Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Ancietejka

 • Avatar
  Ancietejka 27.11.2021 11:53
  Re: a komu to potrzebne? a dlaczego?
  Komentarz do recenzji "Kemono Jihen"
  Wiem, że nie na temat, ale mnie to nurtuje:

  Dissowane przez tutejszą redakcję Tokyo Revengers też bardzo lubię


  O jakim krytykowaniu mówisz, skoro nikt z redakcji nie ocenił TR? :D (negatywnie czy pozytywnie).
  A nawet jeśli byłaby jakaś ocena czy 2­‑3, to stawianie znaku równości między nimi a całą redakcją jest dość… zabawne. :)
 • Avatar
  Ancietejka 22.10.2021 12:15
  Re: Co do...
  Komentarz do recenzji "Blue Period"
  Mangi nie znam, ale oni się chyba znali wcześniej niż ich pierwsze pokazane w anime spotkanie, o czym świadczy chociażby to, jak Yatora odzywał się do Ayukawy (używanie  kliknij: ukryte ). Możliwe, że dostaniemy później jakieś retrospekcje, a przynajmniej liczę, że tak się stanie. Choć oczywiście nie twierdzę też, że anime nie wycięło czegoś ważnego dla relacji bohaterów z dotychczas zaadaptowanych rozdziałów.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 15.10.2021 20:28
  Komentarz do recenzji "Ousama Ranking"
  Cudny początek, ale to już na etapie zapowiedzi było jasne, że to mocny kandydat do anime sezonu, więc nie jestem zaskoczona. Bojji jest kochany, strasznie mi go szkoda – będę mocno mu kibicować, by dokopał wszystkim źle o nim myślącym/źle mu życzącym.

  Fantastyczny opening.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 13.10.2021 21:35
  Komentarz do recenzji "Kyuuketsuki Sugu Shinu"
  Seria z kategorii „tak głupie, że aż śmieszne”. Mam wielką głupawkę podczas oglądania, oby tak zostało do końca. :D

  PS Opening sezonu.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 11.10.2021 08:05
  pierwszy odcinek
  Komentarz do recenzji "Taishou Otome Otogibanashi"
  Meh, takie sobie. Seria z tych, w których twórcy będą usilnie starać się wmówić, że jest między głównymi bohaterami coraz większe chemia różnymi słodkimi/uroczymi scenkami, nieporadnymi reakcjami itp., a tu nie… znaczy na początek, bo może później się polepszy. Dziewczynę ma się ochotę wziąć za te jej warkocze i zdrowo walnąć, tak irytuje swoją idealnością; chłopaka ratuje przynajmniej seiyuu (choć oczywiście nie będzie to rola życia na miarę Senku), ale też mnie nie przekonuje. Słodko i uroczo? Nie, zbyt cukrowo, a przez co mdląco, niestrawnie i nudno. Aż dziw, że opening jest zaśpiewany normalnym kobiecym głosem, a nie głosem pięciolatki… Czekam na pojawienie się innych postaci, bo tylko one mogą sprawić, że seria stanie się zdatna do oglądania.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 2.10.2021 13:21
  Komentarz do recenzji "Heion Sedai no Idaten-tachi"
  A tytuł anime sezonu wędruje do…

  Nie żeby Idaten miał wielką konkurencję – lato bidne było w tym roku. Ale nawet jeśli seria byłaby emitowana w świetnym zimowym sezonie, też znalazłaby się u mnie w czołówce.

  Nie przeszkadzały mi wiadome sceny i w ogóle ecchi, i mówię to jako osoba, która ecchi nie lubi.
  Nie przeszkadzało mi zakończenie, dokładnie  kliknij: ukryte  Bardziej boleję, że pierwowzór zawieszony, no ale może kiedyś coś ruszy.
  W sumie – nic mi nie przeszkadzało. :D Bardzo dobra, porządnie wykonana, oryginalna seria z ciekawymi, znakomicie zagranymi (zwłaszcza Ysley) postaciami. Bosz, nie sądziłam, że polubię taką bohaterkę jak Miku… Kreska, kolorki, animacja – cudności, opening – cudności (ending nie moje klimaty). Bardzo podobało mi się,  kliknij: ukryte , dzięki temu cały konflikt przedstawiał się wyjątkowo intrygująco. Stawiam „tylko” 8/10, bo trochę do pełnego zachwytu zabrakło, no i bo  kliknij: ukryte za szybko padł. :D
 • Avatar
  A
  Ancietejka 20.09.2021 15:28
  koniec - uff!
  Komentarz do recenzji "Tokyo Revengers"
  Ugh, to była w większości droga przez mękę, aż sama się dziwię, że dotrwałam do końca (ostatnie odcinki doobejrzałam bardziej na zasadzie „a, mało zostało, dociągnę” niż żywego zainteresowania, jak się seria skończy).

  Beznadziejny protagonista­‑płaczek, który niby na trochę się ogarnia, by za chwilę zachowywać się jak nie powiem kto, do tego niepotrafiący myśleć, kojarzyć i wykorzystywać informacji (głównie pomaga mu scenariusz i sympatia znajomych, sam nic by nie osiągnął). Reszta postaci najwyżej średnia, jedni słabo wykorzystani (ale rozumiem, że ich czas jeszcze nadejdzie), inni postępujący zgodnie z jakąś pokrętną logiką ( kliknij: ukryte , o tobie mówię), jeszcze inni nudni. Niby mangaka wymyśla im jakieś historie, przedstawia ich przeszłość itp., ale to wszystko jest okrutnie nijakie, a niemal wszystkim bohaterom brakuje charyzmy i charakteru. Polubiłam jedynie Kena i Manjirou, może jeszcze Chifuyu. Fabuła mało ciekawa, zwroty akcji nie robią wrażenia, plus różne dziury i nielogiczności fabularne (zgaduję, że w mandze przynajmniej część później jest wyjaśniana, ale teraz w anime słabo wyglądają). Przede wszystkim jednak seria jest okropnie brzydka, od projektów postaci do topornej animacji, aż przykro było patrzeć. Jedyny plus to muzyka, zwłaszcza opening.

  No i ten słaby cliff na końcu… Byłabym w stanie wybaczyć, gdyby od razu ogłosili drugi sezon, no ale o dziwo (patrząc na popularność anime/mangi) nie ogłosili.

  3/10
 • Avatar
  Ancietejka 31.08.2021 09:00
  Re: Odpowiedź na komentarz użytkownika Ancietejka
  Komentarz do recenzji "Tenki no Ko"
  Nie twierdzę, że wszystkie argumenty w recenzji są trafne i że się z nimi zgadzam – jedynie wskazałam, gdzie należy szukać uzasadnienia oceny (i nie, nie jest to bronienie autora jak twierdzą co niektórzy – no ale tym już odpisywać nie będę, szkoda klawiatury). Sama lokowania produktu nie dostrzegłam, ale równie dobrze mogłam nieuważnie oglądać, no i już trochę minęło od seansu. Każdy zwraca uwagę na co innego i choć ocena grafiki wydaje się tą, w której najprościej o tak żądaną przez wielu obiektywność, to i tutaj subiektywne odczucia potrafią mieć sporo do gadania. Ja bym pewnie wystawiła 9/10, oczko odejmując za wspomniany osobisty brak zachwytu – graficznie seria musi mnie oczarować, bym zasługiwała na pełną ocenę (zdecydowanie wolę produkcje typu Great Pretender czy Heion Sedai no Idaten­‑tachi)
 • Avatar
  A
  Ancietejka 31.08.2021 08:33
  Komentarz do recenzji "Fumetsu no Anata e"
  Ostatni odcinek znakomity, pozwalający nieco zapomnieć o średnim łuku Janandy – jeszcze milej, że od razu ogłoszono kontynuację.

  Mimo jednak świetnego zakończenia i ogólnie miłych wrażeń po serii zdecydowanie wyróżniającej się z tłumu mam opory przed postawieniem oceny wyższej niż 7/10, z powodu wspomnianego wątku Tonari i dzieciaków. Niech zatem będzie mocna siódemka.
 • Avatar
  Ancietejka 30.08.2021 12:14
  Re: Grafika
  Komentarz do recenzji "Tenki no Ko"
  Recenzja dokładnie opisuje, dlaczego autor ocenia grafikę „tylko” na 8/10, a nie pełną dychę (czwarty akapit od końca).

  Mnie osobiście Shinkai jakoś specjalnie nie zachwyca graficznie (znaczy – pod każdym względem mnie nie zachwyca). Ot, ładne, ale w sumie też… nudne? nijakie?
 • Avatar
  A
  Ancietejka 18.08.2021 21:00
  Komentarz do recenzji "Fumetsu no Anata e"
  Coś czuję, że będzie mi ciężko ocenić całościowo anime…
  Bo gdybym mogła dać jedną ocenę za początek, historię March i historię Gugu, a drugą za łuk Janandy, byłoby mi o wiele prościej. Pierwsze – 8/10, bez wahania. Drugie… wiem, wciąż się toczy, ale przyjemność z oglądania dość mocno spadła. Seria przestała mnie ruszać i na pojawienie się nowego odcinka reaguję „e, obejrzę później/jak mi się zachce”, a nie, jak wcześniej, „o, jest Fumetsu, trzeba obejrzeć!”. Do tego poziom graficzny wyraźnie spadł… Ech.
  Będę jednak mocno trzymała kciuki za drugi sezon, bo bardzo chcę zobaczyć Księcia w animowanej wersji. :>
 • Avatar
  A
  Ancietejka 13.08.2021 19:12
  po pięciu odcinkach
  Komentarz do recenzji "Heion Sedai no Idaten-tachi"
  Wciąż cudowne. Jedyna seria sezonu, której kolejnych odcinków wypatruję z niecierpliwością. Oryginalna (a przy tym nie męczy podczas oglądania jak Sonny Boy), z fantastycznymi postaciami – Prontea jest absolutnie przekochany, mój ulubieniec (mam nadzieję też, że  kliknij: ukryte ). Podobają mi się też Demony –  kliknij: ukryte  Jak się nic nie spsuje, szykuje się najciekawsza seria Mappy od ładnych paru sezonów.
 • Avatar
  Ancietejka 2.08.2021 17:55
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Jesteś okopana na swoim stanowisku i wierząca we własne zdanie nie jest w stanie spojrzeć na coś obiektywnie.


  Okopana? Chyba nie myślałeś, że po dwóch­‑trzech twoich komentarzach klasnę w kolano i krzyknę „chryste, on ma rację, Odd Taxi wcale mi się tak bardzo nie podoba jak myślałam, muszę obniżyć ocenę!”. <wzdech>
  Oczywiście, że wierzę w swoje zdanie, to nic złego. Nawet jak byś trafił z argumentami, ba, gdybyś podał je ze sto, swojej opinii bym nie zmieniła. Odd Taxi jest wspaniałą pod każdym względem serią, sprawiło mi sporo frajdy podczas oglądania, zmusiło do myślenia, analizowania po wiele razy wątków/zachowań postaci.

  Sama w recenzjach często czepiasz się najmniejszego drobiazgu bo „nierealistyczny harem” bo „coś tam” całkowicie subiektywnie a tutaj ignorujesz.


  No, czepiam się (a kto nie?), ale dlaczego miałabym się czepiać w OT, skoro seria mi się w całości podobała i nie dostrzegam żadnych poważnych wad ( kliknij: ukryte  za takową nie uważam) w anime?

  Niebezpiecznie zbliżasz się w kierunku wycieczek osobistych – proszę, zachowajmy poziom dyskusji i nie dawajmy Avellanie czy ICe powodów do moderatorskiej reakcji. ;( Choć w sumie ja powoli kończę, tylko jeszcze dwie sprawy:

   kliknij: ukryte 

  W sumie przypomniało mi się  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 


   kliknij: ukryte 

  Ale wymiana zdań była ok. Może kogoś dzięki temu to anime zainteresuje.


  Oby!
 • Avatar
  Ancietejka 2.08.2021 14:40
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Po prostu jak ktoś się bawi w kryminał to niech będzie kryminał a nie jakieś grzeczni panowie którzy nie potrafią być bezwzględni i skuteczni a kreują się na takich.


  Po pierwsze – nie wydaje mi się, by ktokolwiek w cokolwiek się tu bawił, tylko porządnie podszedł do roboty. Trochę lekceważący ton z twojej strony.
  Po drugie – Odd Taxi nie jest kryminałem. :P To mieszanka różnych gatunków, głownie oznakowana jako mistery, plus dramat, psychologiczne, może na upartego też thriller i sensacja, trochę też komedii, chyba też nawiązania do filmu noir (choć na tym ostatnim się nie znam; otagowanie jako okruchy życia, które jest na Tanuki, nie uznaję). Spojrzałam na kilka większych stron i nigdzie OT nie jest oznakowane jako kryminał, choć elementy takowego też się jakieś znajdą.
  Po trzecie – nazywanie kliknij: ukryte  grzecznymi… dobre! No nie, nie, nie, nie… Są jak najbardziej bezwzględni, po prostu popełniają też błędy, podejmują złe decyzje (plus mają dobrze przygotowanych przeciwników), poza tym wiedzą, że największa brutalność (zabójstwo) nic im nie da.

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Powiem jednym słowem – nadinterpretacja (jedynie  kliknij: ukryte  się zgadza).

   kliknij: ukryte 

  Pierwsze i ostatnie zdanie – kolejna nadinterpretacja, nie mająca żadnych podstaw. Nie wiem, skąd ty bierzesz takie widzenie postaci. Środkowe zdanie – co niby miał zrobić, jak o niczym nie wiedział?  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 
  Ech, ale już zostawmy temat – ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Porównujesz wątki, które wcześniej wymieniłam, z przykładem patocelebryty i zastrzyku z botoksu? Naprawdę? O matko… Jak to przeczytałam, to załamałam ręce i zastanawiałam się, czy warto ci dalej odpowiadać.
  Oj, nie zgadzam się, nic nie było w serii igraszką. Tematy, które seria porusza, są tym bardziej poważne/niebezpieczne, że z pozoru takowe się nie wydają.  kliknij: ukryte  Serio, poważne tematy to nie tylko śmierć, gwałt, porwanie czy głód, o których pewnie myślisz (jeśli nie, to mnie popraw).

   kliknij: ukryte 


  Nic tam takiego nie pasowało – niby w jaki sposób?  kliknij: ukryte 

  Miał być kryminał a wyszło jakby przestępcy byli amatorami którzy boją się działać.


  Się uczepiłeś tych przestępców, jak gdyby byli jedynymi bohaterami serii, a ich wątki jedynymi wątkami. Proponuję jednak spojrzeć na całość serii. No i jak mówiłam – Odd Taxi to nie kryminał.

  Muszę jednak przyznać, że dyskusja z tobą, mimo że nie otrzymałam przykładów nielogiczności bohaterów (a tak czekałam… :(), ma ten plus, że wymusiła na mnie obejrzenie po parę razy niektórych scen, a każde oglądanie OT to czysta przyjemność. :D (i wyłapałam parę rzeczy, które wcześniej mi umknęły) No i fajnie poznać odmienną opinię, choć szkoda, że w dużej mierze oparta jest na nadinterpretacji i niedokładnym oglądaniu. ;(
 • Avatar
  A
  Ancietejka 1.08.2021 18:55
  po pierwszym odcinku
  Komentarz do recenzji "Jahy-sama wa Kujikenai!"
  Początek słabiutki, ani zabawny, ani sympatyczny i zbyt pospieszny, w sensie mam nadzieję, że jeszcze kiedyś dokładniej pokażą,  kliknij: ukryte  Jahy wkurzająca, ma się ochotę ją trzepnąć w twarz. Jako komedia seria w ogóle się nie sprawdza, żarty są słabe albo żenujące – anime nie udało się wywołać na mojej twarzy choćby niewielkiego uśmiechu. Przewiduję szybki drop.
 • Avatar
  Ancietejka 1.08.2021 18:29
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Tym razem dam wszystko w jeden spoiler:

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Ancietejka 1.08.2021 16:04
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Zapomniałam się jeszcze do jednego odnieść:

  brak konsekwencji czynów dla większości postaci


  Jedyna osoba, która nie odpowiedziała za swoje czyny, którą sobie przypominam, to  kliknij: ukryte , tak przynajmniej z krótkich scenek w ostatnim odcinku wyglądało. Reszta za swoje zapłaciła ( kliknij: ukryte ) lub zapłaci ( kliknij: ukryte ). Niewiadomą pozostaje  kliknij: ukryte  przez otwarte zakończenie, ale chyba można śmiało przypuścić,  kliknij: ukryte 

 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 18:23
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Ok, to teraz zabiłeś mi ćwieka i się zastanawiam, czy to ty niedokładnie oglądałeś anime, czy ja coś przeoczyłam/źle zapamiętałam. Możliwe, że drugie, więc chyba pora na powtórny seans. :P


   kliknij: ukryte 

  i:

   kliknij: ukryte 

  Kiedy było pokazane/wspomniane/zasugerowane,  kliknij: ukryte  Serio, myślę, myślę i nic mi nie przychodzi do głowy.  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Jeden to on nie był –  kliknij: ukryte 


   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Co im by dało  kliknij: ukryte   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Z  kliknij: ukryte  trudno się nie zgodzić, wyszedł zbyt mocny zbieg okoliczności, no ale skłamałabym, mówiąc, by mi to specjalnie przeszkadzało. Seria jest zbyt świetna w praktycznie w każdym elemencie, aby się czepiać szczegółu (acz przez to, że jest świetne, wszelkie zgrzyty bardziej zwracają na siebie uwagę).

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  Myślałem że wątki będą miały znaczenie ale tak się nie stało.


  Bo miały. Jedynym luźniej powiązanym wątkiem z tym głównym był  kliknij: ukryte , reszta zawsze czemuś służyła, a postaci odgrywały mniej lub ważniejsze role w historii.

  A, i rozumiem, że „część 1” oznacza, że będą kolejne przykład nielogiczności (według ciebie oczywiście)? Czekam, może znów się czegoś ciekawego dowiem…
 • Ancietejka 31.07.2021 11:36:28 - komentarz usunięto
 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 11:35
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Nie odpowiedziałeś mi na żadne z moich pytań, więc powtórzę:

  - jakie nielogiczności? konkretne przykłady poproszę
  - jaki „bardzo ugrzeczniony wątek”? ten główny Odokawy?

  Fatalny odcinek 4 który jakby nie dobry wstęp bardzo mocno zachęcał do porzucenia. Takiej męczarni dawno nie przerabiałem.


  Aż mnie zatkało… Boziu, czwarty odcinek był fenomenalny, oczu nie mogłam oderwać, mimo że fabularnie nie działo się tam nic wielkiego. No ale właśnie na tym polega genialna reżyseria/pisanie, że seria przyciąga do ekranu nawet gdy chodzi o tak banalny wątek jak  kliknij: ukryte 

  Chyba tylko na zasadzie – na siłę szukam czegoś oryginalnego szukam już i muszę się nad czymś pozachwycać.


  Piszesz tu o sobie czy o innych? Bo jeśli o innych, to uwierz, nikt na siłę – jestem tego pewna – się serią nie zachwyca. A że tobie nie podpasowało, to nie znaczy od razu, że ogólny zachwyt jest przesadzony.

  Muszę jednak przyznać, że swoimi komentarzami zachęciłeś mnie, by w końcu skończyć recenzję. :D Ile dobrych rzeczy można napisać o Odd Taxi, ach!
 • Avatar
  Ancietejka 31.07.2021 09:39
  Re: Dobre i tylko tyle
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  O jakich nielogicznościach myślisz na przykład? I i co chodzi z „bardzo ugrzecznionym wątkiem”?

  A zachwyt jest jak najbardziej uzasadniony i seria całkowicie zasługuje na uznanie, jakim się cieszy (i to mówiąc obiektywnie).
 • Avatar
  A
  Ancietejka 24.07.2021 12:30
  Komentarz do recenzji "Heion Sedai no Idaten-tachi"
  Bałam się, że już nic, może poza Sonny Boy, nie uratuje letniego sezonu od bycia co najwyżej przeciętnym (a w porównaniu z dwoma poprzednimi wręcz słabym), ale oto jest, Heion Sedai no Idaten­‑tachi! Cudne, oryginalne (nie wiem, czy to wygląda jak Trigger, nie znam się), świetnie dobrani seiyuu do bohaterów, których już lubię, ciekawy świat przedstawiony, dobrze wpleciony humor, świetny opening (serio, marny ten letni sezon pod względem piosenek przewodnich…). A że są sceny jakie są… cóż, na mnie nie zrobiły wielkiego wrażenia, być może dlatego, że po komentarzach myślałam, że to będzie nie wiadomo jak wielkie obrzydlistwo. Zobaczymy, jak się rozwinie, ja na razie jestem bardzo zainteresowana.
 • Avatar
  A
  Ancietejka 11.07.2021 22:18
  Komentarz do recenzji "Ore, Tsushima"
  Po dwóch odcinkach w sumie fajne, tylko szkoda, że takie krótkie… odcinek nie ma nawet dwóch minut…
 • Avatar
  Ancietejka 3.07.2021 13:57
  Re: Odd Taxi > Death Note
  Komentarz do recenzji "Odd Taxi"
  Na samo szczęście raczej niemożliwe jest, by Odd Taxi zdobyło pierwsze miejsce, bo wtedy to już na pewno jedynki by się posypały, od fanów FA oczywiście. :D

  Poważniej mówiąc – anime zasługuje przynajmniej (!) na pierwszą pięćdziesiątkę. Bardzo się cieszę, że jest dobrze oceniane.
 • Avatar
  Ancietejka 1.07.2021 12:34
  Re: Bez konkluzji
  Komentarz do recenzji "Wonder Egg Priority"
  O, też właśnie pomyślałam o Odd Taxi i im więcej porównuję obie serie (znaczy sposób realizacji), tym bardziej oczywiste staje się dla mnie, że WEP nie zasługuje na wysoką notę.