Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Rinsey 23.09.2019 22:46
  Został co prawda jeszcze jeden odcinek, ale wystawię ocenę już teraz, bo chyba zbyt wiele się już nie zmieni. Tytuł jest przydługi, ale jak tylko zobaczyłam Wavera, od razu wpisałam serię na moją listę obowiązkową.

  Sam temat jest dla mnie niesamowicie zgrabny. Opowiedzenie historii Wavera było dla mnie fantastyczną odskocznią od głównych Fate'ów. A do tego poprowadzenie historii jako kryminału (uwielbiam gatunek) dla mnie było jak miód na serce. A jak wykonanie? Muzycznie i wizualnie jak zawsze zrobiono serię doskonale. Opening to doskonałość, nie przewinęłam ani razu. Ogromnym plusem jest dla mnie sam Waver, który troszkę dojrzał, ale wciąż pozostał genialnym, ale jednak o średniej mocy magicznej magiem, co sprawiało, że musiał częściej polegać na innych. To stwarzało bardzo ciekawe możliwości fabularne. Również ciągle gdzieś przewijające się w tle echo Wojny o Graala, które było obecne, ale nigdy nie przyćmiło głównego wątku Wavera, który musiał sobie poradzić z tym, ze przeżył. Ta jednoczesna prostota i złożoność tego wątku mnie ujęła, a za każdym wspomnieniem Ridera odczuwałam wzruszenie, anu razu nie doświadczyłam przesytu, co jest dla mnie znakiem doskonale wykonanej roboty.

  Seria jednak ma i wady. Pierwsza, że nie do końca sprawdza się jako kryminał. Zawsze widz ma największą zabawę, jak sam może odgadnąć tożsamość mordercy. Tutaj jest to niemożliwe. Rozwiązania zwykle opierają się na założeniach magicznych, który widz nie zna. Fajnie to poszerza wiedze o uniwersum, ale odbiera tę fajną cechę przynależną do kryminałów.

  Druga – Grey. Ja wiem, że każdy Fate musi mieć swoją Saber, ale byłoby lepiej, jakby tak nie było. Grey jest tutaj dla mnie postacią całkowicie zbędną, dodaną jedynie jako pretekst do bardziej błyszczących walk, no i, aby postać z twarzą Saber mogła zostać odhaczona. Nie polubiłam jej ani trochę, jej historia została tylko muśnięta, przez co w zasadzie nie widziałam żadnego jej wpływu na fabułę poza wartością ofensywną. A szkoda, bo klasa Wavera składa się z sympatycznych dziwaków, mogliby się wykazać.

  Oceniam na 7, choć zwykle Fate'y mają u mnie 9 bądź 10, co nie zmienia faktu, że przemiło spędziłam z tą serią letni czas :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 14.07.2019 21:51
  OP/ED
  OP to absolutny majstersztyk mimo instrumentalu. Widać wyjątkową rękę Kajiura.
  ED od ASCI miodny (chyba najlepsze w sezonie), chociaż tekst jak zawsze od czapy.

  Ogólnie seria bardzo na plus moim zdaniem, chociaż ciężko się ogląda przez bardzo słabe angielskie tłumaczenie. Jak ktoś zna hiszpański albo francuski, to polecam te opcje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 10.07.2019 03:37
  Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note po 1 odcinku
  Jak odcinek specjalny był głównie reklamą serii tv i jednocześnie akcyjniakiem opartym na rozwiązaniu jednej z wielu magicznych tajemnic Londynu, tak ten epizod jest według mnie bardzo dobrym wprowadzeniem do uniwersum. W miarę logicznie oraz spójnie przedstawia i łączy wydarzenia obecne z przeszłymi, między innymi z Fate/Zero, czy też wyjaśnia jak i dlaczego Waver zmienił swe imię na tytułowego Lord El­‑Melloi II. Technicznie też jest okej, ale oczywiście nie zmienia to faktu, że i tak cały odcinek wygrywa słodziutka, a zarazem psychopatyczna lolitka Reines. Już ją uwielbiam, a dodatkowego uroku jej dodaje seiyuu Minase Inori, która naprawdę dobrze ją gra. Szkoda, że już w drugim odcinku wracamy do teraźniejszości i starszej wersji tej postaci, ale z drugiej strony w końcu ujrzymy jakąś akcję pokroju odcinka specjalnego, a tam była ona naprawdę dobra, więc myślę, że tutaj też powinno być przynajmniej zadowalająco. Ja jestem na tak i czekam na kolejny odcinek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  chi4ko 9.07.2019 01:23
  Loli torturująca ludzi, z tyłka wzięty pakt, Waver to bohater pokroju 'wszy mu życie darowały' – aż żal patrzeć. Raczej sobie odpuszczę. Za to muzyka śliczna była.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  gorzal 8.07.2019 18:18
  pytanko
  Z tego uniwersum obejrzałem tylko stare F/SN i oba sezony F/Z. Widzę, że to anime przedstawia dalsze losy Wavera z F/Z. Jak myślicie, czy mogę obejrzeć tę serię znając tylko dwie wspomniane wcześniej produkcje? (wiem że wyszedł dopiero jeden odcinek i może być trudno to ocenić)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 8.07.2019 00:28
  Dobre, naprawdę dobre
  Teraz komentarz bardziej na serio.

  Ocena bajki po pierwszym odcinku: 9/10.
  Jakość angielskich napisów w pierwszym odcinku: 1/10/

  Dawno już nie musiałem sprawdzać hiszpańskich napisów, żeby dobrze zrozumieć dialog w bajeczce. Tragedia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Cthulhoo 6.07.2019 23:27
  Co tam fabuła? Nawet nie zwracałem na nią uwagę tylko czekałem na kolejne ujęcia na słodką i psychopatyczną mimikę loli Reines. No cóż, w kolejnych odcinkach będzie już starsza, ale mam nadzieję, że nie pozbawi jej to arsenału minek, a, im więcej ich będzie, tym lepiej dla serii.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime