Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Code-E

 • Avatar
  A
  Elvalantanalasa 20.10.2011 12:27
  Inwazja czy najazd?
  Dlaczegóż to wszyscy tak zjeżdżają z góry na dół to biedne anime? Dla mnie seria otrzymała 10/10 i dodatkowo zaliczyłam ją do ulubionych. I to nie ze względu na fabułę, która moim zdaniem była dość ciekawą odskocznią od komedyjek romantycznych typu „ale ona ma cycory – hahahahaha”. Bardziej zainteresowała mnie sama tematyka, której dotychczas nie spotkałam nigdzie indziej. No i bohaterka – dziewczyna jak każda inna, stylizowana na grzeczną i mądrą dziewczynkę, gapowatą i głupiutką – jak to przystało na tego typu kanon. Do tego nieobyta w świecie elektroniki, choć niejednokrotnie sama chciałaby bawić się jak rówieśnicy w salonach gier, z komórkami itp. Do tego chłopak, absolutnie abstrakcyjny naukowiec nieobyty w kontaktach międzyludzkich, przez co niejednokrotnie popełnia dosyć zabawne gafy. Reszta bohaterów – co najważniejsze! – także posiada indywidualne cechy charakteru, które niekoniecznie się powielają. Trochę się rozpisałam, ale takowa moja opinia jest. Spojrzałam na to anime ze strony psychologiczno­‑socjologicznej i często śmiałam się jak opętana xD
 • Avatar
  A
  yasu 30.08.2011 18:45
  Eee... co?
  Nie rozumiem tak wysokiej oceny!
  Dawno się tak nie wynudziłam i naziewałam.
  Dla mnie naciągane 5/10, ale tylko dlatego że nie piłam kawy by przez to przejść…

  Ja osobiście się zawiodłam! Co to jest? Rozumiem że ma moce, że się boi je uwolnić itp. ale to chyba nie powód żeby ciągle popadać w histerie!
  Jedyne co zapamiętałam (oglądałam jakiś czas temu) to jej przerażenie, umiejętności i straszną nuuudeee.
  hakman4 słusznie zauważył że jest to wina słabego wykonania. Mam wrażenie że twórcy mieli pomysł ale albo nie potrafili go przedstawić, albo tworzyli to na czas bo mieli coś ciekawszego do roboty.
  Osobom które nie interesują się czymś prawie przeciętnym radze obejrzeć „inną robotę”.
  Jest w końcu tak wiele fenomenalnych serii ^^
 • Avatar
  A
  hakman4 5.03.2010 18:58
  zmarnowane....
  Ja uważam ,że zmarnowano te anime i jest słabe.Bohaterka przez swoje moce niszczy wszystko co elektroniczne…i nic innego ciekawego.Źle pokazali jej problem.
  Nie wiadomo skąd to ma.
  Ja miałem nadzieje,że jakoś będzie ćwiczyła tą swoja zdolność żeby niczego nie niszczeć,ale zawiodłem się.Bohaterka bywała to w stanie rozpaczy czy strachu przed innymi żeby nie uwolnić mocy.
  Choć dawno było to jeszcze pamiętam jakąś organizacje która chała ją pochwycić.
  Nudy… i jeszcze raz nudy.
  Pomysł był dobry ale wykonanie zostawia wiele do życzenia.5/10
 • Avatar
  A
  Shirase 16.02.2009 05:20
  Twarze
  Matko żesz….
  Ja rozumiem, że wygląd to nie wszystko.
  Ale zrobić z nich Dango? Jak patrzę to przypomina mi się taki budyniowaty jegomość, jakiś pokemon, nie pamiętam jak się nazywa.
  Zbytnio zajmujące to anime nie jest.
  Można obejrzeć jeżeli już naprawdę nie ma się nic innegi i dużo wolnego czasu. (Ja musiałem przerwy robić, bo nerwowo nie wytrzymywałem)
  IMO 2/10
  • Avatar
   Elvalantanalasa 20.10.2011 12:29
   Re: Twarze
   Cóż, nie mogę się z Tobą nie zgodzić, bo i mnie ubodło wybrakowanie twarzy bohaterów >.< Ale reszta to kwestia gustu ^^
 • xsarq 16.11.2008 21:16:36 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Kocic 23.11.2007 16:26
  Niedokończone
  Ta seria zdecydowanie urywa się w połowie… Wygląda jak by odcinków miało być dwa razy więcej i z jakiegoś powodu reszta nie powstała.
  Grrr…
  • Avatar
   kubek 31.12.2007 08:30
   Re: Niedokończone
   Seria nawet przypadla mi do gustu, nie jest idealna jednak to zakonczenie…w zasadzie to nie wyjaśnia nic, a fajnie by bylo wiedziec co si wydarzylo dalej…
   Pojawiają sie w sieci plotki o powstaniu drugiej serii, ale nie trafilem na nic oficjalnego.
   No jest jeszcze manga ukazujaca sie w Sunday GX
 • Avatar
  A
  Ypsilon 21.11.2007 19:59
  Potworny początek
  Obejrzałam dwa odcinki na tegorocznym Dojiconie i zrezygnowałam. Wyznanie Kotaro  kliknij: ukryte  miało brzmieć wzniośle i poważnie, a wyszło komicznie…
  • Avatar
   Avellana 21.11.2007 22:52
   Re: Potworny początek
   Nie będę twierdziła, że seria musi się podobać, więc powyższy komentarz oczywiście zostaje… Ale w ramach sprostowania dla osób, które nie oglądały: to nie była scena romantyczna. To była scena czysto komiczna… Sceny romantyczne to się pojawiły ładne kilka odcinków dalej.
   • Avatar
    Ypsilon 22.11.2007 15:34
    Re: Potworny początek
    Wiedziałam, że to nie ma być romantyczne, w końcu nic takiego jeszcze się nie wydarzyło. Słowa Kotaro rozśmieszyły mnie i również całą salę, ale jednocześnie miałam wrażenie, że twórcy usiłowali przedstawić sytuację zupełnie poważnie. A coś takiego zazwyczaj nie wychodzi żadnej serii na plus. Ale to dobrze, że Code E wcale nie jest takim złym tytułem, jak się z początku wydawało ;)
    • Avatar
     Kocic 22.11.2007 20:27
     Re: Potworny początek
     Ypsilon napisał(a):
     jednocześnie miałam wrażenie, że twórcy usiłowali przedstawić sytuację zupełnie poważnie.


     Powiem uczciwie, że bezwzględnie miałam wrażenie, że to jednak jest scena komiczna, jakoś nie dotarła do mnie nawet nuta powagi… jeśli już to pewna patetyczność, która miała tylko potęgować efekt komiczny, ale może ja to jestem skrzywiona :)