Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Wolverine

 • Avatar
  A
  anmael 1.03.2014 23:34
  4/10
  Anime bardzpo ale to bardzo kiepskie, ręka mi drgnęła zaledwie do noty 4.

  postacie tak denne że nawet ich imiona baardzo ciężko zapamiętać, gdyby nie tytuł zapewne zapomniałbym że wolverine to wolverine, jakaś tam Miko; Siko kto to był??
  (prawdziwa Mariko wg oryginalnych komiksów po śmierci ojca została szefową Yakuzy – i nie była to jakaś rozciapciana Geisza jak tutaj[stąd wcześniejszadrwina z jej imienia] )

  Fabuła tak trącała amerykańsko kupowatym hollywood`em że ciężko tą produkcje nazwać anime, nie działo się tam nic oprócz bezsensownego biegania i naparzania (z tego co mi utknęło w pamięci nawet odcinki były do pewnego momentu tytułowane przeciwnikami – w`eird).

  Czyli dalej powtórze że fabuła przewidywalna,czerstwa, jak (znowu powtórze) bieganie i naparzanie hehehe.

  Tak naprawde fabuła niema nic związanego z prawdziwymi wydarzeniami X men, gdyż Shingen ani Mariko nie ginie przy basenie w 5 gwiazdkowej twierdzy czy gdzieś w jakichś katakumbach/grobowcach czy co to tam było.
  Losy Mariko to grubsza sprawa, po braku akceptacji Shingena na przyjecie wolverina do rodziny, sama Mariko chciała zabić ojca i później popełnić seppuku….(kilometry opowiadania)
  Tak więc fabuła to jakiś bezsensowny wymysł nie pokrywający się z oryginalnymi wydarzeniami z komiksów (a wielka szkoda – było by o niebo lepiej)
  Nasuwa się tylko pytanie po co już z dawno stworzonego/wymyslonego bohatera i jego historii tworzyć kiczowatego bohatera z podrobioną fabułą która nie ma racji bytu {kicz/sztampa/przekłam…etc.}

  No i znowu bieganie i naparzanie tak określe soundtrack

  Aż w końcu dojdziemy do opisu wszystkich postaci są one jak (nie zgadniecie) bieganie i naparzanie :)

  To tak wogóle czy można coś więcej powiedzieć więcej niż biegańsko i naparzańsko ????

  Chyba nie !!!!

  Strata czasu

  Swój pierwszy komkis zakupiłem w 1991r , kupywałem wiele serii przez ponad 10 lat, byłem/jestem fanem komiksów ale nawt sympatia do nich nie zmusi mnie do dania tej produkcji więcej niż 4
 • Avatar
  A
  Tai16 2.05.2012 09:58
  Pare słów o Wolvim
  Według mnie Wolverine jest drugim najlepszym anime od Marvela. W tym anime Wolverine miał najlepszy design. Zaskoczyło mnie trochę zakończenie – nie spodziewałem się, że  kliknij: ukryte  umrze. Ogólnie fabularnie anime było całkiem całkiem. Najgorsza była muzyka. Miałem problem z rozpoznaniem utworów. Ciągle czułem Deja vu, że już te utwory spotkałem w innych Marvelowskich anime. Daję 6/10 – anime o wiele lepsze od Iron mana i X­‑Men ale do Blade mu jeszcze daleko.
 • Avatar
  A
  feus 3.05.2011 20:38
  żal...
  Dotrwałem prawie do końca i stwierdzam, że właśnie powstała nowa definicja słowa kicz – anime które próbują udawać, że są na podstawie twórczości marvela – oprawa graficzna i muzyczna na wysokim poziomie w zestawieniu z ekhem… scenariuszem… przepraszam brakiem scenariusza. Jednym słowem – rarytas dla masochistów.
 • Avatar
  A
  woord 3.05.2011 17:22
  Lepiej niż Iron man ale i tak mocno tak sobie
  Przy iron manie odpadłem po 3 odcinkach. Tutaj dotrwałem do końca i nawet dało się oglądać. Ot taki przeciętniak, 5, w porywasz 6 na 10. Coś jak Devil May Cry, można obejrzeć nieźle się momentami bawiąc a później zapomnieć i więcej do tego nie wracać.
 • Avatar
  A
  Nighty89 3.05.2011 11:17
  Pazury
  Tekst w recenzji o pazurach napisany jest trochę niejasno. Nie jest to z mojej strony żaden atak na recenzenta, bo to bardzo częsta pomyłka, nawet wśród fanów. Ale do rzeczy, pazury u Wolverine'a są częścią jego „mutyzmu” i miał on je już przed wstrzyknięciem adamantium w jego ciało – były one po prostu z takiego samego materiału, jak kości.
  • Avatar
   616 3.05.2011 14:43
   Re: Pazury
   Wiem, ale uznałem, że będę się trzymał pierwotnej i najpopularniejszej wersji – to, że pazury to też część jego mutacji dodano dużo później a ja nie chciałem zamęczać fanów anime dogłębną i zagmatwaną historią postaci – do zrozumienia tytułu na szczęście nie potrzeba, by widz wiedział o wszystkich mankamentach, sekretach, Dakenach i innych Romulusach, których w biografii Logana pełno.
  • Avatar
   harnassc 11.05.2011 19:55
   Re: Pazury
   z tego co ja wiem, to w oryginalnym komiksie- wolverine zyskał swoje pazury podczas eksperymentu, gdy naukowcy wstrzyknęli adamantium w jego ciało
   • Avatar
    Nighty89 12.05.2011 13:50
    Re: Pazury
    Zgadza się: [link]

    Wein originally intended the claws to be retractable and part of Wolverine's gloves, and both gloves and claws would be made of adamantium.[17] Chris Claremont eventually revealed that they were an integrated part of Wolverine's anatomy in X­‑Men #98 (April 1976).


    Jednak wcześniej czytamy, w wypowiedzi Weina:

    (...)I absolutely did not ever intend to make Logan a mutated wolverine. I write stories about human beings, not evolved animals


    A więc nie ma to nic wspólnego ze znanym wszystkim (i tym, na którym bazowało Anime) Wolverinem mutantem. Pozostaję przy swoim.
 • Avatar
  A
  Chudi X 3.05.2011 09:31
  Nie przepadam zarówno za Wolverinem jak i za X­‑Menami (wyjątkami są Fire Star i Ice Men z universum Człowieka Pająka i jego niezwykłych przyjaciół) i dla mnie żadnego z tych anime mogłoby nie być. Dodatkowo, zbytnio nie rozumiem po co Wolverine dostał oddzielne anime, jakby X­‑Meni nie byli wystarczający. Zapycha on jedynie wolny slot, który mógł zostać przeznaczony na Spider­‑Mana, Hulka czy Fantastyczną Czwórkę, za którymi o wiele bardziej przepadam.
  • Avatar
   616 3.05.2011 14:49
   Przy wyborze tytułów które dostały anime kierowano się prawdopodobnie sukcesami filmów – film solowy Logana odniósł jednak spory sukces, podobnie filmy o X­‑Men i oba Iron Many a Blade to już klasyk kina superbohaterskiego. No i Wolverine to największa dojna krowa Marvela, pewnie chcieli go bardziej wypromować, by sprzedało się więcej komiksów.
 • Avatar
  A
  DuchDucha 3.05.2011 09:18
  Sztampa w najgorszej formie. Niewiele oryginalności, w kilku momentach scenariusz jest durny.
 • Avatar
  A
  harnassc 27.04.2011 02:54
  zaskoczenie
  bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ta seria ponieważ byłem sceptycznie do niej nastawiony. lecz ku mojemu zaskoczeniu oglądałem z zaciekawieniem, ładna kreska ciekawa fabuła, może te anime zmienia wizerunek Logana, co nie wszystkim może się spodobać, ale jak dla mnie anime jest godne uwagi.
  • Avatar
   Orzi 27.04.2011 10:56
   Re: zaskoczenie
   Na szczęście w anime „X­‑Men” wrócono już do poprawnego wizerunku Logana, czyli niskiego, przypakowanego i owłosionego, a ten wymuskany pseudobish poszedł w odstawkę (miejsce bisha zajął Cyclop, na co w sumie się nadaje). CO do samego anime fakt – w odróżnieniu od kodomowatego Iron Mana, tutaj otrzymaliśmy całkiem ciekawą nawalankę, może nie grzeszącą oryginalnością, ale naprawdę miłą w oglądaniu. Jak dla mnie 7/10