Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Yami Shibai

 • Avatar
  A
  MiyuMisaki 6.10.2015 16:50
  7/10.
  Na więcej na pewno nie zasługuje ze względu na to, że to po prostu krótka seria, krótkich opowieści.
  Jak oglądałam ją w nocy byłam jednak trochę przestraszona i myślę, że jest całkiem niezła (no i na pewno zmieszczenie historii w 3 minutach do łatwych nie należy).
  Animacja mi się nie podobała.
  Ale biorę się za 2 serie (:
  • Avatar
   The Beatle 6.10.2015 17:27
   Re: 7/10.
   Druga jest niestety słabiutka w porównaniu z pierwszą. Elementy horroru zastąpione lekko cudacznymi i nietrafionymi miejskimi legendami.
   • Avatar
    MiyuMisaki 17.10.2015 18:19
    Re: 7/10.
    Tak, zauważyłam po obejrzeniu. Ogólnie większość anime w 2 serii wygasa i jest naciągane i niestety teraz też tak było. No po prostu odgrzewany kotlet, chociaż przyznam, że z 3­‑4 odcinki nawet mi się spodobały.
 • Avatar
  A
  Pazuzu 12.07.2014 20:14
  W kategorii krótkich anime­‑horrorów, najlepsza rzecz jaką widziałam. Co prawda zgadzam się z przedmówcami, że poszczególne historyjki były bardzo nierówne – od przeciętnych po wyśmienite – ale naprawdę mnie wciągnęło. A i kilka razy podskoczyłam ze strachu. Nie napiszę które opowieści mnie przestraszyły, a które tylko zaintrygowały i zostawiły z uczuciem niedosytu (ale co ważne, żadna nie zeszła poniżej pewnego poziomu), bo strach, podobnie jak poczucie humoru, to bardzo indywidualna sprawa. Ale naprawdę warto poświęcić tą niespełna godzinkę, by samemu ocenić, czy klimatyczne opowieści grozy nam podpasują. Tutaj nie ma hektolitrów krwi, tutaj jest tylko klimat i niesamowita, potęgująca go jeszcze oprawa graficzna. Naprawdę nie wyobrażam sobie tego tytułu z standardową animacją. Na pewno nie straszyłby nawet w połowie, jak straszy teraz.
  Jeżeli przestraszyłeś się cienia po obejrzeniu Ringu, Yami Shimbai powinno ci się spodobać. Ja jestem bardzo zadowolona i zachwycona oprawą audiowizualną. Dla tego, choć powinnam obniżyć ocenę za tych kilka słabszych odcinków, wyciągam ją na 7/10 i daję rekomendację. Na mroczny wieczór jak znalazł.
 • Avatar
  A
  Subaru 17.10.2013 13:57

  Lubię anime­‑horrory, więc nie mogłem sobie tej krótkiej serii darować.

  Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nietypowa grafika, wszystko jest jakby wycięte z wycinanek, nałożone na siebie rysunki są topornie animowane, wyrazy twarzy postaci zmieniają się zbyt rzadko. Na pewno nie byłoby wielkim problemem narysować więcej emocji, skoro i tak wszystko jest graficznie uproszczone. Ma to jednak swój klimat, który pasuje do grozy.

  Są tu odcinki fabularnie lepsze i gorsze, każdy to odrębna, krótka historia, która  kliknij: ukryte , i bardzo dobrze. Część podobała mi się bardziej, inne mniej, bo brakowało im jakiegoś sensownego zakończenia, nie przekonał mnie do końca taki a nie inny obrót wydarzeń.

  Muzyka tworzy klimat, przyznam, że kilka razy dałem się przestraszyć. Niektórzy seiyuu naprawdę dobrze zagrali.

  Fajne, ale mogłoby być lepsze. Mimo wszystko dobra rozrywka. No i szybko mija. 6/10.
 • Avatar
  A
  Xellos 11.09.2013 21:24
  Cóż to takiego??
  Ktoś oglądał? Ktoś wie coś na temat tego anime??
  • Avatar
   Avellana 11.09.2013 21:40
   Re: Cóż to takiego??
   Króciutkie, około czterominutowe odcinki, z których każdy to odrębna opowieść. Wszystkie w konwencji horroru, na moje oko dość nierówne – niektóre dobre, inne przypominają raczej filmiki typu „wyjca” albo brakuje im puenty. Animacja minimalna w porywach do nieistniejącej, ale specjalnie to nie przeszkadza.
  • Avatar
   Shimetsu 12.09.2013 14:29
   Re: Cóż to takiego??
   Póki co obejrzałam tylko 10 odcinków, ale mogę powiedzieć, że anime jest całkiem spoko. Odcinki nie są ze sobą powiązane, opowiadają o różnych takich strasznych historiach.