Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Rave Master

 • Avatar
  A
  Mashaiasu 13.12.2013 15:59
  Opinia
  Według mnie recenzent ma sporo racji anime da się obejrzeć nie jest tragiczne ale d… nie urywa, nie chodzi o kreskę bo wiadomo że to stare anime a teraz większość produkcji jest lepiej animowana ale są anime ze słabą kreską ale ich pomysłowość i fabuła wciąga. Tu nic takiego nie znajdziesz a co do podobieństwa z Fairy Tail to jest tego sporo wystarczy obejrzeć ova 6 (Fairy Tail x Rave): Etherion, Plue, gang trzęsących tyłków, Musica przypomina Gray'a Haru – Natsu, Elie – Lucy, Sieg – Siegrain'a albo Jellal'a itd.
 • Avatar
  A
  Anonimek 3.10.2013 11:30
  Plue jest taki sam jak w FT, bo to jest ta sama „postać”. Autor bardzo wzorował jedno anime na drugim, widać to nie tylko dzięki Plue, ale powtarzają się też inni bohaterowie czy też nazwy np. Etherion) xdd. Mi osobiście anime się bardzo podobało – trochę krótko skończone – uważam, że jeszcze chociaż jakieś 20 odc. by się przydało, żeby dobrze zakończyć^^ Ale i tak przyjemne.
 • Avatar
  A
  Naki 5.09.2013 18:08
  Fajnie sie oglądało. Nie kojarzy wam się przypadkiem ten biały stwór z nosem czubatym z Fairy Tail i duchem Lucy? :D Mam wrażenie że identyczne :D
  • Avatar
   DemonisAngel 5.09.2013 18:45
   te serie są jakoś tam powiązane, więc takie podobieństwa są raczej do przewidzenia.
  • Avatar
   Kysz 5.09.2013 19:09
   Plue to ulubiona postać autora mangi, dlatego wszędzie go wciska xd Nawet doczekał się własnego spin­‑offu: Plue no Inu Nikki.
  • Avatar
   Desu-chan 20.09.2013 10:09
   Kojarzy
   Hiro Mashima jest mangaką, który stworzył Rave Master i Fairy Tail. Jak dla mnie to anime ma klimat, a że ja nie jestem jakimś wymagającym widzem, więc mnie się podobało.
 • Avatar
  A
  amaterasu 27.04.2013 00:14
  Anime średnie, ale polubiłam bohaterów. Byłoby o wiele lepiej gdyby było dokończone. W mandze dopiero potem robi się naprawdę ciekawie, a tu mamy urwany wątek, dopiero kiedy robi się nieco ciekawiej. Jeśli anime komuś się nie spodobało, odsyłam do mangi, jest duża szansa, że może się spodobać.
 • Avatar
  A
  Carnivall 5.11.2012 00:59
  Świetny shounen, tak po prostu. Fantastyczne postaci, które zachowują się realistycznie i mają charaktery złożone z więcej niż dwóch cech. Kreska znośna, muzyka dobra. A i tak to, co podbiło moje serce, to Plue.
 • natsu12 6.11.2011 22:10:42 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Gross 4.03.2011 11:51
  Podoba mi się to anime. Jest stare, ale.. ma w sobie coś.
 • Avatar
  A
  Ritsu-chan 9.01.2011 17:07
  Plue!!!
  A Plue jest żywcem wyciągnięty z Fairy Tail XD Niby autor ten sam, ale Mashima musi mieć nierówno pod sufitem z zamiłowaniem do takich stworków… A anime mi sie ne podoba. Bo tak.
  • Avatar
   Vaj-chan 18.02.2011 14:56
   Re: Plue!!!
   Może się nie orientujesz ale to Fairy tail zerżnął Plue, z resztą czego tam nie ma co było w innych animcach. Nawet jest muzyka z Heros IV ...
   Mimo to uwielbiam obie serie. A jak uznasz, że masz coś więcej do napisania oprócz bezsensownego " bo tak” ,to ja z chęcią poczekam.
  • Avatar
   Lark chu 9.03.2011 13:49
   Re: Plue!!!
   I właśnie w tym tkwi problem Fairy Tail. Przeczytałam właśnie Monster Hunter Orage i Rave Master i stwierdziłam, że jakby zmieszało się kadry komiksów to część osób by się nawet nie zorientowała:d . Autor zamiast wymyślić jakąś dobrą historię to po prostu bezmyślnie klonuje swoje mangi. Więc jak już chcesz coś zmieszać z błotem to niestety powinnaś je zmieszać z FT. Dla mnie FT jest zwykłą kalką pozostałych mang Mashimy i na dodatek nie wnosi w gatunek nic nowego. Szkoda, że autor nie ma talentu do scenariuszy, bo jego kreska jest bardzo ładna.
   • Avatar
    Piotyr 20.10.2011 21:13
    Re: Plue!!!
    Prawda, prawda. Jednak czy to, że FT nie wnosi nic nowego do gatunku, ma jakieś większe znaczenie?
    Dla mnie nie, ponieważ i Rave i FT(właściwie to mangi, bo z adaptacjami jest trochę inaczej, w moim przypadku) dostarczyły mi i nadal to robią dużo rozrywki. Jeśli chodzi o klonowanie swoich poprzednich dzieł, myślę że był to efekt celowy pana Hiro Mashimy, by po przeczytaniu jednej serii zaglądnąć do następnej, aby chociażby samemu odnaleźć wspomniane wcześniej podobieństwa. (jestem wstanie znaleźć w FT tylko podobieństwa z Rave, gdyż tylko z tymi pozycjami pana Mashimy się zaznajomiłem i muszę stwierdzić, że takie odnajdywanie tych zapożyczeń i porównywanie obu mang było dosyć zabawne)

    Samo anime Rave przestałem oglądać prawdopodobnie z powodu słabej jakości animacji, jednak było to dawno, wiec nie pamiętam dokładnie powodu.
   • Avatar
    rool 29.04.2014 10:51
    Re: Plue!!!
    Teraz to 90% anime to wynik z kilku innych połączonych anime z przeszłości. Często mam wrażenie deja vu. Tu macie prosty przykład Rave i Fairy Tail, ale takich przykładów jest mnóstwo, mniej czy bardziej odwzorowanych. Anime to już masówka, a przy takim czymś zaczyna brak oryginalności. Historie taie same a także sceny, fabuły i postacie, hehe – w zasadzie to co mi sie nie podoba to jedna morda z róznymi fryzurami.
  • Avatar
   Dziq 7.05.2012 13:27
   Re: Plue!!!
   Odwrotnie Fairy Tail wyciągnięty z Groove Adventure Rave
 • Avatar
  R
  Antanaru 25.10.2010 23:33
  Pewne niedociągnięcie w recenzji. Twórcy nie mogli zazdrościć Naruto popularności, bo powstało ono już po zakończeniu Rave.

  Co do samej serii to odrzuca mnie wszystko z pokracznej rodzinki One Piece, Fairy Tail itp. Wygląd postaci wystarczy żeby przyprawić o koszmary.
 • sasuke223 12.03.2010 17:45:55 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Star-chan 21.03.2009 19:39
  Co wy pleciecie??
  Dobra…. kreska trochę nie ciekawa, ale do bochaterów nie mam nic przeciwko. Ciekawe postacie, chłopak który nie boji się swoich uczuć. O scenach walk to ja nie powiem nic obraźliwego. ZNAM dużo, dużo gorze anime, Taki na przykład Bo­‑bo­‑bo .... Boo­‑boo czy jak tam się to nazywa.
 • Avatar
  R
  staruszka 31.07.2007 23:52
  to było 6 lat temu
  może i to anime nie wygląda na ciekawe po przeczytaniu takiej recenzji, ale autor trochę przesadził
  ciężko ocenić anime sprzed 6 lat kiedy nie patrzy się z perspektywy całości rynku z tamtego okresu i trochę bez sensu porównywać jakość animacji z tym co mamy obecnie ( do tego ilość uwag o wysokości budżetu trochę wypacza obraz. doprawdy, ciekawe czy autor ma jakiekolwiek dane liczbowe na ten temat )

  część twórców Rave to ludzie, którzy stworzyli Slayersów, a sam Rave miał być kuponem odciętym od popularności slayersowatych anime
  i trochę tej popularności zyskało – zostało wypuszczone na rynek amerykański

  mnie osobiście podpasowało te 5 lat temu, kiedy je widziałam, więc może znajdą się tacy, którzy z chęcią po to anime siągną
  • Avatar
   Zegarmistrz 1.08.2007 00:25
   Re: to było 6 lat temu
   staruszka napisał(a):
   ciężko ocenić anime sprzed 6 lat kiedy nie patrzy się z perspektywy całości rynku z tamtego okresu i trochę bez sensu porównywać jakość animacji z tym co mamy obecnie ( do tego ilość uwag o wysokości budżetu trochę wypacza obraz. doprawdy, ciekawe czy autor ma jakiekolwiek dane liczbowe na ten temat )


   Pisząc recenzje zawsze zakładam, że mój czytelnik będzie osobą żyjącą w tym samym momencie, w którym mój tekst zostanie opublikowany i szukającą rozrywki godnej czasów, w której żyje, a nie pracownikiem muzeum, albo podróżnikiem w czasie, władnym cofnąć się o sześć lat.

   Nawiasem mówiąc, nawet, gdyby mój czytelnik był władny o te 6 lat się cofnąć w czasie, to w wypadku Rave by mu to nie pomogło. Rave ma grafikę na poziomie roku 1997­‑8, a nie 2001.
 • Avatar
  A
  Ryuki25 21.07.2007 12:59
  rave
  Anime Groove adventure rave było jednym z pierwszych, które oglądałam z tego gatunku, aktualnie jestem fanem wszelakich shonen. Bardzo mi się spodobało ale teraz jak dla przypomnienia obejrzałam sobie kilka odcinków to co chwile kręciłam z niedowierzaniem głową. Te idiotyczne żarty wzięte z powietrza i poprzekręcana w głupi sposób fabuła. Uznałam anime za słabe ponieważ przeczytałam mangę.

  Manga jest bardzo przyjemna i nie raz płakałam przy niej ze śmiechu. Do tego kreska jest o niebo lepsza i akcja idzie znacznie szybciej. Szkoda, że ekranizacja jest taka słaba i urywa się nawet nie w połowie. Mam nadzieję, że jeśli kiedyś ktoś zdecyduje się zekranizować najnowsze dzieło tego autora Fairy Tail to nie zrobi je w taki sposób jak Rave. A szkoda byłoby bo ten tytuł jest interesujący.
  • sasuke223 12.03.2010 17:35:44 - komentarz usunięto
   • sasuke223 12.03.2010 17:36:14 - komentarz usunięto