Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Dennou Coil

 • Avatar
  A
  Abbey 27.10.2014 18:37
  Masterpiece.
  Mimo dobrych ocen sądzę, że to anime jest niedoceniane. „Dobre”. „Dość udane”.
  Nie wiem, czy to tylko ja i kilku recenzentów MAL, ale w moim odczuciu Dennou Coil jest ARCYDZIEŁEM. Nie jest dobre. Jest wyśmienite.
  Wiele osób narzeka na pierwsze odcinki. One nie są fillerami, one pozwalają widzowi poznać, zrozumieć i poczuć ten świat oraz bohaterów, a jednocześnie były niezbędne dla fabuły – by zawiązała się akcja, dzieciaki zaprzyjaźniły, problemy narosły i nagromadziły… Dzięki tym odcinkom możemy w pełni przeżyć późniejsze wydarzenia, a wszystkie relacje bohaterów są naturalne i niewymuszone. Rozwijały się w końcu na naszych oczach. Nie ma tu przyjaźni i miłości „z dupy”, tak samo jakichś wygłupów i skoków fabularnych. Wszystko jest dopracowane, dokładne, głębokie. Największe wrażenie zrobiła na mnie właśnie złożoność fabuły oraz świat. Może dlatego, że sama często rozmyślam, czy nasz wymiar jest jedynym, który funkcjonuje w dokładnie tym czasie i miejscu? Czy wokół nas nie ma rzeczy, których nie potrafimy dostrzec? Czy zostanie wynalezione coś, co pozwoli nam ujrzeć więcej?
  Anime ma morał, ale nie moralizuje obuchem po łbie. Upiększa i wzbogaca – owszem. Po seansie zostaje nam ciepłe uczucie, które dla mnie było jak przysłowiowy balsam na duszę.
  Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wspaniałe Dennou Coil do mnie trafiło. I zostało. I zostanie na długo, jeśli nie na zawsze.
 • Avatar
  A
  LokiJFK 16.09.2013 08:58
  Odrobina wizjonerstwa -może odrobinę przesadzam
  Zawsze miałem skłonności do przesady :). Vern pisał o łodziach podwodnych i lotach na księżyc i było to odbierane jako bajki, miłe i chętnie czytane. Świat Verna częściowo się spełnił.
  Według mnie gonimy na łeb, na szyję w kierunku rzeczywistości wykreowanej w Dennou Coil. Tylko czy się spełni?, a jeżeli tak to czy będzie podobna?
  Samo anime uważam za dość udane, w miarę ciepłe i przyjemne w odbiorze, godne polecenia.
 • Avatar
  A
  jm3 17.05.2013 21:42
  G**gle glass.
  Motyw przewodni, czyli rzeczywistość wykreowana przez cybernetyczne okulary nie wydaje się obecnie czymś nierealnym. Raczej powiedziałbym, że czymś intrygującym i ciekawym, co akurat jest dużym plusem tej serii. Jednak sam pomysł to nie wszystko, mam wrażenie że twórcy nie mogli się zdecydować, czy ich dzieło to bardziej dramat, czy bardziej anime przygodowo­‑komediowe. Całość określiłbym jako poprawną, ogląda się przyjemnie, chociaż mogło być zdecydowanie lepiej – połączenie tak wielu gatunków podniosło poprzeczkę trochę za wysoko.
  Z oceną grafiki się zgodzę, w przypadku pozostałych ocen bym się mocno zastanowił. Niemniej, polecam to anime.
 • Avatar
  A
  Perełka 22.02.2013 00:10
  03.11.2012r. - 21.02.2013r.
  Seria z pewnością godna uwagi. Z rozsypanki udało się utworzyć zgrabną i sensowną całość. Wszystko to szło powolnym rytmem, jednak bardzo pasującym do klimatu serii. Bohaterowie bardzo barwni, wszelkie ich zachowania były adekwatne do młodego wieku. Opening i ending, oba była dla mnie po prostu rewelacyjne. Bardzo się ucieszyłam, gdy po połowie nie uległy one zmianie. Do samego anime podchodziłam trzy razy i dopiero po trzecim udało mi się wciągnąć w ten świat. We wcześniejszych próbach wyłączałam w połowie pierwszego odcinka i odstawiałam serię na później, co nie ukrywam, że obecnie żałuję. Najbardziej w Dennou Coil boli brak równości. Niektóre odcinki strasznie wciągały, inne zaś nieco przynudzały co zdecydowanie idzie na niekorzyść tego tytułu. Nie ukrywam, że miałam problem z wystawieniem oceny. Mimo wszystko seria była naprawdę interesująca i w kilku miejscach potrafiła naprawdę wzruszyć oraz być przyczyną chwilowej refleksji, nie wspominając o wielu zaskakujących momentach. Jestem nią zachwycona i z pewnością tak szybko o niej nie zapomnę. Pokazywała ważną rzecz i stawiała pytanie dokąd powinno postawić się granicę między światem wirtualnym a rzeczywistym. Z perspektywy widza nie jest to trudne, jednak z dziecka sprawy mają się zupełnie inaczej co idealnie obrazuje Dennou Coil.
 • Avatar
  A
  Kanaria. 20.06.2012 11:45
  ~ Boku Satchi
  Dennou Coil oceniłam na 8.Gdy zaczęłam oglądać myślałam,że postawię wyższą ocenę,jednak gdy fabuła posunęła się naprzód byłam zmuszona do zmiany oceny.
  Prawdą jest,że anime przez kilka pierwszych odcinków niesamowicie mi się dłużyło i tam gdzie powinno zaskakiwać,mnie po prostu nudziło.Zaiskrzyło dopiero ok.5 odcinka i sama się dziwie,że wytrwałam tak długo gdy seria zwyczajnie mnie nie ruszała.
  Oczywiście to zasługa wysokich ocen jakie to anime zebrało tu na tanuki.pl i czytając te wszystkie pozytywne komentarze postanowiłam trwać przy Dennou Coil.
  Jak czytamy w recenzji,odcinki początkowe obejmują zwykłe (lub raczej nie zwykłe) życie bohaterów.Jest to sielanka,która opiewa przygody grupki dzieciaków.I właśnie te monotonne,ale jednocześnie pełne zabawy,śmiechu,ale i kłótni wygłupy oglądało mi się najprzyjemniej.A odcinek,w którym  kliknij: ukryte  był chyba najfajniejszy z całej serii.Wnioskować z tego można,że jednak taki gatunek ogląda mi się najprzyjemniej.
  Ale wracając do Dennou Coil,sama koncepcja anime jest naprawdę ciekawa.To jak autorzy ukazują losy bohaterów jak i same postaci robi wrażenie.Momentami zwroty akcji są tak zaskakujące,że anime wydaję się być jeszcze ciekawsze.Na myśli mam tu szczególnie ostatnie odcinki,z których dowiadujemy się,że  kliknij: ukryte 
  Postaci sympatyczne,bardzo polubiłam Fumie i Daichiego i wielka szkoda,że w dalszej części anime praktycznie tych bohaterów nie ma.Wiem,że to jeszcze dzieciaki,ale nie obraziłabym się gdyby twórcy wcisnęli gdzieś odcinek ukazujący (przyznacie,że interesujące) relacje między nimi,zastępując tym np.odcinek  kliknij: ukryte  Tak czy inaczej fajnie mi się oglądało odcinki z nimi.
  Może teraz trochę o science­‑fiction i futuryźmie jaki dostrzegamy w serii.Mam świadomość,że do końca nie zrozumiałam jak funkcjonuje świat w Dennou Coil. Przyznaje,czasami jak bohaterowie mówili o kolejnych cybernetycznych odkryciach,czy meta­‑czymś i co można przy pomocy tego zrobić,to mina mi rzedła. Były momenty,że dialogi bohaterów przypominały jakiś naukowy bełkot i po prostu nic nie rozumiałam.Ale anime ma taki gatunek,więc wcale się nie dziwie.
  Grafika.Tutaj na tanuki.pl zdobyła najwyższe noty.Ja bym oceniła kreskę na 7.Prawda,tła są ciekawe i wyraźnie dopracowane,cyber przestrzeń,„zwarcia” i wirusy również wyglądają bardzo dobrze,ale z postaciami jest gorzej.Nie podobały mi się projekty szczególnie twarzy,które z profilu wyglądały jak by były do końca nieuformowane…cóż tak miało być,ale brzydko to wyglądało.No i Densuke,który wcale nie wygląda jak pies,ale już nie czepiam się szczegółów.
  Muzyka przyjemna,podobał mi się szczególnie opening Prism. Kilka dobrych OST­‑ów,ale raczej nie wartych pamiętania.
  W oczy wyraźnie rzucało się to,jak twórcy doskonale rozwijają i prowadzą fabułę.Wszystko po kolei,powoli i dokładnie,by odpowiednio zakończyć.Zakończenie było przyjemne bez zbędnych dłużyzn i moralizatorskich monologów.
  Było kilka drobnych błędów,ale uważam,że ocena 8 jest jak najbardziej zasłużona.

  A i czy tylko mi się wydawało,że Yasako wykonywała czasem dziwne ruchy rękoma?
  No i brawo za Satchi!
 • Avatar
  A
  Raven 6.05.2012 13:30
  Urzekające
  Chyba jedno z najlepszych anime jakie widziałem.
  Nienachalne, niespieszne, a jednak nienużące i w odpowiednich momentach dynamiczne. Opowieść o dzieciach przedstawiona nie infantylnie, zarówno w formie jak i treści – w sposób interesujący dla widza starszego, ale jakże odmienny od podejścia kina amerykańskiego. Jednym słowem, urzekająca seria…
 • Avatar
  A
  budyń 5.04.2012 20:46
  Oglądałem to na wakacjach i przerwałem.Nie żeby było złe, ale myślałem że to będzie inne.Spodziewałem się dramatu ze smutnymi dziećmi i ich melancholijnych problemów.Tak też wydedukowałem po nasyceniu kolorów.Jednak pozory mylą.Nie oceniam tego anime.Nie było złe czy coś, po prostu przerwałem.Może dlatego iż szukałem czegoś z niesamowitą akcją?Nie wiem.Kiedyś na pewno jeszcze raz obejrzę i wtedy ocenię.
 • Avatar
  A
  Kowal155 8.01.2011 01:37
  Bardzo dobre
  Ciężko na świeżo obiektywnie ocenić. Seria nie miała by może dramatycznego napięcia gdyby wyciąć jedyny element, który mi się nie podobał bo się gryzł z cudną wizją rzetelnego dobrego sci­‑fi bez mistycyzmu. Mowa tu o  kliknij: ukryte . Ciężko mi ocenić na ile jest to element mistyczny, a na ile mógłby być możliwie prawdziwym elementem struktury sieci/przestrzeni. W każdym razie fabularnie pewnie by anime straciło, ale na wiarygodności by zyskało gdyby ten element miał zniknąć. Na szczęście nie było chamskiego przenikania się światów, czego spodziewałem się w pewnym momencie, ale,  kliknij: ukryte . Tak poza tym to gorąco polecam. Stawiam 10 i wrzucam do ulubionych bo całościowo tak dobrego anime jeszcze nie widziałem, które by tak trafnie próbowało opisać możliwy rozwój naszej technologii, a przy tym robić to w tak lekkiej, zabawnej i przyjemnej formie. Polecam.
 • natka 6.07.2010 19:15:33 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  olgita 16.03.2010 16:49
  Ukryte dzieło
  Nie mam bladego pojęcia, dlaczego tak mało słyszałam o tej serii. Moim zdaniem jest po prostu świetna! Co prawda oglądałam ją już jakiś czas temu, ale wciąż nie mogę wyjść z podziwu. Urzekająca grafika, wciągająca fabuła i niezwykle sympatyczni bohaterowie. Naprawdę polecam, bo jest na co się napatrzeć.
 • Avatar
  A
  hakman4 22.11.2009 13:13
  Nie realne
  Oglądam te anime i się człowiek zastanawia w jakim to świece oni żyją.Wszystko to wygląda jak by byli w grze komputerowej.No i te „boku Sachi” xD.
  Grafika jest dobra.Nie ma co narzekać anime jest dobre.
  • Avatar
   hakman4 7.12.2009 10:08
   Re: Nie realne...dopisek po obejrzeniu.
   I wszystko staje si jasne i klarowne.I część tej serii przedstawiała bohaterów i relacje między nimi w II części anime widzimy wszystko skupia się na wspomnieniach bohaterki i na ratowaniu przyjaciół bohaterki.
   Wszystko jest świetnie przedstawione.To co napisałem wcześniej jest już przestarzałe.Przestrzeń w przestrzeni realnej dzięki specjalnym cyber okularom.Takie okulary jak by istniały to by były i niezłym sposobem komunikacji i zabawy,ale na pewno były by zagrożeniem uzależnienia się od tego.Wystarczy ,że są maniacy gier.Grafika jest świetna i odbiega od tej jaką się zna. W ogóle przedstawienie wszystkich tych procesów „hakowania” jak to nazwę są interesujące.
   Koniec jest pozytywny.Bohaterka odrzuca okulary a wraz z nimi wszystko to co miało z tym związek.Opening też jest fajny choć smutny.
   Jak dla mnie to należy się najwyższa ocena – 10/10.
   • Avatar
    Kanaria. 20.06.2012 11:55
    Re: Nie realne...dopisek po obejrzeniu.
    Nie wiem,czy dobrze zrozumiałam,ale wydaje mi się,że Yasako dalej nosiła okulary.
     kliknij: ukryte 
    Chyba,że nie potrzebują okularów,żeby tak się komunikować.
    Być może,źle coś zrozumiałam.Jeśli tak,I'm sorry.

    :D
 • Avatar
  A
  Solarius Scorch 26.07.2009 05:53
  Przeciętnie wybitne
  W zasadzie z prawdziwą przyjemnością obejrzałem serię, jednak uważam że ocena na Tanuki jest nieco zawyżona (choć zwykle mam odczucie odwrotne).

  Na plus z pewnością można zaliczyć pokazanie przestrzeni wirtualnej, która pokrywa przestrzeń fizyczną (lub, jak chcą tłumacze Dennou Coil, geograficzną) – jest nie tylko efektowne, ale przede wszystkim przemyślane; głęboko tu się kojarzy ze zjawiskiem zaślepu z powieści Demolewskiego. Nie jest to może pomysł całkiem nowy (vide Demolewski właśnie), ale po raz pierwszy mogłem zobaczyć go na ekranie i to ze szczegółami. Po drugie, postacie charakterologicznie bardzo dobrze się prezentują – cecha do której zdążyłem się przyzwyczaić we współczesnym anime, a co może być objawem rozleniwienia. Po trzecie, przyzwoita animacja nie zalatująca CGI.

  Niestety anime ma jednak kilka wad – nie dyskwalifikujących go, ale jednak wyraźnych. Po pierwsze: obfitość dłużyzn, zwłaszcza w środkowej części serii (i nie mówię tu o fillerach) – kiedy już część tajemnicy wyszła na wierzch, a akcja zaczyna biegać w kółko, co nie służy nawet kreśleniu postaci bohaterów, które lepiej wychodzi przy scenach dramatycznych. Po drugie: grafika była bardzo dopracowana, ale kreska nie przypadła mi szczególnie do gustu – taki sposób rysowania twarzy niezbyt się do poważnych serii nadaje – ale może to tylko ja. Po trzecie po raz pierwszy od nie wiem jak dawna zdarzyło mi się, żebym miał trudności z odróżnianiem postaci od siebie! A w dodatku wszyscy noszą oczywiście okulary…

  Tym niemniej jednak mogę polecić serię każdemu, kto kocha high cyberpunk i nie boi się dzieci.
 • Avatar
  A
  Psychoza 30.06.2008 14:39
  Dennou Coil
  Po obejrzeniu całej serii z polecania wszystkim tego anime nie rezygnuję. Powtarzam – chociaż nie wygląda, seria jest naprawdę wspaniała! Do śmiechu i do płaczu, a do tego ciekawa jak mało która :)
 • Avatar
  A
  Psychoza 24.06.2008 18:58
  Dennou Coil
  W zasadzie nie spodziewałam się czegoś tak przyjemnego po screenach, czy pierwszych odcinkach z małą Kyoko :) Ale seria zapowiada się przezabawnie, jeśli nie do śmiechu to przynajmniej do uśmiechnięcia się! A do tego przeważnie każdy odcinek kończy się tak, że zaraz trzeba włączać następny, by rozwiązać tajeeeemnicę :P

  Polecam :D
 • Avatar
  A
  seph 23.05.2008 21:12
  Ojejq.
  Do obejrzenia DC zachęciły mnie screeny – grafika na nich zdawała się obiecywać całkiem smaczną ucztę dla oka i jak się okazało, nie były to czcze obietnice. Stonowane kolory, dopracowane tła, ciekawe projekty postaci plus elementy grafiki trójwymiarowej bardzo dobrze zasimilowane z grafiką 'konwencjonalną' – czego chcieć więcej, tym bardziej ze była to dla mnie miła odskocznia po kilku cukierkowych seriach.
  Jednak to nie grafika skradła me młode serce, a świetna fabuła. Bez mrugnięcia okiem daje twórcą DG 10 za pomysł i dodatkowe 10 za jego wykonanie (w koncu bardzo wiele serii udowodniło, że sama idea to jednak zbyt mało). Naprawdę od dawna nie widziałam tak interesującego świata przedstawionego  – akcja, postacie, ich przeżycia – wszystko jest dokładnie przemyślane, a każdy składnik jest zrównoważony. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat.
  Na tym tle troche gorzej wypada muzyka, w recenzji oceniona na 9, imo – to jednak zbyt wysoka ocena.
  Muzyka wspólgra z tym, co dzieje się na ekranie, ale nie wydaje mi się by mogla funkcjonować bez obrazu. Jak dla mnie jest za mało wyrazista, w zaden jednak sposob nie umniejsza wartosci anime.

  Co do odcinków tzw zapychających – było ich dosłownie kilka i pomijając jeden z retrospekcjami, jak najbardziej przypadły mi do gustu. W zupełności spełniły swoje zadanie, Mianowicie, pozowliły lepiej poznać bohaterów, przy nieco luźniejszej oprawie.

  Na koniec, jesli chodzi o minusy serii – jeżeli kto bedzie chcial jakieś znależć, to na pewno znajdzie.
  Jedyne co mnie irytowało, to wykorzystywanie malej Kyoko w pierwszych odcinkach serii, jako nośnika ideii 'deux ex machina' – czyli – jesli nie masz pomysłu na to, co mogloby poprzeszkadzac bohaterom – wyslij dziecko.
  Pomijając ten drobny fakt, nie mam DC nic do zarzucenia.

  Reasumując -swieta seria, gorąco polecam ;]

 • Avatar
  A
  Bluba 19.05.2008 18:28
  Świetne
  Anime Świetne.
  Grafika ładna, Historia niczego sobie.
  Bohaterowie zachowują się jak na dzieci przystało, nie popadając jednak przy tym w przesadę i mają swoje własne przemyślenia na temat tego co ich otacza.
  Wspomniane w recenzji zapychacze nie były takie złe, były to raptem z 3 odcinki.  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Teukros 19.05.2008 14:36
  Dennou Coil
  Niewiele oglądałem filmów lepszych od Dennou Coil. W anime tym dokonano czegoś, co nieczęsto się udaje – problemom dzieci nadano taką rangę, jaką faktycznie im dzieci nadają. Właśnie brak zróżnicowania między sprawy „poważne” i „dziecinne” (w oczach bohaterów niewiele jest między nimi różnicy) jest jednym z tych elementów, które sprawiają, że serię ogląda się prawdziwym zaciekawieniem.
 • Avatar
  A
  J. 17.05.2008 10:39
  Genialne
  Anime naprawdę świetne, a jak się człowiek wczuje to strasznie wciąga. Efekty naprawdę robią wrażenie.
  Polecam.