Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 6/10 grafika: 8/10
fabuła: 7/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 15
Średnia: 7,87
σ=1,15

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Enevi)

Wylosuj ponownieTop 10

Kaleido Star ~Layla Hamilton Monogatari~

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 51 min
Tytuły alternatywne:
  • Kaleido Star: Legend of Phoenix ~Layla Hamilton Story~
  • カレイドスター Legend of Phoenix ~レイラ・ハミルトン物語~
Postaci: Artyści; Miejsce: Ameryka; Czas: Współczesność
zrzutka

Layla Hamilton wyrusza w podróż, która ma jej pomóc w odnalezieniu własnej tożsamości. Ostatni rozdział Kaleido Star, poświęcony Złotemu Feniksowi.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Layla Hamilton, znana jako Złoty Feniks, była niegdyś wielką gwiazdą magicznej Kaleido Stage. Niestety, poważna kontuzja zmusiła ją do opuszczenia na jakiś czas sceny. Nie miała jednak zamiaru wracać. Przeniosła się do Nowego Jorku, by pracować w jednym z teatrów na Broadwayu, dając tym samym szansę na zaistnienie równie utalentowanej Sorze Naegino. Coraz większymi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie – Broadway i Kaleido Stage będą świadkami premiery dwóch różnych wersji spektaklu Złoty Feniks. Zarówno Layla, jak i Sora będą grały główną rolę i teraz ciężko pracują, by dopieścić każdy szczegół przedstawienia do perfekcji. Wszystko idzie zgodnie z planem, tym większe jest więc zdziwienie nowojorskiej grupy, która odkrywa, że ich gwiazda gdzieś zniknęła… Zagubiona Layla wybiera się w daleką podróż, nikomu nic nie mówiąc. Czy uda jej się znaleźć to, czego szuka? Zaniepokojona Sora rusza w ślad za przyjaciółką, a premiera tuż, tuż…

Niewątpliwie OAV z Laylą w roli głównej było miłym prezentem dla fanów Kaleido Star. Jest to całkiem udana i zgrabnie przedstawiona historia z elementami retrospekcji, mająca na celu przybliżenie jednej z głównych bohaterek serii. Layla, która z początku mogła się wydać arogancką i chłodną gwiazdą sceny, potem dała się poznać z trochę lepszej strony. Jednak twórcy uznali, że to za mało i postanowili dodać coś jeszcze. Trzeba przyznać, że im się udało. Należy jednak pamiętać, iż przedstawionych tu popisów akrobatów nie należy powtarzać w domowym zaciszu, a już tym bardziej na wycieczce rowerowej.

Na rozwój postaci (pomijając Laylę) nie ma co liczyć. Pojawiają się prawie wszyscy znajomi z serii, jednak większą rolę odegrają tu jeszcze Sora i Mai. Pozostali służą jedynie za tło. Zachowują się w znany sposób i są jak zawsze sympatyczni.

Poprawiła się natomiast strona graficzna. Mimo że niewiele się zmienia w projekcie postaci, to można zauważyć, że tła są dokładniejsze i ładniej wykonane, a kolorystyka jeszcze wyraźniejsza. Bohaterowie nabrali płynności w ruchach, podobnie jak otaczająca ich przyroda. Muzyka w dalszym ciągu niczym się nie wyróżnia, jednak towarzyszący końcówce utwór Golden Phoenix ~Nando demo~ w wykonaniu seiyuu Layli, Sayaki Ohary, warto zapamiętać.

Legend of Phoenix jest dobrym dodatkiem do serii i z pewnością ją wzbogaca. Powinni ją obejrzeć ci, którym spodobało się Kaleido Star. Pozostałych zachęcam najpierw do zapoznania się z serią telewizyjną, ponieważ bez jej znajomości oglądanie tej OAV nie ma większego sensu.

Enevi, 16 listopada 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: G&G Entertainment, GONZO
Autor: Jun'ichi Satou
Projekt: Fumitoshi Oizaki, Hajime Watanabe
Reżyser: Jun'ichi Satou, Yoshimasa Hiraike
Scenariusz: Reiko Yoshida
Muzyka: Mina Kubota