Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Houkago no Pleiades [2015]

 • Avatar
  A
  San-san 15.07.2015 23:03
  metafory mocno
  Głęboka metaforyka mnie przerosła.

  Mam wrażenie, że niektóre sprawy zostały okropne wyolbrzymione.
  Coś jednak miało w sobie to dziwno mahou­‑anime.
  Bardzo podobały mi się ciekawostki ze świata astronomii. To było zaskakująco realistyczne :D – naukowe mahou­‑shoujo.
  I podobał mi się wątek romantyczny.

  I beczałam nawet nie wiedząc czemu i za czym.
  Zakończenie mi się nie podobało. Było za smutne :<
 • Avatar
  A
  Kysz 4.06.2015 21:30
  W sumie dobrze mi się to ogląda, choć już zaczynam cierpieć od lekkiego nadmiaru słodyczy. Ale mimo wszystko jest miło i jakoś tak… przyjemnie. Jednakże bywają momenty, w których nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. W sensie niektóre dialogi wydają mi się tak sztuczne i chaotycznie poprowadzone, że nieraz zdarza mi się cofnąć o kilka minut, bo mam wrażenie, że jedna rzecz się z drugą nijak nie łączy. o.O A przecież całość nie należy raczej do skomplikowanych anime, tym bardziej więc mnie to lekko irytuje, bo w końcu wcale nie musieliby tak motać. Albo inaczej – powiedzenie pewnych kwestii w prostych słowach wyszło by tej serii tylko na dobre.
  Coraz bardziej denerwuje mnie też używanie CGI, głównie dlatego, że pojawia się to rzadko, więc nie mam pojęcia właściwie po co. Wiele jest scen podniebnych/kosmicznych zanimowanych tradycyjne (które zresztą wyglądają oszałamiająco) i nie mogę zrozumieć dlaczego całość nie może taka być -.-
 • Avatar
  A
  Kasu 16.04.2015 01:27
  Super! (Wrażenia po drugim odcinku)
  Serii ONA nie oglądałam, więc wszystko jest dla mnie nowe. I jestem zachwycona! Nie jestem znowu AŻ TAKĄ „starą wyjadaczką” magical girls (no chyba, że wiekiem;) ), ale co nieco się obejrzało. Jak dla mnie HnP wnosi powiew świeżości do gatunku. Mam wrażenie, że podejście do tematu jest w jakiś sposób takie naturalne (logiczne? realistyczne? – no jakoś gryzą się te określenia z ideą magicznych dziewczątek;) -jednak to właśnie mi się kołacze po głowie). Nie ma żadnego ratowania świata (przynajmniej na razie;) ), za to jest po prostu radocha z możliwości korzystania z magii. Nie czuć jakiegoś patosu. Zasada Teatru Kabuki (ukłon w stronę Binan Koukou Chikyuu Bouei Bu Love!;D ) tu nie działa, Ten Zły perfidnie wręcz wykorzystuje odpowiedni moment;] Dziewczęta muszą wkraczać do akcji także w niezbyt szczęśliwych dla nich momentach, ale przecież nie ma jakiejś wielkiej spiny- jak się nie uda- mówi się trudno i próbuje następnym razem. Bardzo podobała mi się scena „wyjaśniania” w szkole, kiedy dziewczynom wciąż ktoś wchodził w paradę (woźny wygrał :D ), pokazując, że w tej placówce uczniowie i pracownicy nie chowają się specjalnie po kątach, żeby akurat nie wejść w kadr wtedy kiedy nie powinni;)
  Graficznie również jestem usatysfakcjonowana, jest słodko ( w końcu to magical girls) ale nie przesłodzenie i kiczowato. Bardzo podoba mi się opening, zwłaszcza te „odbicia” dziewczyn- no ładnie to jest zrobione :)
  Ogólnie rzecz biorąc, jestem na tak! i wyczekuję kolejnych odcinków:)
 • Avatar
  A
  Kysz 9.04.2015 12:27
  Pierwsze wrażenie
  Na razie dostaliśmy powtórkę tego, co było w ONA, ale generalnie jestem do tego pozytywnie nastawiona. Mam nadzieję na słodką historyjkę o mahou shoujo, a że ogólny koncept mnie kupuje, to nic więcej mi do szczęścia nie trzeba. Ponadto bohaterki wydają się być sympatyczne i na szczęście nie ma tu żadnej ułomn… znaczy introwertyczki, co samo w sobie stanowi sporą zaletę.
  Jedynym minusem było zastosowanie CGI w niektórych momentach, co gryzło się z całą resztą. Tyle chociaż, że zachowali choć trochę przyzwoitości i wszystko były to ujęcia na dalszym planie. Tak czy siak mogli to sobie darować, zwłaszcza, że wiele tego nie było, więc równie dobrze mogli to zainmować tradycyjnie, a efekt byłby o niebo lepszy! Reszta jest całkiem niezła, ze słodziutkimi projektami postaci na czele – szaleństwa graficznego nie dostrzegłam, ale przyjemnie się na to patrzyło.