Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Guskou Budori no Denki

 • Avatar
  A
  anonim 24.07.2013 13:41
  calkiem przyjemne
  Mi sie film bardzo podobal, ciesze sie ze powstala kolejna adaptacja powiesci Kenji Miyazawy. Poprzednia adaptacja Night on the Galactic Railroad byla nieco lepsza, ale biorac pod uwage co w dzisiejszych czasach robia z anime to i tak wyszlo dobrze. Grafika to uczta dla oka choc efekty 3D za bardzo rzucaja sie w oczy, jesli chodzi o muzyke to ja zauwazylam glownie ten wolny utowr na koncu
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  God Himself 2.05.2013 23:39
  A ić pan, panie kocie.
  Koty.
  Film zrobił na mnie bardzo niepiorunujące wrażenie. Opowiadał historię niebieskiego kota w kocim świecie (KOTY Z BRODAMI!). I może miau być piękną, bajkową, magiczną historią ze wzruszającymi momentami, morałami i tymi innymi wielkimi słowami. Maiu. Ale nie był. Oglądałem to i zdawało mi się, że to wszystko już widziałem, a film jest jakąś podróbka, bo ktoś chciał pokazać klimat czy magiczny świat a la studio Ghibli.
  Koty.
  Główny bohater niebieski kot był najbardziej nijakim kotem na ziemi, który lubił się uśmiechać i przytakiwać. Był prawdopodobnie wzorowany na pieskach, które się kładzie na deskę rozdzielczą w samochodzie i kiwają one głowami przez całą jazdę.
  Koty.
  DLACZEGO KOTY? Dlaczego nie ludzie? Czy ten film straciłby cokolwiek z ludzka obsada? Byłby równie dziwny, równie nienaturalnie zagmatwany a być może z twarzy bohaterów można by odczytać coś innego niż permanentne zdziwienie.
  Przynajmniej tła były ładne. Ale nie koty.
  • Avatar
   Zooolo 24.11.2014 16:56
   Re: A ić pan, panie kocie.
   Dlaczego koty? Zapoznaj się bliżej z dziełami Kenji Miyazawy to zrozumiesz dlaczego wszystkie filmy oparte na jego dziełach maja kocie postacie.
 • Avatar
  A
  Slova 1.05.2013 19:36
  Jak na anime traktujące o ekologii, to wyjątkowo wyszło dobrze i z sensem. Dobrze został ukazany problem ingerencji w naturalne procesy geologiczne i to, czym skutkują. tak naprawdę film zapętla się i to początek jest skutkiem tego, czego widz dowiaduje się przed końcem.
 • Avatar
  A
  miko_kikyou 2.04.2013 01:40
  Zastanawiające
  Na chwilę obecną nie do końca wiem jak ten film ugryźć. Najbardziej interesowała mnie kwestia rodziny Budoriego, a zwłaszcza siostry.  kliknij: ukryte 

  Taka jest moja interpretacja, ale do końca pewna nie jestem niczego ;) Nie znam też książki na, której film został oparty więc jeśli ktoś wie jak to w istocie było to niech mnie naprostuje. Co do oceny końcowej to muszę się z tym przespać bo na razie naprawdę nie mam pojęcia ;D