Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Świat Talizmanu

 • Avatar
  A
  michalski 12.11.2016 19:14
  Według mnie brakowało jednak bardziej „konkretnej” fabuły i rozwinięcia relacji między bohaterami. Animacja i postacie ciekawe, jednak trochę to za mało żeby ocenić film na więcej niż dobry.
  Zakończenie prawie jak w End of Evangelion ;)
  Trochę zagmatwane. Nie przybliżyli postaci Razy (chyba tak się pisze to imię) przez co nie do końca da się zrozumieć to o czym jest mowa w zakończeniu. Tzn. jest coś tam objaśnione, ale zamiast Razy mogło ono dotyczyć każdego innego bohatera, bo o życiu wszystkich wiemy tyle co nic, także ona na tle innych się niczym nie wyróżnia.
  To dziwne, ale klimat na plus budowała jakość nagrania VHS :) Może to przez nostalgię, nie wiem. W każdym razie ode mnie 7/10.
 • Avatar
  A
  Ryuki 30.01.2015 20:25
  Fajnie jest na tanuki zobaczyć recenzję Birtha. Zgadzam się co do tego, że anime nastawione jest na animację jednak to dla mnie zaleta nie wada.

  Birth nauczył mnie jednego: stwierdzenie „animacja dobra jak na swój wiek” jest bzdurą. Obecnie zwyczajnie nie rozdzielam anime ani nie tworzę osobnej skali dla nowych czy starych serii. Z ciemniejszej strony jednak nie ma u mnie też taryfy ulgowej. Wracając do Birtha, jest on tak mocno nastawiony na animację, że nawet te z 3 sceny bez akcji wciąż są pod nią rysowane( deformacje postaci ). To anime pięknie pokazuje różnice między animacją a kreską, którą wielu fanów nie zna. Sam projekt postaci bardzo mi się podoba, uwielbiam taką prostotę.

  Co do fabuły? No istnieje. Ma też sporo specyficznch dowcipów zwłaszcza w tle.  kliknij: ukryte  rozbroiła mnie. Ponadto Birth ma jedno bardzo WTF zakończenie, które tłumaczy nazwę( polska wersja tytułu trochę mnie zdziwiła, nawet nie wiedziałam o jej istnieniu). Natomiast postaci mimo bycia prostymi archetypami są sympatyczne.

  Kończąc, bardzo lubię to anime. Postawienie na malu 8 samo za siebie mówi jaka była moja reakcja po obejrzeniu( zbierałam szczękę z ziemi ). Dałam bym więcej gdyby było dłuższe. Chciałam bym zwyczajnie więcej. Jednak w zamian za lepszą fabułe wolałam bym więcej interakcji między postaciami. Ten styl historii bardziej pasuje do tego elementu.
 • Avatar
  A
  blob 29.01.2015 22:55
  Dzie to można znaleźć? Oczywiście z szacunku dla tanukowej etykiety nie zapytam o konkretne źródło, chodzi mo o to pod jakim tytułem szukać…
  • Avatar
   SoL 29.01.2015 23:35
   Birth | Planet Busters | World of the Talisman pod jednym z tych 3 można znaleźć:)
  • Avatar
   cam 30.01.2015 00:34
   Na YT pod tytułem „Świat Talizmanu”.
   • Avatar
    tamakara 30.01.2015 08:21
    Lektor jest mistrzem w swoim fachu.
  • Avatar
   Slova 30.01.2015 15:04
   Wersja z amerykańskim audio ma dialogi w epilogu, które są kluczowe dla fabuły, ale w oryginale nie występują…
 • Morfelol 29.01.2015 20:51:17 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Kysz 21.03.2013 07:46
  Powrót do korzeni^^
  Baaaardzo klasyczne SF w starym klimacie. Oglądało mi się to przyjemnie, choć przez moment zaczęłam się nudzić. Jednak po zakończeniu czułam spory niedosyt (zwłaszcza przez tę końcówkę!).
  Historia wyrwana z kontekstu i prowadząca donikąd. Najpierw ma się wrażenie, że spotykają się w sumie przypadkiem, a potem nagle planują wielką misję – ot tak po prostu.
  Plus za postaci, bo to po prostu szalona grupa była. Niby nic o nich nie wiemy, ale da się ich lubić^^ Chociaż i tak najlepszy był dziadek monga xd
  Całości dopełnia nutka dość absurdalnego humoru, który po prostu bawi.
  Podobała mi się też grafika – zarówno tła, jak i projekty postaci miały swój styl. A muzyka była tak przeładowana klimatem SF, że bardziej SF nie może być nawet SF ;p
  Dla każdego fana starych, klimatycznych SF, to chyba pozycja obowiązkowa. Ja spędziłam ciekawe 82 minuty nad tym i nie żałuję – było na co patrzeć^^