Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Donten ni Warau

 • Avatar
  A
  Zdziwiona 3.04.2016 14:09
  Uwaga! Dobre anime. Oglądać.
  Nie będę się rozpisywać. Dla tych co czytają komentarze, by dowiedzieć się, czy warto oglądać anime: WARTO. Jeśli nie jesteście nastawieni na emocjonującą serię mocnych walk.
  Anime jest na dobrym poziome. Kreska potwora trochę razi w oczy, ale da się przeboleć, gdyż postacie są naprawdę ciekawe. Każdej można poświecić kilka minut i każdą praktycznie można polubić. Już po pięciu odcinkach mocno zżyłam się z Tenką. Można zrobić takiego bohatera? Można. Moja ulubiona postać z tej serii. W zasadzie polubiłam wszystkie postaci i nie zgodzę się z recenzentką, że wyszły koślawo. Oj chwila… W sumie to w niczym się nie zgodzę z recenzentką, więc ma co robić jakichkolwiek odwołań. Nie czytałam mangi, jestem praktycznie świeżo po anime i uważam, że zasługuje na ocenę 8/10. Kreacja postaci boska. Oczywiście od początku można było się domyśleć, że  kliknij: ukryte  Mimo to oglądałam z wielkim napięciem i czekałam co będzie dalej. Anime dobre, wywołuje emocje i przyjemnie się ogląda. Uwielbiam też głos Tenki. Jeden z moich ulubionych i występuje w wielu anime. Zresztą cała trójka braci ma sławnych podkładaczy i robią to naprawdę dobrze.
  Najgorszą wagą jaka mnie drażniła w całym anime jest… Opening. Och mój Boże. Co widzimy, gdy się zaczyna? Piękna, stara kreska, imitacja przynajmniej, zwój, ogólnie stara Japonia i… Bam! Gitara elektryczna. Nosz… xDD Nie mam tendencji do zwracania uwagi na muzykę, ale tu po prostu jak to usłyszałam to leżałam na podłodze i turlałam się ze śmiechu.
  No, to tyle chciałam powiedzieć. Anieme dobre, fajne, warto obejrzeć ;)
 • Avatar
  A R
  Alart 10.11.2015 13:34
  Czy to jest reverse harem?
  Czy to jest reverse harem z bishounenami przeznaczony dla shoujo/jousei? Bo z tego bełkotu na stronie z recenzją nic się nie da określić. Więcej o mandze niż o anime, a oznaczenia jakby ktoś tego nie oglądał, tylko losowo wciskał.
  • Avatar
   Enevi 10.11.2015 14:09
   Re: Czy to jest reverse harem?
   Akurat wyróżniki przyporządkowane są zgodnie z tym, co w mandze/anime się znajduje. Swoją drogą, istnieje też taki wyróżnik zwany „męski harem” i jest przypisywany do serii, w których motyw ten faktycznie występuje.
   • Avatar
    Alart 10.11.2015 19:57
    Re: Czy to jest reverse harem?
    Sprawdziłem u konkurencji anglojęzycznej. Shoujo. Możecie dodać.

    Wybacz za „bełkot”. Nie lubię gdy brakuje istotnej informacji, która pozwoli mi zaoszczędzić 3godziny i podniesie moją średnią ocen.

    Jest to ważne dlatego, że gatunki josei i shoujo mają z reguły inne tempo akcji niż shouneny i ogląda mi się je tragicznie.
    • Avatar
     Enevi 10.11.2015 20:34
     Re: Czy to jest reverse harem?
     Alart napisał(a):
     Wybacz za „bełkot”. Nie lubię gdy brakuje istotnej informacji, która pozwoli mi zaoszczędzić 3godziny i podniesie moją średnią ocen.


     Spoko. Wiem, że ta recenzja nie jest najlepszą jaka mogła powstać, o czym zresztą piszę i właściwą funkcję informacyjną spełnia ta mangowa… Nie byłam w stanie tego inaczej napisać, ale też rozumiem, że niektórym może się to nie podobać. W sumie przydałaby się tekst osoby, która z pierwowzorem nie miała styczności i napisała to „na świeżo” bez porównywania.

     Co do klasyfikowania akurat tego konkretnego tytułu jako shoujo, to byłabym ostrożna, ponieważ „widownię” przyporządkowuje się na podstawie typu czasopisma w jakim ukazuje się pierwowzór (jeśli oczywiście takowy istnieje) lub gdy nie ma żadnych wątpliwości, co do przynależności danej produkcji. W tym przypadku sprawa nie jest taka prosta, bo akurat ten magazyn wydaje różne tytuły i można powiedzieć, że stoi okrakiem między shoujo a shounenem. Poza tym, sama historia ma w sobie tak mało typowych dla „szojców” elementów, że wydaje mi się, iż takie sztuczne zamykanie jej w ramce „mang dla nastolatek” mija się z celem. Nie jest to zresztą jedyny taki przypadek, ale to temat na dłuższą dyskusję…
     • Avatar
      chi4ko 10.11.2015 22:16
      Re: Czy to jest reverse harem?
      Ja sama uważam taką klasyfikację za bzdurną. Szoudzio, szounen…jedna młodzieżówka. Od biedy można dać tag z ukośnikiem shoujo/shounen.
      • Avatar
       Alart 8.12.2015 14:12
       Re: Czy to jest reverse harem?
       Napisałem:
       Jest to ważne dlatego, że gatunki josei i shoujo mają z reguły inne tempo akcji niż shouneny i ogląda mi się je tragicznie.
       Szczerze to wyróżnik shoujo/jousei ma aktualnie dla mnie większe znaczenie niż inne wyróżniki gatunkowe i działa to dość dobrze. To nie chodzi o to że seria jest nudna/ciekawa, shoujo mają „irytujące tempo akcji”, seria może być „obiektywnie” ciekawa, a ogląda mi się tragicznie.
       Inni mają inne kryteria, np. kiedyś była duża grupa widzów, którzy nie lubili ecchi i wszędzie o tym pisali. Też ktoś mógłby się upierać że golizna nie wpływa na fabułę/przekaz. A chyba nikt nie zaprzeczy, że większość anime ecchi zbytnio skupia się na tym aspekcie i wiele serii na tym traci.
 • Avatar
  A
  Evaine 25.08.2015 15:23
  Donten ni Warau
  Nurtuje mnie pewne pytanie dotyczące Shirasu, Tenki i ich rodziców… Jeżeli ktoś czytał mangę, pozwalam spoilerować. I tak mam zamiar ją zobaczyć.
   kliknij: ukryte 

  A tak w ogóle to anime bardzo przyjemnie mi się oglądało. Moi faworyci – Shirasu, Tenka, Sousei.

  Szkoda tylko, że spaprali zakończenie, upychając je w jednym odcinku. Już nie mówię o wszystkich pominiętych rzeczach, ale mogli zrobić chociaż te 13 epizodów i rozwinęliby samo zakończenie, a nie, że walka  kliknij: ukryte 

  Generalnie 7/10 (byłoby spokojnie 8/10, gdyby nie zakończenie). I jedna rada – nie porównujcie tego anime z mangą. Po prostu nie warto, bo zepsujecie sobie seans. O wiele łatwiej i przyjemniej się ogląda, kiedy nie zastanawiasz się nad różnicami pomiędzy nimi. Widzę je, chociaż przeczytałam tylko trochę mangi. Ale ta produkcja nie jest zła – ba, wybija się spośród coraz to przeciętniejszych anime, jakie nam dostarczają – więc po prostu enjoy, koniec i kropka.
  • Avatar
   CarmineZu 31.08.2015 19:50
   Re: Donten ni Warau
   Spoiler!!!  kliknij: ukryte  pozdrawiam :).
 • Avatar
  A
  Yumi Mizuno 15.07.2015 03:13
  A tak dobrze się zaczynało...
  ...Naprawdę dobrze! Pierwszy odcinek chociaż spokojny wciągał widza w świat przedstawiony w tym anime. OP jak i ED pod względem muzycznym i graficznym w każdym wydaniu bardzo pomysłowy, ciekawy i ładny. Kreska płynna, staranna, kolory stonowane, pasujące do siebie.
  Co do postaci to niby coś tam ciekawego w nich jest. Tenka tworzy typ sympatycznego i odbiegającego od stereotypów starszego brata. Drugi brat mnie denerwował. Tworzył postać nijaką. Trzeci… praktycznie w ogóle go nie było w serii. Zaliczył tylko jeden mały wątek i ot wszystko.
  Anime mnie wciągnęło… do 7 odcinka. Później było coraz gorzej, aż w ostatnim odcinku nie wiedziałam, czy mam się śmiać czy płakać.  kliknij: ukryte  Zło ukarane! Dobro górą! Zasadniczo nikt nie wie o co chodzi, człowiek się w pewnym momencie gubi. No nie wiem jak inni, ale bezsensowność wielu działań bohaterów, w połączeniu z pseudomądrymi tekstami tworzy mieszankę niszczącą szare komórki! Poważnie! A przecież tyle motywów zaczęli… można by je było nawet ciekawie poprowadzić!
  Na anime się zawiodłam. Posiadające potencjał i coś, co mogłoby z tej pozycji zrobić coś godnego uwagi – stało się komedią na kółkach. Dlatego anime należy oglądać do 6/7 odcinka, potem można sobie darować bo jest kicz.
 • Avatar
  R
  Tablis 10.03.2015 21:34
  Do nagłówka
  Nie za bardzo rozumiem nagłówek. Rybie fugu wycina się wątrobę, jajniki oraz oczy, przy czym wątroba jest najniebezpieczniejsza, toteż pisanie tylko o narządach rodnych jest niepoprawne. Poza tym nie za bardzo rozumiem metaforę: w nagłówku jest o wężowym potworze z mangi, w tekście dowiadujemy się, że chodzi o potwora fabuły (?), a właściwie „pozbawienie go metaforycznych jaj”, czym odchodzimy jeszcze dalej od wyrażenia z nagłówka. Poza tym drugi przecinek w nagłówku wydaje mi się niepoprawny, bo sztucznie oddziela podmiot („kastracja”) od orzeczenia („ogranicza”).

  Gdybym miał zasugerować poprawkę, to zmieniłbym na ogólniejszy komentarz o patroszeniu.

  (Tak, wiem, to dużo narzekania, jak na jedno zdanie.)
  • Avatar
   GreenTea 11.03.2015 00:21
   Re: Do nagłówka
   Jeśli chodzi o przecinek – Tablis ma rację, przecinek jest niepoprawny i powiedziałabym wręcz, że to błąd rażący, karygodny (podmiotu od orzeczenia nigdy nie oddziela się przecinkiem).

   Jak dla mnie ta recenzja jest wylewaniem żalów i to na zasadzie „po przeczytaniu mangi wyobrażałam sobie wszystko inaczej”, a że anime nie spełniło oczekiwań recenzentki, postanowiła skrytykować co się dało. Nie znalazłam za wiele sensownych argumentów do samego anime, a jedynie ciągłe porównania. Zrozumiałabym, gdybym przeczytała piętnastowersowy akapit o przedstawieniu bohaterów w anime, podsumowany porównaniem do mangi – skąpym, trzyzdaniowym.

   A teraz w skrócie podsumuję recenzję.
   - Pierwszy akapit to ogólne streszczenie fabuły. Ok, manga i anime bazują na tym samym, więc wszystko jest w porządku.
   - Drugi akapit? Oczywiście zwrócenie uwagi na to, że jest manga, że recenzentka ją czytała, że nie może się doczekać anime.
   - Trzeci akapit? Wszystko o mandze, nie ma żadnego nawiązania do anime. Nie wiem, czy to było aż takie konieczne. Wypisałaś, co – twoim zdaniem – należy zaliczyć do walorów mangi. Poświęciłaś na to kilkanaście wersów, aby potem stwierdzić, że to w ogóle nie odnosi się do anime.
   - Czwarty akapit wreszcie nawiązuje do anime i jest całkiem sensownie napisany.
   - Reszta faktycznie dotyczy anime, ale niektóre porównania do mangi mnie drażniły – nie od dziś wiadomo, że manga i jej ekranizacja będą się różnić.

   Nie jestem zła, ponieważ inaczej oceniasz serię niż ja. Czepiam się jedynie wykonania. Jak to ujęłaś: „wieszasz psy” na tej serii praktycznie bez powodu. Traktujesz ją jako coś koszmarnego tylko dlatego, że nie pokrywa się ona z twoim wyobrażeniem. Rozumiem to, ale powinnaś wziąć pod uwagę, że ludzie nie zawsze się synchronizują i to, że seria tobie nie podeszła, nie oznacza, że inni również odebrali ją tak negatywnie.

   Wyjątkowo nie podoba mi się ta recenzja. Poczułam się jak na promocji mangi.
  • Avatar
   Melmothia 11.03.2015 07:57
   Re: Do nagłówka
   Dziękuję za zwrócenie uwagi, przecinek zlikwidowany.
 • Avatar
  A
  chi4ko 9.02.2015 23:49
  Mam mieszane uczucia co do tej serii. Pierwsza połowa urzekła mnie charakteryzacją postaci i subtelnością w przedstawianiu relacji między nimi. Sceny dramatu z fantastyką w tle i życia rodzinnego były naprawdę bardzo dobre.  kliknij: ukryte 

  Anime zjeżdża po równi pochyłej, kiedy  kliknij: ukryte  Zaczyna się nawalanka, płomienne przemowy i  kliknij: ukryte . Biją się dużo, często i bezsensownie.  kliknij: ukryte Żal patrzeć jak relacje między postaciami są spychane na dalszy plan, a historia zaczyna kierować się czarno­‑białą moralnością. Poczułam się oszukana  kliknij: ukryte 

  Tenka rezygnujący z funkcji dowódcy Yamainu w celu zajęcia się braćmi, motyw zemsty na mordercy rodziców, rytuał stania się pełnoprawnym członkiem rodu Fuma, istota bycia ninja: to wszystko świetny materiał, który jednak pozostał niewykorzystany. I na koniec: najważniejsza kwestia nie została wyjaśniona, a mianowicie  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Evaine 24.08.2015 22:17
   Shirasu
   Nie będę spoilerować, ale w sprawie Shirasu lepiej oglądnij uważnie ostatnie kilka minut ostatniego odcinka (tą sielankową część) albo zajrzyj do mangi. Generalnie manga jest lepsza i więcej wyjaśnia, jak to zwykle bywa.
   • Avatar
    chi4ko 25.08.2015 05:59
    Re: Shirasu
    Za bardzo jestem zniechęcona anime, żeby czytać mangę.
    • Avatar
     CarmineZu 31.08.2015 19:33
     Re: Shirasu
     Będę spoilerowaćco o Shirasu w „Donten ni Warau Gaiden” także ostrzegłam, kliknij: ukryte  co do wydanego dontena w Polsce to mam wszystkie tomy!!! :). Kreska jest piękna, a humorek z okładek jak dla mnie super – apeluję więcej takich okładek, a częściej szarpnę swoim portfelem :), co do gaidena to mam nadzieję, że dożyję jej zakończenia, bo zapowiada się ciekawie :).
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 30.12.2014 22:48
  Pierwsze kilka odcinków zapowiadało ciekawą historię z naprawdę fajnym rodzeństwem na pierwszym planie. Potem jednak zaczęto za bardzo kombinować jak na mój gust. Kolejne wątki wywoływały we mnie coraz większą irytację i miałam już odpuścić  kliknij: ukryte , jednak jakoś dotrwałam do końca. Może nie to, że żałuję poświęconego temu tytułowi czasu, ale też nie odczułam żadnej satysfakcji z obejrzenia go. Chyba spodziewałam się zwyczajnie czegoś innego.
  Ciężko jest polubić któregokolwiek z bohaterów. Mi udało się to jedynie z najstarszym bratem, najmłodszy jest w miarę znośny jak na dzieciaka. Środkowy brat od początku działał mi na nerwy, tym bardziej ciężko było mi go zdzierżyć praktycznie cały czas na pierwszym planie. Braterskie relacje są jednak ukazane nieźle i polubiłam tą trójkę jako rodzeństwo. Pozostali bohaterowie są nudni niestety i w ogóle nie satysfakcjonuje mnie ich konstrukcja. Nie podobał mi się też wątek romantyczny, był nijaki.
  Dobrze chociaż, że twórcy pokusili się o wyjaśnienie większości wątków. Jestem pewna, że to nie jest złe anime, zwłaszcza jeśli ktoś lubi takie historie, ale mi się zwyczajnie nie podobało.
 • Avatar
  A
  God Himself 20.12.2014 00:41
  ekhm, ekhm.
  „Zabrakło tysięcy stu,
  na Donten ni WaraU!”
  (mocny akcent na ostatnie „U”)

  Anime, które pod względem fabuły było całkiem dobre, straciło strasznie dużo ze względu na ewidentnie mały budżet – co widać szczególnie na koniec.

  Zabrakło pieniądza, żeby dobrze pokazać walki i nadać starciom trochę emocji (zamiast pokazywać nieruchome postaci, albo pomijać je w ogóle).

  Zabrakło pieniądza na… tak jeszcze z 12 odcinków, podczas których moglibyśmy się zżyć z bohaterami, poznać ich historie dokładniej, niż w dwóch zdaniach, oraz nie oglądać takiego pospiesznie sklejanego końca, w którym autorzy zrobili listę „wątki, które należy zamknąć”, po czym lecieli po kolei z góry na dól.

  TL;DR:
  Anime ponadprzeciętne, ale bieda nie pozwoliła mu być wybitnym 6/10.
 • Avatar
  A
  Kysz 11.12.2014 16:32
  Jednak nie dałam rady… Choć początkowo byłam nastawiona do tego sceptycznie, zaczęło się naprawdę dobrze, a wręcz bardzo dobrze. Nie żebym zaraz miała wznosić peany na cześć tego anime, ale muszę przyznać, że początkowe odcinki pochłaniałam od razu, jak tylko się pojawiły. Z czasem zaczęło być coraz gorzej i w sumie uświadomiłam sobie, że tak właściwie męczę to, byle tylko dooglądać. A to chyba nie o to chodzi xd
  Z postaci jako tako polubiłam tylko grupę Yamainu oraz średniego braciszka. Reszta była mi obojętna (np. Botan – choć jej  kliknij: ukryte  mógłby być fajny, gdyby stanowił główną oś fabularną a nie tylko dodatek), albo wręcz drażniła (najstarszy brat i białowłosy sługa to w szczególności). Może sięgnę po mangę kiedyś tam kiedyś, jak będę miała więcej czasu, ale ogólnie nie wciągnęło mnie to jakoś specjalnie.
 • Avatar
  A
  ka15ma 28.11.2014 22:33
  Po pierwszym odcinku bałam się, ze anime będzie kompletnie rożne od mangi. Epizod nie był tak „porywający” jak się spodziewałam. Jednak z każdym następnym odcinkiem zmieniałam swoja opinie i jestem bardzo zadowolona. Anime trzyma się mangi i jest zrobione na prawdę świetnie. Trochę szkoda, ze będzie miało tylko 13 odc. ale i tak nie ma co narzekać. Serdecznie polecam i fanom mangi, jak i osobom nie znających historii.
 • Avatar
  A
  blob 10.11.2014 22:11
  Łosz ty taki motyw i to już w połowie serii? No nieźle… i co dalej? Może to tylko podpucha :P

  Muszę powiedzieć, że Donten… zasługuje na więcej uwagi niż dostaje. Przyznaję, że z serii o której myślałem, że dropnę po pierwszym odcinku zrobiło się coś co mnie zainteresowało. Design głównych bohaterów przywodzi na myśl taki chłam jak DRAMAtical Murder, ale nie dajcie się zwieść. Daleki jestem od zachwytów, ale anime ma w sobie coś, klimat, który pomimo tego płaczliwego średniego brata i irytującego małego brata pozwala mi przy nim trwać. Braterska miłość, nomen omen główny temat tego anime, to coś co twórcy nawet fajnie ukazali. Serii nie ujmuje również całkiem spora dawka elementów fanatasy.

  Raz jeszcze podkreślam, nic wybitnego ani tym bardziej oryginalnego, ale warto rzucić okiem…
 • Avatar
  A
  Domi-kun 16.10.2014 12:59
  Bracia
  Pierwszy odcinek średnio ciekawy ale są zwiastuny tego, że może być lepiej w następnych. Jedna z raczej niewielu produkcji gdzie dostajemy w większości męską obsadę (wśród głównych bohaterów) a mimo to nie jest to reverse harem ani shounen­‑ai. Historia trzech osieroconych braci z których najstarszy do pewnego stopnia bierze na siebie rolę rodziców i próbuje opiekować się pozostałymi braćmi, choć sam jest trochę „szalony” i średni brat, które chce się stać silniejszy. Do tego trochę walk i być może jakiś wątek romantyczny. Największe nadzieje na przyszłe odcinki wiążę z tym  kliknij: ukryte  Do tego podobała mi się w miarę ta piosenka na końcu.