Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Hells

 • „Dlaczego ludzie umierają?”
  „Ponieważ żyją.”

  To dwa zdania, po których stwierdziłam, że to będzie coś więcej i nie zawiodłam się. Ale oczywiście jak każde anime miało i wady i zalety. Niewątpliwie największą wadą tej produkcji był chaos, w którym gubił się sens. Niektóre sceny wprowadzały spore zamieszanie i wydawały się niepotrzebnymi zapychaczami.
  Sama fabuła nie jest skomplikowana, ale jak dla mnie ciekawa, zwłaszcza aspekt pierwszych ludzi na ziemi oraz ich dzieci. Bardzo mnie 'uderzyła' rozmowa Boga i Adama, zwłaszcza to, gdy Adam powiedział:  kliknij: ukryte . Twórcy podeszli do historii pierwszych ludzi w bardzo ludzki sposób. Potraktowali Adama i Ewę jak zwyczajnych rodziców, którzy cieszyli się z dzieci i żyli jak zwykli ludzie. Myślę, że przed obejrzeniem tego anime mało kto patrzył na nich w ten sposób, a jest on bardzo ciekawy, ponieważ przedstawia ich nie tylko jako ludzi, którzy zgrzeszyli.
  Grafika nie jest jakaś super, ale też nie raziła. Wyróżniała tę produkcję spośród tłumu.
  Bohaterowie… nie powiedziałabym, że są wybitni, ale pasowali do serii. Postać dyrektora szkoły mnie zaskoczyła. Zwłaszcza jego imię jako że jest połączeniem  kliknij: ukryte 
  Nie można też twórcom zarzucić, że miejsce, w którym utknęła Linne nie jest piekłem, bo nikt nie wie jak naprawdę wygląda piekło, więc tak na dobrą sprawę każda definicja piekła może okazać się trafna. Jednak myślę, że twórcy mieli tu raczej na myśli piekło jako to co czujemy, czyli:, ból, cierpienie, nienawiść, żal, itd. co tylko potwierdza postać Kutou, jego zachowanie oraz prawdziwy cel.
  Cały film oceniam pozytywnie, a pod warstwą chaosu naprawdę można doszukać się czegoś więcej niż tylko 'chęci powrotu do mamy'.
 • Avatar
  A
  Przemyshi 28.05.2013 17:14
  Jaka logika snu?
  Anime trzeba przyjąć takie jakie jest, anie jakaś logikę snu wymyślać. Fabuła była bardzo ciekawa. To był  kliknij: ukryte , trafne przemyślenia na temat zbrodni i w ogóle o piekle.
   kliknij: ukryte 
 • HolyCrom 23.02.2013 11:14:47 - komentarz usunięto