Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 5/10 grafika: 7/10
fabuła: 5/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 52
Średnia: 6,21
σ=1,82

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Paweł)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Quiz Magic Academy ~The Original Animation~

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2008
Czas trwania: 29 min
Tytuły alternatywne:
  • クイズマジックアカデミー ~オリジナルアニメーション~
Gatunki: Komedia
zrzutka

Bohaterka z bujną wyobraźnią, klasa pełna tępaków, nietuzinkowi nauczyciele i przedziwne imiona. Krótki miszmasz magii i szkolnego życia.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Ruquia uczęszcza do szkoły magicznej, usytuowanej na latającej wyspie. Najwyraźniej chciałaby zostać poważaną i kochaną przez wszystkich czarodziejką, o czym świadczą jej senne marzenia. Niestety, dziewczyna należy do najgorszej klasy w szkole, a jej umiejętności sprowadzają się do wywoływania gwałtownych i niezbyt bezpiecznych eksplozji. Trzeba się jednak wziąć w garść, gdyż zbliżają się międzyklasowe mistrzostwa w sztuce magicznej.

Quiz Magic Academy to jednoodcinkowa OAV nawiązująca do cyklu gier produkowanych przez firmę Konami, o tym samym tytule. Wiadomo, że w tak krótkim czasie wiele przedstawić się nie da, toteż te niespełna trzydzieści minut dotyczyć będzie Ruqui, jej przyjaciół z klasy, grona pedagogicznego oraz najważniejszego, czyli szkolnego konkursu. Na samym początku widzimy sen głównej bohaterki, czyli walkę ze straszliwym smokiem. Szczerze mówiąc, jest to jedyny moment, który w tej OAV mi się spodobał. Później jest już tylko gorzej, nie tylko żaden element mnie nie śmieszył, ale też nie doszukałem się żadnego sensu, jaki ta produkcja mogłaby posiadać.

Ponieważ jest to komedia, możemy liczyć na wiele humorystycznych scen. W zasadzie wszelkie poczynania bohaterów mają w różnym stopniu humorystyczne konsekwencje, poczynając od intensywnej nauki przed samym konkursem, na wypowiedziach i dziwacznym zachowaniu kończąc. Największe znaczenie mają więc tutaj postaci, trudno jednak w tak krótkim czasie bliżej je przedstawić. Można wyłapać jedynie kilka schematycznych cech, jakimi je obdarzono. Żeby było śmieszniej, czasami pojawiają się scenki z bohaterami w wersji chibi, którzy najzwyczajniej w świecie głupio się zachowują. Całość doprawiono kilkoma lekkimi scenami ecchi i słownymi gagami. Chyba miałem pecha, ponieważ humor zupełnie nie przypadł mi do gustu, więc OAV po prostu mnie znudziła. Sam pomysł też zaskakujący nie jest, ot – znowu najgorsza klasa, tylko że szkoła nie jest zwykła, a magiczna.

Jedynym, co w jakiś sposób ratuje Quiz Magic Academy, jest grafika. Scena z początku naprawdę została ładnie pokazana, później jest troszeczkę gorzej, szczególnie biorąc pod uwagę, jak wykonano wnętrza i korytarze, mimo wszystko jednak dobrze się to oglądało. Projekty postaci również wypadają nieźle, chociaż ich twarze czasami ulegały deformacjom. O muzyce nie potrafię wiele napisać, poza tym, że pasowała do magicznej tematyki. Zarówno opening, jak i ending, do wybitnych utworów nie należą, poza tym dziwię się, że tak krótka produkcja je posiada.

Quiz Magic Academy nie jest niczym szczególnie śmiesznym ani interesującym. Historia jest niezwykle prosta, a postaci schematyczne. Jedynymi zaletami, jakie mógłbym wymienić, jest dosyć ładna grafika oraz fakt, że choć wiele się tutaj nie wydarzyło, mniej więcej wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi. Możliwe, że OAV oceniana będzie pozytywnie przez osoby zaznajomione z cyklem gier, na podstawie których powstała, bądź pozostałych, którzy lubią typ humoru, jaki prezentuje. Dla mnie jest to takie pół na pół, raczej niewarte polecania.

Paweł, 13 lipca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: AIC (Anime International Company)
Autor: Konami
Projekt: Kumi Horii, Kyouma Aki, Madoka Hirayama
Reżyser: Keitarou Motonaga
Scenariusz: Makoto Uezu
Muzyka: Tomoki Hasegawa