Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Ibara no Ou

 • Avatar
  A
  Ketchup666 2.10.2016 22:55
  5/10
  Pierwsza połowa filmu jest niezła (szczególnie początek), potem robi się dziwnie. Nie mam pojęcia co chcieli przekazać twórcy. Ogólnie nie polecam, ale zniechęcać też nie będę.
  • Avatar
   Diffi Hellman 3.10.2016 00:01
   Re: 5/10
   Nie potępię, ale pobawię się w tłumaczenie:
    kliknij: ukryte 
   Film był… w gruncie rzeczy spójny. A to się rzadko zdarza Japończykom. Za samo to należy się ocena wyższa niż 5.
 • Avatar
  A
  Subaru 22.02.2013 14:15

  Science fiction w połączeniu z dramatem i oniryzmem. Dobre.

  Pierwsza połowa filmu zapiera dech w piersiach, ogląda się to kapitalnie, akcja goni akcję, ciągle się coś dzieje, a sceny  kliknij: ukryte , ich zagubienie, strach – pokazane bardzo realistycznie.

  Przypominało mi bardzo fajne metody z filmów amerykańskich, tak dobrze skrojona jest tu fabuła. Nie ma czasu na nudy, tajemnica wisi w powietrzu, ale na dobrą sprawę nawet nie ma czasu głębiej nad nią myśleć, na szczęście bardzo zgrabnie wszystko jest w końcówce wyjaśnione.

  Bohaterowie są momentami zbyt schematyczni, zbyt wpisują się w ramy: zwykła dziewczyna, odważny paker, tajemniczy dzieciak itp.

  Wypada tylko polecić. Rozrywka z dreszczykiem i emocjami. Recenzja według mnie krzywdząca, ale ale każdy własne zdanie ma.

  8/10. Dobrze się ogląda.

 • Avatar
  A
  Perełka 8.08.2012 18:37
  08.08.2012r. - 08.08.2012r.
  Mój kochany móżdżek! Chociaż bardzo chce, to niestety nie jest w stanie ogarnąć o co chodziło w tym anime. I jak widzę w komentarzach, chyba jest jedyny xD. Nie sądziłam, że jest on tak bardzo malutki! Jestem tym faktem bardzo rozczarowana, bo tak bardzo chciałabym wiedzieć o co tam chodziło. Będzie to moją motywacją, aby wziąć się za mangę. Sama produkcja mimo tego, że obejrzałam ją jakby bez zakończenia/rozwiązania, mi się podobała. Trzymała w napięciu i dzięki temu z zapartym tchem śledziło się dalsze losy bohaterów. Żadna postać nie działała mi na nerwy, co trzeba zaliczyć do plusów a i kreska oraz muzyka były ładne. A w piosence końcowej się zakochałam! <3 Osobiście film polecam. Póki co, osobiście zapamiętam to jako produkcję, która jedynie potrafi wciągnąć. Póki co! Kiedyś to ogarnę.
  • Avatar
   Solarius Scorch 1.05.2014 01:44
   Re: 08.08.2012r. - 08.08.2012r.
   Nie martw się, ja też nie rozumiem zależności między  kliknij: ukryte . :) Wszystko mi się sprowadza do standardowego  kliknij: ukryte . Jeśli to ma więcej sensu, to ja go nie dostrzegłem…
 • Avatar
  A
  anmael 4.08.2012 15:16
  7/10 wszyscy macie rację...:)
  Słowa uznania dla Envi za tak wyczerpującą recenzje niezbyt łatwego anime – w zupełności zgadzam się z każdym słowem w/w opisie anime. Zgadzam się również z komentarzami, gdyż wszystkie w 100% są słuszne.
  King of thorn nie należy do najłatwiejszych (tranzystory się pociły aby zrozumieć ciężki nawał słów:). Jednakże bardzo dostrzegalne są braki fabularne w tej anime, mimo swojej zawiłości można byłoby troszeczke rozciągnąć całość na jakieś 6 do 12 odcinków, a wtedy anime było by łatwiej przyswajalne i bardziej zrozumiałe(nie oznacza to uprasczania fabuły a jedynie bardziej ją objaśnić).
  Niemniej King of Thorn jest bardzo ciekawą pozycją, jeśli ktoś postanowi odciąć się od świata i usiąść w kompletnym wycieszniu napewno bardziej mu się spodoba i stanie się bardziej przyswajalne.
  Grafika i postacie jest fajna jest na czym zawiesić oko, fajnie wykrowana postać Marco jak i sióstr:)

  Macie samotną chwile wolnego, usiądźcie do King of thorn :)
  Pozdrawiam
 • Avatar
  A
  Lycoris 25.05.2012 20:01
  No cóż...
  Doceniam wykorzystany potencjał tego anime i ogromną siłę twórczą, jaka przyczyniła się do jego powstania, ale, szczerze mówiąc, nie bardzo mi się podobało. Po prostu czegoś mi w nim zabrakło… I tak naprawdę to nie ma się do czego przyczepić, bo fabuła, bohaterowie, muzyka, grafika – wszystko jest na bardzo wysokim poziomie. Chociaż mi film nie przypadł do gustu, uważam, że warto go obejrzeć, bo to zdecydowanie jeden z lepszych japońskich filmów.
 • Avatar
  A
  Tsuisu 25.05.2012 19:23
  Strasznie się cieszyłam na tę anime ale moja reakcja po tym była raczej jak: co? Szczególnie nie podobał mi się koniec z Marco :( w mandze było fajniej
 • Avatar
  A
  Naija 3.02.2012 15:37
  8/10
  Bida z komentarzami to ja dodam coś od siebie.
  Tytuł od razu mnie zaciekawił – takie połączenie s­‑f z tajemnicą – spodziewałam się jakiejś mądrej myśli okraszonej fajną i miłą dla oka akcją. I tak w sumie było.
  Grfika – bardzo dobra, muzyka również, ta melodia z finału – obłędna.
  KIng of Thorn zaczyna się bardzo obiecująco, to całe przygotowywanie się do zapadnięcia w sen – wprowadza w niepokojący klimat. Póżniejsza akcja też wciąga, ale w końcu musiał nadejść TEN moment – moment wyjaśnień. Nie wiem czy do końca to ogarnęłam (ach, mój mały rozumku!), w każdym razie to było już wg mnie gorzej podane.
  Bardzo podobły mi się postaci bliźniaczek i motyw cierni + bajka o śpiącej królewnie.
  King of Thorn jest zdecydowanie warte uwagi – ode mnie dostaje 8.
 • Avatar
  A
  FlashCash 25.01.2012 19:15
  harnassc ma rację. Trzeba mocno uważać żeby się nie zgubić
 • Avatar
  A
  harnassc 24.01.2012 20:19
  bardzo dobre anime, lecz bardzo ciężkie(ludzie o małych rozumkach mogą się przegrzać XD ) ode mnie 8
  i dodam jeszcze że moją ulubioną postacią jest Marco
 • Avatar
  A
  Slova 26.12.2011 20:00
  Zupełnie nie wiem,skąd tak niskie noty od redakcji. Dałem osiem. Podobało mi się, dobry, trzymający w napięciu film, dopiero w końcówce widz dowiaduje się, o co tak naprawdę chodzi. I nie było jakieś dziwnej, sztampowej końcówki rodem z Sci­‑fi, to było takie oniryczne…
  Nie znam mangi, może to dlatego, historię poznawałem bez świadomości tego, co się wydarzy. Ale tak czy inaczej King of Thorn to kawał dobrego kina anime, zdecydowanie ponadprzeciętnego zresztą. Nie wybitnego, ale rozrywka na najwyższym poziomie.