Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Hayate no Gotoku!!

 • Avatar
  A
  deduch 5.03.2012 23:35
  Nie zgodzę się z wszystkimi piewcami drugiej serii – owszem grafika bardzo ładna, muzyczka, szczególnie pierwszy opening – też, ale przez to, że historia skoncentrowała się na wątku romansowym „the combat butler” stał się o wiele mniej combat. Szczególnie rozczarował mnie brak rozwinięcia wydarzeń z pierwszej serii dotyczących dziadka Nagi oraz dawnego lokaja Himegamiego. Hinagiku jest może fajna, jednak praca Hayate nad otwarciem na świat Nagi będąca głównym tematem pierwszej serii nadawała jej szczególnie wzruszającego charakteru, którego próżno szukać w dwójce, schodzącej momentami do poziomu zwykłego haremu.
 • Avatar
  A
  Urashima 28.12.2011 16:36
  W pełni mogę się podpisać pod tym co jest napisane w recenzji. Dla mnie numerem jeden jest narrator, jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek pojawił się w anime. Komentarze, które wypowiadał i specyficzny ton głosu, dodaje serii wyrazistości.
 • Avatar
  A
  kamiltrol 25.11.2011 03:14
  .:():.
  zdecydowanie lepsza niż część pierwsza, która nierzadko poraża głupotą:P ale o to chodzi w komedyjkach…
 • Avatar
  A
  bakemono 20.12.2010 18:26
  W porównaniu do pierwszej serii jest o wiele bardziej znośnie.Przynajmniej bardziej zjadliwie ,bez nadmiaru parodystycznych scen związanych z wszelakim anime(nie mówie że pierwsza seria była zła ale absurdalny humor w większej dawce nudził).Co nie znaczy że humoru nie było – dalej było wiele scen przy których można było szczerze się roześmiać choć już nie w takiej przytłaczającej ilości.Wśród bohaterów także widać znaczną poprawe – coś się zmienia w ich zachowaniu i celach.Moimi ulubionymi były….nie tak.Najbardziej ulubionymi(bo wszystkich tak naprawde lubiałem może oprócz Nagi lecz to pewnie spowodowane uprzedzeniami z 1 serii gdzie po prostu była nie do wytrzymania dla mnie):dalej Maria( kliknij: ukryte ),Hinagiku(jak dla mnie przesympatyczna postać,tym bardziej się ucieszyłem że ma większy udział w tej serii ),Izumi Segawa – po prostu rozbrajająca,Sakuya – bijąca światłem pozytywnej energii jasno jak słońce.Co można na tej podstawie stwierdzić??-postacie drugo(choć istotne) i trzecio planowe były dla mnie dużo ciekawsze niż tytułowy Hayate włącznie z Oujo­‑sama.Co do ost to chyba się nie zmieniło za bardzo,przynajmniej ja nie zauważyłem tego.Jeżeli juz to uległo lekkiej poprawie.Fabuła brnie do przodu chociaż nie z jakąś zawrotną predkościa.Co mnie zdziwiło na początku to chronologia,coś mi się nie zgadzała.Tak jakby zaczęto jakąs alternatywną historie prawie od początku(i chyba tak było że po prostu obcięli fillery ,bo pewne zdarzenia z pierwszej serii zauważałem).Generalnie seria zawierała chyba wszystko co lubie, przyjemnie spędziłem czas przy Hayate no gotoku!! i po ukończeniu gdy stwierdziłem że to już koniec(przynajmniej na razie)jakoś poczułem że będzie mi brakowało tej serii.Jednak przez te 77 (51 + 26?) odcinków człowiek się przywiązał trochę do tej serii.Ocena 9/10(pierwszą serie oceniam na 8).
  • Avatar
   bakemono 22.12.2010 18:19
   właśnie sciągnąłem sobie ost i zobaczyłem jak bardzo się myliłem ;P ost różnia się całkowicie choć mi się wydawało że są podobne ,co do jakości to nie wiem porównywalna,może tak jak napisałem z lekka przewagą dwójki.Trochę inne klimaty mimo wszystko,w sequelu jest o wiele wiecej nastrojowych nutek(jak m.in. Annei,Sekizen,Tsuioku -najbardziej mi się chyba te podobały ,choć majstersztykiem nie są ,przyjemnie się słucha)co chyba wynika ze zmiany w charakterze serii.Jednak najbardziej zdziwiło mnie że paradoksalnie mimo ze seria 2 była 2 razy krotsza od pierwszej ma dłuższe ost o kilkanaście utworów.Zresztą sama ilość ost dosyć monstrualna w porównamaniu do zwykłych anime(46 soundtrackow).Mówie tu tylko o samych soundtrackach :bez bonusów,character musiców itp. itd.
   Druga dziwna sprawa – zapamiętałem ponad połowe,co naprawde jest niezłym wynikiem bo w wiekszosci przypadkow rozpoznaje tylko pojedyńcze utwory.
 • Avatar
  A
  marvolo 20.11.2010 21:14
  Git :p
  Naprawdę udana kontynuacja…wszystkie niedociągnięcia pierwszej części zostały tutaj poprawione.Bardzo widoczny jest rozwój charakterów postaci (biorąc pod uwagę przedstawione na początku pierwszej seri i porównując z tym co zostało ukazane na końcu drugiej widać ogromną różnicę) Jest mniej nawiązań do innych anime ale za to są bardziej wyraziste (no i niema już bezsensownych „zagłuszaczy” podczas podawania tytułów:p)Co do gagów są na tym samym dobrym poziomie co w pierwszej części (a może i nawet na lepszym). Bardzo dobrym zabiegiem było rozwinięcie wątku romantycznego co wprowadziło pewną świeżość w serii.
  Po krótkim zastanowieniu daję 9…..no i pozostaje czekać na 3 sezon:D
 • Avatar
  A
  blue 10.06.2010 14:28
  lepiej niż poprzednio , grafika utrzymana na dobrym poziomie, postaci bez znaczących zmian, muzyka nadal trafiająca do widza a poziom humoru na poziomie który może dosięgnąć wszystkich polecam