Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Victory Gundam

 • Avatar
  A
  arcueid 13.08.2014 10:51
  kilka słów o umieraniu
  Anime, w którym śmierć staje się piękną, bolesną sztuką.

  Anime, w którym zabijanie nie jest „fajne”, w którym przeżywamy nie tylko śmierć bohatera, ale ostatecznie łzy cisną się do oczu, gdy widzimy jej konsekwencje, cierpienie tych którzy przeżyli, gdy nadchodzi pogrzeb. Ja wystawiam 10/10, ale absolutnie nie zachęcam do oglądania tego… Do serii wracać nie chcę, chociaż nie żałuję, że dotrwałam do końca. Mocno refleksyjne.
 • Avatar
  A
  Rafaga 13.07.2009 01:20
  Wkurzający
  Seria mimo że jest całkiem dobra, to ode mnie dostaje 5/10, głównie za Uso i absurdalny design mechów (koła w kosmosie ?!). W Turn A wygląd mechów można było jakoś przełknąć, ale tam wszystkie maszyny wyglądały nietypowo i nieźle pasowały do świata, a tutaj ??? Gigantyczny patyczak, gigantyczny Kamen Raider i maszyna poruszająca się wewnątrz koła w przestrzeni kosmicznej… no ludzie, do tego wielki statek kosmiczny wyglądający jak motocykl. Ale to tylko mały minus, większym i to o wiele jest główny bohater Uso. Nie ważne tamci chcą zabić jego, nie ważne że tamci zabijają jego przyjaciół, często w dość absurdalnie głupi sposób, on nie będzie zabijał. Lepiej odciąć ręce wrogiej maszyny i poczekać aż pilot wrogi dostanie nowego mecha i przyleci wypatroszyć dziewczynę, która jest dla niego prawie jak starsza siostra. Jeszcze sprawa z Katejiną. W pierwszym czy drugim epie wymordowali jej całą rodzinę z resztą miasteczka, a ona ot tak przechodzi na stronę wroga, zamienia się w fanatyczkę i sama morduje tysiące, powtarzam TYSIĄCE ludzi, więc co robi Uso ??? „Nie Katejina­‑san, czemu mi to robisz, nie będę z tobą walczył, idź dalej mordować bo tak bardzo cie kocham, buuu, chlip T_T”.
  Ja rozumiem pokazywanie wojny od jej najokrutniejszej strony, ale niech to ma jakąś logikę, a dziamdziakowi który boi się walczyć, niech zabiorą tego mecha i wyślą na wiochę którą tak kocha.
 • Avatar
  A
  Gamer2002 12.07.2009 11:29
  Vicotry….

  Mówi się że jeden z najmroczniejszych Gundamów, Zetę, Tomino tworzył gdy miał ciężką depresję.

  Zaś Victory tworzył gdy miał depresję, nienawidził ludzi i był wkurzony na Sunrise za to że nie pozwalali mu robić Gundama jak chce :P