Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Polcon 2018

Komentarze

Sekai no Yami Zukan

 • Avatar
  A
  The Beatle 17.04.2017 18:11
  3 odcinki, 3/10, drop
  Ani to straszne, ani ciekawe. Urok horrorów i miejskich legend tkwi w tym, że najpierw przenikają do kultury, a potem się je przedstawia w dziełach. Tutaj chyba zaistniała odwrotna sytuacja, gdzie próbuje się je „symulować”, co daje żałosny efekt. Nawiedzone ksero z Yami Shibai mnie jeszcze przekonało, jakieś  kliknij: ukryte  już niekoniecznie. Graficznie to jest w zasadzie picture drama, co jeszcze nie byłoby złe, gdyby nie to, że robią wielokrotny recykling plansz. Nie mam pojęcia, do kogo to jest kierowane i komu miałoby się spodobać. Może ILCA w końcu da radę zrobić dobry krótkometrażowy horror, ale jest jeszcze daleko, nawet na poziomie pomysłu.
 • Avatar
  A
  Conquest 10.04.2017 17:01
  Drugi odcinek i ogólna koncepcja
  Tak, ktoś to ogląda :)

  W drugim odcinku. strasznych wycinanek zostałem zaskoczony tym, że tak niebezpiecznie poszli w stronę komedii. Gdyby to nie byłyby papierowe „kukiełki”, to czepiałbym się ekspresji, ale przy takiej formie to jestem zbyt zmieszany i nie wiem, czy tak właśnie nie miało być. W gruncie rzeczy z historii wynika morał:  kliknij: ukryte .

  Generalnie tytuł prezentuje jakby zajawki strasznych historii, po których obejrzeniu widz powinien zgłębić samemu temat. Nie mam nic przeciwko, aby ten cykl trwał i trwał…