Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Blame! [2017]

 • Avatar
  A
  blob 2.07.2017 12:52
  Film oglądałem kompletnie nie znając pierwowzoru. Jako zamknięta historia wypada ok, ponieważ akcję mamy z perspektywy wioski którą główny bohater gdzieś tam w swojej podrózy odwiedza i zmienia ich życie, po czym 'idzie dalej'. I tu właśnie jest problem, mamy ciekawy świat, który jest tylko 'liźnięty' dlatego po obejrzeniu zostałem ze sporym niedosytem… taką w sumie obojetnością, bo postacie nie były na tyle nakreślone, żeby się do nich przywiązać. Taki solidny film akcji po prostu, który być może zainteresuje żeby poznać Blame! bardziej.

  Ale trzeba przyznać iż film może służyć jako pokazówka, że CGI wcale nie musi być takie złe.
 • Avatar
  A
  Atsuko 29.05.2017 09:53
  Właśnie skończyłam oglądać i mam dość mieszane uczucia.
  Z jednej strony coraz bardziej przekonuję się do CGI (szczególnie pasuje ono do takich futurystycznych serii), które robi tutaj wrażenie, a nawet to jak postaci się poruszają wypada lepiej niż w niektórych ręcznie rysowanych seriach o małym budżecie (miałam okazję oglądać kawałek serii gdzie kompletnie nie animowano oczu. to dopiero było straszne)
  Z drugiej fabuła i postaci: mam wrażenie, że wycięto tam sporo scen, bo teoretycznie postaci powinny przejść jakiś rozwój, zacząć wchodzić ze sobą w interakcje, a ja tam kompletnie tego nie widziałam.
 • Avatar
  A
  GLASS 25.05.2017 19:10
  Ten film to kawał dobrej rozrywki. I tak, CGI było naprawdę przyzwoite :)
 • Avatar
  A
  Maxromem 24.05.2017 01:07
  Mangi nie czytałem, ale orientuję się jak świetną opinią cieszy się wśród fanów.

  Co do filmu, to wygląda on naprawdę świetnie. Widać, że Polygon Pictures wyciągnęło wnioski z obu Sidonii, bo prawie wszystkie problemy jakie miałem tam z grafiką tutaj zostały poprawione (wyjątkiem jest „syndrom jednej twarzy”, który w Blame! tez jest obecny). Muzyka też jest bardzo dobra, chociaż nieco powtarzalna, jakby zabrakło utworów albo były zbyt podobne.

  Niestety, fabuła to takie trochę nic – ani dobre, ani nie dobre, po prostu jest i tyle. Na szczęści sceny akcji są zrobione bardzo dobrze, więc to rekompensuje wady fabularne. O postaciach tez zbyt wiele napisać nie można, ale wystarczają.

  Ogólnie zdecydowanie polecam szczególnie ze względu na warstwę wizualną. Wygląda na to, że jeszcze kilka lat i anime w 3D zaczną naprawdę świetnie wyglądać.
  • Avatar
   Weiter 24.05.2017 19:27
   Co jak co, ale te strzały z lasera wyglądają naprawdę imponująco. Wolałbym, by zrobili ekranizacje w postaci serialu, niż filmu, tak jak sidonie. W sumie i sidonie polygon mógłby skończyć..
 • Avatar
  A
  boydivision 24.05.2017 00:38
  Miszmasz pierwszych trzech tomów mangi, ale ogląda się na prawdę bardzo przyjemnie