Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Gilgamesh

 • Avatar
  A
  Subaru 23.05.2012 13:04

  Anime ze sporym potencjałem, naprawdę sporym, gdyby tylko został wykorzystany..

  Tytuł zaciekawił mnie oprawą graficzną i pod tym względem nie zawiodłem się, projekty postaci są piękne, te usta (dla niektórych brzydkie), rysy twarzy. Znacznie gorzej jednak przedstawia się sama animacja.. Czasem ma się wrażenie, że bohaterowie są marionetkami na sznureczkach, poruszają się niezwykle topornie. Bardzo szkoda, bo kreska jest niepowtarzalna.

  Dobre wrażenie robi nastrój na zewnątrz, całe anime jest zrobione w panujących tam odcieniach szarości, brązie. Jedynym, co odstaje od tej kolorystyki jest krzyż na kurtce głównego bohatera, który MIAŁ coś symbolizować, nie doszedłem jednak do tego, co.

  Seria pełna jest odniesień do mitologii starożytnych, tylko że.. jak dla mnie, mitologia swoje, a anime swoje. Nie widzę bezpośredniego połączenia.

  Generalnie aż tak nie wiało nudą, im bliżej końca, tym ciekawiej. Odnoszę jednak wrażenie, że pierwszą połowę serii można by było spokojnie uszczuplić o kilka odcinków, a więzi pomiędzy bohaterami przedstawić w szybszy sposób, rozwinąć te wątki.

  Są bisze! Fujisaki nieodmiennie przyciągał mój wzrok (jak Yuki z „UN GO”.. mm!) Novem okazał się być najbardziej, przynajmniej dla mnie, intrygującą postacią, która niestety dostała o wiele za mało czasu antenowego. Jego wątek mógłby być naprawdę lepiej poprowadzony, bogatszy. A tak, dostajemy jego  kliknij: ukryte , który.. no szlaczek, czemu tego nie zaakcentowano?!

  Dość enigmatyczna końcówka, bardzo fajnie wykorzystany motyw luster.

  Seria zaprzepaszczonych nadziei. 6/10.
 • Avatar
  A
  alice 19.08.2011 18:35
  Anime widziałam bardzo , bardzo , BARDZO dawno temu. Byłam podlotkiem ,ale tez nie aż takim malutkim. Widziałam ze 2 razy , bo na hyper powtarzali ,a wtedy nie było takiego dostępu(przynajmniej z mojej strony) do internetu by jakie się zechce anie obejrzeć. Najbardziej podobała mi się kreska, miękka , estetyczna , dopracowane postacie . Ale fabuła niestety kuleje. Wszystko idzie TAK POWOLI ,że można usnąć. Gdyby zwiększyli tempo lub bądź co bądź usunęli niektóre sceny , może i w 6 odcinkach by się zmieścili. Jako rekompensatę możemy podziwiać piękne tła oraz posłuchać ślicznego endingu w ostatnim odcinku. Dałam 4/10
  • Avatar
   alice 27.03.2012 01:10
   poprawka daje 2 .
 • Avatar
  A
  Lyneel 18.08.2011 23:06
  powooolne
  mogłabym niemal wszystko podsumować określeniem FLEGMATYCZNE. A zwłaszcza tyczy się to reakcji bohaterów, spóźnionych o kilka sekund (o ile reakcje się zdarzają), dialogów, w których wypowiedzenie pięciu słów trwa pięć godzin, prowadzenia fabuły (po paru odcinkach wątpiłam, czy fabuła istnieje…), a nawet manewrów kamery, ruchów postaci… Nie no, aż szkoda gadać. Sami bohaterowie przypominali plastikowe lalki, takie z nawiedzonego, opuszczonego miasteczka, które połknęły metalowe drągi i na zawsze przestały przypominać ludzi. Nawet włosy były jak z pumeksu, usztywnione i niepodatne na wszelkie wstrząsy!
  Nie wiem, ile razy zabierałam się do wznawiania seansu z myślą „Może coś się zdarzy, cokolwiek… Już zaraz, już pewnie za chwilę…!”
  No i cóż. Może coś ciekawego się zaplątało, ale tego nie dostrzegłam. No bo pewnie przespałam. Jeżeli ktoś zamierza oglądać to w całości, niech wypracuje anielską cierpliwość i wytrzymałość na ból… Bo uważne oglądanie tego anime to okrutna kara.
 • Avatar
  A
  Cernunnos 8.07.2010 16:28
  Oglądanie...
  ... tego anime to ból. Naprawdę. Podchodziłam z wielkimi nadziejami do tej pozycji, w końcu tytuł sugerował nam jakieś powiązania z sumeryjskim królem i eposem o Gilgameshu. Figa z makiem, wynudziłam się okrutnie, akcja poprowadzona iście ślimaczym tempem, żeby jeszcze chociaż była dobra. Zapowiadało się całkiem ciekawie, jednak jakieś bzdury z ludźmi zamieniającymi się w potwory, plastikowe postacie, na siłę udramatyzowane, wiele razy sceny, które powinny być poważne, u mnie wywoływały wzgardliwy uśmieszek. I jeszcze ta paskudna gruba i toporna kreska, buźki bohaterów były strasznie powykręcane, a tła puste – znaczy oprócz wszechobecnej czerni. Jedynym plusem tej serii była dla mnie muzyka, pasowała do konwencji i miło było mi jej słuchać. Po komentarzach niżej, spodziewam się, że wiele osób może mi zarzucić, że: nie oglądałam uważnie/jestem zbyt niedojrzała do tej pozycji/anime jest ambitne, a ja go nie zrozumiałam, itp. Błąd, oglądałam je dwa razy, po pierwszym wpadłam na Tanuki, aby potwierdzić mieszane uczucia do tego tytułu i zobaczyłam wiele pozytywnych opinii, więc sięgnęłam po Gilgamesha jeszcze raz i upewniłam się, że jest on nudny i próbuje na siłę być ambitną serią, skłaniającą do refleksji, drugie obejrzenie wiele mi dało, wychwyciłam jeszcze więcej niespójności i denerwujących mnie elementów. Ergo dno.
 • Avatar
  R
  Lagun 14.04.2010 22:34
  Niestety... nie dla dzieci ;)
  Z recenzji wynika jakoby anime nie miało głębszego sensu ...
  Jeśli nie ma ono głębszego sensu to nie zmusza widza do refleksji.
  Mija się to z prawdą bo np mnie pod koniec serii naszły pewne refleksje.

  Albo autor recenzji oglądał Gilgamesha „po łebkach” albo kiepsko radzi sobie z interpretacją symboli.

  Anime jest bardzo ambitne. Pokazuje dramat życia ludzkiego w bardzo oryginalnej konwencji ;)

  Zatem polecam wszystkim, którzy skończyli 18 lat.

   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Jurand 3.04.2010 09:22
  Dno...
  Anime tylko dla ludzi ze skłonnościami samobójczymi i sado­‑masochistycznymi.Nigdy jeszcze nie spotkałem tak płytkiego anime gdzie faktycznie nie można (za bardzo)przyczepić się to podkładu dźwiękowego to już reszta włącznie z fabułą poraża brakiem czegokolwiek za co można by tę serie pochwalić, nieciekawi bohaterowie brak zwrotów akcji w ogóle „brak Anime” w tym Anime.Nie polecam miłośnikom dobrego Anime.
 • Avatar
  A
  NM 16.03.2010 14:39
  Gilgamesh
  Jak już napisałam wcześniej muzyka jest bez zarzutów bo w niewielu anime podkłady muzyczne tak dobrze odzwierciedlają nastrój nostalgii.W którym anime tak dobrze została dopasowana muzyka klasyczna?Chyba w żadnym…bo w większości anime historia jest płytka i tandetna,ale autor chyba jeszcze nie dojrzał do tej historii.Problem polega na tym że to anime nie jest dla każdego bo nie każdy je zrozumie.
  Ktoś pytał się jak nazywa się ending więc jest to Wasuremono­‑no Mori.
 • Avatar
  R
  Tuldor 7.02.2010 01:04
  Gilgamesh
  Ja równiez nie mogę zgodzić się z opinią recenzenta. Owo anime nie posiada najbardziej wartkiej akcji lecz poza owym faktem i lekkich błędach w animacji nie mogę mu nic zarzucić. Szarobura kolorystyka, gruba kreska którą pociągnięto drugi plan jakby pogrążony w deszczu, pozbawione wyrazu i matowe oczy postaci odzwierciedlające beznadzieję jaka panuje w ich sercu i brak wiary w lepsze jutro jest naprawdę olbrzymim plusem na tle innych serii „wielkich herosów ratujących świat w różowym wdzianku”. Zakończenie jest doskonałe i niespodziewane… do ostatniego odcinka człowiek nie zna pełnego obrazu historii o jakiej opowiada seria… cud miód i orzeszki :) Stawiam w skali ocen szkolnych 5-
 • lewa1922 8.12.2009 03:52:57 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  NM 7.12.2009 21:27
  Gilgfamesh
  Nie zgodzę się z recenzją tego anime.To anime jest pełne głębszych myśli i nie jest po prostu dla młodszej publiczności…Trzeba czasem coś 2x obejrzeć by zrozumieć…Myślę że twórcom chodziło o coś więcej niż tylko smutne anime…Co do muzyki jak dla mnie świetna,oprawia klimat w „ramki” zwłaszcza w kilku ostatnich odcinkach.
 • Avatar
  A
  nana 3.10.2009 02:46
  da się to opisać jednym słowem NUUUUUDA
 • Avatar
  A
  kapplakk 25.06.2009 09:42
  Słabo....
  Niestety mnie sposób prowdzenia fabuły nie spodobał się, podobnie ja recenzentowi. Jak dla mnie uchylanie małego rąbka tajemnicy w każdym odcinku, to zwykłe przeciąganie całości spowodowane brakiem pomysłu. Spowodowało to, że zwyczjanie szkoda mi było czasu na to anime, bo nie chce mi się oglądać dwudziestu kilku odcinków, które możnaby upchnąć w dwunastu, może nawet mniej. Klimat na początku mi się spodobał, ale cóż… Czas zabrać się za ogładanie czego innego.
 • Kiyoko Madoka 13.06.2009 17:05:48 - komentarz usunięto
 • Sakura Haruno 21.05.2009 09:38:46 - komentarz usunięto
 • Sakura Haruno 21.05.2009 09:17:41 - komentarz usunięto
 • Kitty 18.04.2009 18:51:21 - komentarz usunięto
 • Sakura Haruno 11.04.2009 18:42:40 - komentarz usunięto
  • Sakura Haruno 21.05.2009 09:13:53 - komentarz usunięto
 • nataszkaxD 17.03.2009 19:06:33 - komentarz usunięto
 • Avatar
  R
  Gob 5.03.2009 17:53
  Rozumiem, że recenzentowi mogło się nudzić. Spoko jest dużo „szybszych” anime. Ja natomiast serię zobaczyłem w 3 dni bo mnie zwyczajnie wciągnęła i „misie” podobałą i na pewno się nie nudziłem. Rzecz gustu.
 • Avatar
  R
  kitket 15.01.2009 20:51
  jedyny punkt zwrotny...
  po części zgadzam się z recenzentem- fantastyczny pomysł, możliwość wykorzystania motywów mitologicznych, bardzo ładna kreska i kolory (przynajmniej dla mnie), a tu wychodzi seria przeciętna.
  „akcja” skupia się głownie wokół przeżyć bohaterów, którzy koncentrują się przede wszystkim na „rozsiewaniu” aury tajemniczości i mistycyzmu wokół siebie. na początku jest to fajne i intrygujące, ale, na litość, ile można? muszę jednak przyznać, że sceny walk są nienaganne.gdy już takowe się pojawią, potrafią przyciągnąć oko.
  największym plusem, a tym samym najbardziej godnym uwagi elementem, takim punktem zwrotnym, jest zakończenie (patrz- jeden odcinek -_-'). muszę przyznać, że mnie ono zaskoczyło. nie spodziewałam się typowego, schematycznego happy endu (nie wskazywał na to panujący wszech i wobec nastrój niepokoju i lekkiej grozy), ale tego, co zobaczyłam też się nie spodziewałam.

  tak więc rada dla fanów anime. jeśli ktoś nie lubi dłużyzny, ani zbytniego wgłębiania się w psychikę (która i tak wydaje się lekko spaczona), to proponuję obejrzenie pierwszych 4­‑5 odcinków, dla załapania akcji, później oglądanie sobie „raz na jakiś czas” (może trafi się jakaś fajna bitewka) i finisz trzema ostatnimi odcinkami…
 • Avatar
  A
  Ahriman 6.01.2009 20:58
  Gilgamesh
  Musze przyznac, że zainteresowało mnie to anime.
  Muzyka jest niespecjalna, animacja kiepska, fabuła niezbyt interesujaca, jedynie kreska zdaje się pozytywnie wyróżniać.
  Jednak jest w tym anime coś szczególnego, coś co wyróżnia je spośród innych tytułów.
  Ma coś szczególnego, czego właściwie nie umiem określić słowami. Moge jedynie stwierdzić, że się różni :-)
 • odpowiedzi: 1 IKa 15.09.2008 23:44:24 - komentarz usunięto
  • Avatar
   Laudemort 16.09.2008 18:19
   Re: Komentarze
   i dlatego napisałem alby najpierw przeczytać zanim z moderujecie, co do autora była jednie końcówka oraz 2 cytaty a pozostałe 80% wypowiedzi było oceną anime, w mojej przynajmniej ocenie o wiele bardziej obiektywna niż ta zamieszczona na serwisie i bardzo przydałaby się osobą chcącym pooglądać anime :/
   no ale trudno 2 raz pisał nie będę czegoś tak długiego, podsumuje tylko w 2 zdaniach:
   Nie zgadzam się z opisem autora i uważam, iż jedynie obejrzał to anime a nie zastanawiał się nad nim, niestety ta produkcja w odróżnieniu od ecchi itp wymaga wysiłku umysłowego. Po obejrzeniu blisko 400serii TV uważam ją za jedną z lepszych i naprawdę intrygujących i ciekawych
 • Avatar
  A
  Hrabina 5.05.2007 14:05
  ...
  Moim zdaniem Gilgamesh jest dobrym anime. taki mroczny klimat, smutny, troche przygnebiajacy. mysle, ze to ciekawa i oryginalna pozycja.  kliknij: ukryte , postacie maja realne problemy (mi calej fantastycznej otoczki). niektorym moze sie nie podobac, bo to zalezy od gustu. Gilgamesh moze nie jest wybitnym dzielem, ale na pewno jest godne polecenia i warte uwagi

  Ukryto spoiler.

  [-]
  Egzekutor GTW FT
  Moderatorus Rex
  • Sakura Haruno 21.05.2009 09:21:26 - komentarz usunięto
   • Sakura Haruno 21.05.2009 09:33:19 - komentarz usunięto
 • Avatar
  R
  Maron 27.12.2006 20:17
  O gilgameshu
  No tak, ilekroć znajdę się w sieci i przeczytam recenzję tego anime trafiam na ostrą krytykę. a jest ono wg mnie przynajmniej świetne!! Akcja wprawdzie rozwija się wolno, wciąż jednak trzyma w napięciu, twórca nie zdradza wszystkich tajemnic na samym ppoczątku,przez co nie wiadomo do końca, czego się spodziewać. Postacie są… coż… dziwnawe, pozostaje to jednak w związku z atmosferą <lustrzanej> przyszłości. Ogólnie anime mi się podobało, na koniec było strasznie smutne, nie jestem tylko pewna,  kliknij: ukryte  Może mnie ktoś oświeci:)

  Ukryto spoiler.
  Moderacja
  • Avatar
   Mika 25.04.2007 23:51
   Re: O gilgameshu
   Ja uważam że to anime było naprawde cool! A ten kto je krytykuje ma niesamowite szczęście że go tu nie ma. A co do Tear i subtelnym dokonaniu tej delikatnej dłoni to moje zdanie drzmi tak:
    kliknij: ukryte 

   Spoilery się maskuje… I raczej prosilibyśmy o nie wysuwanie gróźb pod adresem innych komentujących – Moderacja
 • Avatar
  A
  grundziol 25.10.2006 07:15
  pytanie
  mam pytanie, otóż jaki ma tytuł i kto śpiewa ending w Gilgameshu? Byłabym wdzięczna za odpowiedż!
  • Avatar
   Sara 21.07.2008 16:24
   Re: pytanie
   Gilgamesh – Wasuremono no Mori
  • Avatar
   MrsVisenna 29.06.2009 14:03
   Re: pytanie
   Nazywa się Wasuremono no Mori, a śpiewa go Ando Yuko(piosenka z albumu „and do, record.”) Polecam~ Przy okazji Opening – Śpiewa go Koda Kumi, nazwa to Crazy 4 U.
 • ktos tam.,.. 3.08.2006 01:22:14 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  gil 2.08.2006 14:32
  song
  Co do ostatniego odcinka przyjrzyjcie sie slowom piosenki po zakonczeniu kazdego odcinka .Chyba padaja tam takie slowa rozproszyles sie w dali ,jestem samotna ,ta scena byla dla mnie taka mila. kliknij: ukryte 
 • Ja =] =] =] 28.07.2006 22:44:51 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  domcia2501 22.07.2006 14:46
  srednie
  srednio mi sie podobalo bo fakt faktem dziwne nie do konca zrozumialam o co chodzi a zakonczenie to takie troche z Evangelionem sie kolarzy… nie sadzicie? muzyka nawet fajna chociaz tez nie jest taka ze mozna by bylo pol roku katowac non­‑stop. obejrzec mozna ale nie spodziewac sie cudow
 • Avatar
  R
  Kiyoko-Bellatrix 1.06.2006 13:51
  Moja wypowiedź.
  Witam. Na początek chciałabym powiedzieć, że nie zgadzam się z tą opinią zamieszczoną na górze. Według mnie jest to jeden z najlepszych, a raczej najlepszy film anime jaki dotąd oglądałam. Uwielbiam Pottera i Śmierciożerców, a więc czarne charaktery, które można spotkać właśnie w tej anime.
  Postaci. Moim zdaniem są to najlepsze postaci ze wszystkich anime. Takie realistyczne. Nadprzyrodzone moce. To właśnie cenię w tej anime. Może i tło jest szarawe, ale mnie to nie przeszkadza. Wiem, że jest tam zbyt dużo krwi, ale to tylko mały problem.
  Muzyka. Moim zdaniem muzyka jest boska! Przy Neon Genesis Evangelion jest beznadziejna, ale tu… taka smutna, ciekawa…
  A co do ust niezgadzam się pod żadnym względem. Usta są bardzo ładne, kształtne i realistyczne, nie tak jak w Gunslinger Girl.
  Bardzo mi się podoba akcja, choć rzeczywiście czasem jest nudnawa, ale to tylko czasem.
  Przy sotatnim odcinku popłakałam się. To było takie smutne. kliknij: ukryte 
  Moim zdaniem jest to najlepsze anime, jeśli porównujemy ją do Neon Genesis Evangelion, Gunslinger Girl czy Wirtualna Lain.
  Na drugim miejscu dałabym Great Teacher Onizuka.
  Wszystkie animy są super, ale to, Gilgamesh było najlepsze. Daję jej ocenę 6+!

  Zamaskowano spoilery.
  Moderacja.
  • Avatar
   ja 2.07.2006 18:02
   Anime jest fajne ( - :
   Dziwne ale jakimś zbiegiem okolicznosci ja mam tak samo! Popieram wypowiedź wyżej.Tak samo lubie Gilgamesha i tak samo uważam że twórcy powinni stwożyc Gilgamesh 2 ,ale najfajniejszą postacią był chyba Toru –  kliknij: ukryte Myślałem ,że najbardziej lubię Great Teaher Onizuka,ale gdy na ekranah Hypera pojawił się Gilgamiesh (-: Lubie wszystkie animy wymienione wyżej, ale od czasu gdy skończyło się Last Exail,to każdy z nich widziałem już po 2 razy ((((((((((((((-: oczywiście pojawiły się nowe – Experiment Lain (można też czytac " Wirtualna Lain ".)oraz Gunslinger Girl.Co będzie dalej? czas pokaże. Mam nadzieję że jeżeli za 3 razem puszczą Gilgamesha to z zostawionymi jeszcze napisami. Fajnie jest gdy słychac oryginalne,japońskie głosy nie zagłuszane przez lektora. Haha ale się rozpisałem jeżeli chodzi o treśc ! Mógłbym pisac w nieskończonośc ale tyle narazie wystarczy!!!

   Zmaskowano spoiler, usunięto spam.

   Miłego dnia życzę.
   Moderacja
  • Avatar
   Zegarmistrz 2.07.2006 19:21
   Re: Moja wypowiedź.
   Uwielbiam Pottera i Śmierciożerców, a więc czarne charaktery, które można spotkać właśnie w tej anime.


   Nie całkiem rozumiem to zdanie. Prawdopodobnie znaczy ono tyle, że autor uważa iż bohaterowie Gilgamesha mają podobną głębie psychologiczną, jak herosi Harrego Pottera.

   W 100% się z tą opinią zgadzam.
  • Avatar
   Patcia 13.07.2006 10:29
   Zgadzam się
   Chociaż ja bym oceniła na 10 z + ale to szczegół ;D , ale ten ostatni odcinek… taa nie mogłam się pozbierać , a liczyłam , że będzie jeszcze druga seria ( fajny tasiemiec z tego by był – odcinek 1726 :D )
 • Avatar
  A
  SNIPER 31.05.2006 15:14
  GLUPOTY
  Anime to jest glupie wogule mnie nie wciagnelo fabula jest skomplikowana ale to nic przedewszystkim jest glupia wkurza mnie tam niemal karzda postac. Jedynie co jest w nim dobre to muzyka bu jest fajnie dobrana grafika tez nie jest na dobrym poziomie.
 • Avatar
  A
  Pierdzianek 29.05.2006 14:17
  odjazd
  Mam świra na punkcie tej bajki. Moim zdaniem jest perfect. Mroczna, wciągająca, interesująca fabua. Czasem trochę nie można się połapać o co chodzi ale i tak mi się podoba.Ma więcej zalet niż wad. Podoba mi się prawie tak bardzo jak moja ulubiona manga „Tajemnica Przeszłości”.
 • Avatar
  A
  Suger 24.05.2006 07:02
  Popieram mojego poprzednika
  Tak jak już wspomniano w poprzednim poscie wszysko co zawarte jest w tym anime ma swoje miejsce. Ja naprzykład nie wyobrazam sobie gdyby ta seria miała trwać 13 epów wtedy to bym nic nie zrozumiał. Ja osobiście wole bardziej kolorystyczne anime ale w tym przypadku to bylo konieczne do podkreślenia klimatu co musze przyznać udało się. Kreska nie jest wyjątkowa też nie pozostaje daleko w tyle za innymi anime. Mi się spodobała a w szczegulności to jak narysowali siostre Madoki. Co do samej histori to jest naprawdę dobra co prawda są momenty gdzie ogląda się dosyć opornie ale mnie osobiście wciągneło i z ciekawością zasiadałem do kolejnych epów. Ja daje temu anime mocną 8.
 • Avatar
  R
  vel_mika 23.05.2006 23:32
  coś nie tak?
  Nie wiem o co może chodzić tym którzy oceniali to anime, przecierz ono jest świetne. Ta brązowo szarawa grafika jest ospowiednia do filmu o takiej treści a tym bardziej o zakończeniu. Pisząc o tempie trzeba wziąć pod uwage że w niektórych anime wszsytko dziej e się na hura i nic się z tego nie rozumnie, ale w gilgamesh'ie jest inaczej tutaj tempo może i jest dość wolne ale dzięki temu każdy wątek można dokładnie przeanalizować i zapamiętać, do tego tak naprawde akcja musiała się toczyć wolno bo przcież inzaczej nie dało się ująć całęj fabuły. Co do stylu tysunku o jest on dl mnie bardzo dobry. A do tego te kreski pod oczmi pokazują ile już w swoim życiu każdy z bahaterów musiał przeżyć i ile to dla niego znaczyło. A ten kto pisze że jest nudnwo, albo nie oglądał dokładnie tego anime albo nie umie czytać ( ja oglądałam wersje orginalną z napisami;]. Mam nadzieje że reszta się ze mną zgadza i mnie popieraz prawda???
 • Avatar
  R
  Zdzichu 10.05.2006 18:34
  Czy was ludzie powaliło
  Czy ci co oceniali to anime mają downa, skrzywienie kręgosłupa moralnego , platfusa, marskość wątroby i raka jąder/jajników???
  To anime jest najwiekszym shitem jaki widziałem, Postaci koże ładnie zprojektowane ale cała reszta chyba niedorobiona.
  fabuła po 2 odcinku poszła sie kochać i chyba zaciągneła ze sobą w krzaki też teksty i (dopisz samemu). „siostro… siusiam krwią”- lol co za typ wymyślił raki text.
 • Avatar
  R
  damian 10.05.2006 12:34
  nie zgadazam sie z recęzją...
  ...no może nie do końca.Anime przyznam ciągnie się ślamazarnie ale odbiorca jest w stanie przyzwyczaić się do takiego tępa nie przymuszając się zabardzo.Postaci nie są również specjalnie skomplikowane lecz relacje między nimi zachodzące potrafią wciągnąć i zachęcić do oczekiwania na„a co bedzie dalej”.Sprawę rysowania ust potraktować należy tak samo ja całe anime.Zaakceptować,a kto wie może się to opłaci.
 • Avatar
  A
  aga 17.04.2006 17:37
  odcinek końcowy
  anime jest super, ale największe wrażenie zrobił na mnie końcowy odcinek. po nim siedziałam jakieś pół godziny w pokoju ze łzami w oczach super opening, ending też niczego sobie. co do kreski, nie wiem co wam się w niej nie podoba. dla mnie jest świetna, tak jak całe anime
  • Avatar
   Kiyoko (klaudia) 25.05.2006 12:04
   Re: odcinek końcowy
   na mnie też ostatni odcinek gilgamesh wprawił w stan płaczu. Wszystko co było w tym anime było super.
 • Avatar
  A
  Mae 22.02.2006 14:51
  No nie wiem...
  eee…beee…feee…niezbyt odkrywcze Anime,coś co interesuje chwilę…przynajmniej ta było w moim przypadku,jak będzie w waszym pojęcia nie mam.Można obejrzeć ale przy obecnej ilości dobrych tytułów…lepiej wybrać Neon Genesis Evangelion albo Last Exile…
  • domcia2501 22.07.2006 14:49:33 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Rolek 9.02.2006 14:59
  Gilgamesh
  Sądze, że lepszego anima nie widziałem. Jest po prostu super. Oglądałem go na Hyperze, a ostatni odcinek tak mnie wzruszył, że puźniej siedziałem i płekałem przynajmniej puł godziny.  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Daver 4.02.2006 22:51
  muzyka
  ogladalem Gilgamesha na programie hyper,juz troche ochlonolem ale przez kilka dni o niczym innym nie myslalem a ten ostatni odcinek…
   kliknij: ukryte 

  Zarówno informacje o stronach z nielegalnymi materiałami, jak i pytania o takie strony, są kasowane. Moderacja
 • Anonimowy 25.01.2006 13:18:00 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Ichiro 23.01.2006 12:56
  Super anime
  niestety zaczełam ogladc dopiero od 3 odcinka. Świetne anime mroczny klimat bardzo mi przypasował ostatni odcinek bardzo mi sie podobał openig iending tez super wszystko ogólnie git. Świetne anime oby wiecej takich!!!!!!
 • Avatar
  A
  KYUZO 21.01.2006 18:49
  <Gilgamesh>
  Anime to początku raczej mnie nie zachwyciło. Nie specialnie ciekawa fabuła (bardzo luźne powiązanie z mitem o Gilgameshu mimo, iż występuje jako tytuł całej seri), sztywne postacje i dość orginalna kreska nie zachęcały do oglądania, ale mimo wszystko dotrwałem do końca. Mniej więcej od 20 odcinka zaczeło się robic ciekawie. Historia z klonowaniem była cłkiem dobra za to główny wątek z tym tz. Tear (jeśli dobrze pamiętam nazwe tej istoty, co to wzieła się jakby z nikąd i miała być odpowiedzialna za zagłada świata eh) jakiś mało wciągający i mi przynajmnej wydawał się niezbyt dopracowany.
  Jest jeszcze wątek grupy istot zwanych Gilgamesh, których projekty postacji (humanoidalnych;)bardzo mi się spodobały. Tyle, że tu też wydaje się, że powstali tylko i wyłącznie po to żeby było z kim powalczyć. Nie wiadomo zabardzo kim są i dlaczego są posłuszni tym od 'oczyszczenia świata'. Choć co prawda jeden z nich postarał się poza niszczeniem też coś stworzyć z siostrą głównego bohatera;).
  Jeśli chodzi o finał serii to był nawet interesujący.  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Novinha 21.01.2006 11:56
  scena koncowa
  Chce tylko napisac moje przypuszczenie co do sceny koncowej. Nagrywam anime z Hypera na kasecie wiec dzisiaj obejrzalam dokladnie ta scenke i wydaje mi sie, ze  kliknij: ukryte  Ale to tylko moje przypuszczenie, a wy jak myslicie??:>
  • Avatar
   SCENA KOŃCOWA 22.01.2006 17:39
   Re: scena koncowa
   Nie nie, w scenie końcowej  kliknij: ukryte 
   Wszystkim, którzy, jak ja, są ciekawi wyjaśnienia (albo poznania różnych hipotez wyjaśnienia)tajemniczej końcówki (a dokładniej 25 i 26 epizodu) polecam to forum (po ang.). Dużo bardzo ciekawych uwag:

   [link]

   Zamaskowano spoiler – Moderacja
  • Otisher 12.04.2006 16:36:12 - komentarz usunięto
   • Avatar
    Mira 23.05.2006 15:41
    Re: scena koncowa
    Na końcu jesszcze było coś takiego,  kliknij: ukryte 

    Zamaskowano spoiler. Moderacja.
    • Avatar
     Osk 13.08.2006 13:09
     Re: scena koncowa
     mnie osobiście wydaje się, że:  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Pichu 21.01.2006 08:34
  Madoka
  Skończyło się, skończyło się. Buuuuuu, szkoda! Naprawdę podobało mi się te anime. Przepadam za takimi klimatami. Wszystko jest owiane tajemnicą, każdy odcinek jest coraz ciekawszy, mroczny nastrój, zagadkowe postacie. He, he bardzo często zdarzały się w tym anime bardzo chamskie zakończenia.^^ Człowiek chciał wiedzieć co dalej, a tu pojawia się Ending.^^ Ale dzięki temu tak chętniej powracałam do tego anime. Nie lubię jak wszystko jest wyjaśnione już po paru odcinkach, a w Gilgameshu wszystko staje się jasne dopiero na końcu. I za to najbardziej kocham te anime! Ale nie tylko za to.^^ Jak ujrzałam po raz pierwszy tą kreskę od razu się w niej zakochałam.^^ Moim zdaniem jest nietypowa i orginalna ( tylko profile mogli by czasem lepsze rysować^^ ). Muzyka też niczego sobie. Ending powala mnie na nogi ( po pierwszym odcinku już sobie ściągnęłam ten piękny utwór ), opening też niezły.^^ Teraz wsłuchuje się często w muzykę Beethovena.^^ Postacie też są godne uwagi. Każdy bohater moim zdaniem jest interesujący. Bardzo często zmieniał się mój stosunek do hrabiny, ale z czasem jak poznałam jej przeszłość, to zroumiałam jej postępowanie i sposób bycia. Polubiłam tą ją. Ale najbardziej pokochałam Tatsuye, chłopiec jest uroczy i bardzo przywiązany do swojej siostry ( nie dziwie mu się, po tym co razem przeszli ). Intrugowali mnie również ludzie Gilgamesha. Te wdzianka, MIODZIO.^^ Ehhh… Ostatni odcinek po prostu zwalił mnie z nóg.  kliknij: ukryte  Ogólnie Gilgamesh wywarł na mnie duże wrażenie, przpepadam za takimi nietypowymi anime, żeby było więcej takich. Polacam a nie pożałujecie.^^ Zakochacie się od razu.

  Zamaskowano spoiler – moderacja
 • Avatar
  A
  Aileen 20.01.2006 20:42
  moim zdaniem...
  Jestem świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka i muszę z czystym sumieniem powiedzieć, że zakończenie wbiło mnie w fotel. Niby nic niezwykłego, ale jednak przez cały ending siedziałam w milczeniu, zastanawiając się nad ostatnim odcinkiem.
  Ogólnie Gilgamesh wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Fabuła może nie jest jakimś szczególnym odkryciem, ale sama tematyka jest ciekawa. Nawiązanie do mitycznego Gilgamesha jest dość luźne, ale kto by się tam tym przejmował ^^. Przyznam jednak, że sporo było niespodzianek. Jeśli chodzi o Reiko, to byłam w głębokim szoku.
  Podobało mi się też kształtowanie relacji pomiędzy bohaterami, wynikające z ich przykrej przeszłości. No bo powiedzmy sobie szczerze: czy gdyby Kiyoko i Tatsuya wychowywali się w normalnych warunkach, to czy uczucie ich łączące byłoby takie same? Wątpię, nie znam żadnego rodzeństwa, co by się zachowywało jak oni ^^. To taka mała dygresja.
  Jeszcze odnośnie muzyki – opening i ending podobają mi się bardzo, są świetnie zrobione, klimat zachowany. Nie wyłączałam telewizora do ostatniej nuty.
  Anime oceniam wysoko, w końcu to subiektywna opinia ;)
 • Avatar
  A
  Miyuki 20.01.2006 20:30
  ja się tego czasem boję
  cóż…fabuła pokręcona, rysunki jak dla mnie łądne, opening i endig ładne, ale kijowa sprawa,  kliknij: ukryte  przeraziło mnie to.
  super­‑mroczne, warto polecić wielbicielom gatunku.
 • Avatar
  R
  septem 20.01.2006 20:23
  arcydzieło
  Gilgamesh zupełnie mnie oczarował, najlepsza anime, jaką widziałam do tej pory.

  Podobnie jak poprzednicy nie zgadzam się z recenzją.
  Kreska bardzo mi się podoba (choć na pocżatku rzeczywiście trzeba się przyzwyczaić), fabuła, sposób wprowadzania w historię, sylwetki bohaterów, ich emocjonalne dojrzewanie, retrospekcje, wszystko jest niesamowite i mistrzowsko poprowadzone.

  Trzeba również dodac, że 'Gilga' są niesamowici, te ich stroje, tatuaże… a Novem (ojciec dziecka Kiyoko), hmmm… no to chyba jeden z najbardziej 'gorgious' czy 'sexy' bohaterów anime, jakich widziałam.

  Beethoven już zawsze będzie mi się kojarzył z Gilgameshem i Enkidu.. Koncert fortepianowy no. 5 to właśnie „ten kawałek”, którego słucha w Haeven's gate Madoka…

  Od dłuższego czasu żyję od północy do pólnocy (G na Hyperze) i ściągam odcinki emulem.

  Dla mnie arcydzieło.
 • Avatar
  A
  Cristal 16.01.2006 15:15
  hm....
  Postacie mają bardzo ciekawe charaktery­‑to się łatwo rzuca w oczy, gdy oglądamy tą serię dłużej. Bardzo fajny opening, ale….. kliknij: ukryte  Cała seria jednak mi się calkiem podoba. Bohaterów szybko polubiłam (szczególnie Kyoko i Fu). Niektórych odcinków nie mogłam się wprost doczekać, a niektórych… niespecjalnie. Kreska na, którą przy pierwszym odcinkiem mówi się „okropne!!!” z czasem w naszych oczach staje się coraz lepsza i się przyzwyczajamy. Całkiem fajne anime… Kawał niezłej roboty!!
  • Avatar
   gilxx.com 22.01.2006 18:50
   Re: hm....
   Hm, no to rzeczywiście bardzo dziwne, że można mieć tak różne odczucia. Bo mi się właśnie ending bardzo bardzo podoba, a opening ok, ale jakoś mi nie bardzo do tej anime pasuje. Ending od razu sobie ściągnęłam, bardzo ładna piosenka!
   No a poza tym również uważam, ze to świetna anima i super kreska, choć trzeba na początku sie przyzwyczaić (trochę tylko profile mogliby dopracować, ale kreska jest bardzo oryginalna).
   Pozdro
 • Avatar
  R
  ula 15.01.2006 21:45
  gilgamesh
  tytuł openingu to „Crazy 4 U” :)

  chciałam tylko napisać, że nie zgadzam się z recenzją. Jest to jedno z lepszych anime jakie oglądałam. Fabuła jest bardzo ciekawa i przedstawiona w taki sposób, że czeka się na kolejny odcinek z nicierpliwością. Kreska faktycznie może razić, ale tylko na początku, w każdym razie ja bardzo szybko się do niej przyzwyczaiłam, a nawet mi się spodobała :)postcie na pewno nie są płytkie, każda z nich ma swój dobrze zarysowany charakter i temperament, tylko, że poznajemy je powoli z odcinka na odcinek, co można zaliczyć jako kolejny plus, bo co to za radocha wiedzieć wszystko już po kilku odcinkach…

  Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem, oby jak najwięcej tego typu anime można było oglądać w polskiej telewizji :)
 • Avatar
  A
  Sawa 15.01.2006 21:19
  Moje zdanie
  To prawda gilgamesh jest spaniałym anime które
  ukazuje nam problemy tego a nawet przysłego wieku,gdzie klonowanie jest żeczą normalną ,co do kreski jest nietypowa to przyznaje ale na swój sposób powoduje ze klimat jest wspaniały.
  Co do bohaterów moim zdaniem ukazują jakie jest brzemię decyzji które podejmujemy.
 • Avatar
  A
  Novinha 11.01.2006 19:50
  gilgamesh
  Ogladam serie na Hyperze wiec jeszcze nie mam calej za sobe, ale musze napisac, ze jak do tej pory zrobila na mnie piorunujace wrazenie.
  Niesamowity klimat, wspaniala nietuzinkowe charaktery drugoplanowe (zwlaszcza hrabina­‑mam slabosc do zgorzknialych, nierzadko cynicznych kobiet:P), swietna, orginalna kreska. Bardzo podobaja mi sie barwy: takie ciemne, przytlaczajace i gdzieniegdzie te mocne czerwone akcenty:) Naprawde jestem pod wrazeniem. Sila tego anime tkwi przede wszystkim w cudownym klimacie!!!
  Nie zgadzam sie z recenzja. Wedlug mnie to bardzo dobra seria, ktora nalezy obejrzec:)
 • Avatar
  R
  Ktoś 9.01.2006 21:01
  Nico
  Jak dla mnie to jedno z najwajniejszych anime jakie
  widziałem, i w ogóle się nie zgadzam z tymi ocenami!
 • Avatar
  A
  Grasant 31.12.2005 22:35
  Gilgamesh
  Klimat,fabuła,postacie… Wszystko wspaniałe. Gilgamesh jest wedlug mnie najlepszy. Nie przepadam za anime, ale ten serial mnie jakoś wciąga. Szczególnie podoba mi się że jest mroczny (walki pomiędzy dwoma grupami w której każdy włada nadprzyrodzonymi zdolnościami)i motyw dwójki szczególnie uzdolnionych dzieci(potomkowie terorysty który sprowadził nieszczęście na ziemie).A i jak by ktos mógł mi pomóc, szukam tytulu piosenki która leci na końcu każdego odcinka. Z góry dziękuję i życze wam szczęśliwego nowego roku :)
  • Avatar
   Nida 11.01.2006 08:52
   Re: Gilgamesh
   Ta piosenka to „Wasuremono no Mori” ;) A swoją drogą, anime jest bardzo fajne^^
   • Avatar
    Jvt 23.02.2006 18:05
    Re: Gilgamesh
    Moim zdaniem najlepszy był ostatni odcinek,jak w kazdym anime:)Głupio,że bez lektora na Hyperze…ale spoko.
  • Avatar
   Warhamer 31.05.2006 16:45
   Super Anime
   powalilo chyba tych co nie potrafia dojrzec glebi tego anime jest naprawde dobre powiem ze wrecz wspaniale jesli jednak niektorzy nie moga zrozumiec to niech obejrza go drugi raz  kliknij: ukryte  mi klimacik pasuje muze jest naprawde dobra
   • Prawda 6.08.2006 21:03:53 - komentarz usunięto