Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Imawa no Kuni no Alice

 • Avatar
  A
  Yumeka 16.09.2015 17:30
  Alicja w krwawym zwierciadle
  Grupa przyjaciół/przyszłych sojuszników przenosi się do alternatywnego świata, w którym gry wyznaczają wartość życia. To już moje trzecie anime w tym stylu i o ile dwa pierwsze były lekkimi przygodówkami, o tyle „Alice in Borderland” jest mocne i stawia na moralność i psychiczny terror gier, których przewrotność momentami naprawdę robi wrażenie. Ostatecznie jedynym minusem jest medium – to zastanawiające, jak dziwne produkcje są czasem ekranizowane w wielosezonowe serie, a coś tak poważnego jak „Alice…” dostaje zaledwie OVA.
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 24.05.2015 22:01
  No i akcja się urywa bez wyjaśnienia czegokolwiek. Kolejna reklama mangi, albo coś w ten deseń. Miałam więc problem z oceną, bo mimo, że pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne, czuję że obejrzałam serię polegającą na sieczce w dużej mierze, bez odpowiedzi na podstawowe chociażby pytania. Ogólnie ta seria OVA prezentuje się nieźle, postaci są nie najgorsze, techniczne aspekty też na plus. Nie zainteresowano mnie jednak na tyle, żebym sięgnęła po pierwowzór. Myślę, że tak naprawdę ten tytuł nie ma żadnego potencjału. Zostawiam bez oceny, bo da się to obejrzeć jako serię czysto rozrywkową, ale nie byłabym w stanie polecić komuś tego anime w obecnej formie.
  • Avatar
   MrHybryda 8.01.2016 03:32
   To animowana wariacja Battle Royale, więc gdyby dokończono, to może nie byłoby to nic przełomowego, ale rozrywka całkiem, całkiem. Byłem zaskoczony rozwiązaniem trzeciego odcinka i szkoda że przerwali w takim momencie.