Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Potemayo

 • Avatar
  A
  Tamago-chan 2.08.2014 22:29
  Przeurocza seria, bardzo przyjemnie się oglądało. Już dawno nie zdarzyło mi się polubić wszystkich postaci, a w tym przypadku typy bohaterów zwykle uznawane przeze mnie za irytujące nie mogłam w ten sposób zaklasyfikować. Jest to bardzo lekkie anime, bez jakiegoś konkretnego wątku fabularnego, ale w niektórych przypadkach to nawet lepiej niż wymyślać jakieś kosmiczne problemy. Tak czy inaczej jest to bardzo udana i zabawna seria. Ode mnie 7/10.
 • Avatar
  A
  White_Raven 31.08.2009 11:02
  Potemayo
  Lekkie,przyjemne,zabawne, w sam raz na odprężenie po ciężkim dniu:)Po obejrzeniu Potemayo miałam dobry humor przez cały dzień! Od czasu do czasu warto odpocząć od ambitnych serii ociekających patosem,nad którymi trzeba porządnie wysilić mózg i sięgnąć po takie właśnie leciutkie anime.Polecam tę serie dzieciom lub starszym,wyrobionym widzom którzy pewnie docenią ta serie. Spragnionym dynamicznej akcji i wielkich biustów nastolatkom odradzam ;)
 • Avatar
  A
  cpt. Misumaru Tenchi 29.04.2009 05:32
  Nie samymi ambitnymi tytułami człowiek żyje
  Bardzo dobra seria, która przez swoją kreskę może wydawać się dziecinna. Polecam jednak posłuchać muzyki z podkładu w chwili, gdy tych dwóch kolesi z klasy Sunao rozmawia o męskiej przyjaźni – jeśli to ma być nawiązanie które zrozumie dziecko, to ja odpadam (hint dla niekumatych: autorzy robią sobie wtedy jaja z Brookeback Mountain). Humor nie zawsze najwyższych lotów, ale faktycznie potrafi zaskoczyć. Doskonała odskocznia od ambitnych i ciężkich tytułów, od oglądania których w kółko i na okrągło może rozboleć głowa. Zaś nazywanie tej serii dziecinną to niepotrzebne i głupie popisywanie się swoją, tfu, „dorosłością”.
 • Avatar
  A
  Silent Angel 28.04.2009 18:29
  Nudne, mało ciekawe, dziecinne, a do tego mało ambitne. Nie wiem co się może w tym podobać. Szkoda czasu tracić na takie serie.
  • Avatar
   okt 9.08.2009 13:52
   zgadzam się w pełni. dobre dla 13latków i małych siostrzyczek. sam fakt, że seria niczego nie wyjaśnia tylko sobie po prostu jest ją dyskwalifikuje.
   • Avatar
    Marchwionos 9.08.2009 15:21
    bez przesady
    Nie mogę się zgodzić z komentarzem że to jest dla 13­‑to latków. Tak jak z wieloma „innymi” seriami anime istnieje pewna zasada. Młodzi żądni wrażeń ludzie wybierają shouneny. „Alternatywne” tytuły o bardzo róznych postaciach wymagają już nie tyle oglądania i przeżywania wraz z bohaterem co zrozumienia materiału. Przy tak dużej ilości nawiązań tutaj np do Tajemnicy Brokeback Mountain i wielu innych małych aluzji, młodemu widzowi nie sposób jest ich wychwycić. Co w rezultacie powoduje całkiem zrozumiałe rozczarowanie. Ale założę się że Nana i Haibane Renmei też tych oglądaczy odrzucą.
    Mnie 23 letniemu facetowi oglądało się to wręcz przecudownie w towarzystwie 5­‑cio letniej bratanicy. Zapewne każde z nas docenia inne aspekty tego tytułu bo śmialiśmy się zupełnie niezależnie. Ale nie zmienia to faktu że pomiędzy naszym wiekiem jest spora luka w której mieszczą się wszyscy miłośnicy akcji i bezmyślnego rozbiuszcania na ekranie. Dlatego wszystkich młodych „na nie” zapraszam z powrotem za jakieś 5 lat. Jeżeli jeszcze anime będzie was interesować :P.
 • Avatar
  A
  kokodin 28.04.2009 14:40
  potemayo
  Moja przygoda z tym anime wyglądała następująco.
  Przeglądając kalendarz na jednej stronie chyba rok wstecz natrafiłem na kosmicznie wyglądający obrazek dwóch dziwnych istot. Spojrzałem na producenta (j.c.shaft do którego mam niezrozumiałą słabość)... ok – oglądam. No i tak już się przykleiłem że chyba oglądałem to 2 razy za pierwszym razem. A potem jeszcze dvd extras. Jest to z całą pewnością tytuł inny, kompletnie nieskrepowany trendem „moeblobów z talią osy” jak to ktoś kiedyś określił. Ta rozmydlona kreska po prostu koi nerwy a sama akcja zabuja z radości. Nie znajdziemy tu ani super fansefwisu ani walk i grafiki 3d lub nawet głębokiej fabuły jednak całość ogląda się niezwykle przyjemnie. Podejrzewam ze większość starych dziadków jak ja lubi lub polubiłoby tą serię za jej charakter. Niewyżyci nastolatkowie pewnie potemayo nie docenią.
 • Avatar
  A
  arseonist 28.04.2009 10:00
  Potemayo
  Onegdaj widzialem ze dwa odcinki. Zabawne, lekkie i nawet stary pryk jak ja moze to obejrzec z przyjemnoscia.