Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Owarimonogatari

 • Avatar
  A
  Traktryk 11.01.2016 01:53
  Bez sensu
  Jaki jest sens recenzować okrojoną wersję TV? Każdy wie, że Monogatari ogląda się dopiero na BD. To nie są jakieś tam 2­‑3 minuty, tylko nierzadko ponad dziesięć dodatkowych minut materiału w każdym odcinku. Aż dziw, ile SHAFT potrafi wyciąć z wersji TV.
  • Avatar
   traktor 11.01.2016 02:35
   Re: Bez sensu
   Istotnie. Ocena mogła zostać zawyżona, jeśli została wycięta część gadaniny z rozwlekłej drugiej połowy.
 • Avatar
  A
  Mikołaj 26.12.2015 23:39
  Wiem, że nie wiem o co chodzi...
  Obejrzałem wszystkie serie w kolejności wychodzenia a w internecie znalazłem kolejność chronologiczną serii a czy ktoś potrafi mi pomóc i powiedzieć kolejność oglądania historii albo jakieś źródło podać gdzie to jest wypisane?
  • Avatar
   The Beatle 27.12.2015 00:02
   Re: Wiem, że nie wiem o co chodzi...
   Tak najprościej i do tego graficznie masz wytłumaczone na AniDB.
   [link]
   Po jakieś niuanse związane z konkretnymi arcami i wydarzeniami odsyłam na tematyczne wiki.

   Akurat Owarimonogatari jest o tyle problematyczne, że zawiera arci mające miejsce wśród wydarzeń przedstawionych w Second Season, więc ciężko tu o liniową chronologię.
   • Avatar
    Mikołaj 27.12.2015 00:38
    Wiem, że nie wiem o co chodzi...
    Graficzne drzewko widziałem ale tak naprawdę poza informacją o kolejności oglądania serii telewizyjnych i speciali nic ciekawego dla mnie przynajmniej tam nie ma, a pewnie większą wiedzę o serii miałbym oglądając chronologicznie arcami, ale raczej nikt mądry tego nie spisał:)
    • Avatar
     The Beatle 27.12.2015 00:59
     Re: Wiem, że nie wiem o co chodzi...
     Ach, przepraszam najmocniej, ale uciekła mi z powyższego komentarza informacja, że już to znalazłeś, przez co w zasadzie wysłałem to samo…

     Żeby się zrehabilitować, znalazłem wypiskę na wiki: [link] (akapit „chronological order”)
     Jest też wersja graficzna – porównanie chronologii wydawania serii anime, light novel oraz wewnętrznej chronologii uniwersum: [link]

     W większości przypadków roztrojenie czasowe serii nie ma wpływu na zasadniczą fabułę skupioną na konkretnych arcach, więc mając na uwadze kolejność wydarzeń, wyłapie się w głównej mierze smaczki. Osobiście nie polecam oglądania chronologicznego, ze względu na to że twórcy mogą wydawać to w obecny sposób z pewnym zamiarem. No chyba, że ktoś już widział całość i szuka nowych doświadczeń przy ponownym oglądaniu – ale z tym wstrzymałbym się, aż faktycznie ukaże się ekranizacja wszystkiego.

     Dopowiem jeszcze, bo to może nie być jasne, że przez vol. 1 Owarimonogatari rozumie się następujące po sobie arci Ougi Formula, Sodachi Riddle i Sodachi Lost, a przez vol. 2 arc Shinobu Mail.
     • Avatar
      Mikołaj 27.12.2015 01:19
      Re: Wiem, że nie wiem o co chodzi...
      Wiedziałem, że ktoś mądrzejszy mi tu pomoże:) Dziękuje Ci bardzo, czuje się usatysfakcjonowany. Pewnie obejrzę to jeszcze raz chronologicznie bo wielu rzeczy nie zrozumiałem a jeszcze więcej nie wyłapałem.:)
 • oxox 16.12.2015 22:14:09 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Lina 4.10.2015 00:45
  epi - 1
  Piękny początek…