Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Zegarmistrz

 • Zegarmistrz 19.04.2011 13:25:28 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 17:23
  Re: Podsumowanie
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Oraz jeszcze tak zwane „serie ambitne” gdzie flaki, cycki i trudne tematy służą za kamuflaż dla wewnętrznej miałkości i płycizny intelektualnej. Ostatnimi czasy tego typu komcie są rzadkie, bo od paru lat cycmajtki są popularniejsze od emo­‑gothów.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 17:08
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Zaryzykowałbym odpowiedź, że JJ dostrzega.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 11:40
  Komentarz do recenzji "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009]"
  Literówka. Taki jest efekt siedzenia przed kompem do drugiej w nocy i pisania recenzji.
 • Avatar
  Zegarmistrz 11.04.2011 08:29
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Kosiarka jest droga bo wyprodukował ją kiepski producent z drogich, ale nie spełniających żadnych norm materiałów wyznaczając przy tym nierozsądnie wysoką marżę. Zacina się przy wjechaniu na kępkę mleczy. Dlatego tak dużo kosztuje, choć to złom.

  Tak samo jest z Fractales: to bezrefleksyjny hymn pochwalny ku czci ekoterroryzmu. Głupota na zupełnie innym poziomie niż Aika.

  Ad 3 akapit: Zasadniczo niewiele z tego, co powiedziałeś zrozumieliśmy, oprócz tego, że A) To bełkot B) Wiesz od nas lepiej, jak mamy prowadzić stronę C) Jesteś okropnie zarozumiały, ale to nie mój problem, nie ja muszę z tobą mieszkać. Nie wiem jak innym, mi poprawiłeś samopoczucie.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.04.2011 22:07
  Re: A mi nie! Troll attack!
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Ja chciałbym zauważyć, że porównywanie ocen Agent Aika do ocen Fractales jest delikatnie mówiąc głupie. Aika jest bieliźniarską komedią akcji, Fractales: serią z gatunku ambitnych. Obie oceniane są na podstawie zupełnie innego zestawu cech.

  To tak, jakby się pytać „czemu ta beznadziejna kosiarka do trawy dostała takie niskie oceny, skoro ten młotek, pozbawiony wszelkich części mechanicznych dostał takie wysokie? Przecież jest obiektywnie gorszy, bo nie kosi trawy!”
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.04.2011 10:46
  Prawda:
  Komentarz do recenzji "Fractale"
  Prawda jest taka, że redakcji podobało się to anime i sugerując się myanimelist, gdzie prawie 6K ludzi dało Fractales 7,5 też nie chciała się wychylać i zamierzała dać 7,5.

  Niestety w nocy był telefon z Kremla i prikaz: Polaczkom na pohybel Fraktalez zjechać! Tak więc stąd te oceny.

  Co do grona redakcyjnego to faktycznie rozrosło się ponad miarę. Ale to nie nasza wina, że Putin z Miedwiediewem musieli gdzieś swoje pociotki upchnąć. Był telefon z Kremla i prikaz: zatrudniać!

  Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia okażą się pomocne.
 • Avatar
  Zegarmistrz 2.04.2011 14:28
  Re: Bezsensowna recenzja
  Komentarz do recenzji "Lucky Star"
  Jest takie stare powiedzenie: Tylko krowa nie zmienia opinii.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 29.03.2011 08:28
  Równia pochyła
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index 2"
  Mam niestety mieszane uczucia co do tej serii. Zaczęła się przyzwoicie, potem niestety zjechała na tą mniej interesującą połowę uniwersum i te mniej charyzmatyczne postacie. Ostatni łuk miał potencjał, żeby to naprawić. Jednak niestety utonął w plotholach. Efekt jest niestety taki sobie.

  Spory minus.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.03.2011 19:21
  Komentarz do recenzji "Air"
  Fakt. Masz racje, moja wina. Nie zrobiłem reserszu, tylko pisałem z głowy. Złe nawyki dają o sobie znać.

  Poprosiłem już Avellane, żeby poprawiła po mnie.
 • Avatar
  Zegarmistrz 10.03.2011 11:05
  Re: Kolejna niepotrzebna recenzja
  Komentarz do recenzji "Air"
  A poza tym czy recenzent uważa, że Kanon 2006, Clannad i Angel Beats są lepsze niż Air ?

  Tak, dokładnie.

  Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze dwa. Trzeciego nie widziałem.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 24.02.2011 12:07
  Dobre, ale dla nikogogo
  Komentarz do recenzji "Seitokai Yakuindomo"
  Anime jest bardzo dobre, ale tak naprawdę strasznie hermetyczne. Wykorzystuje dość typowy pomysł „on jeden sam w szkole pełnej ślicznotek” i rozprawia się z nim w sposób niezwykle brutalny, już z miejsca atakując seriami intymnych problemów i zboczeń.

  Zasadniczo podobać się może tylko dwóm typom osób. Będą to:

  - hardkorowi fani mangi i anime, zmęczeni już trochę typowymi wzorcami szkolnego romansu, rozumujący głębszy przekaz i kontekst kulturowy żartów.

  - prostacy, których bawią dowcipy o podpaskach.
 • Zegarmistrz 20.02.2011 16:38:12 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.02.2011 19:43
  Re: Aż dziw bierze, że ...
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index"
  System oceniania na Tanuki jest fraktalny, a nie binarny. Zauważ, że każda seria ma szereg wyróżników, gatunków i innych dodatkowych informacji. Ma to zapobiec mierzeniu ze sobą totalnie nieprzystających rzeczy.

  Taka sama ocena dla serii akcji nie jest tożsama z oceną dla komedii, okruchów życia, wywodu filozoficznego i wielu innych.

  Jeśli coś otrzymało wysoką ocenę, to nie dlatego, że jest / nie jest ambitne, tylko dlatego, że jest dobre w swojej niszy.
 • Zegarmistrz 16.02.2011 19:28:58 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.02.2011 18:16
  Re: Aż dziw bierze, że ...
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index"
  Słownik języka polskiego PWN napisał(a):
  logika
  1. «dyscyplina naukowa zajmująca się regułami poprawnego myślenia i wnioskowania; w węższym znaczeniu: logika formalna»
  2. «poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo­‑skutkowych»
  3. «prawa i mechanizmy rządzące jakimiś zdarzeniami»


  Logika jest komuś obca = poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo­‑skutkowych jest mu obce = jest głupi.

  Sebastian napisał(a):
  Podsumowując bardzo dziwnie komentujecie moje racje – ja odnoszę się do wszystkiego – a osoby polemizujące ze mną próbują znaleźć luki w moim rozumowaniu. Jak nie da się ich znaleźć to wymyślają własne racje i mi je przypisują.


  Dokładniej rzecz biorąc: biorę twoje poglądy, znajduje w nich luki logiczne, a następnie dokonuje ich redukcji do absurdu.
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.02.2011 17:03
  Re: Aż dziw bierze, że ...
  Komentarz do recenzji "Toaru Majutsu no Index"
  Sebastian napisał(a):
  Zegarmistrz – nie zrozumiałeś co napisałem – po pierwsze nie myl głupoty z brakiem logiki, po drugie nie napisałem nic o chamstwie – na siłę nad interpretujesz dochodząc do przesady.


  Ok, przyjrzyjmy się temu, co napisałeś:

  Sebastian napisał(a):
  w obecnych czasach kultura osobista i logika są czymś obcym


  Przypomnijmy, że padło to w kontekście użytkowników, którzy wystawili wysokie oceny Toaru Majutsu no Index.

  „Kultura osobista (...) jest czymś obcym” => Osoby oglądające taką serię, jak TMNI pozbawione są kultury osobistej => Osoby bez kultury osobistej = Chamy => Osoby oglądające TMNI to Chamy.

  Tak samo można wyprowadzić i inne twierdzenie:

  „logika jest czymś obcym” => Osoby oglądające TMNI nie potrafią myśleć logicznie => Brak umiejętności myślenia logicznego = Głupota => Osoby oglądające TMNI to głupki.

  „w obecnych czasach kultura osobista i logika są czymś obcym (w kontekście osób wystawiających wysokie oceny TMNI)" => To chamy i głupki.

  A co do reszty twojego posta, odwagi i innych takich. Wiesz, ja może oprócz anime niewiele oglądam, ale na ten przykład sporo czytam. Książki z dziedziny historii społecznej, prace filozofów, głównie tych już dawno zmarłych, religioznastwo… Takie mam hobby. Więc można powiedzieć, że spędziłem trochę czasu po ambitniejszej stronie życia. I jakoś TMNI mi się podoba.
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 25.02.2010 19:12
  Dałem 10 na 10
  Komentarz do recenzji "Sengoku Basara"
  ...mimo, że anime mi się nie podobało.

  Sengoku Basara jest bardzo dobrą produkcją ze znakomitą grafiką i animacją (za to właśnie 10/10) i dość zgrabnym scenariuszem. Niestety jest też filmem zupełnie nie w moim guście. Ogromne (nadmierne wręcz) efekciarstwo serii, bardzo duża umowność zarówno zdarzeń, jak i postaci oraz okropna hałaśliwość tych ostatnich sprawiają, że mam problemy ze strawieniem tej serii (i że w końcu rzuciłem ją w połowie). Cóż, chyba jestem za stary na anime, ale jednak wolę realistyczniejsze produkcje.
 • Avatar
  Zegarmistrz 16.11.2009 11:38
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "Saki"
  Nie jesteśmy żadnymi wyroczniami. Jesteśmy fanami, którzy za darmo i z potrzeby serca dzielą się swoimi wrażeniami z obejrzanych serii z innymi fanami. Jeśli ktoś posiada odmienne spojrzenie otrzymał od nas szereg narzędzi za pomocą których również może się swoją opinią podzielić: począwszy od ocen, przez komentarze, forum, na recenzjach alternatywnych kończąc.

  Powiem szczerze: nie wiem, jak reszta redakcji, ale ja nie mam potrzeby serca, żeby za darmo i całkiem bez motywów kłamać. Co więcej: nie robiłbym tego nawet za pieniądze. Jeśli więc uważam, że jakieś anime jest do kitu, to o tym całkowicie szczerze powiem. Nie zacznę więc wciskać ludziom bzdur tylko dlatego, żeby zrobić Ci przyjemność.

  cpt. Misumaru Tenchi napisał(a):
  złych serii nie ma (...) Są tylko źli recenzenci


  Powtórzę siebie. Pamiętam, jak w Kawaii niektórzy redaktorzy recenzowali niektóre serie. Podchodzili do nich właśnie z tym założeniem, potrafili znaleźć we wszystkim zalety więc wychwalali pod niebiosa biusty bohaterek i ich kształty, niewiele tylko brakowało, żeby zaczęli wyliczać, na widok których oddali się grzechowi Onana… Aż wstyd człowiekowi było czytać takie teksty.

  Co więcej te recenzje miały wyjątkowo niską wartość. Z opisu Magic Knight Rayerth nic bym nie zrozumiał, gdybym wcześniej nie oglądał serii, to samo tyczyło się Saber Marionette. Megami Paradise, zgodnie z recenzją OAV niemalże wybitne okazało się kiepską ekranizacją słabego hRPG… Wyliczać można by bez końca…

  Dlatego też takiemu podejściu mówimy stanowcze „Nie”!

  PS. Nie uważam, żeby Kawaii było złą gazetą. Przeciwnie, w jego zespole znajdowało się wielu świetnych autorów jak np. Ina The Blue czy Krasnoludka. Niestety jeden czy dwóch nie było świetnymi autorami.
 • Avatar
  Zegarmistrz 15.11.2009 11:32
  Re: ...
  Komentarz do recenzji "Saki"
  Ok! Od dziś będziemy wyłącznie chwalić serie, które mi się nie podobały.
 • Avatar
  Zegarmistrz 13.11.2009 13:03
  Re: słaba recenzja
  Komentarz do recenzji "Saki"
  Ja się zgodzę z Avesem. Pamiętam, jak w Kawaii niektórzy redaktorzy, którzy byli niewątpliwymi fanami niektórych gatunków recenzowali swoje serie. Podchodzili do nich całkowicie bezkrytycznie, wychwalali pod niebiosa biusty bohaterek i ich kształty, niewiele tylko brakowało, żeby zaczęli wyliczać, na widok których oddali się grzechowi Onana… Aż wstyd człowiekowi było czytać takie teksty.

  Co więcej te teksty miały wyjątkowo niską wartość. Z opisu Magic Knight Rayerth nic bym nie zrozumiał, gdybym wcześniej nie oglądał serii, to samo tyczyło się Saber Marionette. Megami Paradise, zgodnie z recenzją OAV niemalże wybitne okazało się kiepską ekranizacją słabego hRPG… Wyliczać można by bez końca.

  Dlatego też stoję na stanowisku, że recenzjom pisanym przez fanbojów należy powiedzieć stanowcze NIE!
 • Avatar
  A
  Zegarmistrz 3.12.2008 19:35
  Źle. Nawet bardzo źle...
  Komentarz do recenzji "Slayers Revolution"
  Czekałem na to anime, nawet z pewnym, że tak powiem optymizmem, który nie minął nawet po dwóch pierwszych odcinkach, dość średnich zresztą. Po ich obejrzeniu byłem pewien, że całość się jeszcze rozkręci: przeciwnie. To były najlepsze momenty tej serii. Potem było już tylko gorzej, aż tak źle, że odpadłem od serii przy siódmym epizodzie.
 • Avatar
  Zegarmistrz 19.08.2007 12:47
  Re: Lekka przesada
  Komentarz do recenzji "Tokko"
  keev napisał(a):
  Nie przesadzajmy, projekty postaci nawet na zaprezentowanych screenach nie wyglądają aż tak tragicznie jak przedstawia to Recenzent.


  Bo to są postacie na screenach, w dodatku małych, ciemnych i niewyraźnych, wreszcie wybieranych tak, żeby były ładne. Niestety na ich podstawie trudno powiedzieć coś więcej o samym anime. Tym bardziej, że screeny się nie ruszają, więc nie widać na nich, jak słaba jest animacja.
 • Avatar
  Zegarmistrz 3.08.2007 23:10
  Re: O Anime
  Komentarz do recenzji "Love Hina"
  Przez większość czasu Narusegawa używa szkieł kontaktowych.
 • Avatar
  Zegarmistrz 1.08.2007 00:25
  Re: to było 6 lat temu
  Komentarz do recenzji "Rave Master"
  staruszka napisał(a):
  ciężko ocenić anime sprzed 6 lat kiedy nie patrzy się z perspektywy całości rynku z tamtego okresu i trochę bez sensu porównywać jakość animacji z tym co mamy obecnie ( do tego ilość uwag o wysokości budżetu trochę wypacza obraz. doprawdy, ciekawe czy autor ma jakiekolwiek dane liczbowe na ten temat )


  Pisząc recenzje zawsze zakładam, że mój czytelnik będzie osobą żyjącą w tym samym momencie, w którym mój tekst zostanie opublikowany i szukającą rozrywki godnej czasów, w której żyje, a nie pracownikiem muzeum, albo podróżnikiem w czasie, władnym cofnąć się o sześć lat.

  Nawiasem mówiąc, nawet, gdyby mój czytelnik był władny o te 6 lat się cofnąć w czasie, to w wypadku Rave by mu to nie pomogło. Rave ma grafikę na poziomie roku 1997­‑8, a nie 2001.