Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

bialyikar

 • Avatar
  A
  bialyikar 28.09.2017 22:57
  Komentarz do recenzji "Ajin"
  Irytowała mnie strasznie animacja w tej serii. Mam na myśli to jak czasami były animowane ruchy postaci, poruszały się one… bardzo płynnie (nie mam na myśli klatek na sek.), wręcz nienaturalnie płynnie :/ Ale to chyba właśnie przez CGI, nie najlepsze CGI.
  Co do samego anime, brutalność… nie wiem, może wynika to z ilości serii/filmów brutalnych, zahaczających o gore, ale nie uważam aby anime było jakoś przesadnie brutalne.
  Różnorakie zabiegi fabularne były też lekko z d**y. Coś w rodzaju, bohater powinien postąpić tak i tak, bo to jest w miarę logiczne, ale wybiera totalnie idiotyczne rozwiązanie. Jak dla mnie anime średnie, tak, co by się rozerwać i nic więcej.
  Na plus zaliczę muzykę, głównego antagonistę.
  Zobaczymy, może skuszę się na sezon 2, może będzie lepszy?
 • Avatar
  A
  bialyikar 6.12.2013 05:25
  Dlaczego ta seria jest tak wysoko oceniana?
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin"
  Anime nie było złe, ale dziwią mnie bardzo opinie w stylu: „Bardzo ale to bardzo wciągające anime.”, „Anime jedno z lepszych jakie miałam szanse zobaczyć…”, niewyobrażalnie świetna fabuła… Przecież fabuła tego anime jest prosta jak deska. Bo chyba w dobrej fabule nie chodzi o totalny brak wyjaśnienia czegokolwiek? Rozumiem pewne niedopowiedzenia, pozostawienie pewnych kwestii widzowi, ale bez przesady. Inną kwestią jest to, że anime jest przerwane w 1/3 historii??? Dobrze myślę? Pomijam oczywiście kwestię mangi, bo jej nie czytałem, ale nie o niej jest tutaj mowa. Jak już wspomniałem na początku, anime nie było złe, obejrzałem je za jednym podejściem, a gdzieś tak w połowie poczułem nawet to coś (ten dreszczyk :>), który czuję zawsze przy dobrym anime (chyba jeszcze mi się to nie zdarzyło przy serialach zachodnich?). Niestety jednocześnie w połowie zaczęło trochę opuszczać poziom. Jeszcze raz zadam to pytanie, dlaczego dla wielu osób fabuła jest tak dobra? Anime pozostawiło w zasadzie same pytania, człowiek męczy się z oczekiwaniem na ich odpowiedź (np. motyw klucza i piwnicy z początku serii), i w końcu się ich nie doczekuje. Może i jestem starej daty, ale naprawdę przez te wszystkie lata widziałem serie które mogą poszczycić się o wiele lepszą fabułą.