Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kyoushoku Soukou Guyver [2005]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Ichi 8.03.2011 00:03
  eeto?
  Cóż… wszystko zależy, jak to oceniamy. Jeśli jako standardowe anime to z minusami zaprezentowanymi przez Ciebie mogę się zgodzić. Jeśli jako animizację już wydanego komiksu to trochę przesadzasz. Głównie przy narzekaniu na design postaci (nie wina twórców anime, że autor miał taką a nie inną wizję), czy zakończenie. No trudno zdecydowali się na przerwanie na 10 tomie, bo to de facto końcówka jednej serii.

  Ale z drugiej strony… narzekanie że same jednostki Guyver są podobne? To ja może ponarzekam, że we wspomnianym przez Ciebie Bleachu shinigami mają takie same kimona? Albo że napierśniki w zbrojach płytowych są takie same?
  I hmm… głupio trochę, że porównujesz krótką naparzankę, do tasiemcowej serii z której akcje w pewnych momentach można skracać do „o, główny bohater się popłakał bo jest taki sam jak ten zły. I zły stał się dobry”...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saczers 23.07.2010 20:56
  Świetne anime. 5/5. Bardzo przypadło mi do gustu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Jekaterina 9.04.2010 14:26
  Powrót do dzieciństwa
  Wersja Guyvera 2005 – i prawda nie super… Ale warto powrócić do wesji starej 1989 roku. Kiedy znalazłam w inecie właśnie tamtego Guyvera byłam zachwycona powrotem do mojego dzieciństwa – jakbym znowu miałam 5 lat i oglądam tę bajkę na kassecie VHS. Do tej pory jestem jej fanem i uwielbiam ją !!!
  Odpowiedz
 • ff 26.10.2009 18:35:53 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  darthdragon 20.08.2009 15:32
  Rzecz jasna za młodu obejrzałem dwa filmy, które bardzo utkwiły mi w pamięci (do dziś uwielbiam Dark Hero). Dopadłem to anime i byłem w niebo wzięty . Potem jednak zagłębiając się bardziej w temat odnalazłem 12 odcinkową serię OVA i pojedynczego OVA o dźwięcznej nazwie „Out of Control”. Zdawały mi się one takie sobie, jednak niedawno wpadłem na prawdziwą żyłę złota. Angielskie grupy zaczęły tłumaczyć mangę Guyvera (o dziwo do dziś wychodzą chaptery). Po przejrzeniu wszystkiego muszę jednoznacznie powiedzieć, że ten remake z 2005 roku wygląda żałośnie przy starej serii OVA i mandze, które bardzo podobne fabularnie. Tutaj zastosowano przedłużacze, które z materiału na jeden odcinek zrobiły dwa itp. Podobnie też jest z fabułą, którą bardzo ponaginano. Dla ludzi, którzy nie czytali mangi ta seria może wydawać się znakomita, jednak tych którzy czują niedosyt zapraszam do skanów papierowego pierwowzoru. Taka mała dygresja, historia z anime kończy się na połowie 10 tomu, a aktualnie wychodzi 27 tom. Z łatwością mogliby wydać kolejne 26 epizodów, ale to trochę mija się z celem. Manga jest bardzo krwawa, a anime praktycznie nic (nie liczę fioletowej krwi), myślę że z poważnej serii zrobili bajkę dal dzieci. Wcześniej oceniłbym to anime na 9/10, teraz waham się miedzy 6,5/10, a 7/10.

  PS: Jako, że jestem fanem Gantza, oglądanie krwi i wnętrzności mam w naturze.

  Pozdrawiam!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  de99ial 14.09.2008 12:24
  Jestem fanem GUYVERa
  I bardzo lubie wszystko co wyszło pod tym znakiem. Po tej serii oczekiwałem czegoś wspaniałego bo animacja i kreska i dynamika walk były dobre. Cała historia zmierza ku kulminacyjnemu punktowi…. którego zabrakł!!

  Dlatego bardzo mnie rozczarowała ta historia i mam nadzieję, że ktoś w końcu zrobi sequel.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Hohmajster 13.09.2008 18:19
  Odgrzewamy kotlety
  Seria to odgrzany kotlet anime z lat 80' ale nadal dobrze smakuje, jak dla mnie plus za zachowanie klimatu starej serii:)(podobnie wyglądające guyvery, potworki itd.) minusy recenzenta są u mnie na plus chłopaki od tej serii postarali się po prostu nie odbiec za daleko od oryginału, tyle tylko że nowy guyver jest mniej brutalny do pierwowzoru ale może to i dobrze?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  oskarotto 7.08.2008 16:29
  Powinno się zrobić jeszcze jeden film...
  Uważam, że Guyver jest świetnym materiałem do rozwinięcia go w jakąś dłuższą historię. Jak na razie obejrzałem wszystko co było do obejrzenia, ale cały czas czuję niedosyt. W obu seriach anime jak i filmach pozostało sporo do kontynuacji, ale jakoś nikomu nie chce się tego dokończyć. Jeśli ktoś uważa tak samo jak ja, to prosze pomóż mi robić zamieszanie wokół tego – może ktoś się zainteresuje :).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Dan0700 13.09.2007 17:53
  Wypasiówa
  Anime extra!! Odłądałem ze 5­‑6 razy i zakażdym razem jestem zachwycony. Polecam każdemu a zwłaszcza tym co oglądali film :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kappa 1.09.2007 22:02
  Całkiem, całkiem...
  Mnie również się podobało. Poza tym w dzieciństwie miałem 2 części na VHS amerykańskiego live­‑action Guyver, więc to anime musiałem obejrzeć koniecznie i było całkiem ok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Góral 1.09.2007 11:13
  Przyzwoite anime
  Nienawidzę serii z mechami, tudzież power armorami (czy jak by tego nie zwać), ale są 2 serie, w których kompletnie mi to nie przeszkadzało, a wręcz świetnie się bawiłem przy okazji oglądania anime. Pierwszym z nich jest Generator Gawl, a drugim właśnie Guyver. Seria wciągnęła mnie od pierwszych odcinków i nie miałem
  czasu na nudzenie się już do końca. Ja bym jednak polecił tą serię nie tylko jako zapychacz czasu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime