Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Gundam: Tekketsu no Orphans 2

 • Avatar
  A
  skgnbsk 15.11.2016 02:18
  Świat idzie do przodu, anime zmienia się w śmierdzącą papkę robioną przez wykwalifikowaną kadrę taśmowych a Gundamy nadal trzymają pion. Od entuzjastów dla entuzjastów. A przy openingu nóżka aż sama podskakuje.
  • Avatar
   Slova 15.11.2016 17:55
   Ja bym raczej powiedział, że to jeden z niewielu Gundamów od dawna, który trzyma pion.
   • Avatar
    Nyan 18.11.2016 11:59
    Problem w tym, że właśnie nie trzyma. Choć i tak wydaje sie lepsze niż.G­‑Reco, które Tomino pogrążył w jednym z wywiadów.
    • Avatar
     Slova 20.11.2016 15:48
     Jak najbardziej trzyma, bo zrywa z większością gundamowych motywów, które trzymały całą franczyzę głęboko w latach '80. Wreszcie coś, co ma sensowne walki (czy raczej dośc sensowne) i fabułę rozpisaną w skali odpowiedniej do możliwości działań bohaterów.
     • Avatar
      Nyan 20.11.2016 21:53
      Skala odpowiednia do możliwości bohaterów? Banda dzieciaków z przerośniętymi ambicjami idzie na wojnę z najpotężniejszą organizacją świata. Z Mikazuikiego zrobili drugiego Amuro Raya czy innego Kirę, co to niemal sam rozwala wszystkich przeciwników. Carta stała się jakaś parodią Mashymre Cello. McGillise i Gaelio to Char i Garma (szkoda że brakło przemowy na miarę tej Gihrena).
       kliknij: ukryte 
      Żeby nie było, ja Orphansów lubię, tylko anime miało znacznie większy potencjał.
      • Avatar
       Slova 21.11.2016 17:56
       Banda dzieciaków z przerośniętymi ambicjami idzie na wojnę z najpotężniejszą organizacją świata.

       Na początku to oni tylko wykonywali misję eskortową. A gdy juz się rozkręciło, to mieli silnych popleczników.

       Z Mikazuikiego zrobili drugiego Amuro Raya czy innego Kirę, co to niemal sam rozwala wszystkich przeciwników.

       Rozwala pionki. Zauważ, że Mikazuki nie anihiluje samodzielnie całych armii, a jedynie walczy w awangardzie i inicjuje walkę, bez wsparcia całej reszty niewiele by zrobił i to doskonale widać w każdej walce – jego działania nie wykraczają poza poziom taktyczny. Zazwyczaj też samodzielnie nie przechyla szali zwycięstwa, co najwyżej z całkowita skutecznością wykonuje powierzone mu zadania. To nawet nie jest blisko laserowej anihilacji z innych gundamów.

       McGillise i Gaelio to Char i Garma

       Char jest w każdym Gundamie, nie widzę powodu, by tutaj go nie było.
     • Avatar
      Nyan 20.11.2016 21:58
      Zapomniałem. To co temu anime wyszło najlepiej to modele.
      • Avatar
       Slova 21.11.2016 17:56
       Tak, estetyka mechów stoi na wysokim poziomie.
 • Avatar
  A
  chi4ko 19.10.2016 22:17
  Odcinek I - Dużo bla bla bla a pod koniec atak piratów
  Ale słaby odcinek 1. Na początek serwują nam narratora relacjonującego, co się wydarzyło pomiędzy sezonem 1 i 2 (i co byłoby o niebo ciekawsze, niż 1/2 pierwszej serii). Wystarczyło bzdurne przemówienie Kudelii w parlamencie i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wali się potęga Gjallarhornu, sieroty znajdują dom, gospodarka rozkita, Mars zamienia się w Zieloną Wyspę, ludzie są uśmiechnięci itp. itd.. W którymś momencie Tekketsu no Orphans ewoluowało w Troskliwe Misie.

  Och i te pokraczne twarze i minimalna animacja. Jeżeli to jest dopiero pierwszy odcinek, to strach pomyśleć, co będzie dalej.