Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 5/10 grafika: 7/10
fabuła: 4/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 18
Średnia: 7,11
σ=1,63

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Enevi)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Kaleido Star: New Wings Extra Stage

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 25 min
Tytuły alternatywne:
  • Kaleido Star: Episode 52
  • Kaleido Star OAV
  • カレイドスター 新たなる翼-EXTRA STAGE-
Gatunki: Dramat, Komedia
Widownia: Shoujo; Postaci: Artyści; Miejsce: Ameryka; Czas: Współczesność
zrzutka

Dodatkowy odcinek serii. Tym razem coś dla fanów Rosetty Passel.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Sora Naegino udowodniła, że jest godna miana gwiazdy Kaleido Stage, odziedziczonego po Layli Hamilton, która z powodu kontuzji przeniosła się na Broadway. W przyszłości następczynią Sory może okazać się jej przyjaciółka, mistrzyni diabolo – Rosetta Passel, ponieważ właśnie ona jest kolejną osobą, która widzi Foola, ducha sceny Kaleido. Żeby jednak zdobyć rozgłos, wschodząca gwiazda musi mieć swój debiut. Szansą Rosetty staje się główna rola w nowym przedstawieniu O niezwykłej księżniczce, która się nie uśmiecha. Bohaterowie nie mogą się doczekać premiery i ciężko pracują, by wszystko wypadło jak najlepiej. Czy się uda? Sprawa komplikuje się, gdy Fool zostaje zmuszony do zmierzenia się ze swoją przeszłością, a Rosetta traci wiarę we własne umiejętności…

Od jakiegoś czasu tradycją stały się dodatkowe odcinki serii telewizyjnych, przedstawiające dalsze losy bohaterów. Nie inaczej jest i w tym przypadku. W ciągu 25 minut pojawią się niemal wszyscy bohaterowie Kaleido Star. Najwięcej miejsca otrzymuje wspomniana wcześniej Rosetta, więc ten odcinek przyciągnie zapewne głównie jej fanów. Od strony fabularnej ciekawostką może być jedynie niejasna przeszłość Foola. Co do pozostałych elementów: miałam nieodparte wrażenie, że skądś je znam. Jednym słowem, nic odkrywczego. Postaci również zachowują się w znajomy sposób, a strona techniczna prezentuje się identycznie, jak w Kaleido Star – te same piosenki i barwna grafika. Nic nowego.

Odcinek przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla fanów serii. Nie znaczy to jednak, że jego obejrzenie jest obowiązkowe. Jednak widzowie, którym do gustu przypadła rola rudowłosej mistrzyni diabolo powinni sięgnąć po ten odcinek – na pewno się nie zawiodą.

Enevi, 9 listopada 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: G&G Entertainment, GONZO
Autor: Jun'ichi Satou
Projekt: Fumitoshi Oizaki, Hajime Watanabe
Reżyser: Jun'ichi Satou, Yoshimasa Hiraike
Scenariusz: Reiko Yoshida
Muzyka: Mina Kubota