Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 8/10 grafika: 6/10
fabuła: 7/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 135
Średnia: 7,45
σ=1,66

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (mikolajp)

Wylosuj ponownieTop 10

Fullmetal Alchemist: Reflections

zrzutka

Przypomnienie wydarzeń z popularnej serii TV. Bardzo zgrabne i przyjemne.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Już na samym początku należy zastrzec, że ten odcinek specjalny jest przeznaczony li i jedynie dla osób, które mają za sobą całą serię – jest to bowiem skrót zawartych w niej wydarzeń. Opisywanie fabuły mija się z celem, przejdę więc od razu do oceny.

Przyznam szczerze, iż moja ocena może nie być wymierna. Fullmetal Alchemist jest jedną z moich pierwszych serii, mam więc do niej niejaki sentyment. Stąd też wysoka ocena Reflections. W gruncie rzeczy nie jest to nic specjalnego – ot, przypomnienie serii, ładnie opatrzone dialogami i tekstami z niej zaczerpniętymi. Jednakże oglądanie sprawiło mi ogromną przyjemność, bo naprawdę bardzo fajnym uczuciem jest przypomnienie sobie tytułu, który kiedyś się wręcz ubóstwiało. Po prostu wróciły stare wspomnienia. I zapewne osoby, które nie mają sentymentu do Fullmetal Alchemist, bądź te, które serię uważają za co najwyżej przeciętną, mogą spokojnie odpuścić sobie ten odcinek – nic nie stracą.

Całość została podzielona na kilka tematycznych części (np. opowiadających o homunculusach, Hughesie itp.), które podsumowują różne wątki anime. Pomiędzy kolejnymi odsłonami przypomnimy sobie openingi, co również jest miłą niespodzianką. Całość została wykonana bardzo zgrabnie i solidnie. Komentarze postaci naprawdę dobrze harmonizują z tym, co widzimy na ekranie.

Znakomite wrażenie zrobiła na mnie oprawa muzyczna, na którą nie zwróciłem uwagi podczas oglądania serii (jak się łatwo domyśleć – utwory są te same), a teraz wydała mi się dziwnie piękna. Więc i to jest kolejnym plusem odcinka. Ścieżka dźwiękowa już leci w moich głośnikach.

Cóż, trudno byłoby coś więcej napisać, ponieważ grafika, muzyka, postacie, fabuła i inne aspekty Fullmetal Alchemist zostały już omówione w recenzji samej serii, a Reflections nie różni się pod tymi względami. Mimo wszystko polecam gorąco wszystkim fanom tego anime, ale dopiero jakieś pół roku po jego obejrzeniu. To naprawdę bardzo miłe przeżycie, tak sobie powspominać serial, który kiedyś bardzo się lubiło.

mikolajp, 26 października 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: BONES
Autor: Hiromu Arakawa
Reżyser: Seiji Mizushima
Muzyka: Michiru Ooshima

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Fullmetal Alchemist: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl
Podyskutuj o Fullmetal Alchemist na forum Kotatsu Nieoficjalny pl