Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Kamichu!

 • Avatar
  A
  Noir 1.06.2013 21:20
  Kamichu!
  Seria dość przyjemna, jednak przez całe anime nie dowiedziałem się, jakim ona jest bogiem :D Może było coś o tym, ale mogłem przegapić, trak czy siak nie wiem jakim ona była bogiem. Jest wiele kwestii, które nie zostały rozwiązane. Ogólnie podobało się, ale mogło być lepiej.
 • Avatar
  A
  Dalek-baka 3.10.2011 15:14
  Spirited Away for TV
  Jako, że jestem fanem Spirited Away po przeczytaniu powyższej opinii koniecznym stało się zapoznanie z tą serią. Zbyt wielu recenzji czy opinii nie znalazłem, więc nie wiedziałem czego sie spodziewać – i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
  Dzisiaj pomysł bohaterki otrzymującej boskie moce nie jest już zbyt orginalny – ot taka Haruhi Suzumiya czy wszelkie klony Czarodziejek z Księżyca. Jednak w tym przypadku otrzymujemy coś wyjątkowego – jakkolwiek to „coś” wymaga czasu.

  Co jest dobre?
  - Yurie – zwyczajna dziewczyna, nieśmiała, niezorganizowana nagle stająca się boginia. I co z tym robi? Nic – nie zmienia świata, nie wykorzystuje tych zdolności do własnych niecnych celów. Pozostaje sobą, ot z kilkoma dodatkowymi obowiązkami, jakby została członkinią zwykłego klubu. Z drugiej strony stara się je dobrze wykonywać. Jak dla mnie ta kombinacja jest tym czymś, co przyciąga do serii z powodu zwykłej sympatii do postaci;
  - otoczenie – a jak reagują na to inni? – ot Yurie jest boginią, i fajnie. Życie toczy się dalej. Traktują ją tak samo jak poprzednio (poza Matsuri rzecz jasna) – szkoła, dom czy sąsiedzi jacy byli tacy są.  kliknij: ukryte 
  - bogowie – tutaj autorzy popisali się kreatywnością. nie tylko jeśli chodzi o sam świat bogów, ale projekty postaci czy odniesienie tego do wierzeń. Jeden z najmocniejszych punktów serii – no i rzecz jasna Yamato :)
   kliknij: ukryte 

  Co słabe?
  -  kliknij: ukryte 
  - tempo – wolno, wolno i powoli. Wielbiciele akcji, traum z dzieciństwa mogą się trochę tą serią rozczarować. Ma swój specyficzny, powolny rytm.
  - Kenji :]
  - brak ciągłości <no ktoś może> – dajmy na to  kliknij: ukryte 

  No to tyle :P w ogólnych rozrachunku – jest to jedna z serii, które oceniam wysoko. Klimat, postaci, krajobrazy plus odniesienia do kultury plus ciepło serii wszystko łączy się ze sobą. Jedno co potrzeba to lubić takie serie, no i obejrzeć do końca – wtedy naprawde dużo zyskuje.
 • Avatar
  A
  pannacotta 1.08.2011 20:58
  Przyjemnie~
  Bardzo przyjemna i ciepła seria, idealna na lato. Postacie mają w sobie dużo uroku, a motywy zaczerpnięte z mitologii i wierzeń japońskich stawiają „Kamichu” nieco wyżej niż schematyczne szkolne anime.
  Głupawego humoru i elementów ecchi brak. Nagłych zwrotów akcji też, co może odstraszać część osób, jednak jeśli ktoś gustuje w seriach spokojnych i niebanalnych, polecam~~