Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Limeiro Senkitan

 • Avatar
  A
  Kayatsumi 7.04.2012 00:45
  ...
  Hmmm…Co by tu powiedzieć…O! Mam takie dwa słowa idealnie obrazujące wszystkie aspekty tegoż anime… TOTALNE DNO.
 • Avatar
  A
  Shinpuu 4.04.2012 22:01
  Jak dla mnie to anime było kompletną porażką. Wystawiłem mu ocenę 2/10 tylko i wyłącznie za bardzo ładny i melodyjny opening oraz umiejscowienie akcji w realnym(?) świecie i historycznych(?) czasach. Natomiast liczba wad jest tak duża,że wymienię tylko te najbardziej widoczne:
   kliknij: ukryte 
  Wymienione tu wady to zaledwie wierzchołek góry lodowej.Absolutnie nie polecam, a wręcz odradzam oglądanie tego czegoś. Czas przeznaczony na to anime można spożytkować dużo lepiej. Jedynymi, którym mogę polecić tą serię są ci, którzy uważają takie anime jak „School days” czy „Elfen Lied” za gnioty. Gwarantuję,że te „gnioty” w zestawieniu z tym „arcydziełem” są głębokie niczym wiersze Rimbaud i Boudelaire'a.
  Reasumując:trzymać się z daleka od tego anime.
  PS:A myślałem, że najgorszym anime jakim obejrzałem jest „Alexander Senki”. Teraz już wiem, że się myliłem…
 • Avatar
  A
  Łyzio 11.02.2012 10:00
  Odnosząc się do tego, co napisano w recenzji – Makarow był w stopniu wiceadmirała i był nominalnym dowódcą I Eskadry Oceanu Spokojnego, „duszą” obrony Port Artur od strony lądowej był zaś gen. Kondratienko.
 • Avatar
  A
  Speed1111 12.01.2010 21:52
  Raimuiro Senkitan
  Świetne anime coś z humorem i to w stylu jakim akurat lubię. Oby więcej takich serii :)
 • rotfl 23.04.2009 23:43:24 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Sakura-chan 9.09.2008 21:23
  zdecydowanie nie
  kolejne anime z gatunku „zróbmy jak najwięcej beznadziejnie schematycznych sytuacji w których widać dziewczynom majtki”
 • Avatar
  A
  wa-totem 16.03.2007 00:01
  O... M... G...
  No oczywiście, Rosja przegrała wojnę z Japonią bo Rasputin miał zbyt mały harem __^__

  Nie daję jedynki, mimo koszmarnej animacji i generalnej kiczowatości, tylko dlatego że całość była tak skrajnie głupia i jednocześnie sprośna, że co rusz dostawałem ostrych ataków śmiechawki…

  Oooh boy.
 • Avatar
  A
  Kelly 12.02.2007 14:13
  głupie?
  Głupie? Owszem, ale momentami nawet zabawne. Być może zabawne w bezsensowny sposób, jednak zdarzało mi się usmiechać ogladając tą serię, więc po prostu co gorsze momenty przewijałem.
 • Avatar
  A
  Mati 11.02.2007 17:29
  Milusie
  Fajne to anime można się pośmiać. Chciałem się oderwać od sztywniackich anime i się dzięki temu wspaniałemu tytułowi oderwałem. A tak propos to wiecie, że oficjalnie II Wojna Światowa między Japonią, a Rosją jeszcze się nie skończyła? Japończycy kłócą się o 4 maleńkie wysepki bowiem Rosja nie chce im ich oddać (znajdują się na nich jakieś cmentarze o ile dobrze pamiętam – miejsca pamięci). Mój prof. często lata do Japonii i opowiadał nam na wykładach ;)
  • Avatar
   wa-totem 11.02.2007 18:37
   Re: Milusie
   Mati napisał(a):
   Japończycy kłócą się o 4 maleńkie wysepki bowiem Rosja nie chce im ich oddać (znajdują się na nich jakieś cmentarze o ile dobrze pamiętam – miejsca pamięci).
   Jeśli tak to naprawdę zaprezentował, to twój 'profesor' jest ewidentnie albo zbyt oderwany od rzeczywistości żeby coś wiedzieć, albo jest ehm, niezbyt rozgarnięty… tym dziwniejsze jeśli bywał w Japonii.

   Kuryle takie maleńkie nie są. Chodzi o jedne z najbogatszych łowisk w okolicach, kontrolę nad strategicznie ważnym obszarem morskim, są też niezwykle cenne surowce (piryty, siarka, rozmaite rudy polimetaliczne, w tym manganu i tytanu), a z punktu widzenia geostrategicznego – o kontrolę nad wyjściem na Pacyfik z morza Ochockiego.

   Na Kurylach jest jedna z największych baz rosyjskiej floty Pacyfiku, ta sama z której korzystała przedtem Marynarka Imperialna, i z której wyruszyła grupa operacyjna która zaatakowała i spustoszyła Pearl Harbor.

   Po wysiedleniu Japończyków – problemem jest też czysto napływowa 'sowiecka' ludność, łącznie około 30 tysięcy (mieszanina teoretycznie rdzennych Ainu z Sachalinu, Rosjan, Białorusinów, Tatarów, Ukraińców).