Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Nobunagun

 • Avatar
  A
  Subaru 26.12.2014 15:13
  Nobunagun

  Chała na całego. I nie ma tu miejsca na „Przeczekaj Nudny Początek, Bo Potem Będzie Lepiej”.
  Anime jest położone od samego początku do samego końca.

  Pierwsze odcinki są odrzucające w swojej głupocie i sztampowości, kotlet odgrzewany po raz tysięczny. Nastolatek/ka nagle zostaje wplątany/na w intrygę i ratuje świat, bo okazuje się, że jest w niej/nim coś wyjątkowego, więc nagle wszyscy widzą w tej młodej osobie światełko w tunelu.
  Tym razem trafiło na dziewczynę totalnie pozbawioną charakteru, jest koszmarnie irytująca i… niezbyt lotny ma umysł. Za to błyskawicznie wkręca się w misję i świetnie radzi sobie na polu walki, ledwo poznaje jakąś dziewczynę, a już są przyjaciółkami i ryzykuje dla niej życie. Są mechy, giwery i takie tam…
  A, oczywiście jeszcze historyczna przekąska, czyli szastanie Nobunagą na prawo i lewo. Oczywiście nie ma to praktycznie żadnego znaczenia fabularnego.

  Dla mnie niejadalne.

  1/10. Zalet zwyczajnie nie widzę.
 • Avatar
  A
  MrKrzychu 6.05.2014 23:14
  Nobunagun
  Cóż mógłbym napisać na temat Nobunagun, dobre, przyjemne anime. Nie jest jakoś wybitnie super, lecz da się obejrzeć. Muzyka pasowała do klimatu, tej serii.
 • Avatar
  A
  Strunociąg 7.03.2014 14:18
  Mam bardzo mieszane uczucia co do tej produkcji. W połowie pierwszego odcinka zastopowałem – myślę, nie dla mnie to. Ale z czystej ciekawości poszukałem czegoś więcej. Okazuje się, że jest to anime dosyć świeżego studia – może więc warto poświęcić temu więcej uwagi (dużo szajsu teraz wypuszczają stare, zakotwiczone w rynku pryki). Cożem uczynił. Wszystko super: fajnie że główną postacią jest dziewczyna zamiast typowego chłopca z rozwianą fryzurą, dodatek w postaci jej fanatyzmu na tematy wojskowe dodaje jej sporo oryginalności i posmaku chilli. Ciekawie zapowiada się wątek „przyjaźni” z koleżanką z klasy (if you know what i mean ;). No i fajna animacja. Ogólnie dosyć nietypowo – na czele z użyciem historycznych postaci do urozmaicenia specjalnych umiejętności; ten pomysł i świeżość studia sprawił, że jednak wróciłem i oglądam dalej. Jestem teraz po drugim odcinku i jak do tej pory wszystko tak jak napisałem jest okej ale sam nie wiem czy dotrwam dalej jeśli nie stanie się nic ciekawego albo oryginalnego. Bo jeśli o samą animację chodzi i pomysł jest super. ALE. Reszta postaci jest do bólu wtórna, muzyka jest fatalna (mimo to efekty dźwiękowe są super – świetnie zgrane wybuchy i wystrzały, nie przymulone jak w większości produkcji, a ostre i realistyczno­‑filmowe). I najgorsze na koniec. Opening i Ending. Sam kawałek z openingu jest super, lubię taką muzykę. Ale na miłość boską jeśli łączy się ostrą, agresywną muzykę z animacją to niech to będzie ostra, agresywna animacja, a nie pokaz slajdów. Postanowiłem jedynie, że dopóki będę to anime oglądał openingi sobie po prostu daruję. Ale ending to już sromotna klęska. Dziwię się, że studio się nie wyłożyło i anime nie zostało zdjęte przez taki badziew. Muzyka jest stanowczo za cicho w stosunku do wokalu, który jest straszny. Jak karaoke w podrzędnym klubiku na obrzeżu miasta. Ble. W ogóle cały kawałek jest kiepściejszy od nagrań ze starych kaset z Shazzą.

  Podsumowując: czekam na rozwój postaci, akcji, jakieś oryginalne punkty zwrotne albo przynajmniej zaostrzenie akcji żeby nie było nudno. Jak do tej pory zapowiada się obiecująco. Ale darujcie sobie opening i ending ;)
 • Avatar
  A
  hdrn 17.02.2014 20:38
  Nawet nie podejrzewałem, że to może być takie dobre :)
 • Avatar
  A
  mr. ja 25.01.2014 20:55
  Wg mnie zapowiada sie naprawde ciekawie, tylko szkoda ze bedzie tylko 13 odcinków ;(
 • Avatar
  A
  Jackass 19.01.2014 19:10
  Pomysłowi może trochę brakuje, ale anime całkiem całkiem wciąga, dwa odcinki były nawet znośne, muzycznie to anime na pewno odznacza się openingiem, który wpada w ucho. Głowna bohaterka jak to zwykle bywa mądrością się nie wykazuje. Seria ma mieć 12 odcinków, więc będzie oryginalne zakończenie, ale i tak dam jej szanse.
 • Avatar
  A
  Sora_no_Akai 6.01.2014 23:20
  Pierwszy odcinek... !!!!!
  Obejrzałam dziś z pięć pierwszych odcinków anime z tego sezonu. Pomyśleć, że anime, które w ogóle mnie zainteresowało i na, które nie miałam zamiaru patrzeć i tylko dla kaprysu włączyłam z myślą, „jak mi się nie spodoba, to zawsze mogę je wyłączyć” stało się jedynym anime, które cieszę się, że zobaczyłam tego wieczoru..?_? Na prawdę się tego nie spodziewałam, nie lubię wojny i takich anime, dziękuję jednak temu, co mnie podkusiło by zobaczyć pierwszy odcinek, jeśli drugi pójdzie po mojej myśli i nie zawiedzie moich skromnych oczekiwań, będę skakać z radości i cieszyć się z pozyskanej nadziei, że ten sezon nie będzie aż taki tragiczny.
  Ponieważ jest to komentarz do anime, przejdę do tematu i powiem, że zaskoczyła mnie nieco grafika, jakby zmieszać zwykłe anime z (Jakoś tak mi się skojarzyło) Kill la kill. Na początku denerwowały mnie te pół widoczne kwiatki na ubraniach, (Zatrzymałam odcinek i uważnie się im przyjrzałam…) ale potem zrobiło się lepiej. Nie jest to takie straszne, jak się przyzwyczaić. Fabuła zaś, co jest prawdopodobnie głównym punktem mojego zachwytu, trafiła idealnie w moje pokręcone gusta, lubię takie rzeczy, w mojej rodzinie to dziedziczne, przechodzi z ojca na córkę, upodobania w takiej tematyce, ale nie będę się o tym rozpisywać… Powiem jedynie, że po pierwszym odcinku, wiele oczekuję i czekam na ciąg dalszy modląc się, by Nobunagun nie zawiodło moich oczekiwań.
 • Avatar
  A
  Orzi 6.01.2014 17:33
  Lepszy Nobunaga
  Namnożyło się nam Nobunag w tym sezonie. I tak po prawdzie jak na razie NobuSpluwa podoba mi się bardziej od NobuGłupca. Owszem, nie ma to żadnych ambicji do bycia serią ambitną, ale zapowiada się na strzelanko­‑rozwalankę w czystej i dobrej postaci :)
 • Avatar
  A
  Ognista Maska 6.01.2014 13:56
  wrażenia??!!
  szczerze w końcu po wielu latach(?) znalazłąm anime które jest tak świrnięte jak ja hihihihi
  więc chciałam przekazać wrażenia po pierwszym odcinku tej serii. Ogołnie na początku wydawało się dość no właśnie „DOŚĆ” jednakże później już było tylko lepiej. Miałam myśli na początku typu
  "-oj to nudne jest lub zbyt dziwnie aż nie śmieszne_”
  po chwili jednak zaczeło mi się podobać. Scena walki pojawiająca się na początku daje nam sporą dawkę fantastycznej grafiki ale cóż są gusta a więc zaznaczam SRASZNIE MI SIĘ SPDOOBAŁO;D;D;D;D;D;D;D;D;D;D….