Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 5/10 grafika: 7/10
fabuła: 4/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 47
Średnia: 5,38
σ=2,75

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Yaone)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Seikon no Qwaser: Jotei no Shouzou

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2010
Czas trwania: 23 min
Tytuły alternatywne:
  • Qwaser of Stigmata: Portrait of the Empress
  • 聖痕のクェイサー 女帝の肖像
Gatunki: Przygodowe
Postaci: Uczniowie/studenci; Rating: Nagość; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Inne: Ecchi, Supermoce, Wielkie biusty
zrzutka

Krótki odcinek pokazujący, że nawet Ekaterina Kurae skrywa w sobie ludzkie uczucia.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl
Ogryzek dodany przez: Yaone

Recenzja / Opis

Trwa kolejny zwykły dzień w Akademii św. Michała. Ruru Shiizaki pełni dyżur w pokoju naukowym, więc udaje się tam, aby wypełnić swoje obowiązki. Podchodząc do drzwi, słyszy dobiegające ze środka dziwne dźwięki i chcąc nie chcąc, staje się świadkiem rzeczy, których wolałaby nigdy nie zobaczyć. W międzyczasie nasi bohaterowie dowiadują się o firmie zajmującej się oczyszczaniem piersi z toksyn. W świecie, gdzie żyją qwaserzy, takie przedsiębiorstwo wydaje się bardzo podejrzane…

Ten krótki odcinek został w pełni poświęcony jednej z najbardziej popularnych postaci Seikon no Qwaser, czyli Ekaterinie Kurae. A tam, gdzie jest Ekaterina, nie mogło zabraknąć także Hany, jak zawsze wiernej swojej królowej i wytrzymującej każdy, najbardziej perwersyjny trening. Jak więc możemy się spodziewać, zobaczymy różne „sposoby” na poprawienie jakości somy panny służącej. Oprócz tego będziemy świadkami badań uczennic w pokoju pielęgniarki oraz praktyk oczyszczających w firmie badającej biusty. Jednym słowem, znowu zobaczymy masę nagich piersi w przeróżnych sytuacjach i pozycjach.

Fabuła tej OAV­‑ki jest przede wszystkim nastawiona na komedię i z tego zadania wywiązuje się całkiem nieźle w stosunku do serii telewizyjnej, chociaż widzowie z bardziej wyrafinowanym poczuciem humoru raczej nie będą mieli czego tutaj szukać. Jest to raczej lekka rozrywka dla mniej wymagających osób, którym nie przeszkadza prosta akcja i mnóstwo ostrego fanserwisu. Gdzieniegdzie wątki zostają okraszone lekką nutką dramatyzmu, który jednak zostaje całkowicie zniszczony przez koncepcję tego odcinka, polegającą na rozśmieszeniu widza, a nie wywołaniu łezki w oku. Przez to sceny poważniejsze wydają się nie pasować do fabuły i lepiej byłoby, gdyby z nich po prostu zrezygnowano. Oprócz tego nie zapomniano także o walkach, co oznacza, że zobaczymy w akcji Katję i jej miedzianą marionetkę.

W ciągu dwudziestu trzech minut na ekranie pojawia się większość bohaterów pierwszej serii Seikon no Qwaser jednak tylko dwie postacie odegrają tutaj jakąkolwiek większą rolę. Reszta tworzy raczej tło akcji i stanowi miły dodatek dla fanów. Najwięcej czasu otrzymuje Ekaterina, która jest jedną z najbarwniejszych postaci w serii, a tutaj pokazane nam zostaną różne jej oblicza. Oprócz władczej cesarzowej, traktującej wszystkich jak swoich służących, oraz przesłodkiej dziewczynki, która niewinnym uśmiechem potrafi każdym manipulować, ukazana zostanie jej trzecia natura. Gdy trzeba, potrafi pod tą zimną maską okazać trochę wyrozumiałości i ludzkiego serca, chociaż nie jest powiedziane, że musi to robić za darmo… Drugą ważną postacią w tym odcinku jest Ruru Shiizaki, która zostaje siłą wplątana w rozgrywające się tu wydarzenia. Jest typem samotniczki, nie potrafi dogadywać się z rówieśniczkami i chyba jako jedyna nie jest zadowolona ze swojego dużego biustu.

Grafika i muzyka nie zmieniły się w porównaniu do serii telewizyjnej. Tła są bez zarzutu, projekty postaci także nie są złe. Ścieżka dźwiękowa jest identyczna jak w poprzedniej odsłonie. Na opening i ending składają się piosenki Errand w wykonaniu Faylan i Passionate Squall, śpiewana przez Ayumi Fujimurę.

Ta krótka OAV­‑ka została stworzona z myślą o fanach Ekateriny Kurae i można ją umiejscowić między dziesiątym a jedenastym odcinkiem w pierwszej serii telewizyjnej. Obejrzenie jej nie jest obowiązkowe, nie wnosi nic istotnego do fabuły, dlatego można ją sobie odpuścić lub obejrzeć po zakończeniu seansu Seikon no Qwaser.

Yaone, 23 września 2011

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Hoods Entertainment
Autor: Hiroyuki Yoshino, Ken'etsu Satou
Projekt: Makoto Uno
Reżyser: Hiraku Kaneko
Scenariusz: Makoto Uezu
Muzyka: Tatsuya Katou