Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Ancietejka

 • Avatar
  Ancietejka 2.08.2021 17:55
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Jesteś okopana na swoim stanowisku i wierząca we własne zdanie nie jest w stanie spojrzeć na coś obiektywnie.


  Okopana? Chyba nie myślałeś, że po dwóch­‑trzech twoich komentarzach klasnę w kolano i krzyknę „chryste, on ma rację, Odd Taxi wcale mi się tak bardzo nie podoba jak myślałam, muszę obniżyć ocenę!”. <wzdech>
  Oczywiście, że wierzę w swoje zdanie, to nic złego. Nawet jak byś trafił z argumentami, ba, gdybyś podał je ze sto, swojej opinii bym nie zmieniła. Odd Taxi jest wspaniałą pod każdym względem serią, sprawiło mi sporo frajdy podczas oglądania, zmusiło do myślenia, analizowania po wiele razy wątków/zachowań postaci.

  Sama w recenzjach często czepiasz się najmniejszego drobiazgu bo „nierealistyczny harem” bo „coś tam” całkowicie subiektywnie a tutaj ignorujesz.


  No, czepiam się (a kto nie?), ale dlaczego miałabym się czepiać w OT, skoro seria mi się w całości podobała i nie dostrzegam żadnych poważnych wad ( kliknij: ukryte  za takową nie uważam) w anime?

  Niebezpiecznie zbliżasz się w kierunku wycieczek osobistych – proszę, zachowajmy poziom dyskusji i nie dawajmy Avellanie czy ICe powodów do moderatorskiej reakcji. ;( Choć w sumie ja powoli kończę, tylko jeszcze dwie sprawy:

   kliknij: ukryte 

  W sumie przypomniało mi się  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 


   kliknij: ukryte 

  Ale wymiana zdań była ok. Może kogoś dzięki temu to anime zainteresuje.


  Oby!
 • Avatar
  Ancietejka 2.08.2021 14:40
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Po prostu jak ktoś się bawi w kryminał to niech będzie kryminał a nie jakieś grzeczni panowie którzy nie potrafią być bezwzględni i skuteczni a kreują się na takich.


  Po pierwsze – nie wydaje mi się, by ktokolwiek w cokolwiek się tu bawił, tylko porządnie podszedł do roboty. Trochę lekceważący ton z twojej strony.
  Po drugie – Odd Taxi nie jest kryminałem. :P To mieszanka różnych gatunków, głownie oznakowana jako mistery, plus dramat, psychologiczne, może na upartego też thriller i sensacja, trochę też komedii, chyba też nawiązania do filmu noir (choć na tym ostatnim się nie znam; otagowanie jako okruchy życia, które jest na Tanuki, nie uznaję). Spojrzałam na kilka większych stron i nigdzie OT nie jest oznakowane jako kryminał, choć elementy takowego też się jakieś znajdą.
  Po trzecie – nazywanie kliknij: ukryte  grzecznymi… dobre! No nie, nie, nie, nie… Są jak najbardziej bezwzględni, po prostu popełniają też błędy, podejmują złe decyzje (plus mają dobrze przygotowanych przeciwników), poza tym wiedzą, że największa brutalność (zabójstwo) nic im nie da.

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Powiem jednym słowem – nadinterpretacja (jedynie  kliknij: ukryte  się zgadza).

   kliknij: ukryte 

  Pierwsze i ostatnie zdanie – kolejna nadinterpretacja, nie mająca żadnych podstaw. Nie wiem, skąd ty bierzesz takie widzenie postaci. Środkowe zdanie – co niby miał zrobić, jak o niczym nie wiedział?  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 
  Ech, ale już zostawmy temat – ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Porównujesz wątki, które wcześniej wymieniłam, z przykładem patocelebryty i zastrzyku z botoksu? Naprawdę? O matko… Jak to przeczytałam, to załamałam ręce i zastanawiałam się, czy warto ci dalej odpowiadać.
  Oj, nie zgadzam się, nic nie było w serii igraszką. Tematy, które seria porusza, są tym bardziej poważne/niebezpieczne, że z pozoru takowe się nie wydają.  kliknij: ukryte  Serio, poważne tematy to nie tylko śmierć, gwałt, porwanie czy głód, o których pewnie myślisz (jeśli nie, to mnie popraw).

   kliknij: ukryte 


  Nic tam takiego nie pasowało – niby w jaki sposób?  kliknij: ukryte 

  Miał być kryminał a wyszło jakby przestępcy byli amatorami którzy boją się działać.


  Się uczepiłeś tych przestępców, jak gdyby byli jedynymi bohaterami serii, a ich wątki jedynymi wątkami. Proponuję jednak spojrzeć na całość serii. No i jak mówiłam – Odd Taxi to nie kryminał.

  Muszę jednak przyznać, że dyskusja z tobą, mimo że nie otrzymałam przykładów nielogiczności bohaterów (a tak czekałam… :(), ma ten plus, że wymusiła na mnie obejrzenie po parę razy niektórych scen, a każde oglądanie OT to czysta przyjemność. :D (i wyłapałam parę rzeczy, które wcześniej mi umknęły) No i fajnie poznać odmienną opinię, choć szkoda, że w dużej mierze oparta jest na nadinterpretacji i niedokładnym oglądaniu. ;(
 • Avatar
  A
  Ancietejka 1.08.2021 18:55
  po pierwszym odcinku
  Komentarz do recenzji "Jahy-sama wa Kujikenai!"
  Początek słabiutki, ani zabawny, ani sympatyczny i zbyt pospieszny, w sensie mam nadzieję, że jeszcze kiedyś dokładniej pokażą,  kliknij: ukryte  Jahy wkurzająca, ma się ochotę ją trzepnąć w twarz. Jako komedia seria w ogóle się nie sprawdza, żarty są słabe albo żenujące – anime nie udało się wywołać na mojej twarzy choćby niewielkiego uśmiechu. Przewiduję szybki drop.
 • Avatar
  Ancietejka 1.08.2021 18:29
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Tym razem dam wszystko w jeden spoiler:

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Ancietejka 1.08.2021 16:04
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Zapomniałam się jeszcze do jednego odnieść:

  brak konsekwencji czynów dla większości postaci


  Jedyna osoba, która nie odpowiedziała za swoje czyny, którą sobie przypominam, to  kliknij: ukryte , tak przynajmniej z krótkich scenek w ostatnim odcinku wyglądało. Reszta za swoje zapłaciła ( kliknij: ukryte ) lub zapłaci ( kliknij: ukryte ). Niewiadomą pozostaje  kliknij: ukryte  przez otwarte zakończenie, ale chyba można śmiało przypuścić,  kliknij: ukryte 

 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 18:23
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Ok, to teraz zabiłeś mi ćwieka i się zastanawiam, czy to ty niedokładnie oglądałeś anime, czy ja coś przeoczyłam/źle zapamiętałam. Możliwe, że drugie, więc chyba pora na powtórny seans. :P


   kliknij: ukryte 

  i:

   kliknij: ukryte 

  Kiedy było pokazane/wspomniane/zasugerowane,  kliknij: ukryte  Serio, myślę, myślę i nic mi nie przychodzi do głowy.  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Jeden to on nie był –  kliknij: ukryte 


   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Co im by dało  kliknij: ukryte   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Z  kliknij: ukryte  trudno się nie zgodzić, wyszedł zbyt mocny zbieg okoliczności, no ale skłamałabym, mówiąc, by mi to specjalnie przeszkadzało. Seria jest zbyt świetna w praktycznie w każdym elemencie, aby się czepiać szczegółu (acz przez to, że jest świetne, wszelkie zgrzyty bardziej zwracają na siebie uwagę).

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Myślałem że wątki będą miały znaczenie ale tak się nie stało.


  Bo miały. Jedynym luźniej powiązanym wątkiem z tym głównym był  kliknij: ukryte , reszta zawsze czemuś służyła, a postaci odgrywały mniej lub ważniejsze role w historii.

  A, i rozumiem, że „część 1” oznacza, że będą kolejne przykład nielogiczności (według ciebie oczywiście)? Czekam, może znów się czegoś ciekawego dowiem…
 • Ancietejka 31.07.2021 11:36:28 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 11:35
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Nie odpowiedziałeś mi na żadne z moich pytań, więc powtórzę:

  - jakie nielogiczności? konkretne przykłady poproszę
  - jaki „bardzo ugrzeczniony wątek”? ten główny Odokawy?

  Fatalny odcinek 4 który jakby nie dobry wstęp bardzo mocno zachęcał do porzucenia. Takiej męczarni dawno nie przerabiałem.


  Aż mnie zatkało… Boziu, czwarty odcinek był fenomenalny, oczu nie mogłam oderwać, mimo że fabularnie nie działo się tam nic wielkiego. No ale właśnie na tym polega genialna reżyseria/pisanie, że seria przyciąga do ekranu nawet gdy chodzi o tak banalny wątek jak  kliknij: ukryte 

  Chyba tylko na zasadzie – na siłę szukam czegoś oryginalnego szukam już i muszę się nad czymś pozachwycać.


  Piszesz tu o sobie czy o innych? Bo jeśli o innych, to uwierz, nikt na siłę – jestem tego pewna – się serią nie zachwyca. A że tobie nie podpasowało, to nie znaczy od razu, że ogólny zachwyt jest przesadzony.

  Muszę jednak przyznać, że swoimi komentarzami zachęciłeś mnie, by w końcu skończyć recenzję. :D Ile dobrych rzeczy można napisać o Odd Taxi, ach!
 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 09:39
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  O jakich nielogicznościach myślisz na przykład? I i co chodzi z „bardzo ugrzecznionym wątkiem”?

  A zachwyt jest jak najbardziej uzasadniony i seria całkowicie zasługuje na uznanie, jakim się cieszy (i to mówiąc obiektywnie).
 • Avatar
  A
  Ancietejka 24.07.2021 12:30
  Komentarz do recenzji "Heion Sedai no Idaten-tachi"
  Bałam się, że już nic, może poza Sonny Boy, nie uratuje letniego sezonu od bycia co najwyżej przeciętnym (a w porównaniu z dwoma poprzednimi wręcz słabym), ale oto jest, Heion Sedai no Idaten­‑tachi! Cudne, oryginalne (nie wiem, czy to wygląda jak Trigger, nie znam się), świetnie dobrani seiyuu do bohaterów, których już lubię, ciekawy świat przedstawiony, dobrze wpleciony humor, świetny opening (serio, marny ten letni sezon pod względem piosenek przewodnich…). A że są sceny jakie są… cóż, na mnie nie zrobiły wielkiego wrażenia, być może dlatego, że po komentarzach myślałam, że to będzie nie wiadomo jak wielkie obrzydlistwo. Zobaczymy, jak się rozwinie, ja na razie jestem bardzo zainteresowana.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 11.07.2021 22:18
  Komentarz do recenzji "Ore, Tsushima"
  Po dwóch odcinkach w sumie fajne, tylko szkoda, że takie krótkie… odcinek nie ma nawet dwóch minut…
 • Avatar
  Ancietejka 3.07.2021 13:57
  Re: Odd Taxi > Death Note
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Na samo szczęście raczej niemożliwe jest, by Odd Taxi zdobyło pierwsze miejsce, bo wtedy to już na pewno jedynki by się posypały, od fanów FA oczywiście. :D

  Poważniej mówiąc – anime zasługuje przynajmniej (!) na pierwszą pięćdziesiątkę. Bardzo się cieszę, że jest dobrze oceniane.
 • Avatar
  Ancietejka 1.07.2021 12:34
  Re: Bez konkluzji
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  O, też właśnie pomyślałam o Odd Taxi i im więcej porównuję obie serie (znaczy sposób realizacji), tym bardziej oczywiste staje się dla mnie, że WEP nie zasługuje na wysoką notę.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 30.06.2021 21:08
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  Już lepiej by było bez tego zakończenia…

  „Na razie wystawiam 5/10 – po czerwcowym odcinku może podniosę do 6/10 (mam nadzieję, że seria mnie nie zmusi do obniżenia oceny…)"

  A jednak zmusiła… 4/10.
 • Avatar
  Ancietejka 28.06.2021 23:33
  Re: Taka historia jest raz na kilka lat
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Yano jak Yano,  kliknij: ukryte  W pierwszej chwili nie zauważyłam też,  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Ancietejka 28.06.2021 21:26
  Re: A ja dam dyche
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Ja też daję 10/10. Absolutne mistrzostwo.

  PS Shirakawa  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Ancietejka 22.06.2021 15:39
  Re: odcinek 12
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Co do Dobu,  kliknij: ukryte 

  Co do  kliknij: ukryte , to też z początku pomyślałam, że wymuszone, ale potem uświadomiłam sobie, jak ta  kliknij: ukryte 

  W tym odcinku znów puszczono oczko do widza, jeśli chodzi o  kliknij: ukryte  (ciekawe, czy zauważyłeś, bo ja dopiero po poczytaniu komentarzy :D) Niedługo wszystko wyjdzie na jaw…

  W ogóle zdziwiłam się, gdy się ostatnio dowiedziałam, że Tanaka jest oznaczony jako puma. Zawsze brałam go za domowego kota.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 22.06.2021 09:03
  odcinek 12
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  No, to Odokawa teraz naprawdę pokazał, że lepiej z nim nie zadzierać. Nie myślałam, że okaże się aż tak bezlitosny dla  kliknij: ukryte 

  Yano  kliknij: ukryte  wygrał odcinek. :D Reakcja Sekiguchiego – właśnie dowiadują się, że  kliknij: ukryte , a jego najbardziej przeraża to, że kliknij: ukryte  :D Niesamowite, że serii udaje się przemycić trochę humoru nawet w tak napiętym odcinku jak ten.

  W końcu więcej Tanaki – tak czułam,  kliknij: ukryte  Zaskoczyła mnie natomiast – na plus – reakcja Tanaka, widać, że biedaczek ma już dość. Znów świetny występ S. Saitou, szkoda, że mógł się wykazać tylko w dwóch odcinkach (chyba że coś się jeszcze zadzieje w ostatnim, ale wątpię).


  Został ostatni odcinek. Zapowiedź brzmi niepokojąco…
 • Avatar
  A
  Ancietejka 19.06.2021 21:47
  Komentarz do recenzji "Shadows House"
  Patrząc po komentarzach do jedenastego odcinka, najprawdopodobniej szykuje się oryginalne zakończenie anime, czyli jest mniejsza szansa na drugi sezon. Mnie to ani ziębi, ani grzeje, bo anime ogląda mi się tak sobie. Postaci są w większości irytujące, na czele z Emilico. Jedyną parę, którą polubiłam, jest John­‑Shaun. Świat mnie nie zainteresował, kolejne tajemnice są wykładane kawa na ławę, brakuje dobrego pisania, klimat… jaki klimat? Już więcej go w piosenkach przewodnich.

  Poza tym, w jedenastym odcinku podobno (jeszcze nie widziałam) dowiadujemy się, że  kliknij: ukryte  – eee, dla mnie to było oczywiste od początku… Zero zaskoczenia.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 19.06.2021 13:09
  Komentarz do recenzji "Mashiro no Oto"
  Ech, Mashiro no Oto… Ostatni odcinek nieco lepszy niż poprzednie, zwłaszcza że w końcu było więcej mojego ulubionego Kamikiego (serio, wkurza mnie, jak potraktowali tę postać), ale i tak ogólnie anime, po fantastycznym początku, okazało się okrutnym rozczarowaniem. Zrobiło się przede wszystkim nijakie, idąc w schemat klubu szkolnego i turnieju. Postaci były mi obojętne, może poza Setsu, który jest w porządku protagonistą, i wspomnianym Kamikim, no ale jak mówię, nie wykorzystali potencjału tego bohatera i jego ciekawie zapowiadającej się relacji z Setsu – gdyby na tym seria się skupiła zamiast na licealnych brzdękach byłoby o niego lepiej, nie mówiąc już, że oryginalniej.
  Co do występów… nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, znudzenia czy wykonania, ale te początkowe podobały się bardziej niż te z turnieju. Szczególnie Setsu­‑Umeko i Setsu­‑Seiryuuu świetnie się słuchało. Poza tym twórcy chyba nie byli przekonani do shamisenu, bo później zaczęli zastępować jego dźwięk innymi instrumentami, ech…

  Ostatecznie 5/10. Gdyby seria od początku była przeciętna i nie wykazywała większego potencjału, dałabym pewnie punkt­‑dwa więcej. Pierwsze odcinki jednak obiecywały naprawdę ponadprzeciętny, wysmakowany spektakl i można było liczyć, że tak zostanie do końca, niestety… Mimo to, jeśli pojawi się kontynuacja, z chęcią zerknę, może fabularnie pójdzie lepszym torem.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 18.06.2021 23:10
  odcinek 11
  Komentarz do recenzji "Bakuten!!"
  Matulu, jaki ten występ Shiro High był prześliczny, trzy razy go już zdążyłam obejrzeć i za każdym razem ręce same mi się składały do oklasków. Co jak co, ale twórcy przy akrobacjach, również tych pozostałych, spisali się wzorowo. To się po prostu ogląda z rozdziawioną gębą.
  Poza tym odcinek bardzo emocjonujący, zakończony cliffhangerem, ale dobrze podanym (tak, Bakuten!! to nawet cliffy robi lepiej). Czekam z niecierpliwością na końcówkę, a przede wszystkim na informację o kontynuacji.
 • Avatar
  Ancietejka 15.06.2021 22:23
  Re: odcinek 11
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Cudowna mordka. :D

  A, anime ma jedną konkretną wadę – za często skraca opening. ;(
 • Avatar
  A
  Ancietejka 15.06.2021 21:27
  odcinek 11
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Kolejny fantastyczny odcinek. Anime chyba nie potrafi schodzić poniżej jakiegoś poziomu. :D
  Powoli wszystko się wyjaśnia, a jednocześnie wciąż pozostaje wiele niewiadomych, na czele z  kliknij: ukryte  Jestem ogromnie ciekawa, jak się to skończy i kto będzie górą  kliknij: ukryte 

  O wszystkich bohaterach mogłabym pisać same dobre słowa, ale moje serce skradł Yano. On nawet nie musi się odzywać, wystarczy, że pojawi się na ekranie i mi się gęba śmieje. Ale oczywiście jak  kliknij: ukryte , wypada jeszcze lepiej. :P
 • Avatar
  A
  Ancietejka 15.06.2021 11:11
  po dziesięciu odcinkach
  Komentarz do recenzji "Bakuten!!"
  Po pierwszych odcinkach stwierdziłam, że ot, przyjemna seria z fajnymi bohaterami, im więcej jednak odcinków za nami i im więcej o anime myślę, tym bardziej wydaje mi się wyjątkowym tytułem i niedocenioną perełką sezonu, a już z pewnością nie jest kolejną sportówką, o której szybko się zapomni. Z wierzchu pewnie wygląda sztampowo (nowy zachwyca się gimnastyką, obóz sportowy, starcie z dużo lepszą drużyną itp.), całe wykonanie jednak, czucie zarówno komedii, jak i dramatu przez reżysera (kapitalnie i zgrabnie podany humor, nieprzedłużane dramy), bawienie się schematami, cudowna strona zarówno sportowa, jak i obyczajowa, nie mówiąc o postaciach, z których każda coś wnosi (tak, mamy tu rzeczywiście zespół, a nie „protagonista plus kilku chłopaków, bo ktoś musi być”) – to wszystko i wiele więcej stawia Bakuten!! na znacznie wyższym poziomie. Oczywiście wciąż też bohaterowie wywołują ciągły uśmiech na twarzy i chęć przytulenia, nawet więc jeśli ktoś nie zauważa, ile rzeczy anime robi dobrze/inaczej niż większość sportówek, może po prostu cieszyć się miłym seansem.

  A, i jeszcze jedno (a wiem, że nie tylko ja tak pomyślałam) – chętnie obejrzałabym od tych twórców jakiś horror.
 • Avatar
  Ancietejka 19.05.2021 22:15
  Re: Czy aby na pewno?
  Komentarz do recenzji "Saezuru Tori wa Habatakanai"
  Najwyraźniej ten ogryzek uwzględnia wszystkie trzy filmy, w tym te dwa, które jeszcze nie wyszły, a które zostały już zapowiedziane (info znajdziesz np. na wiki).