Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Kamen 14.07.2019 21:51
  OP/ED
  OP to absolutny majstersztyk mimo instrumentalu. Widać wyjątkową rękę Kajiura.
  ED od ASCI miodny (chyba najlepsze w sezonie), chociaż tekst jak zawsze od czapy.

  Ogólnie seria bardzo na plus moim zdaniem, chociaż ciężko się ogląda przez bardzo słabe angielskie tłumaczenie. Jak ktoś zna hiszpański albo francuski, to polecam te opcje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 10.07.2019 03:37
  Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note po 1 odcinku
  Jak odcinek specjalny był głównie reklamą serii tv i jednocześnie akcyjniakiem opartym na rozwiązaniu jednej z wielu magicznych tajemnic Londynu, tak ten epizod jest według mnie bardzo dobrym wprowadzeniem do uniwersum. W miarę logicznie oraz spójnie przedstawia i łączy wydarzenia obecne z przeszłymi, między innymi z Fate/Zero, czy też wyjaśnia jak i dlaczego Waver zmienił swe imię na tytułowego Lord El­‑Melloi II. Technicznie też jest okej, ale oczywiście nie zmienia to faktu, że i tak cały odcinek wygrywa słodziutka, a zarazem psychopatyczna lolitka Reines. Już ją uwielbiam, a dodatkowego uroku jej dodaje seiyuu Minase Inori, która naprawdę dobrze ją gra. Szkoda, że już w drugim odcinku wracamy do teraźniejszości i starszej wersji tej postaci, ale z drugiej strony w końcu ujrzymy jakąś akcję pokroju odcinka specjalnego, a tam była ona naprawdę dobra, więc myślę, że tutaj też powinno być przynajmniej zadowalająco. Ja jestem na tak i czekam na kolejny odcinek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  chi4ko 9.07.2019 01:23
  Loli torturująca ludzi, z tyłka wzięty pakt, Waver to bohater pokroju 'wszy mu życie darowały' – aż żal patrzeć. Raczej sobie odpuszczę. Za to muzyka śliczna była.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  gorzal 8.07.2019 18:18
  pytanko
  Z tego uniwersum obejrzałem tylko stare F/SN i oba sezony F/Z. Widzę, że to anime przedstawia dalsze losy Wavera z F/Z. Jak myślicie, czy mogę obejrzeć tę serię znając tylko dwie wspomniane wcześniej produkcje? (wiem że wyszedł dopiero jeden odcinek i może być trudno to ocenić)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 8.07.2019 00:28
  Dobre, naprawdę dobre
  Teraz komentarz bardziej na serio.

  Ocena bajki po pierwszym odcinku: 9/10.
  Jakość angielskich napisów w pierwszym odcinku: 1/10/

  Dawno już nie musiałem sprawdzać hiszpańskich napisów, żeby dobrze zrozumieć dialog w bajeczce. Tragedia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Cthulhoo 6.07.2019 23:27
  Co tam fabuła? Nawet nie zwracałem na nią uwagę tylko czekałem na kolejne ujęcia na słodką i psychopatyczną mimikę loli Reines. No cóż, w kolejnych odcinkach będzie już starsza, ale mam nadzieję, że nie pozbawi jej to arsenału minek, a, im więcej ich będzie, tym lepiej dla serii.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime