Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Sailor Moon SuperS Movie: Black Dream Hole

 • Avatar
  A
  GLASS 1.09.2017 18:38
  Możliwość wydania w Polsce DVD
  Anime Eden wystartowało ze zbiórką na polakpotrafi.pl, żeby wydać ten film na dvd. Dobrze by było o tym zrobić newsa ;) [link]
  • Avatar
   Ariel-chan 1.09.2017 20:23
   Re: Możliwość wydania w Polsce DVD
   Dodam, że jeżeli nie zbiorą całej sumy, nie wydadzą wcale. Tak więc jak ktoś chce napisy, to zbiorke na dubb tez powinien wesprzeć :D
  • Avatar
   Optimist 2.09.2017 22:07
   Re: Możliwość wydania w Polsce DVD
   Dołożyłem cegiełkę. Dwa pierwsze filmy też wydali z dubbingiem – bardzo fajne rozwiązanie, bo zawsze mogę obejrzeć anime z dzieciakami, a oryginalne seiyu z napisami też jest dostępne. No i jeżeli ta akcja crowdfundingowa i preorderowa odniesie sukces AnimeEden w ten sposób będzie wydawało kolejne produkcje. „5 centymetrów na sekundę” na BluRay już mamy. Czekam na kolejne, z „Kotonoha no niwa” i „Kimi no na wa” na czele ;)
  • Avatar
   GLASS 2.09.2017 22:33
   Re: Możliwość wydania w Polsce DVD
   Wow, już ponad 2 tysiące mają :D Również ich wsparłam skromnymi 15 zł :)
 • Avatar
  A
  Kitsu-nee 27.06.2012 15:23
  Przeciętny Film O Wróżkach I Ciastkach
  Trzecia kinówka z uniwersum Sailor Moon, nieco przekraczająca poziomem słodyczy poprzedni film. Ostatnio była kocia miłość i lód, teraz dziecięca przyjaźń i… ciasteczka.
  Sama historia nie jest szczególnie wciągająca. Raz jeszcze Zła Królowa (która to już z kolei?) za pomocą ludzkiej energii (choć tym razem tylko tej, należącej do dzieci) będzie próbowała przejąć władzę nad światem z pomocą czterech wróżek płci męskiej. Jednym z braci jest Pearle, który zaprzyjaźnia się z Chibi­‑Usą. Bo, jakże inaczej, film powiązany z serią SuperS MUSI skupiać się na niej. Sielanka i pieczenie ciastek nie trwa długo, bo Senshi muszą udać się do Siedziby Zła, pokonać Złą Królową i tak dalej, i tak dalej… Wiadomo jak to się skończy. Swoją drogą najmniejsza czarodziejka ma rozpęd!  kliknij: ukryte ! W sumie po niej wszystkiego można się było spodziewać.
  Chociaż strona techniczna tego filmu nie pozostawia wiele do życzenia, jest ładnie, kolorki są żywe, muzyka rytmiczna… Tak zabolał mnie projekt postaci Vadiane i Pearle. Pierwsza przypomina mi…  kliknij: ukryte . Chłopiec to natomiast absolutna kopia Elios'a, tyle że zamiast złotego rogu ma skrzydełka. I jest shotą. Końcowa piosenka jak zwykle trzyma poziom, tym razem jest to urocze w swoim leniwym tempie „Morning Moon de Aimashou”.
  Ogólnie rzecz biorąc, jest to najsłabszy film o Sailor Senshi. Nie dlatego, że ma dużo więcej minusów niż pozostałe dwa, ale dlatego, że właściwie niczym się nie wyróżnia. Ot, urocza opowieść w ładnej oprawie. Nie pokazuje niczego nowego, nie rozwija żadnego z bohaterów, dlatego moja ocena to 6/10. Mimo to, jako wypełniacz czasu sprawdza się całkiem nieźle, więc gdy ma się już tę godzinkę wolną, można obejrzeć. Bardziej jednak, opłaca się zerknąć na poprzednie filmy (zwłaszcza pierwszy), po prostu dlatego, że są lepsze.
 • Avatar
  A
  @leksy12 11.04.2012 19:17
  Tu nie jest aż tak słodko...
  Ten film jest dużo mniej słodki od serii TV. Sądzę, że recenzentka trochę przesadziła. Grafika jest świetna, ale animacja mnie rozczarowała(a zwłaszcza ta kiedy pieką ciastka). Kinówka z serii R miała lepszą. Mimo wszystko lubię ten film. 8/10.
 • Paulina 12.11.2006 18:39:39 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Alkim 1.06.2006 13:18
  *-*
  Uzekła mnie grafika w tym filmie, i pewnie dlatego wysoko go cenię ;). Poza tym pokazanie ataków z innej strony: Fire Soul! <- był świetny! :). Ostateczna ocena 9/10
 • Avatar
  R
  Paweł 25.05.2006 16:40
  Słodycz?
  Myślę, że recenzant(ka) przesadziła trochę z tą słodyczą. Jest jej tu mniej i to dużo mniej niż w serii SS :). Ja lubię ten film ze względu na grafikę bo SM w z takimi efektami to rzadkość.