Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Chudi X

 • Avatar
  Chudi X 6.07.2018 15:22
  Komentarz do recenzji "Fate/Apocrypha"
  To jest tak jak z komiksami od Marvela i DC. W jednym Wolverine żyje, w drugim nie, a następnym jest gejem. Czyli alternatywny świat z własną historią. Nawet jeśli motyw wojny o Graala jest podobny, to reszta już nie.
 • Avatar
  Chudi X 3.06.2018 19:53
  Re: Koniec
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Gdzie obecnie Baalmon jest wprowadzony jako Perfect do linii Impomna? Za wyjątkiem przecieków na temat Digimon Pendulum Ver.20th, gdzie masz linię Impmon – MadLeomon – Baalmon – Beelzebumon. Nie wiem ile w tym prawdy, na swoje Pendulum jeszcze czekam, ma przyjść pocztą jakoś w czerwcu.

  Ten Beelzeebumon z Hacker's Memory to w ogóle dziwna sprawa, bo skoro akcja rozgrywa się w tym samym świecie, co w podstawowym Cyber Sleuth, to wychodzi na to, że jest to ten sam Beelzebumon, którego muszą załatwić Ami/Takumi aby uwolnić Dianamon. Chyba, że jest tam więcej Beelzebumonów.

  W Xross Warsach Digi Memory powstały od Digimonów, które pomogły ocalić DW – racja. Nie pamiętam tylko, czy niezależnie od swoich charakterów czy też nie. Z drugiej strony, skoro jesteś zły i dążysz do zniszczenia DW, to nie pomagasz go też ratować.

  W Digimon Savers: Another Mission grałem lata temu i już nie pamiętam szczegółów zbytnio, ale chyba za wyjątkiem Lilithmon, która była wpisana w Renamon Yumy to wszyscy pozostali DL byli źli i porywali dzieci, a pokonanie ich było wymogiem do odblokowania ewolucji u swoich partnerów/
 • Avatar
  Chudi X 3.06.2018 17:33
  Re: Koniec
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Relacje, relacje, relacje… Między digimonami i ich partnerami, między digi­‑wybranymi, którzy w międzyczasie nieco dojrzeli i ulegli naturalnemu procesowi dorastania, oraz między innymi postaciami.


  Jeśli za pozytywny rozwój postaci i relacji uważasz fakt, iż Agumona przerobiono na bezmózgiego zwierza, który myśli o jedzeniu w każdej (nawet najmniej odpowiedniej porze), to chyba inaczej interpretujemy rozwój postaci i relacje.

  Może w poprzednich seriach Agumon lubił jedzenie, ale jego egzystencja nie skupiała się jedynie na tym i Agumon był w stanie nawet samodzielnie obmyślić i zrealizować plan ucieczki z bazy Digimon Kaisera.

  Bohaterowie może dorośli, ale tu też bym polemizował. Twórcy wyraźnie nie przemyśleli niektórych kwestii – choćby genialny Koushirou, który potrafi tworzyć wirtualne przestrzenie, pomaga jakiemuś typowi z USA za pieniądze, w wyniku czego stać go na własny apartament, a dalej siedzi w liceum.

  No ale przynajmniej nie wrzucili Vamdemona jak w 02 ani jednego z 7 Demon Lordów jako głównego złego( tylko Tamers się tego ustrzegł robiąc z Beelzebumona atonera koniec końców po tej dobrej stronie… no i Xross to powtórzył tylko już całkowicie po tej dobrej stronie ).


  Tylko Beelzebumon z Xros Wars to nieco inny przypadek, bo według oficjalnych źródeł jest on osobny gatunkiem digimona i z tego powodu nie należy do Seven Great Demon Lordów. Nie wiem jak to dobrze do końca wytłumaczyć, to jest coś na zasadzie Pulse'a i Minuna z Pokemonów. W Xross Warsach jeszcze Leviamon był po dobrej stronie.
 • Avatar
  A
  Chudi X 5.05.2018 00:31
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  I po ostatniej części. Seria niewypał pod względem fabularnych bzdetów i nieścisłości oraz paskudnej grafiki. Szkoda, że pomysł na potencjalnie świetną kontynuację został zepsuty w taki sposób.
 • Avatar
  A
  Chudi X 1.10.2016 00:37
  Odcinek 1
  Komentarz do recenzji "Digimon Universe: Appli Monsters"
  Główny bohater to taki dość irytujący płaczek i słabeusz (nawet gorszy od Takato), ale partnera ma zacnego. Sam koncept to powtórka z ostatniej serii Xros Warsów w połączeniu z Pokemonami i Youkai Watch. Czyli niestety generalnie nic porywającego. Jak na pierwszy odcinek, który miałby zachęcić do oglądania dalszych wypada bardzo słabo. Ech…
 • Avatar
  Chudi X 24.09.2016 23:50
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Jak zareagowałaś na fakt,  kliknij: ukryte ? Osobiście zbierałem szczenę z podłogi. Oglądałaś poprzednie serie, bo reakcja też od tego dużo zależy.
 • Avatar
  A
  Chudi X 23.09.2016 23:57
  Confession
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Fabularnie jak do tej pory trzeci film z tri wypada naprawdę bardzo dobrze. Świetne relacje Digi z Wybranymi Dziećmi i doskonała, klimatyczna muzyka. Bardzo emocjonala część. Graficznie niestety bardzo posysa, zwłaszcza  kliknij: ukryte . I ten zaskakujący zwrot akcji na sam koniec filmu <3 Oby czwórka utrzymała poziom.
 • Avatar
  Chudi X 10.07.2016 00:57
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Kiedy dziewczęta płci męskiej tracą urok w serii magical girls to znak, że zbliża się zło lub studio jest do wymiany.

  Tak, ja ich szipuję od pierwszej serii. Coś musi być na rzeczy – inaczej twórcy nie dawaliby nam tego tak wyraźnie do zrozumienia (chyba, że tylko się droczą).

  Oczywiście, nie muszą to być brutalne i niekulturalne wyznania jak z polskich internetów  kliknij: ukryte  lub jak z polskich kabaretów  kliknij: ukryte  tylko coś raczej spokojnego. Jednak, jak w ostatnim odcinku któryś z nich wyskoczy z tekstem  kliknij: ukryte  to chyba się przekręcę.

  Tak, atmosfera była gęsta i napięta. Dusiła widza niczym para ze zbytnio nagrzanej łaźni…
 • Avatar
  Chudi X 10.07.2016 00:16
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Pod zaznaczonym fragmentem Twojego komentarza.

  Te twarze podczas transformacji są takie krzywe i kanciaste. Sekwencję przemiany w pierwszej serii mogłem oglądać dłuuugo i do znudzenia, w drugiej tak wesoło nie jest.

  Czy tylko mnie się wydaje, że Yumoto urósł? Jakiś taki większy się wydaje (albo zbyt dokładnie mu się nie przypatrywałem w poprzedniej części).

  Mam nadzieję, że Atsushi i Kinishirou dość szybko powiedzą sobie, że się kochają itp. takiego napięcia jak podczas sceny w łaźni drugi raz chyba nie zniosę.
 • Avatar
  Chudi X 9.07.2016 23:54
  Re: Odcinek 1, czyli Kich-nan, klepsydry i wiewiórki xD
  Komentarz do recenzji "Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love! Love!"
  Za to coś niedobrego stało się z kreską. Wiedziałam, że zmiana studia to będzie błąd… Kreska stała się jakaś taka kanciasta i krzywa. W pierwszej serii też nie była idealna, ale robiąc screeny, nie widziałam aż tak dużo dziwnych twarzy, krzywych rąk i nóg… Zwłaszcza to w przemianach widać, które były przecudowne, a teraz kreską straszą prawie jak Crystal (zwłaszcza te zbliżenia z perspektywy na ręce i nogi w przemianach i przemowach… Takie rzeczy to powinny być zabronione, bo po prostu nie umieją tego rysować O.o) Czyżby ktoś z Crystala maczał w nich palce?! SKANDAL! xDDDD Nie no, aż tak źle nie jest. Kolorki, światła, brokaty, błyski, ruchy – wszystko jest wspaniale. Mur u Io mnie zachwycił – najpierw gejowska tęcza, teraz gejowski… mur! xD Du… znaczy sięęęę, przemiana Yumoto mnie zabiła. Jak Usagi! No stara dobra Sailor Moon! Te pozy, te ruchy… te piórka, te skrzydełka… nie wiem, czy to bardziej mi się kojarzy z Super Sailor Moon czy Eternal Sailor Moon, ale jest „ruchowo i pozowo” bardzo podobnie! I w sumie tak powinny wyglądać przemiany w nowej Sailor Moon, a nie te koszmarki z Crystala, gdzie Usa lata jak ta bezwładna szmaciana lalka -.-' Seria – parodia – a z tak ważnymi rzeczami jak przemiany poradziła sobie miliard razy lepiej niż Crystale, i to nie tylko dlatego, że nie ma komputerówy, tylko właśnie dlatego, że ruchy i pozy są cudowne.

  Muzyka w przemianach też jest gorsza – niby podobny ten „Love Mejking”, ale już nie tak cudowny jak stary… i słabo go słychać, albo ja głucha jestem O.o Ale jak słabo słychać, to i ciężko się muzyką rozkoszować, poznać ją i w ogóle. Opening mi się podoba, nie tak bardzo jak pierwszy,


  Podpisuję się pod tym obiema rękami, nogami i wszystkimi mackami.
 • Avatar
  Chudi X 30.06.2016 07:50
  Re: Broń nas panie Boże przed następną serią jak najdłużej xD
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Główna bohaterka w końcu i to na dodatek uwzględniona w tytule mangi/anime. Poniekąd jestem w stanie zrozumieć pretensje, jednak z drugiej strony wygląda to tak jakby mieć pretensje, że w Naruto wszystko skupia się na Naruto, a na reszcie ekipy w mniejszym stopniu…
 • Avatar
  Chudi X 28.06.2016 20:33
  Re: Broń nas panie Boże przed następną serią jak najdłużej xD
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Magia Kryształowego Tokio i tyle. Skoro Sailor Moon jest w stanie przeprowadzać kompleksowe usługi budowlane, to co tam z podglądaniem tego, co dzieje się z dziewczynami. Pewnie w tych wszystkich kolczykach, diademach i brożkach mają jakieś kamerki poukrywane…
 • Avatar
  A
  Chudi X 27.06.2016 21:23
  Wielki finał
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Nareszcie koniec. Odcinek, na który najbardziej czekałem, a zbędne przedłużenia i przeciągania w poprzednich tylko mnie irytowały.

  Zło, mrok i zniszczenie, Sailor Saturn ma zrobić swoje, Sailor Moon wraca do gry, a w tle leci ten badziewny opening. Twórcom anime powinni przyznać dożywotni tytuł zabójców klimatu.

  Dziewczyny w końcu dostały moje ulubione wersje mundurków. Uwielbiam te długie kokardy <3

  Zaskakujące jest, że Harukę, Michiru i Stesunę nagle aż tak bardzo zaczął interesować los Saturn, która chciała się poświęcić, aby wyeliminować Wielkiego Złego. Jeszcze kilka odcinków temu były skłonne ją wyeliminować. xD

  Finałowa „walka” była taka krótka, szkoda. Mogliby się bardziej postarać (nie pamiętam, jak to wyglądało w mandze, czytałem ją lata temu, a aktualnie nie mam dostępu do swoich mang, aby sprawdzić).

  Super Sailor Moon mesjaszem nardów! Możliwość odbudowania zniszczonego miasta jest taka wypasiona! Ciekawe, czy umie też robić natychmiastowe remonty?

  Niestety, będzie seria z Pegazem. Chciałbym, aby zamknęli ją w jak najmniejszej liczbie odcinków i szybko przeszli do Sailor Stars.
 • Avatar
  Chudi X 23.04.2016 00:57
  Re: Odcinek 3
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  A to Kaorinite oznajmiająca nam, co się stało w tym odcinku:

  A więc wojowniczki pokonały wybrakowanego daimona na oczach tej zarozumiałej dziewoi?

  Nie, wcale nie zauważyłyśmy ._. MUSIAŁA nam powiedzieć, inaczej byśmy się kapli, że to się stało xD


  Ty się śmiej, takie cuda odstawiali w niemal wszystkich komiksach Marvela z lat 60­‑70 z hakiem.

  "- Widzę Stwora, chyba jest na mnie wkurzony, bo niszczy wszystko na swojej drodze maszerując w moim kierunku.

  -To Iron Man! Ale jestem na niego wkurzony za to zostawienie mnie na pustynia. Zaraz mu dowalę.”

  W jaki dzień jest premiera nowego odcinka Crystala? Jakoś nigdy nie mogę trafić.
 • Avatar
  Chudi X 7.04.2016 23:00
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Obejrzałem. Moje uszy dostały raka po wysłuchaniu openingu, a rak to po hiszpańsku el cancer (jak mawiał Deadpool). Już wiem, aby nigdy w życiu nie powtórzyć tego błędu. Ending jest super – najlepsza część tego anime. Reszta jest tak nijaka, że nawet mi się nie chce o niej pisać.

  Tylko czy przypadkiem Mamoru nie zabrał ze sobą Umino i Naru, aby dziewczyny mogły się spokojnie transformować?
 • Avatar
  Chudi X 5.04.2016 20:16
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Co proszę? Haruka nie jest już dziewczyną, którą wszyscy mylą z facetem lecz facetem?
 • Avatar
  Chudi X 5.04.2016 20:03
  Komentarz do recenzji "Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal Season III"
  Jowisz ma drewno w japońskim zapisie kanji i na dobrą sprawę jest to drugi z żywiołów Minako, więc autorka kombinowała z kosmologią jak się tylko da.
 • Avatar
  Chudi X 4.04.2016 10:47
  Re: Oryginalność? Nie znam tego.
  Komentarz do recenzji "Boku no Hero Academia"
  Ja tu cały czas dyskutuję z punktu widzenia anime ;-)


  Dorzuciłbym do tej dyskusji Heromana, ale widziałem go tak dawno, że pamiętam tylko ogólny zarys.
 • Avatar
  Chudi X 4.04.2016 10:24
  Re: Oryginalność? Nie znam tego.
  Komentarz do recenzji "Boku no Hero Academia"
  Tak przy okazji, tego wątku nie było jeszcze w żadnej serii ze wspomnianych przeze mnie serii. Były szkoły dla ludzi z supermocami, nie dla superbohaterów.


  W anime rzeczywiście się z czymś takim nie spotkałem. Jednak jeśli chodzi o komiksy, to wystarczy sięgnąć po „Avengers Academy”, gdzie kształcą młodych ludzi, aby w przyszłości mogli potencjalnie zostać członkami Avenger i wiedzieli jak posługiwać się swoimi zdolnościami itp.

  Superbohaterowie działający dla rządu. Też było, nie w anime. Choćby kanadyjskie Alpha Flight z komiksów Marvela.

  Superbohaterowie celebryci? Tu już będzie trudniej, przynajmniej w uniwersum Marvela. Niektórzy bohaterowie tak często wypowiadają się choćby w TV, że trudo stwierdzić, czy to z racji wykonywanych zajęć czy parcia na sławę.

  Jeśli patrzymy w spektrum ogólnych konwencji i pomysłów, to Boku no Hero Academia oryginalne nie jest, jeśli patrzymy przez pryzmat produkcji tylko i wyłącznie japońskich to wręcz przeciwnie.
 • Avatar
  Chudi X 4.04.2016 10:10
  Re: Oryginalność? Nie znam tego.
  Komentarz do recenzji "Boku no Hero Academia"
  No a jak spytam Cię o wymienienie superbohaterów, którzy nie mają supermocy, to ilu ich będzie? I zakładam, że „inne media wciąż się nie liczą” co?


  Batman – gadżety i pieniądze to nie supermoce

  Iron Man – jak wyżej

  Czarna Wdowa – przeszłą zaawansowany trening i ma gadżety, supermocy brak

  Hawkeye – jak wyżej.

  I mógłbym tak jeszcze powymieniać
 • Avatar
  A
  Chudi X 13.03.2016 01:16
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Tragedia. Czekałem z niecierpliwością trzy miesiące – dostałem badziewne odcinki o onsen i szkolnym festiwalu, które tylko zapychają serię i nie wnoszą nic do fabuły.

  Zgodnie ze wszystkimi trailerami z ostatnich miesięcy pojawił się Digimon Kaiser. W środku słonecznego dnia. Zacieniowany ile animacja pozwoliła. Posiada generator mroku, czy jak?

  Reakcje głównych bohaterów, którzy zobaczyli swojego znajomego w złej wersji drętwe i nierealne. Zresztą, tam nie było żadnych reakcji na dobrą sprawę. Normalni ludzi spróbowaliby skontaktować się z Daisuke, Iorim albo Miyako a nie przyglądali się biernie.

  Zresztą, zachowanie Kaisera też było jakieś dziwne.  kliknij: ukryte 

  Zapowiadane ewolucje Gomamona i Palmon oczywiście się pojawiły, tylko bez żądnych większych uzasadnień. I jeszcze jakimś cudem bohaterowie odzyskali herby. Oczywiście nie wyjaśniono nic.

  Nieliczne plusy nowych odcinków – Seven w wykonaniu Koujiego Wady jako ending, Gomamon i Hikari, która w tej serii zaczyna mieć jakiś charakter.
 • Avatar
  A
  Chudi X 1.03.2016 13:12
  Komentarz do recenzji "Digimon Xros Wars: Toki o Kakeru Shounen Hunter-tachi"
  Gdyby czepiać się słówek, można zauważyć, że nie chodzi już o „oswojenie” digimonów (Tamers) czy też ich „uratowanie” (Saviors).


  Savers?

  Pomimo upływu lat, w mojej opinii nadal jest to najgorsza część Digimonów. Kopiowanie z Pokemonów, reckykling pomysłów ze starych serii, charaktery postaci nierozwinięte, fabuły brak. Jednak to, co bolało mnie i boli do tej pory, to wszystkie te zapowiedzi w gazetach, które mówiły o podróżach w czasie i powrotach legendarnych herosów ze starych serii. Spodziewałem się anime opartego głównie na takim motywie, a wyszło jak wyszło.
 • Chudi X 23.11.2015 23:03:38 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Chudi X 23.11.2015 23:02
  Re: Rozczarowanie
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Tam zaraz dwie pary ust. Ten gruby tyłek Patamona, gdy Takeru rozmawia z Koushirou o ubraniach na zawsze pozostanie w mej pamięci.

  Sprawy związane z Koushirou są bardzo naciągane i niewiarygodne, nawet jak na standardy Digimonów.  kliknij: ukryte  Zastanawia mnie, jedno. Skoro jest takim genialnym informatykiem/technikiem to dlaczego nadal chodzi do liceum. Z jego możliwościami spokojnie mógłby prześcignąć Jou i dostać się na uczelnię techniczną lub otworzyć własny biznes.

  Plakat reklamujący drugą część już wyszedł, zapowiedzieli nim pojawienie się  kliknij: ukryte 

  Zgadzam się, rysunki na plakatach są o wiele lepsze. Nawet ten z drugiego filmu prezentuje sie doskonale, choć jakość jego zdjęcia pozostawia wiele do życzenia.
 • Avatar
  Chudi X 21.11.2015 17:08
  Komentarz do recenzji "Digimon Adventure tri"
  Nową animacją kupili mnie totalnie.


  Miało być „nową animacją ewolucji”.