Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Juuichinin Iru!

 • Avatar
  A
  Maxromem 8.05.2017 00:27
  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym filmem. Dużo jest filmów o grupie ludzi zamkniętych na statku kosmicznym i prawie każdy, który oglądałem przeradzał się albo w totalną jatkę albo w jakiś pseudointeligenty bełkot. Tutaj na szczęście tak nie jest.

  Sama zagadka jest przedstawiona bardzo dobrze i rzeczywiście, odgadnięcie kto jest tym jedenastym kadetem jest dosyć trudno. Na szczęście też rozwiązanie tej zagadki jest i zaskakujące i pasuje do całości.

  Wątek romantyczny też poprowadzony jest dosyć zgrabnie i w miarę ciekawie, chociaż jak wspomniał poniżej Lenneth dosyć mocno seksistowski.

  Ogólnie jest to naprawdę dobry film i polecam go w zasadzie wszystkim. Nie ma tu rzeczy, które bezpośrednio mogą kogoś odrzucić, a jest kilka naprawdę dobrze zrealizowanych pomysłów.
 • Avatar
  A
  Lenneth 26.10.2013 01:34
  Film, który wytrzymał upływ czasu
  Nie rzuca na kolana, ale też całkiem przyjemnie się go ogląda. Fabuła, bohaterowie, grafika i muzyka dają radę. Rozwiązanie zagadki okazuje się proste, ale satysfakcjonujące, a przede wszystkim nie do końca spodziewane – podczas seansu naprawdę głowiłam się nad tym, kto jest jedenastym sabotażystą i czy ten sabotażysta w ogóle istnieje. Najbardziej zaskoczył mnie jednak wątek miłosny; nie powiem, miejscami nieźle seksistowski, ale biorąc pod uwagę, że anime powstało prawie trzydzieści lat temu, nie należy się go czepiać. Mój podstawowy zarzut dotyczy samych postaci – ogromna szkoda, że połowa z nich to tekturowi statyści, o których wiemy tylko, jak się nazywają. Mam też spory niedosyt związany z pierwszą historią/katastrofą „Esperanzy”, dlatego czekam na mangę.
 • Avatar
  A
  Ariel-chan 22.10.2013 00:49
  Cudeńko <3 Czekam na mangę z JPFu z niecierpliwością <3. Ach, ten urok starych anime… :3. Nie to samo co dzisiejsze „arcydzieła” -.-'.