Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Mujin Wakusei Survive

 • Avatar
  R
  Jarema 3.12.2012 23:52
  Serial dla Myślących
  Oglądałem z zapartym tchem 52 odcinki Uninhabited Planet Survive. Żałuje jedynie iż nie dali pełnego jednego odcinka „Powitanie”, gdzie była by rozwinięta kwestia, tego jak zostali potraktowaniu, zaraz po przybyciu. Choć wątek ten jest widoczny w gadaniu starego mechanika. Oraz w końcowym odcinku drugiej serii.
  Mamy tutaj rozpieszczonego syna bogacza (Howard), i wraz z nim brak poszanowania ludzi od nas zależnych.
  Jest mowa, o zagrożeniach, wynikłych z nieposzanowania dóbr naturalnych, oraz odbudowie zniszczonej planety ( wątek postaci A­‑da­‑m ). Jest o stracie i odzyskaniu bliskiej osoby. Sądzę iż ważna jest także metamorfoza zachowań młodzieży pochodzącej z różnych warstw społecznych gdy zdani są tylko na siebie – z odcinka na odcinek .
  Nie należy zapomnieć, o więzach rodzinnych i naukach danych przez rodziców, które to wiele razy ratowały ich w ekstremalnych sytuacjach.
  Wybory które podejmowali nie były łatwe, ale zawsze wspierając siebie nadwzajem dawały porządany właściwy owoc ich starań.

  Te trzy stany będą w harmonii z sobą pomagają przenosić góry:
  Solidarność
  Odwaga
  Przekonanie
 • Avatar
  R
  SvM 13.04.2008 02:52
  Tylko dla dzieci ;p
  Seria ta jest naprawdę okropna w odbiorze. Recenzent dał jej 7, ja bym się skłaniał koło 3­‑4. Więcej tylko dla totalnych dzieciaków. Zachowanie bohaterów w ogóle w żaden sposób nie ma się do realiów. Ot – znaleźli się w najgorszych możliwych warunkach, a przez 90% czasu latają z rogalami na twarzach. Ta istna sielanka przez 52 odcinki może każdego doprowadzić do szału. Tym bardziej, że fabuła jest tak rozwinięta i intrygująca, że dałoby się ją zamknąć w 13 odcinkach bez problemu. Jak ktoś lubi słodycze i ma lat powiedzmy do 13, może obejrzeć. Nikomu innemu nie polecam ;p Ja sam po kilku odcinkach zacząłem nerwowo przewijać wszechobecne dłużyzny i oglądać na prędkości 2x szybszej (tak, że epek trwał dla mnie z 3­‑4 minuty). W ten sposób jakoś udało się dotrwać do końca, ale o jakości serii za dobrze to nie przemawia…
  • Avatar
   blu 13.04.2008 11:43
   Re: Tylko dla dzieci ;p
   Mi seria się podobała i miło ją wspominam. Oczywiście że nie jest to nic wybitnego ale jako przerywnik lub dla zabicia czasu doskonałe.
   O realizm nie ma co się czepiać bo to nie o niego chodzi, ostatecznie LOST (zawsze kojażą mi się z tym anime) też za grosz realizmu nie ma. Posiada pełno dłużyzn i naciąganą historię. Nie znaczy to jednak że nie warto ich zobaczyć.

   Seria typu obejrzeć i zapomnieć. 7/10