Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Skip Beat! [2011]

 • Avatar
  A
  loleta 12.04.2014 17:10
  Na początku nie umiałam się do tego przekonać! ale po obejrzeniu chciałabym zobaczyć ciąg dalszy!

  MAm nadzieje, że zaczną nad tym pracować!
 • Avatar
  A
  Maciejka 14.09.2013 15:25
  Naprawdę świetna, a przede wszystkim wierna ekranizacja mangi. Rzadko kiedy zdarza się tak dobrze obsadzić role (aktorka wcielająca się w postać Kyoko jest genialna, a menadżer Rena (właściwie Dun He Liana) dokładnie taki, jakiego go sobie wyobrażałam. Na początku miałam zastrzeżenia co do Rena, ponieważ jego mangowy pierwowzór cechował się dojrzałością i elegancją, a aktor niezbyt potrafił to oddać, przez co Ren sprawiał wrażenie złośliwego uparciucha, jednak na szczęście z czasem nieco odstąpił od tego wizerunku (acz tak elegancki jak oryginał mimo wszystko nie był, Tsuruga to klasa sama w sobie). Zastanawia mnie tylko, dlaczego w tajwańskiej dramie dwie główne role męskie obsadzono aktorami koreańskimi, których następnie dubbingowano? Deficyt przystojnych, tajwańskich aktorów czy jaki czort? Nylon Chen podkładający głos pod Dun He Liana nie umiał naturalnie się śmiać!

  Mimo powyższych (niewielkich) obiekcji, bawiłam się świetnie, polubiłam postaci (o Ivy Chen, czyli Gong Xi vel Kyoko, mogłabym wyśpiewywać peany), nie denerwowałam się też na zmiany w scenariuszu, bo tych prawie nie było, a jeśli już, to ładnie uzupełniały relacje między bohaterami. Trochę szkoda, że przez ponad siedemnaście godzin zawarto w dramie tyle, ile w dziesięciogodzinnym anime, miałam nadzieję, że live action posunie się w wydarzeniach nieco dalej, byłabym też bardzo usatysfakcjonowana, gdyby bujanie w obłokach Gong Xi w ostatnim odcinku okazało się rzeczywistością, mimo że odbiegłoby to od mangi. Polecam fanom, jestem pewna, że się spodoba.
  • Avatar
   Easnadh 14.09.2013 20:08
   Machi napisał(a):
   Zastanawia mnie tylko, dlaczego w tajwańskiej dramie dwie główne role męskie obsadzono aktorami koreańskimi, których następnie dubbingowano?
   Dla przyciągnięcia widzów płci żeńskiej, oczywiście, a w związku z tym – zgarnięcia większej kasy. Obydwaj panowie należą do grupy Super Junior, niezwykle w owym czasie popularnej (ostatnio o nich ciut ucichło): Rena grał Siwon, a Shou – Donghae.
 • Avatar
  A
  SaI 24.04.2013 21:38
  POLECAM! naprawdę fajna drama, może przerysowana, ale co tam.Chciano po prostu oddać klimat anime/mangi. Jeśli jesteś fanem/fanką Super Junior­‑nie pożałujesz.
 • Avatar
  A
  kuroioni 28.12.2012 03:04
  edit do info
  W ogryzku zle zostala wprowadzona ilosc odcinkow – jest ich 15, a nie 13. Rowniez, kazdy ma okolo 70 minut (+/- jedna czy dwie w zaleznosci od odcinka).
 • Kaizoku 23.01.2012 16:57:43 - komentarz usunięto