją są w tej serii.

    Zapewne nie polubisz tego co powiem – poczekaj kilka odcinków :>

    Trochę to wygląda tak, jakby ktoś chciał napisać swojego isekaja, miał pewien pomysł, ale brak talentu pisarskiego uniemożliwił mu sklecenie czegoś lepszego.

    Pytanie – ilu twórców posiada taki talent tho?
    • Avatar
     Kamen 6.02.2019 09:07
     Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
     Zasmakowali słodkiego życia, proste.

     No to wypadałoby pokazać chociaż coś, co by to sugerowało. Bo na tę chwilę zostało to wyciągnięte prosto z tyłka.

     Pytanie – ilu twórców posiada taki talent tho?

     Ale tu nawet nie chodzi tyle o talent, co to taki rzemieślnicki dryg. Już Rowling potrafiła lepiej łączyć wątki.
     • Avatar
      Łowca czarownic 6.02.2019 10:20
      Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
      No jak nie było przedstawione ich słodkie życie. Mają powszechny szacunek, wysoki status, luksusy, kobiety, bogactwo a kosztem niskiego jak się wydaje zagrożenia. Brakuje tylko komentarza narratora któru mówi wprost jak im wspaniale.
      • Avatar
       Kamen 6.02.2019 11:18
       Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
       To jest akurat przedstawione na samym początku pierwszego odcinka.
       Tylko wtedy im to ewidentnie zwisa. Ba, są nastawieni dość agresywnie.

       O tym mówię – w tej serii nie ma póki co żadnej konsekwencji.
       • Avatar
        Łowca czarownic 6.02.2019 12:32
        Re: Dręczenie Bohatera Tarczy
        Ok to na logikę. Jako widz wiemy, że mija kilka tygodni czasu. W tym czasie bohaterowie spędzali ten okres dość przyjemnie to i było zasygnalizowane. Jak dla mnie to brak jakichkolwiek zmian i prezentowanie dalej postawy jak na starcie byłby właśnie nielogicznością. Co innego jest słuchać opowieści o tym jak będziesz szanowany i opływający we wszelkie przyjemności a co innego samemu tego doznać. Odnośnie zakupu Raphtalii to też jakoś szczególnie nielogiczne z punktu widzenia bohatera – to była opcja na którą było go stać. Inna sprawa, że w momencie podejmowania decyzji nie miał wiedzy jak działa pieczęć niewolnika.
 • Avatar
  A
  Impos 31.01.2019 21:02
  4
  W sumie Motoyasu nie była do końca bez racji; nawet jak się jest miłym dla swojego niewolnika i dobrze się go karmi, to i tak nic nie zmienia jeśli chodzi o charakter samego procederu. Ale oczywiście jest też jednocześnie hipokrytą, bo korzysta z wszelakich dobrodziejstw tego królestwa…
  W każdym razie fajnie było widać, jak to, co widzi Naofumi, odbiega od rzeczywistości. Fakt, że Raftalia  kliknij: ukryte też daje szansę na naprawę ich relacji.
  Mein  kliknij: ukryte  też nie byłaby najgorsza, gdyby była odrobinę bardziej subtelna (a może część rzeczy pokazywana jest jednak z perspektywy głównego bohatera?).
 • Avatar
  A
  Saarverok 23.01.2019 21:52
  3
  Trochę byłem rozczarowany, że bardzo szybko zrezygnowano z wątku młodej Raphtalii, chociaż tego akurat spodziewałem się już po drugim odcinku. No i mam wrażenie, że jest to forma pośrednia. Natomiast jeśli nie – propsy, nie jest przesadzona. A twórcom nawet udaje się w miarę zgrabnie przekazać emocje związane z wydarzeniami. Całkiem w porządku odcinek, jednak mi osobiście brakuje przemyśleń głównego bohatera. Sporo odnosiło się do jego obecnej sytuacji, a tutaj prym wiodą działania. Nie jest to zły sposób budowania narracji, ale jest inny od mangi. Trochę nawet żałuję, że przeczytałem ją jakiś czas temu, bo teraz tracę neutralny odbiór tego anime i ciężko jest mi je ocenić. Ale mimo wszystko na plus, to jest dobra odskocznia po wielu słabych isekajach :) przynajmniej są emocje i wiarygodne postacie.
  • Avatar
   Kamen 23.01.2019 22:38
   Re: 3
   Ekhu, nie da się budować dobre narracji, kiedy fabuła nie ma sensu. Ilość syfiastego writingu w tym odcinku przekroczyła wszelkie normy. A emocje i wiarygodne postacie to chyba ostatnie, z czym bym się zgodził.

   Mała topka najgłupszych rzeczy w tym odcinku, kolejność losowa.

    kliknij: ukryte 

   Tutaj zaryzykowałbym stwierdzenie, że to jest obiektywnie pisane na kolanie. Nie da się tyle głupot wcisnąć fabułę w normalnych warunkach. Po prostu się nie da.

   Kiczowato.
   • Avatar
    Nikodemsky 24.01.2019 04:07
    Re: 3
     kliknij: ukryte 

    Tutaj zaryzykowałbym stwierdzenie, że to jest obiektywnie pisane na kolanie. Nie da się tyle głupot wcisnąć fabułę w normalnych warunkach. Po prostu się nie da.

    Scenariusz do bajki zapewne tak. Nowelka, pomimo narracji, która mogłaby być znacznie lepsza jest o wiele jaśniejsza i poszczególne segmenty historii mają więcej sensu.
    • Avatar
     Tassadar 30.01.2019 23:50
     Re: 3
     I tajemnica się wyjaśniła w sposób jasny i zgrabny, przynajmniej na poziomie wystarczającym na razie. Właśnie takie detale sprawiają, ze czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki, co paradoksalnie w przypadku Dororo i Neverlandu, mimo że wydają się całościowo lepsze, u mnie nie następuje. Owszem, są to serie, które ogląda się z przyjemnością, ale nie mam wewnętrznego ciągu do poznania ich dalszego ciągu tak szybko, jak to tylko możliwe.
  • Avatar
   Impos 23.01.2019 23:10
   Re: 3
   Też chciałam napisać coś w tym stylu, ale Kamen mnie ubiegł.
   Dodam tylko, że horda morderczych potworów okazała się wyjątkowo mało skuteczna. Kilkakrotnie powtarzające się sceny, jak monstra złowrogo zastygają nad przerażonymi cywilami, były dosyć nużące.
   Co do wiarygodnych emocji to tak, jeśli autorowi chodziło o portret incela…
  • Avatar
   Hoydens 24.01.2019 02:20
   Nie wierzę, ale muszę się z Kamyianem zgodzić. Kicz, 0 logiki i utrata nadziei na to, że rozwój od 0 do bohatera (a nie ciągle „dajmy mu wszystkie możliwe moce i wianuszek dziewczynek i niech się bawi”) będzie znowu modny.
   Tak poza tematem, to ten isekai ze slimem zapowiadał się dobrze, nie było żadnego haremu, glutek poznawał nowego siebie i świat, był jakiś, ekhem… nazwijmy to „dreszczykiem emocji”. I nagle mamy i dziewczynki i bezsensowne walki OP stworków i elo. Coś czuję, że tutaj skończy się to tak samo. Niestety nie będzie mi dane tego doświadczyć, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na tą serię.
   • Avatar
    Maxromem 24.01.2019 10:30
    Po prostu light novelki sa niesamowicie wtorne. Jak raz jedna odniesie jakikolwiek sukces, to potem tworzy sie tysiace podobnych, ktore tez sie sprzedaja. A sprzedaja sie glownie przez wianuszki dziewczyn i te powtarzalna schematy, ktore gawiedz lyka jak nie wiem co. Tak bylo juz od czasow Haruhi i tak prawdopodobnie bedzie dalej. A isekaje to juz w ogole tragedia, sprowadzaja sie tylko i wylacznie do spelniania marzen pisarzy i czytelnikow. Eskapizm cala klasa. Wystarczy porownac jak do tego tematu podeszli zachodni pisarze kiedys (Fionavarski Gobelin, Narnia, Kroniki Thomasa Covenanta i mnostwo innych), a jak podchodza do tego Japonczycy teraz. Niebo a ziemia.
  • Avatar
   Nikodemsky 24.01.2019 03:55
   Re: 3
   Niestety bajka praktycznie całkowicie rezygnuje z przemyśleń bohatera, do tego obcina i kondensuje materiał i pewnie nie byłby to tak wielki problem, gdyby reżyseria była lepsza.
   • Avatar
    Tassadar 30.01.2019 23:43
    Re: 3
    Stanę w obronie zarówno reżyserii, jak i braku przemyśleń bohatera, przynajmniej poza podstawowymi. Reżyser idzie w ładunek emocjonalny, zwłaszcza widać to w 4 odcinku. Logika i wiarygodność scen momentami na tym cierpi, ale jak to w dalszym rozrachunku się sprawdzi, zobaczymy. Jak dotąd nie narzekam, bawię się przy tym przednio, bo to prosta i uczciwa historia, co w erze coraz bardziej wymyślnych isekajów może się podobać. Nie rozpatruję wiarygodności całej sceny, ale reakcji postaci, a mam wrażenie, że wielu krytyków w internetach chciałoby stuprocentowego objaśnienia systemu prawnego świata i psychoanalizy każdego bohatera. Gdzieś musi być granica, a akurat to anime daje radę, gdy jest ona nieco oddalona od realizmu.

    W kwestii przemyśleń, ich minimalna ilość to również miła odmiana. To, co w light novel się sprawdza (Overlord), nie zawsze musi dobrze znieść przeniesienie na ekran. Reżyser wyraźnie woli coś pokazać, niż powiedzieć, co akurat bardzo lubię, bo nie obraża to inteligencji widza jak łopatologiczne wewnętrzne monologi. Oczywiście ocena tego podejścia może się zmienić jeśli po drodze autorzy zwyczajnie zapomną coś wyjaśnić, albo zrobią to w sposób niejasny.

    • Avatar
     Nikodemsky 31.01.2019 01:17
     Re: 3
     No właśnie tutaj zastanawiam się nad kompozycją całości – w akcji z Mein twórcy bajki zrezygnowali z wewnętrznych przemyśleń bohatera, podczas gdy tutaj(epizod 4) mimo wszystko przy skondensowaniu materiału uzewnętrznili obawy i załamanie Naufomiego. Było to niezbędne przy usunięciu blokady z psychiki protagonisty ale czuję tutaj niepewną wybiórczość.

     Jak dotąd nie narzekam, bawię się przy tym przednio, bo to prosta i uczciwa historia[...]

     Uczciwa historia i dający się polubić bohaterowie. Tyle wystarczy do dobrej zabawy przy isekaju :) Ja się również bawię znakomicie.

     [...]wielu krytyków w internetach chciałoby stuprocentowego objaśnienia systemu prawnego świata i psychoanalizy każdego bohatera[...]

     Ludziom się wydaje, że tego chcą. To się może sprawdzać w nowelkach(tak jak sam zauważyłeś) – w mangach i bajkach jeśli nie przedstawi się tego w atrakcyjny sposób, to można zanudzić odbiorcę. Dlatego też np. obawiam się o adaptację bajkową Hachi­‑nan tte, Sore wa Nai deshou! – w której jest szczegółowo opisany cały system feudalny, nie wyobrażam sobie przeniesienia całych dialogów i opisów(i mówię to po przeczytaniu mangi – nie wyobrażam sobie jak to jest rozpisane w pierwowzorze).

     Bajki potrzebują pomysłowej realizacji z głową, jeśli mamy do czynienia z systematycznym budowaniem charakterystyk. Adaptacja anime musiała zrezygnować z wielu pozornie nieistotnych scen z życia tarczownika, które czytelnikom dałyby trochę lepszy obraz bohaterów(mam na myśli Raphi i Naofumiego) – więc w tym miejscu mogłaby się posiłkować bardziej emocjonalnym przedstawieniem co po niektórych scen, odpowiednim budowaniem klimatu, czy wieloma innymi rzeczami.

     Jest wiele rzeczy, które adaptacja ta robi dobrze – w gwoli ścisłości.

     No i 4 Odcinek zdecydowanie był krokiem w dobrym kierunku.
     • Avatar
      Kamen 1.02.2019 13:40
      Re: 3
      Uczciwa historia i dający się polubić bohaterowie. Tyle wystarczy do dobrej zabawy przy isekaju :) Ja się również bawię znakomicie.

      Ten argument jest trochę lichy. Na tej zasadzie można w zasadzie wszystko wybronić.

      „Fajna bohaterka i strawne żarty. Tyle wystarczy do dobrej zabawy przy rom­‑comie”.

      W sumie z tego powodu o Julce z zeszłego sezonu miałem opinię dokładnie odwrotną do twojej, ale z czystym sumieniem nie umiałbym bronić tej bajki, bo wad miała sporo. „Mało wymagam” to trochę kiepski argument, ot, po prostu.
      • Avatar
       Nikodemsky 1.02.2019 16:53
       Re: 3
       Mam mniejsze wymagania po prostu co do isekajów, oglądam ich i czytam sporo; czerpię radochę nawet, jeśli nie wszystko jest logiczne, czy w pełni jakościowe.

       Patrząc obiektywnie można się przyczepić do wielu rzeczy i jestem tego świadom, po prostu na isekaje potrafię spojrzeć z przymrużeniem oka, jako iż bardzo lubię ten podgatunek.

       W sumie z tego powodu o Julce z zeszłego sezonu

       „Julce”?
       • Avatar
        Tassadar 2.02.2019 17:46
        Re: 3
        Kishuku Gakkou no Juliet? Nie oglądałem, ale fakt, noty ma niezłe jak na swój gatunek.
    • Avatar
     Kamen 1.02.2019 13:42
     Re: 3
     Nie rozpatruję wiarygodności całej sceny, ale reakcji postaci, a mam wrażenie, że wielu krytyków w internetach chciałoby stuprocentowego objaśnienia systemu prawnego świata i psychoanalizy każdego bohatera. Gdzieś musi być granica, a akurat to anime daje radę, gdy jest ona nieco oddalona od realizmu.

     Piszesz to tak, jakby emocje nie były zależne od wiarygodności fabuły. No właśnie mnie trudno się z takim stwierdzeniem zgodzić. Głównie z tego powodu ostatnia scena z 4 odcinka wypadła dla mnie słabiutko. Po prostu miało kiepsko podwaliny fabularne, więc reakcja wydała mi się zwyczajnie sztuczna, wymuszona plotem.
  • Avatar
   Sogi 25.01.2019 01:48
   Re: 3
   Koledzy oczekujecie po isekaju głębokiego przemyślenia historii i tego aby wszystko się w miarę logicznie trzymało. Mówimy o isekaju nie ? a nie o seinenie ? To tak chyba jakby nie te gatunki . Ps. Slime mnie też rozczarował po całości tam to dopiero narracja poleciała z klifu i zaraz przybandzi o glebę. Saarverok wg mnie oceniasz jak najbardziej neutralnie.
   • Avatar
    Hoydens 25.01.2019 03:00
    Re: 3
    1. Co to za porównanie isekai/seinen? Jedno drugiego nie wyklucza.
    2. Od kiedy przynależność materiału źródłowego do jakiegoś gatunku pozwala na mocno średnie adaptowanie tegoż materiału? Oczywiście bazuję tutaj na komentarzach ludzi zaznajomionych z LN, a nie swojej, gdyż ja jedynie ogląda(łe)m bajkę.
   • Avatar
    Maxromem 25.01.2019 10:33
    Re: 3
    Jak niskie trzeba miec standardy, by od jakiejkolwiek histori nie wymagac logiki?
    • Avatar
     Kamen 25.01.2019 12:40
     Re: 3
     Młodzież teraz tak ocenia i co zrobisz, jak nic nie zrobisz?
     Nie wiem, może mam skrzywione spojrzenie, ale wydaje mi się, że kiedyś standardy były zdecydowanie wyższe.

     Teraz wystarczy zrobić pierwszego lepszego isekaja i bajka ląduje na pierwszym miejscu w sezonie na MAL­‑u. Tymczasem fani oryginału zbywają „hejterów” argumentem typu „wszystko zostanie wyjaśnione za kilka/kilkanaście odcinków!”.

     Takie komentarze trochę pachną „infodumpingiem”.
    • Avatar
     Nikodemsky 25.01.2019 19:56
     Re: 3
     Teraz wystarczy zrobić pierwszego lepszego isekaja i bajka ląduje na pierwszym miejscu w sezonie na MAL­‑u. Tymczasem fani oryginału zbywają „hejterów” argumentem typu „wszystko zostanie wyjaśnione za kilka/kilkanaście odcinków!”.

     Od kiedy rzeczy, które nabierają sensu z czasem są złe?

     Odpowiadanie na absurdalne zarzuty jest po prostu męczące – bo jeśli nawet wyprodukować się, dodać spoiler, uargumentować, to i tak zostanie skategoryzowane jako bezsensowne przez „hejterów”, bo to „głupie założenie materiału źródłowego” albo „bo isekaj”, whatever.

     Teraz wystarczy zrobić pierwszego lepszego isekaja i bajka ląduje na pierwszym miejscu w sezonie na MAL­‑u.

     Popularne rzeczy są w topce, nieprawdopodobne -_-

     Takie komentarze trochę pachną „infodumpingiem”.

     Brzmi jak generalizowanie i do tego w tą brzydką stronę.
     • Avatar
      Saarverok 25.01.2019 23:15
      Re: 3
      Dlatego już mi się nie chce odpowiadać na komentarze, bo kolega Kamen z każdej pozytywnej opinii której nie podziela wyciąga milion kontrargumentów by jego racja była „jegsza” niż „mojsza”.

      I tak, złamię się i odpowiem, jako pryk 27­‑letni czuję się bowiem w obowiązku, by odpowiedzieć jako „młodzież”. Bo nie rozumiem, wychodzi na to, że średnia wieku na tanuki to 50+ chyba :D

      Kamen napisał(a):
      *Cały świat wygląda jak twór przeznaczony do ratowania przez bohaterów z innych światów – nawet autoteleportację im zrobili, coby nie musieli za dużo biegać (dafuq).


      Hehs, jakoś nikt nie czepia się generalnie do formy np. Death Note, Code Geass czy Shingeki no Kyojin że jest koleś z zabójczym pamiętnikiem/koleś o mocy wydawania rozkazów/bajka o ludziotytanach. Ale autoteleport? Już ok. Nie będę się upierał, że jest to doskonałe rozwiązanie fabularne, po prostu biorę to na klatę tak samo jak to, że kruki i smoki w Grze o Tron w szóstym sezonie dostały silników odrzutowych i pokonywały odległości zajmujące tygodnie w minuty.

      Kamen napisał(a):
      Niby ofiara gwałtu jest agresywna i pogardliwa względem bohatera i absolutnie nikt nie widzi w tym nic dziwnego (łat. we. fak.)


      Akurat tu powstało dość sporo kontrowersji. Jak w ogóle co do samego motywu powstało sporo kontrowersji i sam tytuł doczekał się już kilkunastu analiz fabularnych chociażby na YT. Przypadki fałszywych oskarżeń o gwałt się zdarzają i ktoś zwrócił uwagę, że w „normalnym społeczeństwie” (podejrzewam, że tutaj padło na „społeczeństwo zachodnie”) nie wyobraża sobie takiego rozwoju sytuacji. No i właśnie w tym jest rzeczony „problem”? Nie potrafimy przyjąć takiego punktu widzenia, w naszej kulturze postawienie wzorca odwróconego (który tutaj de facto jest fajnie pokazany) jest nieracjonalne, bo to zawsze kobieta jest ofiarą? Tak czy inaczej, taką konwencję stworzył autor, by zbudować antypatię wokół Mein. Co by nie powiedzieć – nie lubię jej, więc się chyba udało :) Nie jest to zabieg najwyższych lotów, ale skuteczny.

      Ktoś wyżej napisał całkiem mądrze, że chodzi też o fanserwis i zaspokajanie fantazji nastolatków, co to czytają. Więc tutaj mnie jedna rzecz zastanawia i na to pytanie radzę sobie odpowiedzieć – skoro wiem, jak wygląda isekaj, to po co go oglądam? Jeżeli razi mnie to, że odnosi się to pewnej hermetycznej grupy, do której nie należę, po co z uporem maniaka krytykuję fandom, który olewa całkiem niesprawiedliwie dużo ambitniejsze produkcje? Temat rzeka.

      Moja odpowiedź jest taka – jestem zmęczony po robocie, mangę wspominam z sentymentem, raz w tygodniu mi nie zaszkodzi odmóżdżyć się isekajem, który wspominam bardzo dobrze jako mangowy. Jak chcę coś poważniejszego, zawsze mogę odpalić Black Mirror.

      Hoydens napisał(a):
      1. Co to za porównanie isekai/seinen? Jedno drugiego nie wyklucza.
      2. Od kiedy przynależność materiału źródłowego do jakiegoś gatunku pozwala na mocno średnie adaptowanie tegoż materiału? Oczywiście bazuję tutaj na komentarzach ludzi zaznajomionych z LN, a nie swojej, gdyż ja jedynie ogląda(łe)m bajkę.


      Kamen napisał(a):
      Teraz wystarczy zrobić pierwszego lepszego isekaja i bajka ląduje na pierwszym miejscu w sezonie na MAL­‑u. Tymczasem fani oryginału zbywają „hejterów” argumentem typu „wszystko zostanie wyjaśnione za kilka/kilkanaście odcinków!”.

      Takie komentarze trochę pachną „infodumpingiem”.


      Isekai/Seinen się nie wyklucza, to fakt. Pytanie, czym charakteryzuje się Seinen? Bo ta baja zalicza się do kategorii Seinen, większość spotykanych postaci to osoby 18+. Więc też może ktoś wyżej użył nietrafionego porównania, ale muszę przyznać rację.

      No i tak, hmmmmm, jakby to powiedzieć co do reszty tych dwóch komentarzy. Wiem, co będzie się działo i nie chcę komuś popsuć oglądania, dlatego nie opisuję, jak dokładnie według mnie wygląda profil psychologiczny Mein (ma swoje egoistyczne motywy, by się zachowywać w taki, a nie inny sposób) czy Naofumiego, dla mnie natomiast są to postacie w miarę spójne. Jednak muszę powiedzieć, że ogromną krzywdę twórcy wyrządzili Naofumiemu, budując go przez przekrój czynów, nie przemyśleń. Było tam dużo wahania, rozważania, poczucia zaszczucia jak i chęci przetrwania, bo bohater wiedział, że będąc w takim bagnie nie przeżyje fali. Dlatego podjął takie, a nie inne decyzje.

      I podsumowując – nie jestem jakoś szczególnie zachwycony serią, bo na moje źródło było lepsze, a tu reżyseria jest… inna od tej, której się spodziewałem. I jeszcze robi ją studio, które za dużych osiągnięć nie ma, więc jak się pieniążki będą kończyć, to może być potworek w stylu Grancrest. Może się rozkręci, może nie za bardzo. Ale i tak cieszy mnie, że mogę zobaczyć te postacie nie tylko na kartach mangi, dlatego fajnie mi się ogląda :) I w sumie nie tylko mi, bo seria ma niezły watch w sezonie zimowym. Dużo lepszy niż bardziej ambitne na moje Yakusoku no Neverland. Sentyment do mangi/LN? Być może. Możecie sobie narzekać, że „kiedyś było lepiej”, ale jak widać po Yakusoku na ambitnych treściach nie zawsze da się robić zasięgi. Sooooo… deal with it and move forward? :)
      • Avatar
       Kamen 25.01.2019 23:42
       Re: 3
       I jeszcze robi ją studio, które za dużych osiągnięć nie ma

       Made in Abyss.^^
      • Avatar
       Hoydens 26.01.2019 03:53
       Re: 3
       Sam przyznajesz, że anime Cię nie zachwyca. A ponieważ fanem oryginału nie jestem, ba, nawet go nie znam, to dlaczego miałbym nie narzekać i akceptować coś, co nawet fan oryginału średnio akceptuje? Masochistą nie jestem.
       Jak na moje to trochę na siłę szukasz wymówek. Tylko wymówek do czego? Skoro sam stwierdzasz, że adaptacja Cię nie zachwyca. Nikt nie atakuje oryginału, tylko adaptację. Bajka powinna sama się bronić, a póki co nie robi tego i wątpię, żeby zaczęła. Więc dlaczego nie wypunktować co robi źle?
   • Avatar
    Sogi 27.01.2019 13:15
    Re: 3
    To proste . Po ile macie lat ? Chcecie czegoś więcej od anime w sensie logiki i fabuły – rozumiem. No widzicie ja też bym chciał aby każda seria się takimi wartościami kierowała a przede wszystkim sezony lub zakończenia kończyły się z sensem a nie ciachem lub jakimś w bólach pociętym zlepkiem nie wiadomo czego. Segment gatunkowy w sezonie który był zagospodarowany czymś więcej niż głupotami ostatnio wg mnie bardzo się skurczył.Pewnie jak to zaczniecie pisać czy tworzyć to same epickie serie z racjonalną fabułą i logiczną narracją będą powstawać. Póki co dostajemy to co wymyślą Japończycy i co u nich się przyjmuje lub z różnych powodów tak a nie inaczej jest ekranizowane. Nikt tam raczej nie bada tego co w Polsce czy Europie może się podobać . To są wciąż bajki. Nie seriale czy filmy fabularne od których też się powinno czegoś więcej wymagać a w większości są tak samo bezdennie durne i kuleją z logiką. Podsumujcie jedno z drugim i wyjdzie wam że chyba oczekujecie Utopii. Skoro tak kierujecie się logiką to weźcie sobie na warsztat jakiś znany serial fabularny np. grę o tron czy film o super bohaterach czy gatunek taki jak horro i zacznijcie analizować logicznie wszelkie wątki czy wprowadzenie do fabuły. Nie nachodzi was wrażenie że nie mających sensu momentów jest od groma. I rozumiem wasze bóle a g… z tym zrobimy. Taka rzeczywistość .
 • Avatar
  A
  Kamen 23.01.2019 20:07
  Ta mechanika przyzywania do zwalczania fal to chyba najgłupsza rzecz, jaką widziałem we wszystkich isekajach.

  Ta seria wali kiczem…
 • Avatar
  A
  Weiter 17.01.2019 14:10
  Całkiem przyjemne, choć wolałbym by jego towarzyszka została w pierwotnej formie, a z tego co widać w op będzie zmiana w formę dorosłą.

  Koniec końców ani ładna ani urocza.
  • Avatar
   knight 17.01.2019 14:33
   wiesz, może przynajmniej charakter będzie mieć niezły :)
 • Avatar
  A
  Kamen 17.01.2019 01:34
  2
  Trochę lepiej niż ostatnio. W sumie seria chyba na tym będzie się skupiać – na byciu standardowym shounenem (od zera do bohatera) z nieco cięższym klimatem.

  Nie ma się czym zachwycać, ale tak do obejrzenia to jest nawet OK. Chociaż dziewoje mogą sobie obniżyć notkę, bo to „wychowywanie sobie słodkiego szopa” bardziej trafia do nas, heteroseksualnych samców.
 • Avatar
  A
  Xillin 13.01.2019 22:38
  /r/incel the Animation wreszcie się pojawiło. Szkoda, że LN­‑ka i w efekcie bajka przycinają mizogonię i pochwałe niewolnictwa, byłoby zabawniejsze. No, ale do obniżenia średniej się i tak nada.
  • Avatar
   Yeshu 26.01.2019 23:51
   Rzucasz przynętę?

   Nigdzie w LN nie chwalono niewolnictwa a i mizogini się tu nie dopatruję.
   • Avatar
    Xillin 27.01.2019 02:59
    Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz. Piszę przecież, że i LN­‑kę była przycenzurowana.
 • Avatar
  A
  Sogi 12.01.2019 18:22
  Czekać mi się nie chciało to sobie przeczytałem mangę która z fabułą ma patataj już dość daleko. Spojlerować jednak nie będę. Czy warto to oglądać > wg mnie tak – jeżeli lubisz isekaje. Prawie na pewno znajdziesz tu wiele z innych pozycji gatunku które już widziałeś. Czy historia i zwroty akcji będą jakieś odkrywcze w temacie – raczej nieee . Weterani 3P poznają , powiążą i popsioczą. Najlepiej olejcie to i sami oceńcie co wam się podoba. Materiału jest sporo i na 26 epkową serię jak nie dalej jeśli by się wiernie np. mangi trzymali. Tu raczej chodzi o to jak tę historię wam przekażą. Jak nie będzie przedłużania, fabularnego męczenia buły a historia z epka na ep potoczy się w dynamiczny sposób to kto wie. Nie skreślałbym z powodu wielu podobieństw do tego co już widzieliście. Wszystko zal od producenta. Będzie przedłużał z myślą (bo może kolejny sezon i po co materiał zużywać jak można z tego 2 epki rozciągnąć a nie 1) niom to przyszłości nie widzę. Pierwszy ep np. podobał mi się nawet przed przeczytaniem mangi.
 • Avatar
  A
  Kamen 9.01.2019 10:35
  CR
  Jak coś, to od jakiegoś czasu jest dostępna wersja Crunchyrolla do pierwszego odcinka.

  Pseudo fansub wrzucony tydzień temu miał kupę błędów w tłumaczeniu.
 • Avatar
  A
  blob 6.01.2019 15:20
  Jest ok, będę oglądać. Nie będę się rozpisywał, bo za chwalenie Isekaji na Tanuki się zaraz dostaje po głowie więc szkoda fatygi. Powiem tylko że motyw zdrady ciekawy choć naciągany (no ale musieli jakoś ten koncept wcisnąć widocznie), a po drugie to chyba się starzeje, bo motyw z UI w oku i „levelowanie” zaczyna mnie już męczyć w Anime…
  • Avatar
   Daerian 9.01.2019 14:57
   Z czystej ciekawości – od kogo, biorąc pod uwagę, że cała redakcja niemalże ogląda Konosubę i Slime'a?
   • Avatar
    Weiter 9.01.2019 15:18
    Kto powiedział, że musi być to redakcja. Po prostu czytając komentarze, idzie wyciągnąć wniosek, że „isekaje”, to anime gorszego sortu.

    Nie chcę mi się ich teraz szukać, ale jestem podobnego zdania, co blob.
    • Avatar
     Kamen 9.01.2019 15:39
     Isekaje to jak shouneny – przeważnie tylko średnie i na jedno kopyto, a na jakichś MAL­‑ach i innych zachwalają, jakby to nie wiadomo co było.

     Poza tym nie wiem, co tam kolega chciał zachwalić, skoro pierwszy odcinek był mocno przeciętny, a założenia świata po prostu głupie.
     • Avatar
      blob 9.01.2019 23:51
      Hehe, mówiłem :D

      Isekaje może i są średnie ale dla mnie to nie problem. Kto powiedział, że każde dzieło musi być wybitne lub tylko te wybitne należy oglądać? Dla mnie część tego typu anime (nie wszystkie oczywiste) ma pewien stały zestaw elementów dla których lubię je oglądać. Nie jest to kwestia „zadowalania się tym co jest”. Po prostu przyjemnie mi się je ogląda.

      Natomiast żeby nie było, pewne rzeczy też już zaczynają być wtórne i pewnie niedługo stanę się bardziej selektywny…
      • Avatar
       blob 9.01.2019 23:53
       Natomiast czasem odnoszę wrażenie u niektórych, że czepialstwo idzie na wyrost. Powiedzmy że jest cienka granica między krytyką „od siebie” a krytyką z założenia, bo coś stało się już zbyt popularne…
       • Avatar
        Kamen 10.01.2019 00:44
        Ten tytuł to akurat jest zbyt popularny. Dużo ludzi wciska, że przeczytało oryginał i że co to nie jest za arcydzieło.

        Na MAL­‑u notka wysoka, a pierwszy odcinek przeciętny. No i co, nie zniechęcą ci promowaniem tego tytułu na siłę? Zniechęcą.
        • Avatar
         Saarverok 10.01.2019 08:24
         No to proste – nie oglądaj i nie komentuj. Bez Twoich komentarzy ubliżających inteligencji innych ludzi na pewno przyjemniej będzie się klikało tanuki, Panie Koneserze.
         • Avatar
          Kamen 10.01.2019 08:49
          A co cię tak interesuje, co ja oglądam i co komentuję, Panie Moderatorze?

          I daruj sobie tę pasywną agresję.
          • Avatar
           Saarverok 10.01.2019 22:35
           Uczę się od najlepszych pasywnej agresji.
           • Avatar
            Kamen 11.01.2019 00:12
            Nie ma potrzeby wynosić pewnych zwyczajów z domu.
            To miejsce publiczne.

            pzdr
  • Avatar
   Sogi 12.01.2019 18:41
   blob dokładnie lepiej tego bym nie ujął. Ale jak znam życie to wielu z obecnych Koneserów i tu idę o zakład, dawno temu Isekaje oglądali z wypiekami. Teraz marudzą że to oklepane powtarzalne, nieodkrywcze i nudne. No i w sumie nie można nie przyznać im racji jezeli samemu się też dużo widziało. Niech mają jednak na uwadze to że są ludki które anime zaczęli oglądać niedawno i tacy którzy mają temat zjechany jak Europa.Po co innych zniechęcać. Nie odbierabym tym pierwszym radochy z odkrywania że są i ambitniejsze tytuły , lepiej wykonane lepiej trafione i poprowadzone fabularnie. Można oceniać porównać coś do czegoś poziomem doradzić inny tytuł ale stawiać X bo to isekaj to na pewno lipa bedzie kalka i schemat. To to samo można o każdym innym gatunku napisać.
   • Avatar
    blob 13.01.2019 00:53
    Swoją drogą pamiętam, że sam z wypiekami oglądałem SAO. Pomijając jakieś anime z cyklu Hack//, był to chyba mój pierwszy kontakt z Isekaiami. Wiadomo potem było z górki jeśli chodzi o popualrność tego typu serii a SAO stało się ulubionym celem haterów (ja akurat do serii nic nie mam).

    Trochę mnie wkurza, że Isekaie niejako w pewnym stopniu „wypchnęły” tradycyjne fantasy które to preferuję, ale sukces serii jak Goblin Slayer pokazuje, że jest głód na fantasy w anime i liczę, że będzie jeszcze renesans tego gatunku.
    • Avatar
     Sogi 13.01.2019 20:18
     Ja praktycznie każde fantasy przytulam. Niom chyba że już naprawdę ktoś gniot odpali to odsuwam. W SAO podobał mi się klimat z pierwszej połowy I serii potem też nie było wcale źle. Dla mnie Berserk zawsze będzie pierwszym konkretnym strzałem gatunku fantasy. Mangę czytałem jeszcze po angielsku tuż po skończeniu wychodzenia starej serii anime bo wtedy nie dali takiego zakończenia jak choćby w filmach. Niestety anime oólnie odeszło tematycznie od ciężkich klimatów a poszli w bardziej optymistyczne i radosne przekoloryzowane i taki trend już leci od dawna. Zgodzę się też że Isekaje i coś postaci funfuntasy wyparło Fantasy w czystej postaci. Sielanka bez szarpnięc po pewnym czasie męczy a fantasy tylko w oparciu o świat gier jest dobrym przykładem jak można zacząć nadużywać tematu. Co tam jakoś ścierpe. Log Horizon np, mi się podobał i do dziś nie rozumiem czemu nie próbują kontynuacji. Co do gatunku może coś w końcu się zmieni a Goblin Slayera tez gdzieś broniłem to mnie pojechali. Jak ktoś nie może pogodziś się z tym ze na coś jest popyt i ludzie poperają dany projekt to już ma problem raczej z sobą. Oczywiście wszyscy chcieli byśmy odkrywczych scenariuszy ekranizacji ulubionych tematów gatunków albo fabuły urywającej beret ale jak coś nie przebije się na rynku Japońskim to nikt nie będzie nagle rezygnował i ryzykował finansowej klapy która w rodzimym kraju się nie przyjmie. Ostatnio szukam mang głównie po angielsku bo tam można znaleźć wiele fajnych historii jeszcze nie zekranizowanych.
 • Avatar
  A
  Kamen 2.01.2019 22:22
  Nie rozumem tu jednej rzeczy
  Czy ten tytuł jest hajpowany tylko ze względu na materiał źródłowy? Bo generalnie w tym pierwszym odcinku nie wydarzyło się zasadniczo nic ciekawego. Całość wyszła mocno „generycznie”, a reżyser się nie popisał – motyw „zdrady” można było streścić do 5 minut, bo obserwowanie przez kilkanaście minut czegoś tak oczywistego sprawiło, że zerkałem co jakiś na zegarek. W dodatku za dużo logiki w tym wszystkim nie było (skroili gościa i niby to on jest winny, aha, logiczne), no i dizajnersko to też raczej takie średnie jak na jeża.

  Więc ponawiam pytanie – skąd ten hajp i 8.50 na MAL­‑u? Pytam o to stricte kontekście tego odcinka, bo pragnę zauważyć, iż był już taki jeden isekaj, który miał bardzo solidny start, który aż zachęcał do oglądania.

  Mówię tu oczywiście o Re:Zero, które też zaczynało się 45­‑minutowym odcinkiem specjalnym i było nieporównanie ciekawsze, a pod pewnymi względami nawet oryginalne (choćby tytułowa moc). Tutaj co zaś mamy na pierwszy rzut oka? Generic harem anime.
  • Avatar
   Saarverok 2.01.2019 23:38
   Re: Nie rozumem tu jednej rzeczy
   Hajp nie hajp, manga mi się po prostu podobała. Źródło jest mocne, 20 tomów LN chyba, więc też ktoś to raczej kupuje i potrafi ocenić. Jakbym się miał przyczepiać do każdej wykorzystanej antylogiki po 45 minutach gdzie samej mangi jest 50 chapterów na dzień dzisiejszy i wykorzystali dwa (na moje trochę chamsko rozciągnięte, ale co tam – oby nie praktykowali tego dalej), to też nie pokładałbym aż takiej wiary w ten tytuł. I nie jest to harem. Just wait and watch or watch and drop – ja wierzę w to, co mnie urzekło w mandze jak czytałem. I to było przyjemne. Parę sympatycznych gagów, parę miłych okruszkowych scen, trochę nakama power i odrobina wiary w ludzi. Mangę bym ocenił bardzo wysoko, tu jestem ciekaw, jak twórcom udało się ubrać papier w słowa i obraz. Bo może być to totalny badziew albo przeciętniak, a może być taka dobra „ósemka”.
  • Avatar
   Nikodemsky 3.01.2019 02:20
   Re: Nie rozumem tu jednej rzeczy
   Shield Hero to nie harem, to po pierwsze.

   Dwa – materiał źródłowy jest po prostu bardzo popularny(zresztą jego mangowa adaptacja również), nawet jak na isekai. Stawiam, że ludzie po prostu z rozpędu wystawili nieadekwatną ocenę podnieceni adaptacją, na którą czekali bardzo długo. To nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Stawiam, że z Arifuretą będzie podobnie, choć zapewne adaptacja będzie ssała dwa razy bardziej.

   Trzy – bajka trochę rozciąga cały motyw przywitania, rozmów i podziału bohaterów. Mógł być wyreżyserowany zdecydowanie lepiej.

   Cztery – sugerowanie się ocenami z MAL­‑a :\

   To nie jest poziom głębi świata Re:Zero, jeśli o to pytasz. Generic isekai? To zależy w jakich kategoriach, Shield hero zaczął wychodzić kiedy zaczynał się boom na isekaje i wtedy rzeczy, które przedstawiał mogły się wydawać o wiele świeższe(tj. specyficzne dla tego podgatunku, nie mówię tutaj o żadnej „oryginalności” w gwoli ścisłości).
 • Avatar
  A
  Kysz 2.01.2019 21:26
  Po 1 epku
  Jak na razie zaczyna się… nie najgorzej właściwie. Podoba mi się idea zdrady, nawet jeśli jest mocno naciągana. W sensie – działają na podstawie legendy o 4 wielkich wojownikach, ale jeden z nich od początku jest traktowany znacznie gorzej. Nawet jeśli przyjąć to bezsensowne tłumaczenie, że potem ktoś ich podsłuchiwał, to po pierwsze – wcześniej nie było przesłanek, że wojownik od tarczy jest beznadziejny, a po drugie – czyli gadanie przyzwanych o jakichś „grach” przewyższa wartość legendy? Późniejsza akcja też pozostawia wiele do życzenia – chłopak ani razu nie zachowywał się nieodpowiednio w stosunku do kobiet, co mogłoby podsycić takie podejrzenia (w sensie nie rzucał żadnymi sprośnymi żartami, nie ślinił się podejrzanie itp.); nikt też nie zwrócił uwagi, że dziewczyna zyskała fajny komplet uzbrojenia po podróżowaniu z nim – może warto byłoby się zainteresować jak wyglądały ich relacje, bądź no… cokolwiek? Zwłaszcza, że – powtórzę się – to jest ich niby wielki wojownik, jeden z tych, którzy mają uratować świat. Także ogólnie no… można to było lepiej przemyśleć.

  Mimo wszystko jednak ciekawa jest ta idea bohatera, który działa przeciwko pozostałym. Choć znacznie bardziej wolałabym, żeby im groził zniszczeniem świata i innymi takimi bzdetami. Plus chociaż za to, że zachowuje się odpowiednio wrogo, no i nie jest już takim niewinnym chłopaczkiem, co to każdemu ufa. Szkoda oczywiście, że znowu wzięli sobie za bohatera otaku, ale tym razem chociaż nie jest to hikikomori i gościu się w miarę normalnie zachowywał w społeczeństwie (chociaż znowuż – wątek z tym jak to nie musi pracować jest zbyt naciągany).

  Nie nastawiam się tu na żadne cuda oczywiście, ale jest szansa na coś innego niż kolejny taki sam isekai o zbieraniu haremu przez op bohatera. Nawet kibicuję głównemu bohaterowi w jego zemście, zwłaszcza że reszta postaci wyszła strasznie antypatycznie. Chętnie pooglądałabym jak ich niszczy (nie mam zielonego pojęcia co w pierwowzorze wychodzi). Może być to nawet niezłe rozrywkowe anime o ile nie pójdą w jakieś głupoty dalej.
  • Avatar
   Maxromem 2.01.2019 23:15
   Re: Po 1 epku
   W ogóle, ten kowal przecież był świadkiem jak protag kupował i sobie tę brązową „zbroję” i „zbroję” dla tej panienki.
  • Avatar
   Nikodemsky 3.01.2019 00:29
   Re: Po 1 epku
   Generalnie sytuacja wygląda tak, że w tym świecie  kliknij: ukryte 

   Sytuacja z tarczą jest przedstawiona w mało zręczny sposób – chodzi generalnie o to, że po prostu „nie nadaje się do ataku” i ludzie odbierają to jako słabość. Reszta to głupie domysły i spekulacje gawiedzi, potwierdzenie bohaterów tylko dolało oliwy do ognia. W legendzie nigdzie nie było informacji o specyficznej charakterystyce tarczy, czyli o pochłanianiu umiejętności pokonanych mobków.

   Nawet kibicuję głównemu bohaterowi w jego zemście

   Jeśli zdecydujesz się dalej oglądać, to nie będziesz raczej żałować :)
   • Avatar
    Saarverok 3.01.2019 00:44
    Re: Po 1 epku
    Mordo… to, że ona  kliknij: ukryte SPOILER KINGU~!
    • Avatar
     Nikodemsky 3.01.2019 01:59
     Re: Po 1 epku
     Napisałem, że  kliknij: ukryte mogłem ukryć, mój błąd.
     • Avatar
      Nikodemsky 3.01.2019 02:00
      Re: Po 1 epku
      Mogę prosić któregoś z moderatorów o ukrycie treści moich dwóch, powyższych komentarzy?
  • Avatar
   1 ep 3.01.2019 16:33
   Re: Po 1 epku
   Kysz napisał(a):
   Jak na razie zaczyna się… nie najgorzej właściwie. Podoba mi się idea zdrady, nawet jeśli jest mocno naciągana. W sensie – działają na podstawie legendy o 4 wielkich wojownikach, ale jeden z nich od początku jest traktowany znacznie gorzej. Nawet jeśli przyjąć to bezsensowne tłumaczenie, że potem ktoś ich podsłuchiwał, to po pierwsze – wcześniej nie było przesłanek, że wojownik od tarczy jest beznadziejny, a po drugie – czyli gadanie przyzwanych o jakichś „grach” przewyższa wartość legendy? Późniejsza akcja też pozostawia wiele do życzenia – chłopak ani razu nie zachowywał się nieodpowiednio w stosunku do kobiet, co mogłoby podsycić takie podejrzenia (w sensie nie rzucał żadnymi sprośnymi żartami, nie ślinił się podejrzanie itp.); nikt też nie zwrócił uwagi, że dziewczyna zyskała fajny komplet uzbrojenia po podróżowaniu z nim – może warto byłoby się zainteresować jak wyglądały ich relacje, bądź no… cokolwiek? Zwłaszcza, że – powtórzę się – to jest ich niby wielki wojownik, jeden z tych, którzy mają uratować świat. Także ogólnie no… można to było lepiej przemyśleć.

   Mimo wszystko jednak ciekawa jest ta idea bohatera, który działa przeciwko pozostałym. Choć znacznie bardziej wolałabym, żeby im groził zniszczeniem świata i innymi takimi bzdetami. Plus chociaż za to, że zachowuje się odpowiednio wrogo, no i nie jest już takim niewinnym chłopaczkiem, co to każdemu ufa. Szkoda oczywiście, że znowu wzięli sobie za bohatera otaku, ale tym razem chociaż nie jest to hikikomori i gościu się w miarę normalnie zachowywał w społeczeństwie (chociaż znowuż – wątek z tym jak to nie musi pracować jest zbyt naciągany).

   Nie nastawiam się tu na żadne cuda oczywiście, ale jest szansa na coś innego niż kolejny taki sam isekai o zbieraniu haremu przez op bohatera. Nawet kibicuję głównemu bohaterowi w jego zemście, zwłaszcza że reszta postaci wyszła strasznie antypatycznie. Chętnie pooglądałabym jak ich niszczy (nie mam zielonego pojęcia co w pierwowzorze wychodzi). Może być to nawet niezłe rozrywkowe anime o ile nie pójdą w jakieś głupoty dalej.


    kliknij: ukryte 
   Kibicuję głównemu bohaterowi.

   Kreska ładna. Liczę na dużo fajnych pojedynków i obym nie musiał się nudzić tak jak na innych isekaiach.
 • Avatar
  A
  KamilW 2.01.2019 17:08
  Pierwszy odcinek
  Jak na przygodowego isekaja to Tate no Yuusha zaczyna się całkiem przyjemnie. Mimo że pierwszy odcinek miał kilka momentów kiedy rzuciłem okiem na zegarek to w zasadzie minął mi przyjemnie. Duża w tym zasługa ogarniętego i postawionego przed dość nietypowymi przeciwnościami bohatera. Reszta postaci nieco sztuczna/antypatyczna na czele z pozostałymi trzema bohaterami. Motyw z końcówki odcinka oklepany ale całkiem sprawnie zrealizowany o ile twórcy anime nie zaczną mieszać w materiale źródłowym. Ogólnie zapowiada się całkiem solidna porcja rozrywki po której jednak nie co oczekiwać cudów. Szkoda tylko że sama strona techniczna jest tylko co najwyżej poprawna.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 2.01.2019 17:06
  Pierwszy odcinek był ok. Jakość preaira pozostawiała wiele do życzenia ale brałem to pod uwagę.

  Mam wrażenie, że warstwa techniczna różniła się od tego, co dostaliśmy wcześniej w pv – animacja momentami była trochę „drętwa”, styl graficzny trochę mniej szczegółowy i obawiam się trochę, że w następnych odcinkach może być gorzej.

  Seiyu fajnie odgrywają rolę – fajnie posłuchać od czasu do czasu Kirito w roli drugoplanowej; wydaje mi się, że ma trochę dystans do swojej postaci ale to może bardzo szybko zmienić. Pozostali bohaterowie też jak najbardziej ok. Kaito Ishikawa bardzo dobrze czuje się w roli Naofumiego i brzmi fajnie(zresztą jest to dość oczywiste patrząc na jego poprzednie role). Obawiam się trochę o aktorkę podkładającą Raphtalię – ta zazwyczaj odgrywała „poważniejsze” bohaterki, a szopka przechodzi dopiero z czasem metamorfozę i na początku poważny ton może do niej nie pasować. No ale to się okaże przy następnym odcinku.

  Drama również prawidłowo wyeksponowana – w końcu wydarzenie to kreuje protaga i wpływa na jego dalsze decyzje. Problem w tym, że ludzie nie znający pierwowzoru mogą myśleć, że wątki tego typu będą się ciągnąć przez całą bajkę… no ale cóż.

  Teraz pozostaje czekać dwa tygodnie na drugi epizod.
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 2.01.2019 13:40
  To co, w następnym odcinku akcja pt. „Kupuję sobie harem (pewnie za darmo) od podejrzanego, nieznajomego typka, bo szkoda odmawiać i potrzebuję drużyny, i nie mam w zasadzie nic innego do roboty”?
  • Avatar
   Nikodemsky 2.01.2019 16:45
   Shield Hero to nie harem, jeśli cię to w jakiś sposób pociesza. Motyw kupowania niewolników jako towarzyszów drużyny jest jednym z najbardziej oklepanych w isekajach btw.
  • Avatar
   Saarverok 2.01.2019 20:47
   Na moje to najlepiej to anime podsumować jak opowieść o utracie wiary w ludzi i jej ponowną, mozolną odbudowę. Mam tylko nadzieję, że nie będą na siłę fanserwisować.
 • Avatar
  A
  Maxromem 1.01.2019 18:54
  Założenia tego anime są tak idiotyczne, że aż mnie głowa boli, kompletny przerost dramy nad treścią i do tego jeszcze obrzydliwie kiczowaty dizajn. Podziękuję.
  • Avatar
   Kamen 1.01.2019 19:10
   Pierwszy raz się zgadzamy?

   Co prawda, ja nie skreślam tego tak od razu, ale kompletnie nie rozumiem hajpu wokół tego isekaja. Początek był tak chaotyczny i logiką gwałcony, że bieda.
  • Avatar
   Sogi 2.01.2019 00:09
   He he a wiele znacie anime z w pełni logicznymi założeniami.Już głupsze były isekaje :-)a ludzie łykali bez sprzeciwów. Dramy to tu na razie nie widzę raczej zderzenie z realiami. Co do samego projektu nie jest taki zły. Jak oko się przyzwyczai ujdzie… oceniać nie ma co bo nie ma jeszcze za bardzo czego. Mangi ani novelek też nie znam to nie będę się wypowiadał. Na razie to co zobaczyłem moze być – może przez tą drame (^_^) właśnie mi przypasiło. Nie zniese kolejnego herocukiero co to kosi koksów łanami i dla wszystkich jest słodki jak miód a miękka pała z niego.
   • Avatar
    Maxromem 2.01.2019 00:28
    Jak ja kocham jak ktoś na krytykę odpowiada „a znasz anime, które takie nie jest?” Znam. Mnóstwo. Pewnie setki…

    Były też niegłupie isekaje… np. Escaflowne albo Opowieści z Narni.

    Projekt to kopiuje­‑wklej z jakichś tanich mobilek i skrzywionym przez lata wyobrażeniu jak powinna wyglądać broń czy zbroje w fantasy. Na dodatek mało szczegółów w tym wszystkim. Setting też na razie nie wyróżnia się niczym szczególnym, co w fantasy jest dużym grzechem.

    Z tekstem, że niby nie ma tu dramy nawet nie będę polemizować. Mija się po prostu z faktami.

    No tak, zamiast kolejnego „herocukiero co to kosi koksów łanami i dla wszystkich jest słodki jak miód a miękka pała z niego” mamy kolejnego nafaszerowanego angstem emo „antybohatera”. P prostu świetnie.
    • Avatar
     Sogi 2.01.2019 13:28
     Fakt chyba empatia mi się do zera wyczerpała bo dramy nie poczułem? Jak koleżkę wystawili ... to rzeczywiście jakaś tam drama była. Projekt wylewny graficznie nie jest przyznaję. Co do schematu to jak tu schemat krytykować ? w końcu to schemat :-) pewnie znasz wszystkie. Skoro znasz i pamiętasz setkę isekajów to szacun. Co do bohatera. Wolę „angst” niż „miękką pałę” ot wszystko. Co kto lubi. Coś mi się wydaje kolego że ty bierzesz mój komentarz za poważnie albo tak poważnie traktujesz swoje wypowiedzi że jak ktoś coś innego myśli to nie przyjmujesz dw. że może mieć inny pogląd na temat. Mój błąd ... obiecuję nie będę więc nic pisać pod twoim widzi mi się żebyś czuł się swobodnie ze swoim profesjonalnym znawstwem tematu. Ja jestem zaledwie amatorem nie znającym całej dostępnej terminologii i animegrafii. Kajam się kajam ..ajajajajam „znam swe miejsce” :-)
     • Avatar
      Maxromem 2.01.2019 14:47
      Ale ja polemizuję z Twoimi wypowiedziami czyli muszę brać Twoją opinię do wiadomości. Inaczej się nie da. Po prostu się nie zgadzam.

      To jak ty odebrałeś całą tę historię to jedno, ale twórcy zdecydowali chcieli pokazać jaka wielka to była drama. Od prostych spraw jak kadrowanie czy muzyka, po wypowiedzi i ich ton wszystko miało wywrzeć na widzu poczucie Wielkiej Dramy.

      Dla mnie i ten, i ten archetyp protagonistów już się przejadł. Oba są mega nudne. Chociaż szczerze to w dzisiejszych czasach trudno znaleźć takich prawdziwych cukierkowo dobrych bohaterów. W zasadzie pojawiają się tylko w anime, i tylko w shounenach. Nawet literatura fantasy, zdawałoby się bastion takich bohaterów, już od dekad odeszła od tego archetypu.
 • Avatar
  A
  Sogi 1.01.2019 16:53
  pierwsze wrażenia
  Po Pierwszym 45 min epku bardzo mi się podoba (nawet ktoś na pl potłumaczył to jakiś przedpremierowy czy coś w ten deseń). O ile konwencja się utrzyma i nie jest to tylko efekt pierwszego wrażenia to będę to oglądać bankowo. Kusi mnie poczytać mangę podobno już 8 tomów ma a nowelka zaraz 18 tom. Na razie z pochwałami się powstrzymam ale to co właśnie obejrzałem spodobało mi się po całości. Pewnie to potem posłodzą ale jak nie za bardzo i będzie przyzwoicie poprowadzona fabuła to myślę że seria ma przyszłość chociaż nie widzę ile epków powstanie. Jakkolwiek kolejne Fantasy witam z otwartymi .... oczyma?
  • Avatar
   Saarverok 1.01.2019 17:46
   Re: pierwsze wrażenia
   Generalnie jestem ciekaw, bo w te 45 minut upchnęli dwa chaptery mangi. Więc mogą się bardziej kierować nowelką. Albo po prostu specjalnie zrobili taki myk, żeby był  kliknij: ukryte . We'll see. O ile dobrze się czyta mangę, to tu strasznie rozciągnęli temat.
   • Avatar
    Sogi 1.01.2019 23:48
    Re: pierwsze wrażenia
    Kusisz chyba poczytam mangę bo nowelki to raczej nie znajdę.
 • Avatar
  A
  Kamen 29.12.2018 22:31
  Preair
  Ktoś wrzucił rawa do pierwszego odcinka.
  To chyba ten preair, który był pokazywany na festiwalu, na którym było CR.
  • Avatar
   Saarverok 31.12.2018 20:51
   Re: Preair
   Yup, już przetłumaczony. 45 minut mięcha, enjoy.
   • Avatar
    Kamen 31.12.2018 20:59
    Re: Preair
    Już widziałem. Nic specjalnego, ale może się rozkręci.
 • Avatar
  A
  Saarverok 27.12.2018 11:07
  Awwww, już nie mogę się doczekać na Firo, Raphtalię i resztę ekipy :) chyba będzie najlepszy watch nadchodzącego sezonu. Szkoda tylko, że źródła jest mało.
  • Avatar
   Kamen 27.12.2018 11:41
   Brzmi jak wstęp do kolejnej bajki, która miała być hitem, a okaże się kolejnym średniakiem.

   Just sayin'.
   • Avatar
    Nikodemsky 28.12.2018 16:11
    Shield Hero dostał dość późno adaptację i też może wydawać się, że na dzisiejsze standardy nie oferuje nic nowego. No i właściwie to prawda – nie mniej jest to przyjemny isekai, który nietypowo przedstawia kilka idei/wątków, mc jest dość ogarnięty i bohaterowie są również ciekawi.

    PV­‑ki były całkiem niezłe – o ile reżyser nie spartaczy roboty i nie będą na siłę uciskać materiału(bajka będzie miała dwa coury, więc nie ma potrzeby pchania całości na siłę), to będzie pozycja warta uwagi.