Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Highlander: The Search for Vengeance

 • Avatar
  A
  kapplakk 3.01.2010 18:45
  Dla maniaków akcji
  Takie produkcje jak Highlander zawsze mają zagorzałych przeciwników, których wkurza płytka i przewidywalna fabuła, kicz, schematyczność i tanie hollywoodzkie chwyty, oraz zwolenników uważających, że film niesie nie ze sobą dużą dawkę akcji i oto chodzi. Ja zaliczam się do tych pierwszych, ale film skierowany jest do drugiej grupy, dlatego nie zamierzam go krytykować. Natomiast wszyscy Ci, którzy przeczytają te komentarze będą mieć świadomość tego, co Highlander oferuje i w ten sposób osoby, które nie powinny go oglądać nie będą tracić czasu. Nie wystawiłem tej produkcji wysokiej oceny, bo jak dla mnie na nią nie zasługuje, bez względu na to co by o niej nie mówić, ale nie oznacza to, że fani tego typu nawalanko­‑strzelanek nie będą usatysfakcjonowani – wręcz przeciwnie.
 • Avatar
  A
  Rafaga 28.06.2008 23:11
  Ufff...
  Jako że zaliczam się do grupy ludzi, których potocznie nazwać by można „Siecz i Rąb: Na Czerwono”, określenia takie jak miałkość fabuły, czy odgrzewane kotlety itp., bynajmniej nie rażą. Zasiadając do Highlandera spodziewałem się dostać dużą dawkę akcji, z walkami na miecze na czele i to właśnie dostałem; a po skończeniu seansu, wyciągnąłem się w fotelu, ciarki przeszły mi po plecach i wypuściłem powietrze, wraz z nadmiarem emocji. Wad z mojego sieczkowatego punktu widzenia (poza wszędobylskimi „pekaesami”) nie dopatrzyłem się, dlatego ocena z mojej strony powinna wynieść 9­‑9+ na 10, ale jako że rzadko mam okazję wystawiać dziesiątki i wciąż jestem nakręcony adrenalinką, to daje bez najmniejszych wyrzutów sumienia
  10/10
 • Avatar
  A
  Kantor 2.09.2007 13:51
  Nie taki diabeł straszny...
  Film o niebo lepszy niż ostatnie części aktorskie.

  Highlander z założenia nie jest serią filozoficzną.
  To produkcja której sensem jest „komercyjna sieczka” zaprawiona głównymi bohaterami w łóżku (natury tego zarzutu już w ogóle nie rozumiem… za mali jesteśmy na szczyptę pikanterii kinie akcji!?).
  Z wymienionych przez recenzenta filmów Yoshiaki Kawajiri ten z pewnością prezentuje się najgorzej.
  Maniacy żądający nieustannej aplikacji animowanego „pokarmu duszy” będą zawiedzeni. Widzowie lubiący kino sensacyjne, potrafiący z dystansem usiąść przed telewizorem powinni być zadowoleni (nie wyłączajcie umysłu jak radzi recenzent :).
  W mojej skali – 7/10.
 • Avatar
  A
  Szuki 2.09.2007 13:43
  Amerykańskie anime?
  Przykra sprawa z tym Nieśmiertelnym. Widać, że jest to film robiony pod Amerykanina, efektowna sieczka i niewiele poza tym. Ale czy to wada? Czy człowiek musi bez przerwy siadając przed ekranem wysilać mózgownicę? Highlander jest prostą rozrywką która zyskuje na atrakcyjności dzięki formie, w jakiej się ją serwuje.

  Grafika – 9/10 – cholerne efektowna i bardzo charakterystyczna dla tego reżysera
  Muzyka – 8/10
  Fabuła – 3/10 – takie to głupie, że aż śmieszne
  Postaci – 2/10 – kolejne klony

  W sumie to podobało mi się. Takie tam siekanie, łupanie, ściganie i strzelanie. Cholera, ładne to wszystko i odmóżdżające ale o diwo bardzo zjadliwe. Taki odgrzewany kotlet, ale z dodatkami.

  Ku mojemu zdziwieniu – 5/10 – za grafikę i przyjemność z oglądania.